jak nie dać się zwariować i oszczędzić przy okazji świąt?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

jak nie dać się zwariować i oszczędzić przy okazji świąt?

Postprzez conscious » 15 gru 2015, o 23:21

większość prezentów jeszcze przede mną, do tego standartowe zakupy świąteczno-sylwestrowe :( i tak pewnie większość będę musiała załatwić przez internet, bo czasu brak na sklepy. jak w tym całym szaleństwie chociaż trochę przyoszczędzić? jak gospodarujecie mądrze budżetem w tym gorącym okresie?
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: jak nie dać się zwariować i oszczędzić przy okazji świąt

Postprzez kartka » 16 gru 2015, o 13:19

Ja przede wszystkim wyznaję zasadę, że prezenty nie muszą być bóg wie ile warte. Najważniejsze, żeby były od serca i odpowiadały zainteresowaniom / potrzebom osoby obdarowywanej. Poza tym nie o same prezenty w święta chodzi, o czym większość ludzi chyba zapomina. U mnie w rodzinie przyjęło się, że święta spędzamy w wąskim gronie, wśród najbliższej rodziny. I prezenty również dajemy tylko najbliższym. To już jakaś oszczędność ;-)
Zawsze też sprawdzam kilka firm, bo różnice cenowe czasami są ogromne.
Nie warto kierować się super reklamowanymi firmami, bo one najczęściej mają kosmiczne ceny tylko dlatego, że ich oferta jest akurat "modna". Ja np. jakiś czas temu szukałam kocyka dla niemowlaka. Wiesz, po prostu kawałka tkaniny. Chciałam, żeby był "nowoczesny", w prosty wzór, najlepiej szaro-jakiś tam. Chcąc nie chcąc natknęłam się na wiele sklepów / blogów z takimi akcesoriami. I owszem, wybór był ogromny, wszystko było śliczne, oczy się świeciły, nie pozostawało nic innego, jak złożyć zamówienie. Ale starym zwyczajem zaczęłam szperać i znalazłam dokładnie takie same akcesoria za 1/3 ceny, tyle, że bez metki (bo jakościowo różnicy nie ma). Jeszcze prościej byłoby zamówić tkaniny i samemu uszyć, ale niestety nie mam ani maszyny do szycia ani krawieckiego zapału.
Zawsze też można pokusić się o prezent hand-made, jeśli ma się odpowiednie zdolności ;-)

Staram się też wybierać polskie produkty. Najczęściej jakościowo nie ustępują tym zagranicznym a są tańsze. Przy okazji wspieram polskie firmy ;-)
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: jak nie dać się zwariować i oszczędzić przy okazji świąt

Postprzez conscious » 1 sty 2016, o 00:11

myślę, że pomysły warte wdrożenia :) ale na "ostatni dzwonek" zwykle łatwiej cos zamówić przez internet, zwłaszcza jak ma się mało czasu na cokolwiek :( może zabierać się do kompletowania prezentów wcześniej? wtedy byłoby z pewnością łatwiej
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: jak nie dać się zwariować i oszczędzić przy okazji świąt

Postprzez michalik » 21 mar 2016, o 14:37

Na pewno warto mądrze planować zakupy - często kupujemy wszystkiego za dużo i potem wyrzucamy masę jedzenia. Tak samo nie trzeba szaleć z prezentami.

michalik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 14:20

Re: jak nie dać się zwariować i oszczędzić przy okazji świąt

Postprzez banks » 12 lip 2017, o 11:50

To to w ogóle jest możliwe. Ja już się przyzwyczaiłam, że przez 2 miesiące po świętach muszę mocno zaciskać pasa ;)

banks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 lip 2017, o 14:31

Re: jak nie dać się zwariować i oszczędzić przy okazji świąt

Postprzez komm » 13 kwi 2018, o 11:55

Jeśli odpowiednio wcześnie zrobić wszystkie zakupy (wiadomo że wszystkiego nie da rady, ale jednak) to nie jest tak najgorzej, bo ceny na święta rosną.

komm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 11:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]