Filmy i seriale dokumentalne

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez docha » 25 paź 2015, o 21:51

Oglądacie? Polecicie coś fajnego? Bardzo lubię oglądać dobre dokumenty. Ale fajnie też się odprężyć przy fajnym serialu, więc dlaczego by tego nie połączyć ;) Można znacie jakieś fajne seriale typu "Gwiazdy Lombardu", które lecą na puls2?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez BlackWolf » 8 lis 2015, o 14:52

Uwielbiam filmy dokumentalne zwłaszcza o II Wojnie, parapsychologii, UFO, o mafiach, gangach i więzieniach. Ostatni dokumentalny jaki oglądałam był o kobietach w więzieniu w Stanach Zjednoczonych. Później na jego podstawie znalazłam serial ''Orange is a new black'' (+18).
A tak to z typowych seriali dokumentalnych zdarza mi się oglądać ''Storage hunters'' w polskiej stacji telewizyjnej nosi tytuł ''aukcja w ciemno'' albo ''łowcy okazji''. Ale przede wszystkich uwielbiam programy Cezara Millana -słynnego ''Zaklinacza psów'' oraz Kevina Richardson'a ''Zaklinacza lwów''. Oni są niesamowici.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez Diabliczka1980 » 26 gru 2015, o 00:48

docha napisał(a):Oglądacie? Polecicie coś fajnego? Bardzo lubię oglądać dobre dokumenty. Ale fajnie też się odprężyć przy fajnym serialu, więc dlaczego by tego nie połączyć ;) Można znacie jakieś fajne seriale typu "Gwiazdy Lombardu", które lecą na puls2?


Ja tak jak i ty uwielbiam seriale dokumentalne :) dla mnie to naprawdę najlepsza forma rozrywki w wolnym czasie i oczywiście ze znam gwiazdy lombardu bardzo często to oglądam na internecie i czasami w tv jak akurat trafię :-) jutro z racji tego że są jeszcze święta mam zamiar obejrzeć co nieco w telewizji a że akurat podobno na pulsie 2 mają lecieć o 15:00 to jestem mega szczęśliwa.
Avatar użytkownika
Diabliczka1980
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 18 gru 2014, o 20:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez Dagnam » 27 gru 2015, o 19:48

Lubię obejrzeć sobię program B.Wołoszańskiego "Sensacje XX Wieku".
Dagnam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 19:37

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez docha » 30 gru 2015, o 02:07

Cejrowskiego nawet lubię, fajne robi programy, też było w świętach na pulsie 2, więc oglądałam i czekam na kolejne odcinki :)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez a_gatka » 16 cze 2016, o 19:39

Dagnam napisał(a):Lubię obejrzeć sobię program B.Wołoszańskiego "Sensacje XX Wieku".


Dawno go nigdzie nie widziałam, a to była naprawdę dobra seria. Ja się teraz wciągnęłam w taką serię "Detektywi skamielin". Opowiada o odkrywaniu skamielin w różnych zakątkach świata i o bogactwie wiedzy, jaką niesie badanie ich. Ostatnio leciał odcinek o Szkocji i nie mogłam się oderwać, bo pokazywali organizmy zachowane w skamielinach właśnie. Przyjemna odskocznia od tych wszystkich "trudnych spraw" na każdym kanale. ;)
a_gatka
 

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez Theila » 26 cze 2016, o 00:00

Ooo...lubie taką tematykę, a nie łatwo na tego typu programy trafić. To leci na jakimś kanale przyrodniczym?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez kokoszanel » 26 cze 2016, o 08:14

Nienawidzę Wołoszańskiego. Boże jak go widzę/słysze nóż w kieszeni mi się otwiera..

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez a_gatka » 27 cze 2016, o 20:32

@ma_kowalewicz osobiste sympatie nie mają w moim przypadku wiele do rzeczy. Faktem jest, że facet naprawdę ciekawie opowiadał o historii. Księżki też pisał niezłe. ;)

@Theila na Da Vinci Learning leci. Jak lubisz taką tematykę to polecam, naprawdę wciągająca seria. :) Dzisiaj jeszcze lecą "Sekrety chaosu", ale nie wiem czy dotrwam, bo dopiero o północy, ale może załapię się na powtórkę o jakiejś ludzkiej porze, w któryś dzień. :D Jeśli kiedykolwiek wkręciłaś się w teorię chaosu - na pewno spodoba Ci się. :)
a_gatka
 

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez Demeter » 28 cze 2016, o 19:46

Uwielbiam takie programy i wszystko co związane z historią. Zaciekawiłaś mnie tymi skamielinami, pierwsze słyszę. Gdzie mogę tego kanału szukać? Brakuje mi dobrych dokumentów, bo wszystko, co teraz leci w telewizji, to praktycznie same powtórki.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez Theila » 30 cze 2016, o 21:41

Dzięki za polecenie <3 Nie tylko ten program tam ciekawy jest, ale i trafiłam na kilka innych.


@Demeter Tu możesz zobaczyć, gdzie ten kanał można znaleźć http://www.davinci-learning.com/pl/node/5
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez Demeter » 3 lip 2016, o 23:19

Dzięki za link. Przejrzałam program na stronie i wygląda ciekawie. Miałam trochę czasu w weekend to nawet kilka programów oglądałam. Na pewno będę czekała na kolejny odcinek "Maszyn, które ukształtowały świat". :)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez Woli » 6 lip 2016, o 17:30

Sherlock, House of Cards, Detektyw, Narcos, Peaky Blinders.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Filmy i seriale dokumentalne

Postprzez ona_my » 26 sie 2022, o 07:46

Polecam bardzo fajną stronę, gdzie można obejrzeć wieczorkiem jakiś ciekawy film czy serial. Na stronie https://ekino.sx/ można znaleźć wiele nowości kinowych, za które nie trzeba wcale płacić.
ona_my
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 maja 2022, o 09:45
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]