Jakie macie ukończone szkoły?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez miaamy » 6 lis 2013, o 14:42

Jakie szkoły skończyłyście? Jesteście zadowolone z wyboru? Pracujecie teraz w zawodzie? :girlactive

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez Hadassa » 6 lis 2013, o 14:45

Ja jestem po liceum ekonomicznym...
i powiedzmy że po części pracuję w zawodzie ;)
to znaczy dorywczo tak, bo jako pomoc księgowej.
w tej na pełen etat po części ;)
bo pracuję jako wdrożeniowiec, ale przy programach księgowych ;)

ze szkoły byłam nawet zadowolona, choć większe umiejętnośc nabyłam już pracując...
studiów póki co nie potrzebuję wiec nie robię..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez miaamy » 6 lis 2013, o 15:19

Ja ukończyłam technikum architektury krajobrazu teraz robię szkołe medyczną w zawodzie opiekun w domu pomocy społecznej. Z obu szkół jestem zadowolona ale nie pracuję w zawodzie ponieważ nadal się uczę, nie chcę pracować jako architekt ani ogrodnik ale szkoła mi się podobała tylko praca w zawodzie już mniej ;p

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez Culagula » 12 gru 2013, o 14:31

Ja podobnie jak Kay skończylam liceum ekonomiczne. Wybrałam je ponieważ po ogólniaku nie miałabym zawodu a nie chciałam iść na studia. Jednak mi się odmieniło i licencjat zrobiłam na zarządzaniu finansami w Wyższej Szkole Finansów i Rachunkowości a magisterkę w Akademii Morskiej w Gdyni na zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Może gdybym mieszkała w mieście to bym pracowała w swoim zawodzie, albo chociaż spokrewnionym ale tu na wsi niestety to marne szanse. Trochę pracowałam w biurze, a potem miałam kwiaciarnię więc raczej od mojego zawodu daleko.....
I stwierdzam że te studia to było marnowanie czasu. Co z tego że mam magistra skoro jestem bezrobotna?
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez Hadassa » 12 gru 2013, o 14:40

Niestety teraz mgr przed nazwiskiem nie zapewnia pracy... :(

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez miaamy » 15 gru 2013, o 13:07

tak jedna znajoma stwierdziła, że rodzina ma jej na nagrobku mgr wyryć przed nazwiskiem bo do niczego innego jej sie to nie przyda :D

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez Adidasowa » 17 gru 2013, o 02:53

Skończyłam liceum ogólnokształcące, a teraz jestem w trakcie nauki na Wyższej Szkole Handlowej na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, choć sam kierunek jest ciekawy to jednak uczelnia ta jakoś nie spełnia moich kryteriów i chyba ją zmienię w przyszłym roku.

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez Hadassa » 17 gru 2013, o 10:06

Adi, a na jaką będziesz zmieniać ?? Na Warszawę ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez MałyTygrysek » 17 gru 2013, o 20:18

Ja jestem z wykształcenia inżynierem środowiska, niestety nie pracuję w zawodzie, w moim rejonie ciężko nawet o pracę w sklepie, a co dopiero na stanowisku inżyniera w jakimś biurze projektowym.. Także póki co dyplom leży sobie w szufladzie :evil:

You never know how strong you are, until being strong is the only choice you have.
Avatar użytkownika
MałyTygrysek
Fajna Kobietka
 
Posty: 229
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 13:32

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez Adidasowa » 9 sty 2014, o 22:00

Kay nie, zostanę przy Wrocku, ale może na UWr spróbuje :) na bezpieczeństwo narodowe;)

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez kajametrowska » 22 sty 2014, o 16:50

Powiem wam, że aby osiągnąć sukces trzeba się uczyć przez całe życie. Nie opierać swojej wiedzy na szkole - ale samemu podnosić swoje kwalifikacje.
Avatar użytkownika
kajametrowska
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 19:48

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez Amaretto » 7 lut 2014, o 17:07

Ja ukończyłam studia - Pedagogikę :) Mówi się szumnie o tym, że nie jest to kierunek z perspektywami ale moim zdaniem takie oceny są niesłuszne. Zależy od tego jaką specjalizację się wybierze. Ja zdecydowałam się na poradnictwo społeczne (specjalizacja była dostępna na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu jaką ukończyłam) i pracę znalazłam szybko. Na studiach odbyłam wiele płatnych oraz bezpłatnych praktyk a także przekazywali nam konkretne wykształcenie dzięki czemu zdobyłam umiejętności, które przydają mi się teraz.
Amaretto
 

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez a... » 1 maja 2014, o 09:16

Po liceum poszłam na studia... Wtedy wydawało sie to jeszcze sensownym wyborem, ale po dwóch latach wszystko się zmieniło. Zrobiłam 3 lata magisterki z informatyki i mimo, że dobrze mi szło, to czułam się dobita psychicznie, jakaś deprecha, nie chciałam tego robić. Prawie to rzuciłam, prawie bo w ostatniej chwili wykładowcy przekonali mnie żeby przenieść sie na licencjat po trzecim roku. Czekalam 2 lata, robiłam rożnice programowe i licencjata sie dorobiłam. W tym samym czasie poszłam na zzl, bo to mnie interesowało. Rok po lic. z informatyki, obroniłam lic. z zzl. Poszłam do pracy, niestety nie w zawodzie, bo okazało sie, że to nie takie proste, i robiłam zaocznie mgr z zzl. Wraz końcem studiów skończyła sie praca. Udało sie załapać do czegos innego, ale to nie to, zero perspektyw. Zobaczymy co będzie po macierzyńskim. Do tamtej pracy nie wroce na pewno.

Ze studiów może i jestem zadowolona, ale jednocześnie wiem, że nic mi one nie dały.
a...
 

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez marcyś » 18 wrz 2014, o 18:05

Kulturoznawstwo II rok. Wszyscy mówią że pracy po tym nie ma, ale jak mnie to naprawde interesuje, to co mam zrobić??
marcyś
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 16:22

Re: Jakie macie szkoły?

Postprzez Kinga88 » 26 wrz 2014, o 13:51

Farmacja i praca w zawodzie
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez kokoszanel » 12 lut 2016, o 09:02

Jestem po Liceum Profilowanym - kierunek informatyczny.
Skończyłam również roczny kurs Specjalisty ds. Pomocy Psychologicznej i Socjalnej (czyt. pracownik socjalny)
I niestety nie pracowałam ani nie pracuje (aktualnie w ogóle) w ani jednym ani drugim zawodzie. A szkoda! :roll:

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez Silesiana » 24 mar 2016, o 21:59

Filologia polska skończona :) Dodatkowo teraz robię administrację w szkole policealnej.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez RoxanaT10 » 16 maja 2016, o 10:56

Ja skończyłam rusycystykę na Lingwistycznej Szkole Wyższej, a teraz robię wieczorowo anglistykę: komunikację w biznesie między narodowym na tej samej uczelni
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez Jaśmin » 26 lut 2017, o 03:01

Ja jestem po LO biol-geo (turystycznym).
I po trzech latach filologii. Szłam w kierunku zawodu tłumacza jednak nie pracowałam nigdy w zawodzie, bo do tego musiałabym zrobić magistra i uprawnienia tłumacza przysięgłego, a życie mi się tak potoczyło, że zrezygnowałam.
Trochę żałuję, bo języki to coś co mnie bardzo kręci, wykorzystałam języki w pracy w turystyce (na recepcji).

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez Berni25 » 6 mar 2017, o 12:54

Filologia angielska i teraz zaocznie dorabiam psychologię biznesu :D
Berni25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sty 2017, o 09:20

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez Jaśmin » 7 mar 2017, o 02:12

Wiecie co, ostatnio zaczęłam się rozglądać za zleceniami dla tłumaczy i myślę, czy by nie pójść jednak w tę stronę, może jakąś okrężną drogą? Kursami czy certyfikatami... Jakoś zawsze mi to siedziało z tyłu głowy, na bieżąco tłumaczę różne rzeczy znajomym i kręci mnie to. Nieraz też występowałam jako tłumaczka ustna tutaj, więc jestem przetrenowana. Zawsze gdzieś z tyłu głowy miałam marzenie by tłumaczyć i coraz bardziej dojrzewam do tego, żeby do tego wrócić.

Trochę mi szkoda, że języki mi się marnują, bo jednak wiele czasu poświęciłam, żeby się ich nauczyć. Głównie włoskiego.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez Marysia93 » 10 mar 2017, o 11:27

Na tym można fajnie sobie dorobić, sama często zlecam jakieś teksty do tłumaczenia i wiem ile ludzie dostają za to kasy a wcale nie wymagam jakiś certyfikatów czy coś
Marysia93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 17 lis 2016, o 15:33

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez Jaśmin » 11 mar 2017, o 04:45

Gdzie szukasz tłumaczy? Podasz jakąś przykładową stronę? :)

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez Veronyka » 15 mar 2017, o 09:55

Ja mam ukończone studia magisterskie materiałoznawstwo oraz studia prawnicze (bez aplikacji) :)
Veronyka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 mar 2017, o 09:39

Re: Jakie macie ukończone szkoły?

Postprzez dradziszewska » 17 mar 2017, o 11:11

Mam ukończone 3 fakultety a pracuje w zupełnie innym zawodzie, jednak na studiach wiele sie nauczyłam i dyplomy pomagały w znalezieniu pracy. Nalezy tylko nie przesadzać i przedstawiać prqacodawcy ten dyplom który przekłada się na daną prace, pracodawcy nie lubią zbyt wykształconych pracowników ponieważ boją się.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]