Emocje? Jak je uporządkowac?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Emocje? Jak je uporządkowac?

Postprzez girlonfire » 21 lut 2016, o 13:12

Nie wiem czy pisze w dobrym dziale moje pytanie bądź historie. Nie wiem jak nazwać.

W październiku kończe 18 lat. Ale mam jakby ,, nieuporządkowane'' życie emocjonalne. W 2014 roku w grudniu zakonczyłam swój 8-miesięczny związek. Chłopak był kompletnym maminsynkiem, dopiero po czasie sie na tym przekonałam... No a po drodze były różne inne perypetie. Palił nie tylko papierosy a także narkotyki i kłamał mnie z tym... Po tym zączął do mnie pisac chłopak któremu rok przed tym zwiazkiem dałam kosza przed jakimkolwiek zbliżeniem się. Tym razem stwierdziłam ,, czemu nie?'' . I to był błąd. Bo zabawiłąm się uczuciami zakochanego chłopaka. Tak wiem, że to był błąd. Byliśmy około 2 tyg. wydawąło mi się że coś do niego czuje. A było to jedynie krótkotrwałe zauroczenie. Bo wszystko co robił, mówił i pisął mnie denerwowało. Później byłam w związku przez około 2 miesiace z kolejnym chłopakiem, którego hm wydawało mi się, że kochałam, a tak naprawde nie było tak. Bo mówiłam, mu to, czułam to... A po czasie pstryk, czar prysnął. Zerwałam... W międzyczasie tego związku cały czas pisał do mnie chłopak ale ta po koleżeńsku ten co zabawiłam się nim przez 2 tyg. Żaliłam się mu z problemów itd. Był moim przyjacielem. A raczej dla niego bł to friendzone. I zaczeliśmy sie spotykac jako kumple, koledzy zwał jak zwał. Wyszedł z tego związek. Pokochałam go, naprawde go pokochałam. Ale z czasem to co robił po prostu zaczęło ,, usuwać'' moje uczucie. Zaczęło wygasać. Również mnie kłamał z papierosami. Powiedział, że rzucił, a za moimi plecami palił. Raz była taka sytacja , że dzwoniłam do niego bo był u kumpla. I pili ale tylko Ci kumple on niby nie. Później dzwonie mów ił, że był w domu. Wszystko było kłamstwem. Ja musiałam skłamać, ze wiem o pewnych rzeczach. Brzydko mówiąc ,, wzięłam go pod chuj'' i przyznał się do wszystkiego. Że wtedy pił, palił, jak mówił, że był w domu to nie był. Notorycznie sie spóźniał. Zwróciłam mu na to uwage kilkatronie. I nie , nie były to spóźnienia 15 min. Tylko po 1-2h . Dla mnie było tego za wiele. No i po drodze inne rzeczy. Chciał bardzo seksu a jak ja po rpostu nie chciałam. Pytałam nachalnie czemu, czemu, czemu. Raz po alkoholu darł się na mnie, było słychac po gardle po prostu jakby je sobie ,, zdzierał'. I szarpał się ze mną... po 4 miesiącach związku zostawiłam go... Stwierdziła, że rzeczywiscie, we mnie jest problem. Po pierwsze za szybko się wiązałam. Po drugie nie potrafie chyba się zakochać. Bo w tym pierwszym chłopaku co znim byłam 8 meisiecy zakochałam sie. Tego ostatniego pokochałam. ( nie wiem czy wy to odróżniacie, ale ja tak). Stwierdziłam, że teraz zajmuje się sobą, szkołą i nie szukam faceta. Jeśli sie trafi to jakiś ,, porządny'' . Nie szukam księcia z bajki zeby nie było. Ale wyciągma wniski z poprzednich związków. No lepiej późno niż wcale...Jakiś miesiąc temu przez moja przyjaciółkce poznałam jej znajomego. Naprawde fajny facet, ma cholernie podobne poczuciehumoru co do mnie. Taki można, by rzec do tańca i do różanca. I moim kwestiom gustowym w aspekcie wyglądu także, odpowiada. Ale powiedziałam, sobie nie zero facetow. Na początku nie mogłam przestac jakos myslec o nim. Chodzimy do jednej szkoły widujemy sie itd. Czasem jak siedze, na fb i widze, że jest dostpeny mysle a moze napisze do mnie ii łudze sie, że tak bedzie. Ale najgorszy aspekt , ze jemu podoba sie ta moja przyjaciolka... Bronie sie ze wszystkich sił od inych facetow itd. A on jakoś mi namieszał. Zauroczyłam się zapewne. Za jakis czas mi przejdzie.

Teraz pewnie padnie pytanie: po co ona to opowiada?
Manianowicie po to , abyście mi powiedziały. Co ja mam robić ? Nie w kwesti tego chłopaka, tylko ogólnie. Jak mam wiedzieć, kiedy kocham ,, naprawde''. A nie jest to tylko zauroczenie. Jak sie ustabilizowac? Chce żyć jak normalna dziewczyna, a nie wiązać sie i rozstawac. Albo być po prostu bez faceta. Jak sobie z tym radzić?
girlonfire
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 11:42

Re: Emocje? Jak je uporządkowac?

Postprzez sasaneczka » 23 lut 2016, o 15:25

Jesteś młoda, szukasz, to normalne. Nie przywiązujesz się ślepo do swoich wyborów, to dobrze. Możesz trochę zwolnić, bo skoro piszesz na forum, to dobry dowód, że jesteś trochę zagubiona i być może zmęczona tym. Daj sobie czas, pozwól myślom płynąć swobodnie. Jest taka indiańska podobno mądrość: kiedy masz wątpliwości to nie rób nic. Poczekaj na wiatr, który rozwieje chmury zwątpienia i wtedy zobaczysz wszystko wyraźniej.

Nie szukaj faceta, jesteś bardzo młoda, spokojnie, wszystko przyjdzie we właściwym czasie, zobaczysz :) trzymaj się :)

sasaneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lut 2016, o 15:12

Re: Emocje? Jak je uporządkowac?

Postprzez Demeter » 23 lut 2016, o 16:37

Najlepszym sposobem na znalezienie faceta jest jego nie szukanie.
Co do uczuć to uwierz mi będziesz wiedziała. Jesteś młoda masz czas.
Na szczęście jesteś rozsądna, a przynajmniej tak wnioskuję po tym co napisałaś, i nie popełnisz głupot.
Powodzenia. :)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Emocje? Jak je uporządkowac?

Postprzez Pletwa Reborn » 23 lut 2016, o 17:17

Jeszcze smarkacz z ciebie, twoja osobowość jeszcze kilka lat będzie się aktywnie zmieniać. Jak chcesz porządnego związku to poczekaj może chociaż do 20 roku życia, dasz rade to zrobić? Czy według ciebie posiadanie kogoś jest obowiązkiem każdej nastolatki :D. No chyba, że naprawdę się w kimś zakochasz wcześniej, ale skoro nie będzie to przez nachalne szukanie tylko samo przyjdzie to przynajmniej będziesz pewna, że to ten.
Pletwa Reborn
 

Re: Emocje? Jak je uporządkowac?

Postprzez Mirka101 » 24 lut 2016, o 19:28

Jesteś bardzo młodą osobą. Dopiero teraz osiągasz pełnoletność i świat staje przed Tobą otworem. Musisz doświadczyć wszystkiego zanim się ustabilizujesz. Jeśli zakochasz się na poważnie to będziesz wiedziała, że to jest to, że wybranek Twojego serca to jest ten jedyny. Póki jesteś młoda to korzystaj z życia. Baw się. Poznawaj nowych znajomych, którzy zainspirują się do działań. Im więcej osób poznasz tym Twoje życie będzie ciekawsze i większego doświadczenia nabierzesz. Pamiętaj, że życie masz jedno i przeżyj je tak jak chcesz. Czerpiąc z niego całymi garściami.
Mirka101
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 09:59

Re: Emocje? Jak je uporządkowac?

Postprzez mama do poprawki » 1 mar 2016, o 09:27

Polecam Ci przeczytanie książki "JAK DZIAŁA ŻYCIE" Andrew Matthews. Myślę, że po tej lekturze trochę Ci lepiej zrozumiesz siebie :) Mi bardzo pomogła.
Pozdrawiam
mama do poprawki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 20:50

Re: Emocje? Jak je uporządkowac?

Postprzez teremka » 21 kwi 2017, o 15:28

Zgadza się, polecam również :) mega pozycja
Avatar użytkownika
teremka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 12:02
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]