Gdzie za granicę niedrogo?

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Tusia » 30 sie 2015, o 19:01

teraz z ofertami last minute będzie coraz lepiej. Będę obserwować czy również oferty no limits schodzą z ceny i się coś wybierze jeszcze na tydzień wypoczynku.
Tusia
 

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Milusia » 29 sty 2016, o 12:39

Ukraina?
Milusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 sty 2016, o 12:21

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez kartka » 29 sty 2016, o 18:27

Milusia napisał(a):Ukraina?


Ukraina?
To, że napięta sytuacja na Ukrainie stała się swego rodzaju "normą" i media już dawno zapomniały o konflikcie, to nie znaczy, że go nie ma.

A co do pytania głównego, to wszystko zależy od tego, co dla kogo oznacza "drogo", ile taki wyjazd miałby trwać i co kto lubi. Dla jednych wymarzonym wyjazdem będzie ciepły kraj i smażenie się na plaży przez cały pobyt, a dla innych fajne jest np łażenie po mieście i zwiedzanie.
Mogę potwierdzić poprzednie wypowiedzi dot. Węgier ;-) cenowo wypadają bardzo atrakcyjnie i jest co zobaczyć.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Bibia » 28 lut 2016, o 17:37

Najtaniej byłoby wykupić opcję First Minute lub Last Minute. Itaka ma dodatkowo 50% zniżki dla dzieci, poszukaj na ich stronie
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Theila » 29 lut 2016, o 19:45

Duzo osób mysli ze im blizej Polski tym taniej a z tego co widziałam wlasnie te dalsze lokalizacje np cieplych krajow wcale nie odbiegaja tak bardzo cenowo.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Hadassa » 29 lut 2016, o 20:54

Tylko przy obecnym ryzyku ataków terrorystycznych, strach jechać gdziekolwiek

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez koreczeq » 2 mar 2016, o 14:45

Nadias - Egipt jest dość tani, a z bliższych kierunków to Bułgaria na przykład... Odradzam Włochy i Hiszpanię - co z tego, że znajdziesz wyjazd w rozsądnej cenie jeśli kosmiczne ceny na miejscu szybko te 2 tys rozdysponują?
koreczeq
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lut 2016, o 21:24

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez imloco » 10 mar 2016, o 23:59

Teraz do Egiptu? Oj nie....

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Aza » 6 maja 2016, o 21:04

W tym roku ze swą drugą połową postawiliśmy na aktywny wakacyjny wypoczynek. Spędzimy go na zwiedzaniu Zakarpacia z perspektywy roweru. Będziemy odkrywać zakarpackie wioski i miasta zwiedzając po drodze zamki i pałace. Aby móc uczestniczyć w takiej wyprawie wprowadziliśmy do swego życia większą aktywność fizyczną by sprostać napotkanym przeszkodom na trasie wytwórni. Mam nadzieję, że znajdziemy na chwilę relaksu w kąpieliskach termalnych i nad górskim jeziorem Synewyr. Mam nadzieję, że podołamy wyzwaniu jakie sobie wytyczyliśmy.
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez a_gatka » 22 maja 2016, o 13:22

My w tym roku dopiero na jesieni. Chciałabym znaleźć jakąś fajną Grecję, prawie posezonowo, kiedy nie będzie upalnie i będzie zdecydowanie taniej. Mam nadzieję, że znajdę coś w itace niedrogo w tym czasie.
a_gatka
 

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Bibia » 30 maja 2016, o 22:21

Na jesieni na pewno będzie sporo atrakcyjnych ofert last minute. W zeszłym roku kolega jechał z żoną na wczasy na Wyspy Kanaryjskie właśnie z Itaką i decydowali się na wyjazd dwa dni przed wylotem. Nie pamiętam jaka była dokładnie cena, ale mieli niesamowity hotel z super jedzeniem za naprawdę małe pieniądze
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez scoop » 21 cze 2016, o 01:56

Zależy co kto lubi, ale moim zdaniem wakacje z dojazdem własnym, zorganizowane idywidualnie to największa frajda. Wtedy przygoda liczy się podwójnie;-) I na pewno nie ma też tu co porównywać kosztów. Wyjazd z biurem podróży zawsze będzie dużo droższy - tutaj musi zarobić wiele osób - od prezesa po panią, która wycieczkę nam sprzedała;-) Jak jedziesz sam to oszczędzasz na pewno kilkaset złotych od osoby.
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez muffinka » 22 cze 2016, o 17:05

scoop, tylko kwestia tego, żeby się dobrze zorganizować, niektórzy nie lubią/nie potrafią. Bo wtedy to i dojazd trzeba ogarnąć (zadbać by samochód się nie rozkraczył po drodze) i jedzenie i reszte, no ale dla mnie to akurat nie problem i nawet to lubię :) Ale np. moja kupela jest noga jeśli chodzi o zorganizowanie sie na wakacjach - jak nie oferta z biura podróży ze wszystkim w pakiecie, to nic. A ja nie cierpię hotelowych tłumów i tego jedzenia. Wolę sobie ogarnąć jakiś miły domek przez Interhome i mieć spokój przynajmniej :) A z niedrogich zagranicznych miejscówek to chyba niezmiennie Chorwacja, tam można odpoczywać w tylu pięknych miejscach, ze jest do czego wracać każdego roku :) Włochy, okolice Rosalina Mare też chyba spoko cenowo wychodzą.
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez scoop » 22 cze 2016, o 21:31

Co tu do ogarniania? :-) Trzeba sobie znaleźć fajną miejscówkę, wsiadac w auto i tyle. A faktycznie jak się ma sprawdzone biuro czy firmę, która wynajmuje domki i kwatery, to nic tylko korzystać. O interhome słyszałam już tu dobre słowo, więc to zachęta, żeby ich sprawdzić. Zwłaszcza, że ja z mojego pobytu (jestem właśnie nad morzem) nie za bardzo jestem zadowolona. Ale brałam pierwszą ofertę z brzegu, bo nie miałam czasu na szukanie/sprawdzanie i wyszło jak wyszło :-(
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez muffinka » 24 cze 2016, o 12:30

No niby nie, ale zawsze trzeba coś ogarnąć w przeciwieństwie do all inclusive ;) no, ale to nie moja bajka jeśli chodzi o wypoczywanie. A jeszcze odnośnie niedrogich miejsc to mam wrażenie, ze ostatnio znów popularny staje się Balaton, bo ciepła woda i blisko, znajomi byli w zeszłym roku i bardzo zachwalali lokalne wino :) Może kiedyś się skuszę :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Bibia » 24 cze 2016, o 23:33

Ja lubię pojechać na wycieczkę zorganizowaną i mieć wszystko w nosie. Tym bardziej, że czasami bywa tak, że nie ma czasu na planowanie i organizację, a łatwiej jest wziąć paszporty i pojechać na lotnisko. Jak nie miałam dzieci to było easy - wsiadało się do auta i jechało, jak nie było hotelu, to człowiek przespał się w samochodzie. Ale teraz już tak nie mogę - jednak z dziećmi na kompletnego wariata jechać się nie zdecyduję. Ani z biurem, które każe mi koczować na plaży. Poczekam jeszcze trochę, może upoluję jakieś ciekawe last minut w Itace. Dziś dopiero wakacje się zaczęły, jeszcze tyle przed nami :)
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Woli » 6 lip 2016, o 18:15

Z tańszych miejsc blisko Polski to Grecja, Bułgaria, Węgry, Turcja. Z bardziej egzotycznych, ale również tanich, to Indie, Indonezja, Kambodża.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez roxxy681 » 12 lip 2016, o 10:15

Tanio to raczej takie kraje jak Albania, Czarnogóra, Grecja. Fajne inspiracje i porady można znaleźć na stronie SPAM. Zastanawiam się nad wyjazdem do Albanii i przez myśl przeszło mi Maroko. Co myślicie o tym? Na blogu widziałam relację i wydaje się być rewelacyjne. Ale trochę się boje. ;/ Chyba postawię na Alabnie :d

ZA LINK PODZIEKUJEMY
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez muffinka » 13 lip 2016, o 16:41

Woli napisał(a):Z tańszych miejsc blisko Polski to Grecja, Bułgaria, Węgry, Turcja. Z bardziej egzotycznych, ale również tanich, to Indie, Indonezja, Kambodża.


Daleki Wschód mam nadzieję kiedyś odwiedzić, koszty na miejscu praktycznie żadne, ale dolecieć trzeba,a to już ciut więcej. No chyba, ze ma się baaaardzo dużo czasu to na raty dwa tygodnie można jechać stopem ;) moja znajoma była ze studiów w Kambodży jako nauczycielka polskiego, zwiedziła przy okazji okoliczne kraje, zachwycona bardzo! A zdjęcia jakie ma cudne!
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez karetia » 9 sie 2016, o 11:40

Decydujące jest to, czym chcecie dotrzeć na miejsce. Bo np. Włochy, Bułgaria czy Chorwacja są do ogarnięcia autokarem poniżej 1000 zł - piszę o terminach w sezonie. U nas autokary kiedyś tak, teraz to już nie te czasy, chcemy wypocząć. Ale taka Bułgaria ze śniadaniami czy HB, jest w sezonie do zrobienia za 1500 zeta. Taki właśnie hotel rezerwowaliśmy rodzicom w połowie lipca na Travelplanet. Chorwacja czy Włochy samolotem to już raczej minimum 2k.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Bounty » 12 sie 2016, o 13:29

Ja polecam europejskie miasta jak Wiedeń czy Budapeszt. Można bardzo niedrogo tam pojechać polskim busem czy lux express. Na miejscu rownież nie potrzeba za wiele. Nocleg w tanim hotelu (nawet za 13euro ze śniadaniem w Wiedniu) to nie jest trudna sprawa. Bardzo dużo atrakcji nie jest płatnych więc tym bardziej można urządzać sobie spacery po pięknym mieście. Kilka razy w roku staram się odwiedzić inne miasta w Europie i dużo pieniędzy na to nie potrzeba, także gorąco polecam.

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez dalima » 12 wrz 2016, o 09:23

albo Paryż, nie dość że pięknie to jeszcze mamy tam swojego tj. polskiego przewoźnika Lukasexpress, który obwiezie nas po całym mieście
dalima
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 14:36

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez Hadassa » 12 wrz 2016, o 14:34

Teraz Paryz raczej malo bezpieczny... mimo wszystko

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez orszulka » 26 paź 2016, o 16:50

Nie wiem czemu tak sie czepiacie Ukrainy- na wielu blogach czytalam wpisy z podrozy niedawno przebytej w tych rejonach i kazdy bloger pisal, ze jest tam jak najbardziej bezpiecznie.
Od siebie polecam Niemcy- na weekend lub dłużej. Mówię akurat o tym kraju z racji promocji na bilety autobusowe, ktora trwa- sama sie zaopatrzylam i ruszam niedlugo do Frankfurtu z busem Ecolines. Nigdy w Niemczech nie byłam, wiec niska cena biletow zainspirowala mnie do wyjazdu w to miejsce.
orszulka
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 maja 2015, o 08:02

Re: Gdzie za granicę niedrogo?

Postprzez a_gatka » 15 lis 2016, o 13:31

Syndrom owczego pędu. Tak samo pisali o Grecji jakiś czasu temu. ;)
a_gatka
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]