Parowar

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Parowar

Postprzez armator » 12 lis 2012, o 19:59

Witajcie!
Czy opłaca się zakupić do domu parowar? Czy jest to warte zakupu i przydatne w kuchni?

Jak powinien wyglądać wykup mieszkania komunalnego?
armator
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 19:48

Re: Parowar

Postprzez dobroslawa » 12 lis 2012, o 22:04

Opłaca się. Gotowaie na parze jest zdrowsze zwłaszcza w przypadku warzyw, nie eliminuje witamin i mikroelementów, co mam miejsce w przypadku tradycyjnego gotowania. No i jest szybsze:)
dobroslawa
 

Re: Parowar

Postprzez bajaderka » 15 lis 2012, o 02:28

Warto. Ja mam swojego Zelmera http://www.juka.pl/cena,3586,zelmer_par ... 7z010.html
już od 4, czy nawet 5 lat. Działa bez zarzutu, a potrawy z niego są naprawdę pyszne.
Kupiłam go z myślą o tym, że będę się zdrowo odżywiać. Trochę obawiałam się, że to wszystko będzie bez smaku, ale jak zaczęłam szaleć z ziołami, to przekonałam się, że to jest super alternatywa. Wcześniej próbowałam tez swoich sił z gotowaniem na parze, ale z użyciem specjalnego wkładu do garnka, ale parowar jest o niebo lepszy. Nie dość, że możesz sobie nastawić czas gotowania (i później jeszcze podgrzania), to dodatkowo masz trzy piętra wkładów, dzięki czemu możesz sobie zrobić w tym cały obiad. Najbardziej lubię parowane warzywa, ale zdarzało mi się też kombinować z kurczakiem i rybami. Możliwości jest dużo. Dlatego jeśli myślisz o zdrowym, a przy tym też smacznym jedzeniu, to jest to naprawdę super opcja. Może nie jest jakoś specjalnie tani, ale jak to się rozłoży na lata działania, to naprawdę można dojść do wniosku, że to były dobrze zainwestowane pieniądze.
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Parowar

Postprzez n4tasha » 1 sie 2013, o 12:48

Oczywiście że warto, jedzenie jest zdrowe,pyszne i nie przypala się ;)
n4tasha
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 16:47

Re: Parowar

Postprzez kukilka » 5 sie 2013, o 15:06

Ja nie mam parowaru, tylko garnek taki trzy-poziomowy do gotowania na parze. Nie korzystam z niego zbyt często, ale czasami jest przydatny :)
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Parowar

Postprzez Kimmi84 » 9 sie 2013, o 14:51

Parowar to świetne urządzenie polecam wszystkim :)

Łazienkowy dozownik mydła – ciekawy design, najlepsze materiały
Kimmi84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 10:29

Re: Parowar

Postprzez kokoszanel » 22 lut 2016, o 07:46

kocham dania z parowaru, mogłabym je jeść codziennie. polecam wszystkim nie tylko tym na diecie :)

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Parowar

Postprzez zwyczajna » 22 lut 2016, o 08:50

Mój parowar właśnie kończy swój żywot. Jedzonko bardzo smaczne. I szczerze polecam...
ale teraz muszę pomyśleć o drugim.

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: Parowar

Postprzez Hadassa » 22 lut 2016, o 11:24

Oj tak, warzywa i nie tylko z parowaru zdecydowanie nabierają smaku, nawet głupie ziemniaki ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Parowar

Postprzez kokoszanel » 22 lut 2016, o 11:53

dokładnie. zgadzam się.

ja np mam również garnek do gotowania na parze. Równie dobry i również polecam ;)

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Parowar

Postprzez Hadassa » 22 lut 2016, o 14:25

No ja mam i jedno i drugie. Choc parowar wg mnie wygodniejszy. Bo pilnuje tez czasu...
W garnku pampuchy robie..
A marzy mi sie piekarnik parowy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Parowar

Postprzez kokoszanel » 22 lut 2016, o 18:54

mi gdy zaczynał szwankować parowar pomyślałam o garnku i w dobrym momencie, bo teraz używam tylko garnka bo parował padł niestety :P

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Parowar

Postprzez Woli » 24 lut 2016, o 15:11

Parowar jest świetny do gotowania. Gotuję w nim ryż, mięso, ryby oraz różnego rodzaju warzywa. Smak potraw z parowaru jest zupełnie inny niż przy gotowaniu w garnku, jest taki bardziej wyrazisty.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Parowar

Postprzez Theila » 3 mar 2016, o 12:35

Włąśnie nad parowarem się zastanawiałam. Ale pytanie jak jest z wydatkami ? Jaki jest czas przygotowania np takiej ryby czy warzyw? Czy to pobiera prąd tak samo jak mikrofala ?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Parowar

Postprzez kokoszanel » 4 mar 2016, o 08:25

Woli napisał(a):Parowar jest świetny do gotowania. Gotuję w nim ryż, mięso, ryby oraz różnego rodzaju warzywa. Smak potraw z parowaru jest zupełnie inny niż przy gotowaniu w garnku, jest taki bardziej wyrazisty.


ryż? o proszę tego jeszcze nie próbowałam! Taki z torebki ?

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Parowar

Postprzez lena38 » 22 kwi 2016, o 18:41

Jak to jest z tym poborem mocy to sie dopiero dowiem, bo właśnie zamówiłam takie cudeńko w Royal Home. Koleżanka ma od nich identyczny i jest zadowolona, robi cały obiad na raz i ryż też. Taki sprzęt to z całą pewnością doża oszczędność czasu, wiem, że ona jakoś ustawia godzinę, na którą chce mieć obiad, ma mi wszystko pokazać jak już będę miała go w domu, bo wiecie instrukcja, instrukcja, a darmowy pokaz to zupełnie co innego.
lena38
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 sty 2016, o 19:42

Re: Parowar

Postprzez Kokosik » 4 maja 2016, o 10:01

Parowar to super sprawa, a smak jedzenia jest p prostu cudowny :D Zupełnie różni się od gotowania w garnku :D Nie da się pominąć te różnicy

firststeps.com.pl świetne zajęcia dodatkowe,gorąco polecam!
Kokosik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 maja 2016, o 09:33

Re: Parowar

Postprzez silver11x » 4 maja 2016, o 11:15

Ja kupiłam parowar i szczerze nie przydaje mi się użyłam go tylko parę razy na początku.
silver11x
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 maja 2016, o 11:11

Re: Parowar

Postprzez Asza » 2 lis 2018, o 15:02

silver11x napisał(a):Ja kupiłam parowar i szczerze nie przydaje mi się użyłam go tylko parę razy na początku.

Mogłaś kupić sobie garnek do gotowania na parze to może byś coś w nim więcej mogła też robić oprócz dań na parze.
Asza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 paź 2018, o 21:02

Re: Parowar

Postprzez apart » 11 lis 2018, o 21:19

Asza napisał(a):
silver11x napisał(a):Ja kupiłam parowar i szczerze nie przydaje mi się użyłam go tylko parę razy na początku.

Mogłaś kupić sobie garnek do gotowania na parze to może byś coś w nim więcej mogła też robić oprócz dań na parze.

Chyba nie rozumiem. Co masz na myśli?
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]