Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez Mania1991 » 1 wrz 2015, o 10:32

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł otworzenia własnego gabinetu kosmetycznego. Mam pewne doświadczenie w tej dziedzinie i oczywiście odpowiednie uprawnienia. Czy któraś z was prowadzi już taki biznes? Od czego najlepiej zacząć?
Mania1991
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sie 2015, o 15:16

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez anetaen » 23 wrz 2015, o 18:47

Salon kosmetyczny to fajny pomysł na biznes, ale powinnaś się zastanowić nad dobrą lokalizacją, najlepiej na dużym osiedlu. Konkurencja jest ogromna, więc powinnaś się wyróżniać.

anetaen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 18:38

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez mpod » 4 lis 2015, o 17:01

Zrób na początek badanie rynku. Sprawdź jaka jest konkurencja w okolicy, jakie ceny mają okoliczne kosmetyczki, przelicz koszty i sprawdź czy się to opłaca.

mpod
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 16:46

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez michalik » 21 mar 2016, o 14:40

Dobry biznes plan to podstawa. No i musisz pomyśleć, jak dobrze rozreklamować swój biznes, bo inaczej konkurencja Cię zje - jest naprawdę duża.

michalik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 14:20

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez dradziszewska » 22 mar 2016, o 13:51

Obecnie medycyna estetyczna jest na topie więc i pomysł na biznes jest dobry, należy zwrócić uwagę na lokalizację, analizę rynku pod katem popytu oraz konkurencji, na początek warto również poświęcić sporo czasu na promowanie w sieci obecnie poczta pantoflowa to nieco za mało., dobrze sprawdzają się akcję typu darmowy makijaż dla klientów,korzystających z usług po raz pierwszy lub po czterech wizytach jakiś drobny kupon na zabieg gratis, z początku wydaje się to rozrzutne ale szybko się wraca.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez Silesiana » 24 mar 2016, o 22:06

Jeżeli masz konkretny plan, fundusze i wszystko inne, to chyba tak, trzeba się jednak liczyć z tym, że salonów kosmetycznych jest naprawdę dużo, więc należy się liczyć z dużą konkurencją, ale oczywiście, jak wspomniano jest to obecnie bardzo popularne i pewne zapotrzebowanie na rynku jest. Może się uda, myślę że warto spróbować.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez jeunesse » 1 kwi 2016, o 13:07

Powodzenie gabinetu kosmetycznego to według mnie zdecydowanie jakość i profesjonalizm usługi.
Wtedy klienci przychodzą i pocztą pantoflową się niesie wiadomość o gabinecie. Przekalkuj wszystko i nie oszczędzaj na produktach w salonie, jak i na samym estetycznym jego wyglądzie.
jeunesse
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 kwi 2016, o 12:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez zosia.123 » 1 sie 2016, o 12:43

Moim zdaniem dobą opcją zareklamowania salonu są np. ulotki z kodem rabatowym, albo duży baner z przyciągającą oko grafiką.

zosia.123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sie 2016, o 12:37

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez RoxanaT10 » 10 sie 2016, o 09:59

ulotki odchodzą pomału do lamusa ale w ich miejsce można zastosować rollupy i inne. Widziałam takie na stronie SPAM

PODZIEKUJEMY
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez ag_biel » 26 sty 2017, o 12:29

Zakładałam działalność kosmetyczną i z doświadczenia mogę powiedzieć, że to dobry biznes. Oczywiście na początku jest trudno- spora konkurencja. Trzeba wejść na rynek z odpowiednimi produktami, usługami i konkurencyjnymi cenami. Na początku skorzystałam z raportu przygotowanego przez Proxymo. Pomogło mi to ustalić, jaką strategię zastosować na początku. Z biegiem czasu trzeba zmieniać swoje działania i inwestować w nowe narzędzia marketingowe żeby być stale na rynku
ag_biel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sty 2017, o 19:02

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez mela12 » 28 maja 2017, o 14:36

ja zaczynalam od dookreslenia uslug salonu, bo chyba od tego zaczyna sie opracowanie biznes planu. Tak naprawde na tej podstawie ocenia sie swoje mozliwosci finansowe. postawilam na najwyzszej jakosci sprzet i kosmetyki, ktore sprowadzam z LINK moim zdaniem takie podejscie sprawi, ze salon nie bedzie potrzebowal reklamy, bo jakosc obroni sie sama. tak tez sie stalo. moje klientki w tej chwili specjalnie do mnie przyjezdzaja po kosmetyki i na zabiegi z miast nawet 150 km od mojego salonu i to njabrdziej cieszy!


DZIEKUJEMY ZA LINK
mela12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 maja 2017, o 14:34

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez nora » 20 cze 2017, o 13:57

W małej miejscowości to często strzał w dziesiątkę. Miałam znajome które w ten sposób naprawdę się dorobiły.

nora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 13:39

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:19

Mi się wydaje, że w dużym mieście bez lokalizacji w centrum to można z takim biznesem tylko klepać biedę. Oczywiście zasady nie ma.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 14:06

Mi się wydaje, że to jest trochę zbyt dużo konkurencja. Chociaż zawsze jak się rozkręci dobrze na fejsie i w ogóle

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: Salon kosmetyczny - dobry pomysł na biznes?

Postprzez paolka » 27 kwi 2018, o 10:29

Myślę ze to jest bardzo dobry pomysł, tym bardziej ze salonów jest duzo-ale co do jakości usługi mozna mieć pewne zastrzezenia. Zrób kurs przedłuzania rzęs, zakładania hybryd i działaj:) Kobiety lubią dbać o urodę i to nigdy nie wyjdzie z mody-i zawsze ma szansę na powodzenie. Meble i akcesoria taniej kupisz na przyklad na finefactory.pl -z dostawą do salonu, przez co odpadnie ci jezdzenie po sklepach stacjonarnych i transportowanie na własną rękę do swojego salonu
paolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]