Sprzątamy

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Sprzątamy

Postprzez pomcia » 14 mar 2012, o 23:22

Czujecie już wiosnę? Właśnie na przyszły weekend planuję rozpocząć prace wiosennego sprzątania. Oj troszkę tego będzie po zimie. Kobitki mam pytanie - która przeszła na naturalne, ekologiczne czyszczenie mieszkania? Poważnie się nad tym zastanawiam, raz czuję, że ta chemia, te detergenty są silne. Nie tylko niszczą dłonie ale czasem czuję to zbyt mocno w powietrzu. Wydaje mi się, że czasem młody przez to pokasłuje. A jakieś kilka dni wstecz a to w programach tv poruszany był ten temat też. I tak sobie to kalkuluję - część produktów kupić, część zrobić. Jest różnica między chemicznymi detergentami a naturalnymi, w sensie czystości mieszkania?
pomcia
 

Re: Sprzątamy

Postprzez tusia25 » 21 mar 2012, o 10:35

oj zdecydowanie sprzątanko wiosenne przede mną, czekam tylko aż ta pogoda się trochę unormuje. w sumie przez ostatni weekend było super ale jakoś sprzątać mi się nie chciało:P
co do środków czyszczących, ja zawsze stosowałam to co było dostępne w sklepach, nie słyszałam jakoś (w sumie się nigdy nie interesowałam, może mój błąd) o innych/ekologicznych/naturalnych środkach czyszczących ale chętnie też dowiem się czegoś nowego:)
tusia25
 

Re: Sprzątamy

Postprzez pomcia » 27 mar 2012, o 16:25

A ja już się zabrałam. Pogoda dopisuje. :) Wiecie co mi najtrudniej doczyścić - wannę, no masakra, emalia chyba została uszkodzona i plamy zostają. Może któraś ma jakiś super sposób. Próbowałam już różne super czyszczące specyfiki i te reklamowane i nie. Nic! Ja tak bardzo napalona na ekologiczne środki sprzątające nie jestem, bo i tak większość z nich jest na bazie octu więc samej zrobisz a taniej wychodzi. Niedawno od koleżanki dostałam płyn do podłogi i płyn na plamy z lilys cco clean, to przetestuję. I miałam te płyny z forsch czy jakoś tak, to dostaniesz nawet w marketach, ale jakoś nie specjalnie.
pomcia
 

Re: Sprzątamy

Postprzez Yagoda » 1 kwi 2012, o 20:31

wez mi nie przypominaj
nienawidze sprzatac... a to bedzie tydzien sprzatania... Jak to przed swietami ;)
na forum siedze poki moge :-)

A to lilys cco clean to gdzie nabylas? Nadaje sie o szyb?
Szukam srodka idealnego... bo zawsze, ZAWSZE oraz zawsze mi smugi zostaja...
Yagoda
 

Re: Sprzątamy

Postprzez dione » 4 kwi 2012, o 16:49

Sprzątanie też nie należy do moich ulubionych obowiązków, ale patrząc na okna w moim mieszkaniu, to jednak będę musiała walczyć z tą moją niechęcią. Problemem jest jeszcze znalezienie na to czasu. No ale do świąt jeszcze daleko ;)
dione
 

Re: Sprzątamy

Postprzez pomcia » 27 kwi 2012, o 10:27

Widzę, że mało perfekcyjnych pań domu tu na forum. :) Yagoda, szczerze to nie mam pojęcia czy mają coś na plamy. Część serii lily's eco jest w sklepach internetowych, część bo na zagranicznych stronach widziałam więcej produktów i pewnie coś do okien też będzie. Podobno wodą z octem możesz umyć, tylko ten zapach.
A zastanawiałam się czy jest możliwość zastąpienia popularnego domestosa czymś mniej "żrącym"?
pomcia
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]