Szewc internetowy - co myślicie?

Nie wiesz w co się ubrać? Zastanawiasz się jakie panują trendy w modzie? W tym dziale odpowiemy Ci na wszystkie pytania związane z modą.

Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez krystyna118 » 7 gru 2015, o 22:35

Co myślicie o usługach typu: szewc internetowy - działalność wysyłkowa?
Baaardzo szeroki zakres usług - skracają nawet obcasy/platformy/cholewki, czyszczą i farbują buty, normalnie cuda.
Ceny w porównaniu z "tradycyjnymi" szewcami też atrakcyjne - wymiana fleków 7,90 zł.

Uważacie, że takie usługi mają przyszłość?
krystyna118
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 22:23

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez Bibia » 7 gru 2015, o 22:50

A kto płaci za wysyłkę? Bo domyślam się, że nie szewc. Wtedy to się dość drogo robi, że nie wspomnę o staniu na poczcie. Chyba wolę formę tradycyjną....
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez krystyna118 » 8 gru 2015, o 11:26

Przy 3 parach wysyłka zwrotna jest darmowa a w moim przypadku buty do naprawy obcasów czy zamalowania zdartych "przodów" zawsze się znajdą w większej ilości ;)
krystyna118
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 22:23

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez Magdalena80 » 11 gru 2015, o 14:11

Nie słyszałam jeszcze o internetowym szewcu? Hmm a jakieś namiary?
Magdalena80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2015, o 13:57

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez aleksza03 » 11 gru 2015, o 18:26

Pomysł jest ciekawy, ale wydaje mi się, że dopasowane buta do nogi wymaga jednak bezpośredniego spotkania. Przynajmniej zwężanie cholewki - mój szewc przy każdej "przymiarce" wymierza i ogląda but i nogę po kilka razy. Ale jeśli chodzi o proste czynności szewskie - zmiana fleka, itp, to naprawdę fajna opcja. Daj znać jak już będziesz działała w sieci, a chętnie coś Ci podeślę ;)
aleksza03
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 gru 2015, o 20:17

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez Modna26 » 15 gru 2015, o 11:21

pomysł fajny, bo coraz mniej szewców teraz jest, i kiedyś słyszałam o takim internetowym też, tam wszystko robią. Jednak właśnie wydaje mi się, że nie będzie to miało racji bytu z tego względu że przesyłka jest droga. w jedną i druga stronę klient sobie musi opłacić i jeszcze usługę to za drogo.
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez Hadassa » 15 gru 2015, o 11:36

Bez sensu, stać na poczcie by wysłać, przygotować wszystko do wysyłki, zapakować, kolejne koszty.
Potem zwrot, jak Cię nie ma, to znów na poczcie, by odebrać... dla mnie bez sensu....

Za wysyłanie namiarów poleci ban ;) bo na forum jest zakaz spamowania ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez krystyna118 » 21 gru 2015, o 22:10

Zdecydowałam się skorzystać z tego "szewca internetowego" po krotce opiszę jak to wyglądało.

Przede wszystkim wysyłałam 3 pary butów. Jedne do "obcięcia" czubków w starych kozach na szpic. Dawno temu kupiłam bardzo dobre skórzane buty, później jednak urodziło mi się dziecko - noga spuchła i nie umiałam się w nie wbić. Gdy wróciłam do swojej figury buty były już nie modne i leżały niemal nowe w szafie. Efekt super - mam nową parę skórkowych butów za 79 zł (tyle kosztowała usługa).
Druga para to były złote obcasy do wymiany. Na weselu znajomej miałam piękne perłowe buciki z Versace na błyszczącym, złotym obcasie. Z własnej głupoty wsiadłam w nich do auta i piękny efekt zniknął po przejechaniu 100 km. Całe tyły zostaly obdrapane. Pamiętam, ze byłam z nimi później u kilku szewców, którzy stwiedzili że takie obcasy nie są dostępne i hurtownie posiadają je tylko w standardowych kolorach. Szewc internetowy dał jednak radę i wstawił nowiuteńkie i błyszczące. Jedyny mankament to cena gdyż zapłaciłam 80 zł (podobno wymiana standardowych obcasów to 40 PLN a moje musiały być specjalnie sprowadzane). 3 para to zwykła wymiana fleków. Miałam do wyboru zwykłą gumę za niecałe 8 zł lub podobno lepsze tworzywo kauczukowe za 16 pln. Zdecydowałam się na tę droższą opcję - zobaczymy ile wytrzymają. Przesyłkę zwrotną miałam za darmo, wszystkie buty zapakowane osobno w folię bąbelkową - pełen szacunek dla szewca. Za wysyłkę "do naprawy" zapłaciłam 15 zł - kurier odebrał buty ode mnie z pracy ;) Następnego dnia Pani od tego szewca zadzwoniła do mnie, potwiedziła dotarcie butów i wytłumaczyła jak będzie wyglądać "naprawa".
Ogólnie bardzo polecam. Aha na realizację czekałam chyba 5 albo 6 dni.

Dobrą opcją jest to, że wysyła się zdjęcia butów a na e-mail przychodzi pełna wycena ;)
Namiarów nie można dodawać jednak gdyby ktoś był zainteresowany to proszę o prv. Hadassa - tam chyba można podać jakiś kontaktowy e-mail??
krystyna118
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 22:23

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez Hadassa » 22 gru 2015, o 11:20

Tak jeżeli ktoś sie zainteresuje może do Ciebie napisać pw, ale bez pisania tu maili ani linków

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez Mangosia12 » 7 sty 2016, o 17:39

Ja też kiedyś korzystałam z takich usług. Chciałam oddać kilka par do domu samotnej matki i nie chciałam dawać takich brzydkich, więc dałam je do "podrasowania" no i efekt był bardzo dobry :)
Mangosia12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 10:29

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez Fabrik_com_pl » 15 lut 2016, o 12:09

A ja szczerze mówiąc nigdy nie korzystałam z usług szewca przez internet,a propozycja jest bardzo ciekawa,cenowo na pewno wychodzi to nieco taniej. Może to też kwestia przyzwyczajenia do szewca w tradycyjnej formie,ale tutaj uważam,że śmiało można się przełamać,tym bardziej widząc tyle pozytywnych opinii.
Fabrik_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 12:49

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez a_gatka » 15 lut 2016, o 13:20

Dla mnie przekombinowane jednak.
a_gatka
 

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez RoxanaT10 » 18 mar 2016, o 09:41

ciekawe jeszcze nigdy sie nie spotkałam z taka opcją
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez Adrianeczka89 » 21 kwi 2016, o 09:28

Jak najbardziej szewc online ma przyszłość. Jest to jeszcze tak duża nisza, że z pewnością będzie się rozwijać. Podziwiam szewca za pomysł! Z krawcową to nie byłaby tak prosta sprawa, ale szewc online może tak samo wymienić fleki jak szewc zwykły.
Adrianeczka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 08:23

Re: Szewc internetowy - co myślicie?

Postprzez VivienneWestwood » 26 kwi 2016, o 16:03

Pomysł jest, nawet nie ma co myśleć o jakimś naciąganiu bo po co komuś zepsute buty:P?
Avatar użytkownika
VivienneWestwood
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:40
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]