Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez doska18002 » 15 maja 2016, o 20:47

Witam. Troche to dziwne no ale nie wiem co mam zrobić... Wiec zaczne od poczatku w czerwcu biorę ślub cywilny. Czekałam na niego bardzo długo zanim cokolwiek ustaliliśmy i znaleźliśmy czas żeby go załatwić. No ale nie w tym rzecz. Chodzi o moich rodziców. Są alkoholikami. Nie wychowywali mnie tylko Ciotka no i w sumie rodzina mojego narzeczonego nie zna ich i nawet nie przepada bo sami rozumiecie jak to jest, oni no jak by to tak łagodnie powiedzieć umieją zrobić mi wstyd. A po za tym nie chce żeby sie zobaczyli z rodziną narzeczonego ponieważ to naprawde mądrzy ułożeni ludzie, a moi rodzice są nie przewidywalni. Mogą być pijani i co ja wtedy zrobie ? Albo opiją sie na małej imprezie i zaczną coś świrować też tego przewidzieć nie mogę i tego sie strasznie boje. A do tego boje sie reakcji przyszłej tesciowej i jej rodziny, bo na ich opinii też mi zależy. A nie zaprosic własnych rodziców na ślub i ta malutka imprezeto tez jest nie fer w stosunku do nich chodzby nie wiem jacy nie byli. Wiec co robic? może ktos ma jakis pomysł ? Bo ja jestem zielona jak to rozegrać. :|
doska18002
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 maja 2016, o 20:32

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez Katarynka » 16 maja 2016, o 09:54

A masz kontakt z swoimi rodzicami? Jeśli rozmawiacie o tym problemie to możesz z nimi porozmawiać, że nie chcesz aby pili i prosisz ich, aby przyszli trzeźwi. Sprawa wygląda nie mniej bardzo skomplikowanie. Trzeba jednak kochać ludzi mimo tego jacy są i jakie popełniają biedy. Oczywiście to moje zdanie :)

chirurgia intymna - intymnie bez problemów :)
Avatar użytkownika
Katarynka
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 13 sty 2016, o 15:24

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez nancy_83 » 19 maja 2016, o 20:52

Olej ich. Żadni z nich rodzice.
nancy_83
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 18:03

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez kartka » 20 maja 2016, o 09:11

Katarynka napisał(a):A masz kontakt z swoimi rodzicami? Jeśli rozmawiacie o tym problemie to możesz z nimi porozmawiać, że nie chcesz aby pili i prosisz ich, aby przyszli trzeźwi. Sprawa wygląda nie mniej bardzo skomplikowanie. Trzeba jednak kochać ludzi mimo tego jacy są i jakie popełniają biedy. Oczywiście to moje zdanie :)


Niestety rozmowa nie pomoże.
A miłość w tym wypadku nie ma nic do rzeczy.

Ja bym na Twoim miejscu poinformowała swoich rodziców, że bierzesz ślub, ale bez podawania szczegółów. I bym ich nie zaprosiła. Wiedzieliby o Twoich planach, ale nie uczestniczyliby w tym. Jeśli ich choroba osiągnęła takie stadium, że nie wiesz, czego możesz się po nich spodziewać w tym dniu, to powinnaś ich po prostu nie zapraszać.
Albo w ogóle poinformowałabym ich o wszystkim po fakcie.

Pamiętaj, że to jest WASZ dzień i WASZA uroczystość. To Wy decydujecie, co będzie dla Was najlepsze. Powinnaś w tym dniu odczuwać pozytywne emocje a nie stresować się tym, czy Twoi rodzice odwalą jakiś numer.
A przede wszystkim powinnaś przestać myśleć, że jesteś "własnością" rodziców. Że "wypada" ich zaprosić, że to będzie fair itd. Przychodzi taki moment, kiedy trzeba zacząć żyć swoim życiem i nie oglądać się na innych. Nawet, jeśli ma to dotyczyć rodziców. Jeżeli dla nich alkohol jest ważniejszy, to Ty tego nie zmienisz i doskonale o tym wiesz.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez doska18002 » 20 maja 2016, o 23:17

DZiekuje za pomoc troche moje watpliwosci zostaly rozwiane . mam nadzieje ze jakos to wyjdzie wszystko bez wiekszej katastrofy
doska18002
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 maja 2016, o 20:32

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez a_gatka » 22 maja 2016, o 13:08

Nie jesteś nic winna rodzicom, którzy się Tobą nie interesowali. To jest TWÓJ dzień i to Ty masz być w tym dniu najważniejsza.
a_gatka
 

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez Mala_Mi » 25 maja 2016, o 09:02

Zgadzam się. Poinformuj ich, ale nie zdradzaj szczegółów. W takim towarzystwie ten dzień mógłby się zakończyć katastrofą.
Avatar użytkownika
Mala_Mi
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez karolina2667 » 30 maja 2016, o 18:54

Jeśli chcesz, żeby byli wtedy z Tobą, to ich zaproś..

karolina2667
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 20:03

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez LaraCroft » 3 paź 2018, o 14:12

Ja bym takich rodziców w ogóle nie brała pod uwagę. Sory. To oni Cię skrzywdzili, nie musisz się tym przejmować, że nie zaprosisz ich na ślub.
LaraCroft
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2018, o 13:54

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez Immoral » 17 paź 2018, o 21:29

Nie zapraszaj ich. Za dużo nerwów stracisz.
Ja swoich też nie zapraszałam.

Immoral
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 paź 2018, o 21:26

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez LaraCroft » 31 paź 2018, o 14:42

Immoral - też alkoholicy?
LaraCroft
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2018, o 13:54

Re: Problem z rodzicami na ślubie cywilnym.

Postprzez Addas99 » 20 lis 2018, o 09:54

doska18002 napisał(a):Witam. Troche to dziwne no ale nie wiem co mam zrobić... Wiec zaczne od poczatku w czerwcu biorę ślub cywilny. Czekałam na niego bardzo długo zanim cokolwiek ustaliliśmy i znaleźliśmy czas żeby go załatwić. No ale nie w tym rzecz. Chodzi o moich rodziców. Są alkoholikami. Nie wychowywali mnie tylko Ciotka no i w sumie rodzina mojego narzeczonego nie zna ich i nawet nie przepada bo sami rozumiecie jak to jest, oni no jak by to tak łagodnie powiedzieć umieją zrobić mi wstyd. A po za tym nie chce żeby sie zobaczyli z rodziną narzeczonego ponieważ to naprawde mądrzy ułożeni ludzie, a moi rodzice są nie przewidywalni. Mogą być pijani i co ja wtedy zrobie ? Albo opiją sie na małej imprezie i zaczną coś świrować też tego przewidzieć nie mogę i tego sie strasznie boje. A do tego boje sie reakcji przyszłej tesciowej i jej rodziny, bo na ich opinii też mi zależy. A nie zaprosic własnych rodziców na ślub i ta malutka imprezeto tez jest nie fer w stosunku do nich chodzby nie wiem jacy nie byli. Wiec co robic? może ktos ma jakis pomysł ? Bo ja jestem zielona jak to rozegrać. :|



Poinformuj rodziców o ślubie ,ale nie zapraszaj ,kochać możesz i pomóc,ale zapraszanie daruj.Na pewno jest z tym ci ciężko ale to nie koniec świata.

Addas99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lis 2018, o 20:33
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]