Atopowe zapalenie skóry

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Lunatyczka » 11 mar 2015, o 20:21

AZS owszem jest genetyczne ale tez choroba cywilizacyjna przez chemue konserwanty barwniki. Wazna tu jest dieta proste nieprzetworzone produkty i uwazac na alergeny krzyzowe
Lunatyczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 21:16

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez okapi » 27 sty 2016, o 11:47

Ja z AZS zmagam się już blisko 20 lat. Sama nie wiem ile straciłam pieniędzy na kosmetyki do kąpieli, maści sterydowe, wizyty w prywatnych gabinetach lekarskich :/ Niemniej po tak długim czasie człowiek jest w stanie nauczyć się żyć z chorobą, rozpoznawać zaostrzenie choroby i szybko reagować. Wiem też co mnie podrażnia, a co nie. I tak: kąpię się wyłącznie w szarym mydle, do smarowania skóry tylko krem Dermaveel, który chociaż nie zawiera sterydów, to świetnie likwiduje świąd, nawilża i natłuszcza skórę. Piorę ubrania w płatkach mydlanych, płynu do płukania nie używam. Odkurzam codziennie, bo w parze z AZS idzie u mnie astma oskrzelowa :(
Avatar użytkownika
okapi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 paź 2015, o 17:19

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez pyśka » 3 kwi 2016, o 21:40

znam ten ból. Ja przestałam chodzić do dermatologów bo niestety większość z nich przypisują maści, kremy na bazie sterydów które wiadomo jakie mają działania, zawsze pomogą ale skóra się od nich uzależnia.
pyśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 21:17

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez KarlaK » 7 kwi 2016, o 14:49

Słyszałyście o SPAM? Mają w ofercie doskonały produkt na AZS, łojotokowe zapalenie skóry i łuszczycę - SPAM. Możecie go stosować także do codziennej pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry, do regeneracji skóry po zabiegach kosmetycznych, po oparzeniach słonecznych oraz po goleniu. W dodatku jest teraz na niego super promocja do 9 kwietnia - rabat 20%. Przy zamówieniu należy wpisać kod rabatowy: Natural. Link do sklepu: SPAM


A SLYSZALAS O REGULAMINIE?
KarlaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 paź 2015, o 12:16

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Arnika » 11 kwi 2016, o 16:46

Moja córka ma AZS. Jako małe dziecko bardzo cierpiała bo ciągle ja swędziało, tworzyły sie rany. Ciężko było. Pomagały jej kąpiele w krochmalu. Teraz jest więcej kosmetyków dla tej przypadłości. Kupuje przeważnie w aptece ale tez widziałam chyba w Auchanie serie do skóry atopowej. Lekarka" pocieszyła" nas że jej to z wiekiem zacznie przemijać a ok 30-tki powinno sie unormować. Tak więc parę lat walki przed nami. Nie ukrywam że z każdym rokiem choroba łagodnieje więc może cos w tym jest :) Córka ma wyeliminowane z diety potrawy na które jest uczulona. Odpadaja wszystkie kiszone ogórki, kapusta, cytrusy, czekolada.
Arnika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 13:35

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez AquastopRadioterapia » 20 kwi 2016, o 20:22

Polecam kremy, przeznaczone do pielęgnacji skóry z wywiadem atopowym, które składają się z kwasów Omega, pochodzących z oleju wiesiołkowego. Odbudowują one barierę naskórka przyczyniając się do jego lepszego nawilżenia. Skład takich preparatów uzupełniony być powinien o alantoinę i witaminę E.
Avatar użytkownika
AquastopRadioterapia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 sty 2016, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Bibia » 22 kwi 2016, o 20:02

Spróbujcie emolientów Eloderm. Sprawdzają się naprawdę rewelacyjnie przy skórze nadwrażliwej i atopowej, natłuszczają ją (zawierają sporo naturalnych tłuszczów), zmniejszają swędzenie i mają działanie przeciwzapalne. Ja moją córeczkę kąpałam w emulsji do kąpieli Eloderm, a plamki które jej się robiły pod kolanami i w zgięciu łokci smarowałam kremem aktywnym.
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez dud » 29 kwi 2016, o 13:06

Muszę polecić mojej siostrze. Używała Emolium, ale na jej dziecko średnio to działa, niestety :(

dud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 16:38

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Detramax » 17 maja 2016, o 21:57

Polecam preparaty, które zawierają kwas hialuronowy. Dzięki temu przeznaczone są dla osób z tendencją do tzw. suchej skóry, narażonych na jej wysuszanie, a także dla dojrzałych, u których następuje zmniejszenie elastyczności skóry. Ich skład uzupełniony może być o witaminę C, E i A.
Avatar użytkownika
Detramax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Bibia » 24 cze 2016, o 23:18

dud napisał(a):Muszę polecić mojej siostrze. Używała Emolium, ale na jej dziecko średnio to działa, niestety :(


Eloderm jest też bardzo korzystny cenowo w porównaniu do innych kosmetyków/emolientów tego typu, więc może kupić choćby na próbę
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Chilli » 29 cze 2016, o 08:02

Dokładnie :) Sama stosuję Eloderm, mam akurat żel do mycia i balsam do ciała. Sprawdzą się naprawdę dobrze. A też kupiłam z polecenia znajomej.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez ScarletLukia » 29 cze 2016, o 21:41

Hehe niedawno w innym temacie polecałam właśnie Eloderm tak naprawdę nie wiedziałam że sprawdza się nawet przy AZS w moim przypadku bardzo dobrze złagodził podrażnienia i suchość skóry ale w takim razie polecę go również mojej koleżance która owy problem skóry akurat ma... wiem że sporo kosmetyków jej po prostu nie podeszło bo "plamy" na buzi robiły się gorsze , bywało nawet że ją dość mocno swędziały :/
Avatar użytkownika
ScarletLukia
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 18:49

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Demeter » 30 cze 2016, o 10:26

No właśnie Eloderm kupiłam za radą koleżanki, która choruje na azs. Powiedziała, że u niej się sprawdza, a mi nie zaszkodzi poprawić nawilżenie skóry. Właśnie przyszłam do tego wątku w nadziei, że coś jej polecę nowego, ale widzę, że jej kosmetyk jest wybierany przez sporą ilość osób.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Hadassa » 30 cze 2016, o 10:58

Jak chcecie spamowac to robcie to z glowa! Za jeszcze jeden post o elodermie leci od razu ban

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Theila » 30 cze 2016, o 19:07

Z takich ciekawostek, niedawno lekarz polecił dla malucha z AZS dodawanie do wody nadmanganianu potasu. Ale należy go dodać na tyle niewiele aby woda była różowa a nie fioletowa.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Bibia » 21 lip 2016, o 11:48

Nadmanganian tez jest świetny, szczególnie latem kiedy zrobią się odparzenia, też kąpałam. A na to posypać mąką ziemniaczaną.
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez okapi » 18 sie 2016, o 10:08

Arnika napisał(a):Moja córka ma AZS. Jako małe dziecko bardzo cierpiała bo ciągle ja swędziało, tworzyły sie rany. Ciężko było. Pomagały jej kąpiele w krochmalu. Teraz jest więcej kosmetyków dla tej przypadłości. Kupuje przeważnie w aptece ale tez widziałam chyba w Auchanie serie do skóry atopowej. Lekarka" pocieszyła" nas że jej to z wiekiem zacznie przemijać a ok 30-tki powinno sie unormować. Tak więc parę lat walki przed nami. Nie ukrywam że z każdym rokiem choroba łagodnieje więc może cos w tym jest :) Córka ma wyeliminowane z diety potrawy na które jest uczulona. Odpadaja wszystkie kiszone ogórki, kapusta, cytrusy, czekolada.



Mam 31 lat i AZS nie minęło :/ Wiek nie gra roli, uwierz mi! Są okresy remisji i zaostrzenia choroby niezależnie od wieku. Jesienią i zimą AZS zazwyczaj się zaostrza, a latem pod wpływem promieni słonecznych, przechodzi w stan częściowej lub całkowitej remisji. Dodam, że nie piszę tego tylko na swoim przykładzie, gdyż AZS ma również dwójka moich dzieci.
Avatar użytkownika
okapi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 paź 2015, o 17:19

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Gabulec » 16 lip 2017, o 10:21

A stosował ktoś z Was kosmetyki La Roche Posay na atopową skórę? Słyszałam, że Toleriane się sprawdza w przypadku twarzy, macie doświadczenia?
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez emmira » 19 lip 2017, o 18:53

Używam Ultra Toleriane chyba od 5-6 miesięcy i u mnie naprawdę fajnie się sprawdza. Nawilża i łagodzi, więc moja skóra nie jest już taka czerwona i podrażniona. Myślę, że możesz wypróbować bez żadnych obaw
emmira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 18:22

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez halinamii » 31 gru 2017, o 16:11

A może Dermedic Linum? Olejek do kąpieli jest świetny, bardzo dobrze mi się sprawdza. Polecam
halinamii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 gru 2017, o 16:53

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez wera999 » 19 sty 2018, o 11:36

Na szczęście teraz już jest duży wybór kosmetyków do azs i pewnie każdy wybierze odpowiednie dla siebie, ale warto przedyskutować to z dermatologiem :) Niestety też mam azs i po przetestowaniu kilku produktów już wiem, z których mogę korzystać, a których unikać. Zamawiam je przez internet (najczęściej w aptece Melissa) bo tam są fajne ceny i częste promocje. :)
wera999
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sty 2018, o 11:21

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez kroczek » 26 sty 2018, o 14:52

przykra choroba no ale trzeba sie leczyc !

kroczek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sty 2018, o 13:46

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Lolka » 31 sty 2018, o 14:52

Koniecznie trzeba wymienić pościel na taką dla alergików. Odpowiednia kołdra i poduszka ulży w podrażnieniach.
Polecam kołdry antyalergiczne:SPAM
i poduszki: SPAM

Ostatnio edytowano 13 sie 2018, o 07:34 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Lolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 sty 2018, o 14:50

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez anika89 » 16 lut 2018, o 18:56

no niestety, atopowe zapalanie skóry jest coraz częstszym problemem - mysle ze duzy wpływ ma na to powietrze, dieta i stres.Kolejna choroba cywilizacyjna

anika89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 lut 2018, o 16:15

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Kleo_Patra » 22 lut 2018, o 17:00

przyznam, że i ja się z tym borykam, więc dobrze, że tu zajrzałam i czytam te porady. U mnie rzeczywiście mały stopień zapalenia na dłoniach, podrażnienia skóry od zimna, rzadko chodzę w rękawiczkach, więc pewnie to również jeden z powodów, oraz mało regularne stosowanie kremów. od niedawna stosuje Maść z witaminą A i jest dużo lepiej :)
Kleo_Patra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lut 2018, o 15:53
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Lageffr03