Studia, na które szkoda czasu?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Katarynka » 1 lip 2016, o 12:06

hahaha :D w takim razie zmarnowała trochę czasu :P

chirurgia intymna - intymnie bez problemów :)
Avatar użytkownika
Katarynka
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 13 sty 2016, o 15:24

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Woli » 6 lip 2016, o 17:37

Codi3 napisał(a):Według mnie nie ma bezwartościowych studiów, każde dają nam pewne możliwości, ale to od nas zależy jak to wykorzystamy.


Oczywiście, że każde dają nam pewne możliwości. Chodzi o to, że jedne dają je większe, a inne mniejsze?

A ja wyznaję taką zasadę, że im trudniej skończyć jakieś studia, tym łatwiej później znaleźć pracę :)
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Bounty » 2 sie 2016, o 14:41

Mam kilku znajomych, którzy skończyli geografię i nie narzekają. Znaleźli sporo specjalizacji, które ich interesowały a kilku z nich otrzymywali oferty pracy. Co prawda wielu z nich poszło potem na np. gospodarkę przestrzenną lub cos pokrewnego do geografii, ale jak sami mówili znali już podstawy i nie było im ciężko się "przebranżowić" :)

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez kasia74 » 4 sie 2016, o 08:56

do listy dodałabym jeszcze dziennikarstwo :D

kasia74
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2016, o 08:53

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Silesiana » 6 paź 2016, o 14:54

A tam, jak dla mnie na żadne studia nie szkoda czasu, Jeżeli człowiek jest obrotny i działa jeszcze w trakcie nauki, to ze wszystkim sobie poradzi niezależnie od kierunku.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez olciak00 » 8 paź 2016, o 15:43

Planowałam iść na hotelarstwo ;) i dobrze że zrezygnowałam ;)
olciak00
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 paź 2016, o 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Werona » 14 paź 2016, o 11:49

olciak00 napisał(a):Planowałam iść na hotelarstwo ;) i dobrze że zrezygnowałam ;)



Dlaczego dobrze że zrezygnowałaś?
Czym się teraz zajmujesz?
Werona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 14:49

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez marta_4_44 » 24 paź 2016, o 16:11

Hej, jestem socjologiem, mam własny ośrodek badawczy, pracuję z NGOsami i instytucjami rządowymi. W zasadzie zajmuję się analizami społecznymi.
Jestem mega szczęśliwa z tego co robię, pewnie bardziej niż nie jeden absolwent politechniki :) jak ktoś nie ma pomysłu na siebie to nigdy w niczym nie znajdzie pracy.
Pozdrawiam.
marta_4_44
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 16:31

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez kaska_g » 17 lis 2016, o 19:23

W większości przypadków niestety jednak to prawda, aczkolwiek znajdują się wyjątki, gdzie ludzie po tych studiach znajdują prace. A co myślicie o szkołach policealnych?
kaska_g
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lis 2016, o 17:19

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez a_gatka » 17 lis 2016, o 22:42

Zależy jaka szkoła.
a_gatka
 

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez bronek » 2 sty 2017, o 11:31

Nooo filologia Polska teraz co drugi to filolog :D niestety potwierdzam po tym kierunku pracę bardzo cięzko zdobyć bo poza tytułem to nic nie daje... ja teraz jestem na informatyce i mam nadzieje że będzie lepiej.

bronek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sty 2017, o 11:25

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Dorinka » 2 sty 2017, o 14:59

Z kierunkami studiów, to jest tak, że powinno się zweryfikować nasycenie rynku pracy dana specjalizacją czy zawodem, jeśli ktoś chce mieć pewność, że po studiach szybko znajdzie pracę. Są też dość elastyczne gałęzie studiów, po których zatrudnienie można znaleźć w różnych instytucjach, jednakże na stanowiskach związanych z ukończonym przez nas kierunkiem. Ja skończyłam bezpieczeństwo wewnętrzne o specjalności służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa i jak na razie nie ma przesytu na rynku, można znaleźć fajną pracę nie tylko w "mundurówce" ;) Choć osobiście chętnie bym wstąpiła do MW ;)
Avatar użytkownika
Dorinka
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 gru 2016, o 22:52
Lokalizacja: Polskie morze

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Kelby » 9 sty 2017, o 22:51

Woli napisał(a):
Oczywiście, że każde dają nam pewne możliwości. Chodzi o to, że jedne dają je większe, a inne mniejsze?

A ja wyznaję taką zasadę, że im trudniej skończyć jakieś studia, tym łatwiej później znaleźć pracę :)



No nie wiem. Prawo trudno skończyc, a pracy po nim nie ma.
Avatar użytkownika
Kelby
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 lip 2016, o 23:03

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Cordellia » 7 mar 2017, o 13:09

Kelby napisał(a):
Woli napisał(a):
Oczywiście, że każde dają nam pewne możliwości. Chodzi o to, że jedne dają je większe, a inne mniejsze?

A ja wyznaję taką zasadę, że im trudniej skończyć jakieś studia, tym łatwiej później znaleźć pracę :)



No nie wiem. Prawo trudno skończyc, a pracy po nim nie ma.


Ostatnio, z racji fuchy polegającej na pisaniu tekstów na zamówienie, miałam kontakt z podręcznikami na temat kapitału ludzkiego, motywowania pracowników, czynników wpływających na produktywność. W jednym z nich było o amerykańskich badaniach, z których wynikało, że w XX w. wystarczyło mieć dyplom uczelni i już na tej podstawie dostawało się pracę i niezłą pensję, bo pracodawcy wychodzili z założenia, że studia się nie tylko drogie (w USA jak widać zawsze były płatne), ale i męczące, więc jak już komuś się chce, to musi być niezły. Teraz, jak się domyslamy, to już nieaktualne. Ale chciałam sie podzielić ciekawostką. To się nazywa job market signalling. Po tym jak naukowcy nad tym przysiedli, to właśnie doszli do wniosku, że to niekoniecznie musi tak być zawsze, za to zaczęli też zastanawiać się nad tym, jakie inne tego typu narzędzia mają do dyspozycji kandydaci do pracy i pracodawcy.
Cordellia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 mar 2016, o 12:35

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Jaśmin » 8 mar 2017, o 00:57

Teraz już każdy studiuje i pracodawcy często zamiast na papier, zwracają uwagę na doświadczenie. I szczerze, nie wiem jak tam u was, ale u mnie w Hiszpanii, gdzie bezrobocie wynosi kilkadziesiąt procent, pracodawcy mogą sobie przebierać i mając taki wybór, wolą wziąć kogoś kogo posadzą na miejscu i będzie pracował niż takiego, którego trzeba będzie uczyć i "marnować na niego czas. Czas to pieniądz. Mnie kilka razy przyjęto do pracy na recepcji i wprost powiedziano, że głównie przyjmują dlatego, że wiedzą, że sobie poradzę, no i przez to, że znam języki. Nie mam studiów z turystyki, nie mam żadnych certyfikatów językowych. Uczyłam się wiele rzeczy na własny rachunek, poza szkołami i uczelniami, głównie w okresie gimnazjum - liceum, ponieważ szkoła nie dawała mi możliwości nauki tego co chciałam (włoski, francuski), więc zachrzaniałam w soboty na korki indywidualne do dziewczyn, które znały te języki. Nauka procentuje, tylko właśnie realna nauka i umiejętność UDOWODNIENIA umiejętności w praktyce.

Aczkolwiek na przykład do hoteli w Hiszpanii potrzebne jest wykształcenie wyższe właśnie z turystyki lub hotelarstwa, także ta turystyka nie jest tak zupełnie bez sensu.

Co do rolnictwa to mój narzeczony szukając ludzi do pracy w szklarniach totalnie ma gdzieś czy ktoś jest po studiach. Chodzi mu tylko o to by ten ktoś zrobił robotę w czasie i tyle.

Filologia? Jeśli ktoś chce iść do końca, zrobić magistra i uprawnienia tłumacza to warto, bo tłumacze nie zarabiają wcale mało. Natomiast jeśli ktoś zrobi tylko licencjat lub nawet magistra i nic więcej to szkoda czasu, lepiej zrobić certyfikat językowy, bo to na to samo wychodzi. Nieraz certyfikat jest więcej warty, niż na przykład licencjat z języka i prawidłowo, bo znam filologów hiszpańskich, którzy może i posiadają wiedzę teoretyczną ale którzy zupełnie się nie odnajdują w kulturze, nie potrafią swobodnie rozmawiać, nie mają wcale dobrego akcentu. A wręcz takich co po latach od studiów nigdy nie mieli do czynienia z językiem i go zapomnieli. Naprawdę pracodawcy nieraz wolą wziąć kogoś kto na przykład siedział 10 lat w Anglii niż świeżo upieczonego filologa.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez igacek » 12 kwi 2017, o 15:04

Dokładnie, w chwili obecnej pracodawca zwraca szczególnie uwagę na Twoje doświadczenie, a nie na to jakie studia ukończyłeś.
Avatar użytkownika
igacek
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 12:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Hannah » 9 cze 2017, o 15:27

Więc jak to pogodzić doświadczenie z nauka ?
Avatar użytkownika
Hannah
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 9 cze 2017, o 13:26

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Kelby » 12 cze 2017, o 18:40

Hannah napisał(a):Więc jak to pogodzić doświadczenie z nauka ?



Moim zdaniem - studia zaoczne i praca. Papier ten sam, a doświadczenie bezcenne. Dobrą opcją jest też dzienny licencjat, a potem magisterka już zaocznie, połączona z pracą. Z dyplomem łatwiej już o pracę w branży, która nas interesuje.
Avatar użytkownika
Kelby
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 lip 2016, o 23:03

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Hadassa » 28 cze 2017, o 05:35

Dokładnie tak jak mowi Kelby.
W ostatnim czasie o wiele ważniejsze od papierka jest doświadczenie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:39

Co do filologii polskiej to się nie zgodzę. Umiejętność pisania różnego rodzaju tekstów (inna sprawa, czy każdy absolwent to potrafi) może się przydać w wielu branżach. Tym bardziej że duża część społeczeństwa nie posiada takiej umiejętności.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez amka » 21 sie 2017, o 14:01

Ciężko jest wybrać dobry kierunek studiów. Trzeba się kierować tym, czy po danym kierunku będziemy mogli znaleźć dobrą pracę. Jednak nikt nam nie zagwarantuje tego, czy zawsze będziemy mieć pracę po danym kierunku.

amka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sie 2017, o 13:53

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez lanna » 2 maja 2018, o 16:54

Moim zdaniem większość studiów jest taka właśnie - bezsensowna.

lanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 16:47

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Iga90 » 11 maja 2018, o 09:35

Cordellia napisał(a):Ej, ale przecież w studiowaniu w ogóle nie chodzi o to, żeby znaleźć pracę... No weźcie, jakby człowiekowi chodziło o zarobek, to by się nie pierniczył 5 lat bez sensu, tylko poszedłby do zawodówki, a jeśli za późni się kapnął (czyli już będąc w liceum), że jednak nie lubi się uczyć i woli pracować, to są jeszcze kursy pomaturalne, a nawet takie bez matury. I to są takie formy kształcenia zawodowego. A nie studia. No, może z wyjątkiem prawa i medycyny, bo nie ma innej opcji dostania się to zawodu prawnika lub lekarza.
Studia nie mają nic wspólnego z terminiowaniem u majstra, żeby kiedyś samemu być majstrem. Dlatego kiedyś studiowali nieliczni - ci, którzy tak bardzo lubili się uczyć, że mogli przynieść nauce pożytek i ci, których było na to zwyczajnie stać. A dzisiaj każdy idzie na studia - i dziwi się, że nikt go, takiego wykawalifikowanego nie chce.
A przecież jak się tak zastanowić, to w ogóle nie jest wykwalifikowany. Bo na studiach uczysz się uczyć, uczysz się prowadzić badania, dokonywać analiz, uczysz się jak zostać naukowcem w danej dziedzinie. Więc w zasadzie jeśli nie planujesz poświęcić reszty życia nauce i zostać na uczelni jako jej pracownik, to studia najprawdopodobniej realizujesz wyłącznie po to, żeby móc się kolejnych pięć lat opierniczać za pieniądze rodziców. Nic w tym chwalebnego. Tym bardziej, jeśli w ogóle nie lubisz się uczyć.
Praca jest dla uczciwych. Uczciwie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej chcę mieć pieniążki, czy uczyć się dla samej nauki. Zwykle wybór jest prosty.




Moim zdanie m nic dodać nic ująć szczera prawda.

Iga90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 maja 2018, o 09:29

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez Jadwiga8282 » 14 maja 2018, o 15:34

Heh, takie zestawienia mnie bawią, bo tak naprawdę nie liczy się JAKI kierunek studiujesz, ale jak wykorzystujesz ten czas studiowania, czy bierzesz udział w jakiś stażach, praktykach, czy poznajesz nowych ludzi, czy angażujesz się w jakieś różne, ciekawe projekty.

Hej, jeżeli chciałabyś spróbować depilacji laserowej zapraszam do: https://www.trojmiasto.pl/Clinica-Cosme ... 77391.html :)
Jadwiga8282
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 maja 2018, o 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia, na które szkoda czasu?

Postprzez km2591 » 21 maja 2018, o 15:17

Szkoda czasu na studiowanie filologii polskiej. Ciężko znaleźć pracy po tym a i ciężko z nauką. Trzeba zakuwać i zakuwać. Studia informatyczne dają większe możliwości.

Kod: Zaznacz cały
http://comiesieczni.pl/
km2591
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 kwi 2018, o 12:02
Lokalizacja: Rzeszów
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron