Praca w młodym wieku

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Praca w młodym wieku

Postprzez Bounty » 8 sie 2016, o 14:36

Hej! zastanawiam się czy młodym ludziom chce się w obecnych czasach zaczynać wcześniej pracę - chodzi mi o rozpoczęcie pracy w wieku np 16 lat. Jest to zatrudnianie nieletnich, ale to legalne, muszą być tylko wymagane dokumenty + zgoda rodzica/opiekuna. Ja zaczynałam pracę już w wieku 15 lat i tak zostało do dzisiaj - gł. była to praca wakacyjna, ale zawsze wpadł grosz do własnej skarbonki. Jak było u was? Albo macie znajomych którzy również tak wcześniej zaczynali? Jakie są wasze wrażenia ?

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez AnkaL91 » 10 sie 2016, o 16:12

Spora część młodych osób po prostu musi pracować aby móc kupić coś sobie. Niektórzy zaczynają pracę jeszcze wcześniej niż ty. Znam parę osób które dzięki takiej pracy od razu po skończeniu szkoły dostają bardzo dobre stanowiska.
AnkaL91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez małaMi » 13 sie 2016, o 18:27

Ja również zaczęłam pracowac w młodym wieku. Miałam 15 lat. Zaczęłam od różyczkowania kalafiorów w chłodni na nocki. Później był zbiór borówki, truskawek. takie wakacyjne prace. Pracowałam bo moich rodziców nie było stac na to zeby mi wszystko kupic to co chciałam.a to dlateogo ze w domu było nas oŚmioro często poprostu brakowało na podstawowe rzeczy a ciuchy przeważnie nosiłam po starszej siostrze. nie żałuję tego ze zaczęłam tak wczesnie. teraz przynajmniej wiem jak szanowac pieniądze. bo takie które człowiek sam zarobi inaczej się wydaje niz te co dostaje się od rodziców.
małaMi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 20:58

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez małaMi » 25 sie 2016, o 08:48

Do Autorki Wątku :) zgadzam się na użycie mojej wypowiedzi.
małaMi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 20:58

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Kolorowa1993 » 29 sie 2016, o 06:30

Ja pracowałam bo musiałam i chciałam. Jak miałam siedzieć w domu w wakacje i łazić po koleżankach, to wolałam iść do pracy i pomóc mamie, samej sobie coś kupić, itd. Obecnie ciągle nie jestem stara, ciągle pracuje itd. Zauważam, że ludzie w moim wieku podejmują pierwszą w życiu pracę, idą na studia, utrzymywani są tam przez rodziców i nawet sobie nie dorabiają. Mnie zmusiło życie, nie uważam tego za dobre, ale takie dawanie dziecku wszystkiego, to też moim zdaniem nie jest rozwiązanie. Ja sobie np nie wyobrażam finansować w przyszłości randek mojego dorosłego (18-20 letniego) syna, a znam takie przypadki w życiu, gdy rodzice tak robią. Nie mam więc złego podejścia do pracy przez nieletnich, niektórzy zaczynają nawet wcześniej, nawet jako małe dzieci, np wyprowadzając psa sąsiadki i opiekując się nim gdy ta jest u rodziny w odwiedzinach. Takie coś uczy odpowiedzialności, szacunku do pieniądza, radzenia sobie w przyszłości, usamodzielniania. Jednak co ja tam mogę wiedzieć, dzieci nie mam... Pewnie wiele osób ma podejście zupełnie odmienne od mojego.
Kolorowa1993
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 sie 2016, o 05:31

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez kusicielka » 29 sie 2016, o 16:35

Ja mam wrażenie, że raczej póżniej. Teraz nieraz dopiero 25 latek podejmuje pierwszą pracę. Ja po maturze pracowałam, a wczesniej w liceum całą klasą rozdawaliśmy ulotki ;)
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Olivier.88 » 22 wrz 2016, o 13:09

Im wcześniej tym lepiej.Warto poznać wartość pieniędzy.Ile rodzice muszą pracować aby nam kupić coś z marką,coś fajnego.
Olivier.88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 wrz 2016, o 00:58
Lokalizacja: Poznań, Polska

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez madagal » 5 paź 2016, o 14:08

Niestety coraz mniej młodych chce zaczynać wcześnie pracę. To chyba znak czasów - za dobrze się im powodzi...
madagal
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 paź 2016, o 13:14

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez AnneMarie » 15 paź 2016, o 14:47

A czy ktoś wie jakie są możliwości pracy tak, żeby pogodzić studia dzienne z pracą?
AnneMarie
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 12:38

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez TusiaTusia » 16 paź 2016, o 20:23

Ja też zaczynałam jak miałam 15 lat i uważam, że to była dobra decyzja. Zawsze chciałam być niezależna. Zawsze parę grosza wpadło i było na kino :-)
Avatar użytkownika
TusiaTusia
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 19:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez pollyanna » 16 paź 2016, o 23:54

TusiaTusia napisał(a):Ja też zaczynałam jak miałam 15 lat i uważam, że to była dobra decyzja. Zawsze chciałam być niezależna. Zawsze parę grosza wpadło i było na kino :-)

Jest taka opcja, że wcale nie musisz wydawać pieniędzy na kino, jeżeli... w nim pracujesz. Wtedy filmy możesz oglądać za darmo :)
Ogólnie uważam, że praca w młodym wieku nie tylko przynosi pieniądze, ale uczy. Zbieramy doświadczenie i takie "ogarnięcie życiowe". Też zaczynałam pracę w młodym wieku i uważam to za dobrą decyzję :)

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez TusiaTusia » 18 paź 2016, o 18:58

pollyanna napisał(a):
TusiaTusia napisał(a):Ja też zaczynałam jak miałam 15 lat i uważam, że to była dobra decyzja. Zawsze chciałam być niezależna. Zawsze parę grosza wpadło i było na kino :-)

Jest taka opcja, że wcale nie musisz wydawać pieniędzy na kino, jeżeli... w nim pracujesz. Wtedy filmy możesz oglądać za darmo :)
Ogólnie uważam, że praca w młodym wieku nie tylko przynosi pieniądze, ale uczy. Zbieramy doświadczenie i takie "ogarnięcie życiowe". Też zaczynałam pracę w młodym wieku i uważam to za dobrą decyzję :)


No to już opcja full wypas ;-) Zjeść ciastko i mieć ciastko- genialnie :-)
Avatar użytkownika
TusiaTusia
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 19:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Brankala » 24 paź 2016, o 22:52

Mój brat tak podszedł do sprawy jest kino-maniakiem :) Potrzebował zarobić kasę na własne przyjemności i zastanawiał sie czy iść do sklepu z ciuchami (o co go błagałam ;) ) czy do kina i wybrał kino. Pracuje w Cinema City i jest zachwycony, ogląda filmy za darmo i ma kasę na wydatki. Zarabia całkiem całkiem, jest to zależne na ile dni sie wpisze ale jak pracował 5 dni w tygodniu to miał całkiem porządny grosz :)
Avatar użytkownika
Brankala
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 22:39

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Motivation Direct » 26 paź 2016, o 08:14

Praca w kinie to całkiem ciekawa opcja. Dla młodej osoby jak znalazł :)
Avatar użytkownika
Motivation Direct
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 paź 2016, o 08:05
Lokalizacja: ul. Racławicka 5/10, 02-601 Warszawa

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez pollyanna » 1 lis 2016, o 13:47

Motivation Direct napisał(a):Praca w kinie to całkiem ciekawa opcja. Dla młodej osoby jak znalazł :)


Przede wszystkim uważam, że fajne jest w niej to, że nie musisz mieć doświadczenia, że wszystkiego się uczysz. Sama wiem, jakie to trudne, gdy próbowałam składać CV do restauracji, ale wymagali zawsze jakiegoś doświadczenia.. A studentom niestety ciężko o to i nie z braku chęci, a po prostu z racji młodego wieku.

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Pomarańczka » 2 lis 2016, o 19:00

Jedna z ciekawszych prac studenckich jakich się podjęłam. Bez większego trudu się dostałam, ekipa z którą pracowałam sympatyczna no i możliwość oglądania filmów po pracy. Także dla samej atmosfery, polecam. Chociaż prędzej dla studentów, którzy wynajmują pokój aniżeli dwupokojowe mieszkanie w Warszawie. :)
Pomarańczka
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:45

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez AnneMarie » 14 lis 2016, o 18:39

Tak, zdecydowanie fajne jest to, że człowiek nabiera tzw. "obycia" z pracą. Na początek kino to całkiem dobra opcja, na pewno ciekawsza niż hipermarkety i znacznie bardziej elastyczna :)
AnneMarie
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 12:38

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez pollyanna » 19 lis 2016, o 16:44

Pomarańczka napisał(a):Jedna z ciekawszych prac studenckich jakich się podjęłam. Bez większego trudu się dostałam, ekipa z którą pracowałam sympatyczna no i możliwość oglądania filmów po pracy. Także dla samej atmosfery, polecam. Chociaż prędzej dla studentów, którzy wynajmują pokój aniżeli dwupokojowe mieszkanie w Warszawie. :)


A czy jest szansa zostać na dłużej, chodzi mi o ewentualne awanse?

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Pomarańczka » 20 lis 2016, o 16:17

pollyanna, oczywiście, że tak. ;) Cinema City to spora sieć, także można się przemieszczać zarówno w górę, jak i nie byłoby pewnie problemu z ewentualną przeprowadzką :P
Pomarańczka
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:45

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez pollyanna » 26 lis 2016, o 17:24

Pomarańczka napisał(a):pollyanna, oczywiście, że tak. ;) Cinema City to spora sieć, także można się przemieszczać zarówno w górę, jak i nie byłoby pewnie problemu z ewentualną przeprowadzką :P


Myślę, że Ci, którzy mają problem ze znalezieniem czegoś na studiach, to powinni spróbować, może uda im się zostać na dużo dłużej; a wtedy to już i konkretne pieniądze. :roll:

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez aleksandra1996 » 28 lis 2016, o 00:28

Hej! Pisze, bo współpracuje z Oriflame i aktualnie szukam paru osób do promowania internetowego sklepu z kosmetykami i suplementami diety. Atrakcyjne zarobki za parę godzin pracy w tygodniu. Firma ma opcje biznesową, dzięki czemu można się rowzijać i zostac Menadżerem, Praca zajmuje kilka godzin w tygodniu, wiec mile widziane osoby, które się uczą, maja prace, dzieci itp. Daj znać czy jesteś zainteresowana propozycją współpracy, a wyślę Ci więcej szczegółów. Pozdrawiam i życzę miłego dnia! P. S Jeśli juz współpracujesz z Oriflame, oferta jest nieaktualna. :)
aleksandra1996
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lis 2016, o 00:15

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez anusiaa112 » 3 gru 2016, o 15:38

Nic w tym dziwnego, ja też zaczynałam w wieku 16 lat żeby się jakoś odbić :)

WYGRAJ MODNE CIUCHY! KLIKNIJ I SPRAWDŹ Obrazek
anusiaa112
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 20:11

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez janek2 » 14 gru 2016, o 23:52

Też dość wcześnie zacząłem pracować, dokładnie nie pamiętam, ale spokojnie przed moją osiemnastką. Poza kasą w kieszeni była jeszcze satysfakcja i doświadczenie, które później procentowało i procentuje nadal.
janek2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 gru 2016, o 23:47

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Halina » 30 gru 2016, o 11:52

Ja też dość szybko rozpoczęłam pracę żeby sobie trochę dorobić a dodatkowo łączyłam ją z nauką i jakoś dałam radę.

Halina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 gru 2016, o 11:05

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Jaśmin » 3 sty 2017, o 00:54

Wcześnie zaczynaliście... Ja w wieku 19 lat. Pracowałam przy odprawach na lotnisku, ciężka szkoła życia, bo praca choć lekka fizycznie to za to mocno obciążająca psychicznie. Nie żałuję ale też nie uważam, że trzeba jak najwcześniej zaczynać. Na wszystko w życiu jest czas. IMO.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]