Fotograf Czy Kamerka?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Hadassa » 21 cze 2013, o 16:00

Hmm... na pewno nie ma co się ogłupić...
Warto zainwestować w dobrego fotografa, po którym tak jak pisałam zna się na swojej robocie... ;)
Warto poprzeglądać poszukac opinii...

Gdybym pewnie brała wielki ślub z weselem, na pewno bym dzwoniła po kumpla z trójmiasta, obojętnie ile by krzyknął...
Ale widziałam niejedną jego pracę... ;) i wiem co potrafi ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez vicky0019 » 25 cze 2013, o 23:49

Ja polecam naprawdę dobrego i działającego na terenie całej Polski fotografa - Adam Trzcionka, który przemierza setki kilometrów, aby robić przepiękne zdjęcia parom młodym. Na stronie SPAM, możecie znaleźć krótkie historie które są reportażem najbliższych sercu fotografii.

Ostatnio edytowano 26 cze 2013, o 09:14 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie SPAMować i wypowiadać się na temat

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Raziel » 11 sie 2013, o 19:57

Jeżeli kogoś stać, to najlepiej i jedno i drugie, bo każde oferuje zupełnie inne doświadczenia i wspomnienia. Ale jeżeli kogoś nie stać, to warto się zastanowić, co stanowi dla nas większą wartość - dobrze zrobiona sesja fotograficzna, czy może jednak fajnie zrealizowany filmik. Teraz w sumie nie robi się już nudnych video z wesela, tylko krótkie i ciekawe teledyski. Obejrzenie czegoś takiego to przyjemność, a nie katorga, jak to bywa w przypadku długich filmów. Koleżanka brała ostatnio ślub i zamówiła sobie Bycze Filmy - efekt jest wręcz piorunujący. Szczerze mówiąc spodziewałam się kolejnego nudnego zapisu z wesela, a wyszło naprawdę świetnie. Zresztą zobaczcie sobie ich realizacje - http://vimeo.com/67738960 Robi duże wrażenie. Jak będę brała ślub, to pewnie też zastanowię się nad ich usługami, bo taki krótki film odtworzony kilka lat później na pewno ma dużą wartość sentymentalną.
Raziel
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 gru 2012, o 12:05

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez MowisziMasz_com_pl » 12 sie 2013, o 21:40

Moim zdaniem jeżeli trzeba zdecydować czy fotograf czy kamerzysta lepiej wybrać tego pierwszego. Film z wesela zobaczysz raz, może 2 a zdjęcia można powiesić na ścianie i oglądać codziennie.
MowisziMasz_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 19:57

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 14 sie 2013, o 09:19

Jestem tego samego zdania. Zdjęcia są jednak jakąś taką bardziej namacalną pamiątką, do której często się wraca, bo można nawet zerknąć na jedno jedyne zdjęcie i zajmuje to sekundę, a też wywołuje masę wspomnień, a na oglądanie filmu nie zawsze jest czas i ochota. Zwykle kończy się to tak, że obejrzy się taki film raz, ni góra 3 razy, bo na początku to chce się to wszystko przeżywać wciąż od nowa, ale później film leży i przez długie lata nikt po niego nie sięga. A przecież usługa filmowania jest drogą usługą, moim zdaniem lepiej te pieniądze zainwestować w dobrego fotografa :)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Amaretto » 20 sie 2013, o 19:58

Moim zdaniem warto postarać się zarówno o dobrego kamerzystę jak i fotografa - tak aby mieć dwie wspaniałe pamiątki - zdjęcia i film. Jak tak zrobiłam i nie będę nigdy żałowała, że na czymś chciałam zaoszczędzić - to wcale nie muszą być duże pieniądze.
Znacie może ten portal: filmy-wesele ? Mają tam chyba największą bazę kamerzystów w sieci - wlaśnie tam szukałyśmy ostatnio kamerzysty na chrzest córki siostry ;)
Amaretto
 

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Agata03 » 22 sie 2013, o 14:33

dobry fotograf wystarczy - takie moje zdanie. Potem i tak tych filmów się nie ogląda :P

Czy lokata dobrze się sprawdza?
Agata03
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 sie 2013, o 12:19

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez jagna2 » 22 sie 2013, o 15:52

Ja też uważam że zapłacenie dodatkowych pieniędzy dobremu fotografowi jest lepsze niż fotograf i kamerzysta lub sam kamerzysta.

jagna2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 15:48

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez inek » 3 lis 2013, o 12:22

Zdecydowanie i fotograf i kamera. Co do fotografa ja juz swój typ mam, a co do kamery to jeszcze nie.

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez hurri » 4 lis 2013, o 10:56

Agata03 napisał(a):dobry fotograf wystarczy - takie moje zdanie. Potem i tak tych filmów się nie ogląda :P



Ogląda się ogląda.
A ile dzieci mają radości.
My nie mieliśmy profesjonalisty, nad czym ubolewam, bo wiele ważnych dla mnie rzeczy nie zostało złapanych :(

Fotografia ślubna też była inna te 8 lat do tyłu.
Ale pamiątka jest! :)
Avatar użytkownika
hurri
Kobietka Expert
 
Posty: 2290
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 10:24

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez dewi » 18 lis 2013, o 09:45

my zdecydowaliśmy sie na 2w1 czyli kamerzysta i fotograf w 1 osobie . Z tym, że ślub i trochę wesela chcieliśmy mieć nagrane, zaś co do zdjęć, to głownie plener i kilka grupowych zdjęć dla rodziny. Paniom ze świętokrzyskiego polecam do takich zadań Pana Marka Książka fotograf ślubny Kazimierza Wielka. u nas się sprawdzi, choc baliśmy się czy ktoś podoła jednoczesnemu kamerowaniu i fotografowaniu, ale też nie byliśmy nadmiernie wymagający :D

Ostatnio edytowano 18 lis 2013, o 10:58 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
dewi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lis 2013, o 09:38

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Babilaa » 18 sty 2014, o 21:15

Osobiście miałam obie rzeczy, ale jakbym miała wybierać to zdjęcia ślubne są dla mnie zdecydowanie bardziej cenną pamiątką. Ogólnie jak się przegląda w sieci niektóre portfolia fotografów SPAM to można stwierdzić, że to dzieła sztuki. My akurat kamerzysty nie mieliśmy dobrego, ale kuzynka brała ślub w zeszłym roku i powiem, że znajomy im taki film skleił, że aż się płakać chciało - piękny - tyle, że mimo wszystko jak dla mnie zdjęcia.

Ostatnio edytowano 19 sty 2014, o 09:25 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
Babilaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 22:56

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez zuzanka22 » 31 sty 2014, o 10:57

I jedno i drugie, z tym, że lepiej zrobić więcej zdjęć, niż nagrywać bardzo długi filmik.

zuzanka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sty 2014, o 10:52

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Promyk » 1 lut 2014, o 17:46

Ja jestem za fotografem, jakoś zawsze denerwują mnie kamerzyści na weselach. Potem i tak rzucamy tą płytę z filmem w kąt i kto to ogląda?
Promyk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lut 2014, o 17:44

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez redorange666 » 1 lut 2014, o 19:10

NA moim ślubie miałem tylko aparat znaczy fotografa.
Film oglądnie się raz i tyle. Kogo tym katować?? Całe stado nawalone a pląsający na parkiecie staruszkowie... o matko i córko.
NIe daj Boże jeszcze jakieś otrzepiny lub inne super zabawy weselne (powiało grozą). NIe nie tylko i wyłącznie foto.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Panna_Mysia » 5 lut 2014, o 18:54

Moim zdaniem na sali lepiej sprawdzi się kamera, aniżeli aparat. Nawet najlepszy aparat i profesjonalny fotograf mogą nie poradzić sobie z biegającymi w tanecznym szale gośćmi, za to kamera uchwyci każdą chwilę dokładnie, w długim seansie. Nagranie można zmontować, wstawić efekty specjalne i muzykę. Kamerzysta z pewnością nie ominie wielu szczegółów, kilkusekundowych scen tak jak aparat rejestrujący tylko jeden kadr. Zdjęcia na pewno będą robić goście, więc można pożyczyć od nich fotografie na pendrive czy wywołać i pięknie oprawić w albumie.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Toshiba22 » 18 sie 2015, o 11:42

Jeżeli masz kasę, to bierz i fotografa i kamerzystę - pamiątek z tak ważnego dnia nigdy dość :) Jeżeli jednak musisz wybierać między nimi, to zdecydowanie fotograf, zdjęcia mimo wszystko ogląda się znacznie częściej niż film :)

Ostatnio edytowano 25 sie 2015, o 18:07 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum. To już kolejny spam z Twojej strony.

Toshiba22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sie 2015, o 12:36

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez agataa » 19 sie 2015, o 11:16

A po za filmami z pięknymi aktorami oglądającymi swoje śluby w rozpaczy po kłótni, czy kiedyś zdarzyło Ci się spotkać kogoś, kto nakręcony ślub oglądał więcej niż raz w celu sprawdzenia jakości wykonania opłaconych usług? Myślę, że zdecydowanie fotograf. Sama jako dziecko uwielbiałam szperać w albumach za zdjęciami ślubnymi rodziców.
Wszystkiego dobrego, pomyślności i pięknej uroczystości ;)
agataa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sie 2015, o 11:09

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez anielica » 23 wrz 2015, o 11:40

Myślę, że artystyczna sesja w niebanalnym plenerze to lepszy pomysł - szczególnie jeśli jest wykonana przez profesjonalistę, który potrafi uchwycić najpiękniejsze momenty także w czasie ceremonii. Na filmie widać wszystko - fotografia pozwala wybrać to, co najpiękniejsze.
Avatar użytkownika
anielica
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 14:26

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez MagdalenaDz » 27 sty 2016, o 16:29

Moim zdaniem dobre zdjęcia to podstawa. Lepiej zdecydować się na świetnego fotografa, który zrobi nam fajny reportaż ze ślubu i wesela, piękną sesję i jeszcze ładnie to oprawi. Zamiast płacić jeszcze za operatora, który nagra nam krótki filmik średniej jakości.
MagdalenaDz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sty 2016, o 17:39

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez bridget » 27 sty 2016, o 16:54

ja bym wzięła na Twoim miejscu i to i to :) oczywiście są to dodatkowe fundusze, ale w końcu ślub ma się tylko raz jeden w życiu - przynajmniej tak człowiek sobie początkowo zakłada, więc warto wydać oszczędności na ten dzień. Na pewno jednak gdybyś zdecydowała się na taką opcję musiałabyś zrobić, żeby oni się wzajemnie ze sobą dogadali, a nie wchodzili sobie w paradę, każdy musi wiedzieć, co ma dokładnie kamerować czy kiedy ma robić daną fotkę, aby nie było żadnych zgrzytów
bridget
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 sty 2016, o 16:46

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez magdzik85 » 10 lut 2016, o 13:05

Ja bym wybrała tylko fotografa, szczerze mówiąc nie podobają mi się filmy z wesela :/ jeszcze do tego dorzucić np fotobudkę i jak dla mnie styknie
magdzik85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 paź 2015, o 16:20

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Toshiba22 » 12 mar 2016, o 14:45

My ze względów finansowych zrezygnowaliśmy z kamerzysty i nie żałujemy. Reportaż ślubny robił dla nas SPAM, od przygotowań po sesję w plenerze. Mamy taka własną opowieść, myślę, że to jeszcze lepsze niż film :)

Ostatnio edytowano 12 mar 2016, o 22:08 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Toshiba22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sie 2015, o 12:36

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez Daria » 15 sie 2016, o 11:56

Zdecydowanie fotograf.
Avatar użytkownika
Daria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sie 2016, o 11:38

Re: Fotograf Czy Kamerka?

Postprzez radona » 15 sie 2016, o 19:31

byłem w tym roku na 3 weselach i we wszystkich nie było kamery :)

radona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 sie 2016, o 19:18
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]