Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez puderniczka » 10 lut 2015, o 22:44

smecta lepsza, bo leczy biegunkę a nie hamuje... ja węgla nigdy nie mogłam przełknąć, musiałam sobie rozpuszczać. Cała buzia pół dnia czarna, zęby... dlatego wolę smectę zdecydowanie, można ją podać nawet niemowlakom, także uniwersalna i na każdy rodzaj biegunki. No i tania.

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez patrycjagliwa » 11 lut 2015, o 15:40

Coca-cola najlepsza :D

patrycjagliwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 15:32

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Renata.Bl » 12 lut 2015, o 16:00

Jeśli juz miałam taki problem - zawsze pomagał mi wegiel - nie pamiętam ile ale chyba minimum 2 tabletki sie brało - nawet smaczy słodkie czarne tabletki
:woman:
Avatar użytkownika
Renata.Bl
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 23:49

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez eluna » 30 cze 2015, o 10:01

Ja się nie ruszam nigdzie w podróż bez leku na biegunkę, bo już miałam takie wyjazdy, że się tylko za kibelkiem wszędzie rozglądałam albo nie mogłam wyjść z hotelu w ogóle. Teraz biorę loperamid, bo działa szybko, skutecznie hamuje biegunkę i na długi czas.
eluna
 

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez aanka91 » 24 sie 2015, o 11:28

Najlepszym wyborem na biegunkę w czasie podróży są gotowe preparaty nawadniające, w formie płynu lub w saszetkach (dostarczają odpowiedniej ilości elektrolitów, chroniąc przed zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej), oraz probiotyki (zawierające żywe kultury bakterii), które znacznie skracają czas infekcji.

www.kuzniazdrowia.pl – apteka internetowa
aanka91
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 12:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Melania » 16 wrz 2015, o 14:35

Zawsze, jak gdzieś jadę to mam problem z biegunką, z moim żołądkiem, który jak na złość nie chce poprawnie funkcjonować. No ale jakoś muszę z tym żyć. Staram się pić codziennie napar z pokrzywy, który zapobiega wzdęciom oraz reguluje właśnie cały metabolizm, co pozwala na regularne wypróżnianie się. Dodatkowo zawsze przy sobie mam węgiel leczniczy, który wystarcza mi na pewien okres podróży, jednak po nim często boli brzuch.
Melania
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 wrz 2015, o 21:48

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez wmiaregit » 25 wrz 2015, o 14:20

stoperan mi bardzo pomaga ;) a często miewam takie dolegliwości i wiem co mówie.

wmiaregit
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 wrz 2015, o 13:50

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez hanetka900 » 11 sie 2016, o 21:51

Może pomógłby Ci jakiś probiotyk np trilac. Słyszałam że są lepsze niż stoperan który tylko zatrzymuję kał w jelicie
hanetka900
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 20:30

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez KasiaW » 7 wrz 2016, o 14:56

Ja akurat zawsze mam w torebce Stopperan. Gdziekolwiek jadę. Faktycznie on stopuje, a nie leczy, ale dla mnie to w takim momencie najważniejsze.
KasiaW
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 7 wrz 2016, o 14:47

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez michalina90 » 9 wrz 2016, o 13:31

MUsi koniecznie stosować preparaty na takie dolegliwości, skoro wiecie że to się zawsze zdarza w czasie podróży, to niech zażywa przed. Jest tego spor w aptece

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez karetia » 25 wrz 2017, o 12:01

Jest coś takiego jak smecta go. To w zasadzie to samo co smecta, tylko masz od razu gotową zawiesinę, nie musisz niczego rozrabiać, jest gotowe do wypicia i zawiera od razu coś osłonowego na żołądek. Akurat to zawsze wozimy ze sobą.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez baodaoo » 25 wrz 2017, o 12:37

Mi zawsze pomaga stoperan. Jak dla Mnie jest niezastąpiony.

Wysokiej jakości sprzęt RTV, szeroki wybór, niskie ceny. Serdecznie zapraszamy.
baodaoo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 12:36

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez ketma » 8 lut 2018, o 13:00

Zawsze po prostu smecta - najszybciej i najlepiej na mnie działa.
Biegunki miewam 2-3 razy do roku. Kiedy nie wprowadzałam do razu leku, to naprawdę miałam ciężko.
Ale tego błędu już od dawna nie popełniam.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez majkusia » 8 mar 2018, o 23:24

jak dla mnie to nie ma lepszego sposoby na biegunke jak Intesta reguluje jelita poprawia produkcje sluzu sciany jelit i zawiera maslan sodu
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez babeczka » 9 mar 2018, o 14:40

Czasami już na samą myśl o czekającej nas podroży,niektórzy miewają właśnie biegunkę,najskuteczniejszym lekiem jest chlorowodorek loperamidu. Nie tylko skraca czas trwania biegunki, lecz także korzystnie wpływa na pracę jelit i zapobiega znacznej utracie wody z organizmu.
Jeśli natomiast wyjeżdżamy w ciepłe kraje - biegunki nie unikniemy i dlatego przed wyjazdem należy udać się po poradę do lekarza specjalisty,który przepisze nam odpowiednie leki,aby już będąc w tych ciepłych krajach nie tracić pieniędzy na lekarzy i lekarstwa. :)
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez ketma » 16 maja 2018, o 11:51

A w podróż to Smecta Go. Gotowa zawiesina w saszetce, niczego nie musicie z tym robić poza wypiciem.
2 razy musiałam to brać i zawsze pomagało. A od dosyć dawna zawsze ją mamy w apteczce.
Szczególnie przy bardziej odległej wycieczce.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez sabinkaduchess » 18 cze 2019, o 13:43

Tylko, że dzieci nie zawsze chcą łykać węgiel... Ale jest też sposób, który działa i u maluchów i u dorosłych, czyli probiotyk. ja szczególnie lubię probiotyk flostrum. on ma postać kropli, więc po prostu można dać dziecku do wody czy soku i to bardzo pomoże pozbyć się biegunki.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez tereskac1 » 18 cze 2019, o 13:57

Przed podróżą ja zwykle robię sobie dzień przed dietę lekkostrawną, a ścisłą dniu podróży, bo wiem, że rozkłada mi jelita stres, w plecaku mam zawsze stoperan na w razie co. Tak sobie jakoś radzę.
tereskac1
Fajna Kobietka
 
Posty: 164
Dołączył(a): 18 cze 2019, o 13:34

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez a_gatka » 28 cze 2019, o 11:39

Probiotyk, przegotowana woda i suszone jagody obowiązkowo. :) Probiotyki różne, ostatnio taki wzięłam.

Obrazek
a_gatka
 

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Jinka » 12 lip 2019, o 18:28

Probiotyki to dobrze pobrać przez dłuższy czas, a już na pewno przy biegunce. Wybierz takie, których nie trzeba trzymać w lodówce. Wtedy można zabrać je ze sobą w każdą podróż. Dobry jest flostrum w kroplach, zawiera dwa szczepy bakterii, już nie raz ratował nas przy biegunkach różnego rodzaju :)
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez telea » 24 lip 2019, o 08:57

Też miałam takie problemy, ale zawsze bałam się brania leków... I wiecie co? Zaczęłam brać tabletki ziołowe, a najlepiej takie co zawierają: rumianek, miętę pieprzową, piołun, kolendrę, pierwiosnek zwyczajny czy koniczynę polną. Moja mama zawsze ma w podróży suszone owoce i często pomagają w takiej sytuacji ;)
Avatar użytkownika
telea
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 11:25

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Miss.Dior » 30 lip 2019, o 14:03

stoperan, kakaowa mocna czekolada gorzka, banany jeżeli dobrze pamiętam no i węgiel aktywny
Avatar użytkownika
Miss.Dior
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 30 lip 2019, o 13:52
Lokalizacja: Świdnik

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Krenni » 1 sie 2019, o 14:42

Węgiel, gorzka czekolada, siemie lniane tez bedzie dobre.
Krenni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 sie 2019, o 14:19

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez SashaWelur » 2 sie 2019, o 16:32

siemię lniane jest dobre na biegunkę?
Avatar użytkownika
SashaWelur
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lip 2019, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez lexyy » 23 lut 2020, o 23:30

Nie ma nic gorszego od biegunki na wyjeździe, koszmar, jak się jedzie gdzieś to i urlop zmarnowany. Mój mały teraz tuż przed feriami coś złapał, mieliśmy stres co to będzie, ale dawałam mu flostrum plus i przeszło, wyjazd się udał i było bez sensacji żoładkowych
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]