WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez Rejczella » 30 sie 2016, o 23:21

Cześć, mam w planach pójść od października na studia i mam wybór miedzy dwoma kierunkami: dietetyka i kosmetologia. Jak myślicie? Po czym są większe szanse na prace? Muszę się do 3go zastanowić
Rejczella
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 09:20

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez Teresa454 » 31 sie 2016, o 22:55

Jak dla mnie dietetyka
Avatar użytkownika
Teresa454
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 11:54

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez Waleriaa » 31 sie 2016, o 23:15

Wszędzie szukają dietetyków teraz
Avatar użytkownika
Waleriaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 10:35

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez Misiaczeq78 » 31 sie 2016, o 23:48

Kosmetologia wydaje mi się ciekawsza ;)
Avatar użytkownika
Misiaczeq78
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 15:43

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez HUNTERKA » 15 wrz 2016, o 14:19

Studiowałam przez jakiś czas na wszuie i ogólnie uczelnia w porządku, jest dużo praktyki, jest co robić, a do tego ludzie są bardzo fajni, nigdy się nie spotkałam z jakimiś przejawami chamstwa czy ogólnej nieuprzejmości ze strony pracowników. Niestety nie skończyłam, bo ostatecznie moje plany życiowe mnie wyrzuciły w trochę inną profesję, ale nie żałowałam, więc jeżeli chcesz sobie pójść do wszuie to mówię: jasne, idź. Ciekawi mnie, co ostatecznie sobie wybrałaś jak napisałaś, że musisz do 3go. Ja byłam na kosmetologii, ale z tego co pytałam znajomych to może bardziej bym się nawet odnalazła na dietetyce. A to chyba każdego kwestia indywidualna. No nic, życzę powodzenia 8-)
Avatar użytkownika
HUNTERKA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 16:13

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez Rejczella » 16 wrz 2016, o 15:41

Dzięki, poszłam na kosmetologię ostatecznie. Zawsze powodzenie się przyda. Jakoś tak już stres mi mija zupełnie, chociaż wiadomo, że zawsze jakaś trema jest, czy np. grupa będzie fajna, bo wiadomo, że to różnie bywa. Moja koleżanka miała kiedyś tak, że jej chłopak miał fajną grupę u siebie na studiach i w ogóle był z tych studiów zadowolony, ona poszła na drugi rok na ten sam kierunek i zupełnie się nie odnalazła. To była filologia polska albo filologia angielska. No, ale wszystko wynika ze specyfiki grupy. Mam nadzieję, że na wszuie znajdę fajnych ludzi ;)
Rejczella
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 09:20

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez HUNTERKA » 22 wrz 2016, o 17:09

Na pewno :) Akurat co jak co, ale tam na pewno trafisz na miłych ludzi, bo nigdy nie zaobserwowałam jakiegoś wyścigu szczurów, o którym słyszałam z tych naprawdę ogromnych i niby "renomowanych" uczelni :) Trzymam kciuki! :)
Avatar użytkownika
HUNTERKA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 16:13

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez AgaPrzerwa » 23 wrz 2016, o 13:14

Dietetykę proponują. Zawód z przyszłością a i zapotrzebowanie na rynku pracy dla osób z tym wykształceniem rośnie.
AgaPrzerwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 wrz 2016, o 12:20

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez Anastazja099 » 23 wrz 2016, o 15:14

Ja na Twoim miejscu poszłabym na dietetykę, bo tak jak tu już wspomniano, wszędzie szukają w tej chwili dietetyków i nawet niedawno czytałam artykuł o zawodach z przyszłością, no i dietetyka była tam uznawana za jeden z takich kierunków, o które nie należy się bać. Może dlatego przede wszystkim, że ludzie coraz częściej decydują się właśnie na pomoc dietetyka, bo nie ukrywajmy, że społeczeństwo jest słabo wyedukowane. O WSZUiE słyszałam wiele dobrego akurat. No, ale zdecydowałaś się na kosmetologię, więc trzymam kciuki, byś też mogła sobie bez problemu po tym znaleźć pracę ;)
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez karetia » 11 sty 2017, o 11:48

Dietetyka. Nie wiem jak cię ogranicza miasto, ale w stolicy masz Szkołę Mydłowskiej - tam ten kierunek jest prowadzony na bardzo dobrym poziomie. Zresztą jeśli tylko wejdziesz na grupy dietetyczne, to znajdziesz wielu ich studentów. Jedno z niewielu miejsc, gdzie faktycznie zajęcia są prowadzone z nastawieniem na jakość i rozwój, a nie celując w sam papierek. Zresztą - podejrzewam, że pod tym względem wszystkie uczelnie będą musiały się zmienić.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: WSZUiE Poznań - dietetyka czy kosmetologia?

Postprzez ketma » 5 kwi 2018, o 10:44

Kierunek kosmetyczny. Dlaczego? Dlatego, że w tej branży zawsze będzie praca, a jeśli się do tego nadajesz, to na spokojnie zrobisz kilka szkoleń zawodowych i po tym będzie pracować w branży. Zobacz sobie Beauty Lux. Są to rzeczywiście ciężkie szkolenia, ale właśnie dzięki nim realnie będziecie w stanie przygotować się do pracy. Na koniec jest egzamin, dopiero po nim macie uprawnienia. Plus, że pracujecie w małych grupach. To naprawdę daje bardzo wiele.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: babeczkazpolski