Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Biografianiepozorna » 29 sie 2016, o 13:42

Wasze dzieci też nie chcą za żadne skarby kropelek do nosa i sprawyow? Jestem wykonczona szukaniem czegos co mój Jacek wypije na katar albo wezmie do noska...Poradźcie coś, hmm?
Biografianiepozorna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 15:28

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez michalina90 » 22 wrz 2016, o 15:13

Moje dzieci kiedyś lubiły spray Nasivin a teraz podaję im Otrivin. uważam że spray jest lepszy nie spływa dziecku do gardła jak krople, a dzieci tego nie lubią.

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez natalianowak1 » 7 paź 2016, o 14:48

Witam ja polecam sól morską jest lepsza niż każde krople

natalianowak1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 14:41

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Ivuka » 18 paź 2016, o 10:13

natalianowak1 napisał(a):Witam ja polecam sól morską jest lepsza niż każde krople


Sól morska jest tragiczna, moje dziecko się tym krztusi i cały czas płacze, że to jest niesmaczne. I wcale się nie dziwię, bo jak sama czasami sobie psiknę, to czuję jak mi spływa do gardła i też nie lubię. Efektów po jej stosowaniu też nie zauważyłam :( Ja daję małemu nozitix, poleciła mi go jakiś czas temu znajoma i naprawdę rewelacja. Pisałam już o nim na innym wątku, że właśnie nie spływa do gardła bo jest gęsty. Ze swoich obserwacji mogę jeszcze dodać, że fajnie nawilża nos, nie ma takiego uczucia drapania ani suchości i odtyka też, więc łatwiej oddychać.
Ivuka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 wrz 2016, o 15:05

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez pitrixie » 19 paź 2016, o 09:16

Nie każdemu pasuje sól morska w sprayu, może spróbuj robić mu inhalacje
pitrixie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 15:54

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Hadassa » 19 paź 2016, o 14:57

Sol fizjologiczna dziala. Ja nia czyszcze zatoki i jest skuteczna. Ale dziecku faktycznie moze nie smakowac.
Woda morska przede wszytkim nawilzy nosek dziecku.

My teraz mielismy nasivin soft i super sie sprawdzil

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez AquastopRadioterapia » 25 paź 2016, o 18:13

Skutkiem ubocznym wielu kropli do nosa jest przesuszenie śluzówki. Dlatego należy postawić na preparaty nawilżające do nosa, które zawierają roztwór soli, o składzie zbliżonym do naturalnej wody emskiej oraz glicerynę. Pomagają one utrzymać prawidłowy stan śluzówki dróg oddechowych.
Avatar użytkownika
AquastopRadioterapia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 sty 2016, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Daria » 28 lis 2016, o 19:38

Sól morska jest najlepsza!
Avatar użytkownika
Daria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sie 2016, o 11:38

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez milla77 » 19 gru 2016, o 13:54

Nozitix jest świetny, mój syn go lubi własnie przez to że nie ma takiego posmaku gorzkiego, tylko bardiej słodki, sama nie lubię tych spraów które spływają do gardła, mam wrażenie że one krótko działają przez to, a te krople mocniej działające to aż strach brać, bo jednak uzależniają
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Capri » 17 sty 2017, o 23:37

do 3 rż powinno się stosować tylko wodę morską. nasivin lub inne specyfiki obkurczające śluzówkę tylko wtedy gdy chcemy by dziecko wypoczęło śpiąc a objawy są tak silne że to uniemożliwiają. Trzeba pamiętać, że te preparaty wysuszają śluzówkę, doprowadzają do tego, że jest bardziej podatna na infekcję a nawet krwawienia. To takie trochę błędne koło niestety.
Ważne jest by regularnie odciągać nadmiar wydzieliny bo jest ona pożywką dla bakterii i może doprowadzić to tego że zwykła infekcja wirusowa przerodzi się nam w poważną infekcję bakteryjną górnych dróg oddechowych i konieczny będzie antybiotyk.
I jeszcze jedna baaardzo ważna rzecz o której niewielu lekarzy mówi: do 3 rż nie trzeba a wręcz nie powinno się mobilizować dzieci do wydmuchiwania nosa. Ten odruch prowadzić może do zapalenia uszu.
Capri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 23:32

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez milla77 » 21 sty 2017, o 20:51

Capri napisał(a):do 3 rż powinno się stosować tylko wodę morską. nasivin lub inne specyfiki obkurczające śluzówkę tylko wtedy gdy chcemy by dziecko wypoczęło śpiąc a objawy są tak silne że to uniemożliwiają. Trzeba pamiętać, że te preparaty wysuszają śluzówkę, doprowadzają do tego, że jest bardziej podatna na infekcję a nawet krwawienia. To takie trochę błędne koło niestety.
Ważne jest by regularnie odciągać nadmiar wydzieliny bo jest ona pożywką dla bakterii i może doprowadzić to tego że zwykła infekcja wirusowa przerodzi się nam w poważną infekcję bakteryjną górnych dróg oddechowych i konieczny będzie antybiotyk.
I jeszcze jedna baaardzo ważna rzecz o której niewielu lekarzy mówi: do 3 rż nie trzeba a wręcz nie powinno się mobilizować dzieci do wydmuchiwania nosa. Ten odruch prowadzić może do zapalenia uszu.

ten spray o którym pisałam nie wysusza wprost przeciwnie nawilża, w aptece mi powiedziano że nawet dwulatkom można psikać nim, bo skład naprawdę niezły
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez laelia » 25 lut 2017, o 18:36

o, dzięki za info, może i nam się przyda.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez bonn » 18 kwi 2018, o 17:43

Trzeba uważać żeby z nimi nie przesadzić, bo są ponoć bardzo niezdrowe.

bonn
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 kwi 2018, o 16:28

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Hadassa » 11 lip 2018, o 20:27

Co wieczór staramy się albo solą fizjologiczną, albo wodą morską. Krople już na katar tylko jak jest że tak powiem źle...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Jamelia » 22 lip 2018, o 21:29

Mój starszy syn jak miał katar to sam się prosił o krople do nosa :D Maluszkowi też nie sprawia problemu jak mu wodę morską aplikuje. :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Hadassa » 24 lip 2018, o 23:16

Woda morska jest nawet zalecana, by ten nosek nawilżyć.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Mirabelka02 » 26 lip 2018, o 01:58

Biografianiepozorna napisał(a):Wasze dzieci też nie chcą za żadne skarby kropelek do nosa i sprawyow? Jestem wykonczona szukaniem czegos co mój Jacek wypije na katar albo wezmie do noska...Poradźcie coś, hmm?


najlepsza klasyczna woda morska w sprayu :kwiatek
Mirabelka02
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 15:48

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez Izaliza » 26 lip 2018, o 11:15

Też słyszałam, że woda morska jest faktycznie najlepsza.
Izaliza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lip 2018, o 11:08

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez donatka » 5 mar 2019, o 17:40

To zależy na jaki efekt się liczy, przy katarze to u mojego dziecka jakiegoś szału po samej wodzie morskiej nie widziałam, jak nos zatkany to dużo lepiej działał apicold mint, bo ma też olejki eteryczne. Zależy też jaki katar, czy alergiczny, lejący, czy zatykający, gęsty. Trzeba próbować i znaleźć coś co naszemu maluchowi najbardziej pomaga.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez a_gatka » 24 mar 2019, o 13:34

Mojej córce najbardziej podpasował ten w wersji propo. Śpiewa i jak pojawia się katar czy zwiększona śluzówka to jej to bardzo przeszkadza.
a_gatka
 

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez natalii95 » 28 mar 2019, o 11:33

natalianowak1 napisał(a):Witam ja polecam sól morską jest lepsza niż każde krople



Byłam sceptycznie nastawiona ,ale to prawda jest ok.

natalii95
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 mar 2019, o 11:31

Re: Kropelki i spray'e do nosa dla dzieci

Postprzez rogatka » 30 lis 2020, o 13:58

Mnie tu Euphorbium do nosa brakuje. Syn obecnie ma prawie 9 lat, a ten spray przepisała mi pediatra kiedy miał kilka miesięcy i potworny katar. Lek pomógł i od tego czasu mam go stale w apteczce - stosujemy my-dorośli, stosuję u dziecka.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]