Boagata Polska Pisowska.

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Boagata Polska Pisowska.

Postprzez kokoszanel » 28 sty 2016, o 19:31

Wiecie co, normalnie jak dziś to usłyszałam to przeżyłam swego rodzaju wielki szok. Jakbym tego nie zobaczyła wielkimi literami to zwyczajnie bym nie uwierzyła, że to naprawdę dzieje się i to u nas w naszej Polsce. Co prawda było do przewidzenia, że nasz PIS zaskoczy nas stanowczo mało pozytywnie, to to chyba przechodzi jak do tej pory wiele moich wyobrażeń.

PiS daje 20 mln zł uczelni o. Rydzyka
„Dobra zmiana” dotarła do edukacji i służby zdrowia. Uczelnia o. Rydzyka otrzyma od państwa osobliwą „dotację” rzędu 20 mln zł kosztem m.in. środków dla teatrów. Identyczną sumą zostałby zasilony Fundusz Kościelny (kosztem hospicjów), ale posłowie PiS widząc oburzenie tą poprawką w mediach społecznościowych, błyskawicznie się niej wycofali.

Dziś posłowie głosują w Sejmie poprawki do projektu budżetu na 2016 rok. Jedna z nich, zgłoszona przez wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, dotyczy przyznania 20 mln zł Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. To uczelnia założona i prowadzona przez redemptorystę o. Tadeusza Rydzyka. Fakt przekazania takich środków prywatnej uczelni od lat sprzyjającej Prawu i Sprawiedliwości to jednak nie wszystko. Katolicka uczelnia pieniądze miałaby otrzymać kosztem m.in. 10 mln dotacji odebranej polskim teatrom.

Równie duże kontrowersje wzbudziła inna poprawka dotycząca Funduszu Kościelnego, także forsowana przez posłów obozu rządzącego.

Posłanka PSL Urszula Pasławska zamieściła na Twitterze zdjęcie z jej treścią. Wynikało z niej, że Fundusz Kościelny otrzyma 20 mln zł - m.in. na składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe oraz ubezpieczenie zdrowotne duchownych - które wcześniej zostaną zabrane hospicjom z województwa łódzkiego. Na PiS błyskawicznie spłynęła fala krytyki w mediach społecznościowych. Efekt? Po zaledwie 45 minutach dziennikarka TVP Info Kamila Biedrzycka-Osica poinformowała na Twitterze, że posłowie PiS ze wspomnianej poprawki się wycofali.

O dotację dla uczelni o. Rydzyka pytany był przez dziennikarzy na konferencji prasowej minister finansów Paweł Szałamacha. - Proszę wnioskodawców pytać. Nie jestem posłem, nie składałem poprawek. One są liczone w dziesiątkach, w setkach w sumie, więc pyta mnie Pani o jedną z setek poprawek - odpowiedział wyraźnie zmieszany.

Wszystkie przyjęte poprawki mają być głosowane przez posłów wieczorem i w nocy z czwartku na piątek.

Pytam się: jak to komentować? Zgrozo. Boże widzisz i nie grzmisz!?

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez ardilla » 27 lut 2016, o 17:52

Poprawka - PIS daje 26 mln dla Rydzyka, a kasa zostaje tym samym odjęta Małopolsce na walkę ze smogiem. To jest po prostu kryminał.
ardilla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 12:10

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez tamira » 27 lut 2016, o 19:20

Właśnie taka jest polityka PiSu, dla którego jak widać Rydzyk jest stokroć ważniejszy od zdrowia i życia małopolskich obywateli (skądinąd również sympatyków PiS). Czystki personalne wszędzie, gdzie to możliwe, poronione pomysły nie tylko socjalne, inwigilacja obywateli, buta, chamstwo i niekompetencja władzy, oto sposób prezesa na państwo totalitarne, do którego dąży niemalże po trupach. Ostatnio końskich sądząc po tym, co zrobiono ze stadninami w Janowie Podlaskim i Michałowie, że o puszczy białowieskiej nie wspomnę....

Obrazek
Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to ty!
tamira
Super Gaduła
 
Posty: 1242
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 20:53

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez kokoszanel » 28 lut 2016, o 15:55

Dla mnie to wszystko co oni wyprawiają to jakiś istny horror i tragikomedia. Na szczęście nie przyłożyłam ręki do wyboru Pisu bo i nie popieram tej "organizacji" lub bądź co bądź jak dla mnie "mafii" choć każda inna parta to również nie lepsza mafia... Niemniej jednak było do przewidzenia to co się stanie. Zastanawiam się nad jednym, jak szybko staniemy się drugą Grecją ?

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez a_gatka » 28 lut 2016, o 21:12

A mnie szkoda czasu na rozkminianie tego. Co za różnica kto aktualnie kradnie, skoro dla zwykłego szarego człowieka nie zmienia się nic? Nerwów szkoda, a na pińcet za dzieciaka i tak nie liczyłam, więc się burzyć nie muszę. :)
a_gatka
 

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez kartka » 28 lut 2016, o 21:32

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem tę wszechobecną gównoburzę wokół PISu. Tak, jakby wcześniej było lepiej. Nie jestem ich zwolenniczką, również na nich nie głosowałam. Ale jak widzę tę nagonkę w mediach, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Kogo nie zapytam, to oczekuje zmian, ale na palcach u jednej ręki mogę policzyć osoby, które zainteresowały się programami poszczególnych partii i nie poszły głosować (o ile w ogóle poszły) "za ludem". Społeczeństwo jest same sobie winne, bo daje się regularnie nabierać na te wszystkie obietnice i slogany, nie rozumiejąc elementarnych zasad. A później wszyscy mają pretensje do rządu, że ich oszukał. To jest nędzne po prostu...

na pińcet za dzieciaka i tak nie liczyłam, więc się burzyć nie muszę.

Chociaż jedna rozsądna ;-)
Ale bardzo dużo ludzi liczy na te pińcet złotych do dzisiaj i do dzisiaj też nie potrafią skumać, że państwo nie ma tych pieniędzy i że najpierw musi je skądś zabrać. Zagadka: skąd?
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez michalina90 » 22 wrz 2016, o 15:02

Zgadzam się z tym ,że społeczeństwo nie jest świadome zasad jakie rządzą budżetem i mechanizmami władzy. Populizm przemawia lepiej niż logika. A worek z kasą nie jest studnią bez dna. Jak raz się zabierze to skądś trzeba dołożyć aby bilans się zgadzał. Po 4 latach rządu PIS Polska dopiero będzie w ruinie.

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Anka2211 » 1 paź 2016, o 11:06

Tak, zgadzam się z Tobą. PIS zniszczy ten kraj, zresztą każdy w rządzie dołoży coś od siebie i po Polsce.
Anka2211
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 11:46

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Anka2211 » 2 paź 2016, o 11:48

Akurat mamy taki Rząd, że niszczy wszystko. A co do PIS to chyba nie trzeba nic mówić. Przemilczę to.
Anka2211
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 11:46

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Daria4411 » 5 paź 2016, o 11:31

To racja, PIS to jedno wielkie nieporozumienie. Naprawdę, nie wie co Ci ludzie robią w tym rządzie.

Daria4411
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 4 paź 2016, o 15:32

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Werona » 13 paź 2016, o 09:16

Daria4411 napisał(a):To racja, PIS to jedno wielkie nieporozumienie. Naprawdę, nie wie co Ci ludzie robią w tym rządzie.


Nie wiesz co ludzie robią w rządzie? Właśnie nic nie robią i w tym jest problem.
Werona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 14:49

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Maja2 » 18 paź 2016, o 11:35

Dokładnie, ale my nic z tym zrobić nie możemy. więc nie ma co się denerwować.
Maja2
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 paź 2016, o 10:29

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Hadassa » 19 paź 2016, o 15:06

Czy ja wiem czy nic nie mozna zrobic...
Na pewno zareagowac w czasie nastepnych wyborow

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Romka22 » 25 paź 2016, o 15:47

Zareagować? Jak? Jak to wszystko jest z góry ustalone.
Romka22
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 23:25

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez redorange666 » 1 gru 2016, o 15:42

Właśnie takie myślenie jak Romka spowodowało ze PiS doszedł do władzy. Jeden głos się nie liczy etc. Jeden może nie ale podobnie myślących są tysiące a raczej miliony. A tysiąc, sto tysięcy etc to jest siła.
Siłę pokazały kobiety i faceci którzy wyszli na ulice np z okazji czarnego poniedziałku.
Gdyby ta kupa ludzi ruszyła na Sejm rząd byłby obalony.
Czekam aż wojsko się zbuntuje, policja oraz sądy. Będzie ciekawie
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Hadassa » 19 gru 2016, o 22:24

Macie jakis komentarz do tego co dzieje sie teraz?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez redorange666 » 20 gru 2016, o 00:55

Nareszcie
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Hadassa » 20 gru 2016, o 12:42

Hehe.... chyba trafny komentarz ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez renna » 30 sty 2017, o 20:40

No cóż - inwestują w szkolenie swoich nowych kadr, a potem nas zaleją te mocherki, ech

renna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 sty 2017, o 20:22

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Jaśmin » 11 lut 2017, o 02:44

Nie jestem na czasie ale jak czasem jakieś info do mnie dociera to nóż się w kieszeni otwiera.

To co ten rząd wyprawia to jest jakaś komedia. Ostatnio słyszałam, że Jezus Chrystus został koronowany na króla Polski, bo pół Hiszpanii się z tego śmiało. Dla mnie PiS to dno.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez koliato » 12 lut 2018, o 20:08

pisuary rzadza i zgnietli PO :)

koliato
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 18:56

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez sardia » 29 kwi 2018, o 14:40

aha czyliw szystko jasne !

sardia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 kwi 2018, o 13:58

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez Terra » 18 paź 2018, o 14:37

PiS doskonale wie, że ich czas powoli przemija wiec dwoją się i troją żeby wydac jak najwiecej na swoich.
Terra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2018, o 14:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez LaraCroft » 31 paź 2018, o 15:06

No nie wiem czy tak przemija, patrząc na wybory samorządowe w tym roku.
LaraCroft
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2018, o 13:54

Re: Boagata Polska Pisowska.

Postprzez RudaJolka » 13 gru 2018, o 13:29

Problem z PiS jest nie taki że oddają podatki społeczeństwu, tylko że kryterium władzy nie jest kompetencja a lojalność (także wobec Kościoła).
RudaJolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 paź 2018, o 14:52
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: AnkaThurmond, Bing [Bot], Google [Bot]