Zastawialiście coś kiedyś w lombardzie? Opłaca się?

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Zastawialiście coś kiedyś w lombardzie? Opłaca się?

Postprzez bluestar » 20 sty 2016, o 16:16

Zastawialiście coś kiedyś w lombardzie? Opłaca się?
Chodzi mi szczególnie o to, czy lombard lepiej wyceni złote łańcuszki niż jubiler, który je weźmie jako złom?

bluestar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 14:37

Re: Zastawialiście coś kiedyś w lombardzie? Opłaca się?

Postprzez Ivette » 20 sty 2016, o 19:06

niestety zdarzyło mi się, z powodu trudnej sytuacji, z tego co pamiętam dostałam dosyć sporo, nietsety nie zdarzyłam wykupić spowrotem ;(
Ivette
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20 sty 2016, o 18:55

Re: Zastawialiście coś kiedyś w lombardzie? Opłaca się?

Postprzez Jagoda31 » 15 mar 2016, o 13:30

Moim zdaniem nie warto. Szczegónie,że lombardy bardzo tanio wyceniają Ci różne rzeczy tak wiec jeśli nie spłacisz zobowiązania w terminie to mozesz to stracić.... Jesli masz problemy finansowe i nie możesz dostać kredytu w banku to proponowałabym raczej zainteresować się szybką pożyczką w jednej z prywatnych firm.

Wiele z nich ma opcję pierwszej darmowej pożyczki. Na przykład SPAM, z której pożyczki niedawno korzystałam bo miałam chwilowy zastój finansowy a bank nie chciał mi dać kredytu. Możesz pożyczyć tam za darmo do 1000 zł pod warunkiem,że spłacisz to do 3 tygodni.

Ostatnio edytowano 15 mar 2016, o 16:35 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ale temat o lombardzie, nikt nie prosi o polecanie chwilówek
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: Zastawialiście coś kiedyś w lombardzie? Opłaca się?

Postprzez kusicielka » 15 mar 2016, o 16:50

Mój M pracował w lombardzie - nie opłaca się, opłaca sie co najwyzej stamtąd kupić, bo oni biorą zoto na wagę, więc czy brzydkie czy pięjne idze za taką samą cenę za gram. Ja mam dzięki temu kilka naprawde ładnych rzeczy... ;)
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Zastawialiście coś kiedyś w lombardzie? Opłaca się?

Postprzez marcelinia188 » 2 gru 2016, o 12:31

Lepiej takich miejsc unikać - tutaj zazwyczaj ludzie bez wyjścia zastawiają swoje rzeczy, ale to są i tak bardzo niekorzystne dla nich warunki i zazwyczaj i tak stracą swoje rzeczy bo i tak jest to dla nich zdecydowanie droga sprawa pod względem finansowo. To jest sposób na chwilowe zdobycie gotówki.

marcelinia188
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 gru 2016, o 11:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]