SAMOTNE MATKI

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez vxx » 28 paź 2014, o 18:35

elzbieta45 napisał(a):Tez jestem samotna mama . sama od 13 lat wychowuje dwóch synow w wiwku 13 i 15 lat . Utrzymujemy się z zaliczki alimentacyjnej i zasiłku rodzinnego . Mieszkamy sami już . Dochod mamy 600 zl nie sa to kokosy ale musi nam wystarczyc . nie mogę liczyc na nikogo wiec radze sobie sama . Z opieki społecznej nie kozystam bo pani pracujaca tam powiedziała ze mam poszukać sobie prace bo dzieci mam już duże lub wyjść za maz .


Serio takie porady??? Skandal! Po co właściwie te panie tam siedzą?
Chyba tylko żeby kawke wypic i pobory pobrac.
vxx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 21:11

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez Jamelia » 2 lis 2014, o 10:42

Tyfusek, z moim dzieckiem (11lat) tatuś też nie utrzymuje kontaktów, oczywiście alimentów również nie płaci..
Szkoda dzieciaków, ale nic na siłę nie zrobimy przecież... Trzymaj się kochana :kiss2

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez Jagoda123 » 2 lis 2014, o 17:13

Współczuję Wam bardzo. Dla mnie to też największy lęk, że zostanę kiedyś sama.,..
Avatar użytkownika
Jagoda123
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 10:43

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez Jamelia » 2 lis 2014, o 17:22

Ale widzicie, nie miały byśmy takich lękow ze zostaniemy same gdyby nasze państwo dbało o nas.
O nas własnie najbardziej bo musimy sobie radzic z utrzymaniem nas i dzieci, z opieka nad nimi zebysmy mogły pracować.
A nasze państwo nie robi kompletnie nic zebysmy mogły być samodzielne, tylko całe zycie zalezne od kogoś.
Kobiety nawet jak pracuja to za najniższą, a co kiedy ktos nie ma domu i musi wynajmować?
Za co opłacic odstepne , czynsz i rachunki a przeciez trzeba tez kupowac ubrania, podreczniki, zabawki, o jedzeniu to juz nawet nie wspomnę... :(

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez Jagoda123 » 2 lis 2014, o 22:36

My jesteśmy we dwójkę a nam bardzo ciężko. Czasami to się boję, że ta trudna sytuacja wszystko między nami zepsuje...
Avatar użytkownika
Jagoda123
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 10:43

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez Jamelia » 3 lis 2014, o 14:28

Jagoda, we dwojkę z dzieckiem czy z facetem...bo nie zrozumiałam ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez GalMonica » 5 lis 2014, o 10:03

W tym kraju ciężko w ogóle mieć dzieci, nie mówiąc już o byciu samotną mamą - dlatego bardzo was podziwiam że tak dzielnie sobie radzicie.

Air Optix - moje ulubione soczewki!
GalMonica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 14:20

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez kokoszanel » 14 mar 2016, o 07:32

witajcie, dołączam jako samotna mama do waszego grona :)

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez Moni » 5 cze 2016, o 22:37

ja mam podobnie...ja sie staram a on nic a nic...:(
Avatar użytkownika
Moni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 cze 2016, o 22:48

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez iza813 » 24 lip 2016, o 23:57

Najgorsze jest to że jak się w związku coś posypie to może niestety dojść do rozstania. Poza tym samotnej mamie ciężko jest znaleść nowego faceta który zaakceptuje ją razem z dzieckiem/dziećmi. Dobrze znam ten temat :(

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez kokoszanel » 25 lip 2016, o 16:13

iza - również dobrze znam ten temat bo dłuuugo byłam sama. Ale również uwierzyłam, że jest to możliwe. Mój S. traktuje moje dziecko jak własne.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez iza813 » 26 lip 2016, o 23:41

Coco ja też wierze że poznam takiego mężczyzne co zaakceptuje moje dzieci, tylko czy na pewno ja go rozpoznam hmm

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez kokoszanel » 27 lip 2016, o 20:56

iza - na pewno. wiadomo niestety nie jest to proste i to jest fakt niezaprzeczalny... ale przychodzi czas i pora :)

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: SAMOTNE MATKI

Postprzez Pinka » 8 gru 2016, o 22:41

Jest więcej samotnych matek niż myślicie. Na szczęście kobieta, która ma dzieci, ma też siłę, by walczyć o ich dobry byt. Nie mówię oczywiście o patologii. Kobiety są zaradne i dają radę. I nawet jeżeli wydaje się, że to koniec świata, to i tak dacie sobie radę. Zostałam sama z dwójką dzieci tuż po wyprowadzce na wieś. Dom do remontu, młodsze dziecko niepełnosprawne, wymagające codziennej opieki. Teoretycznie żadnej możliwości pójścia do pracy. Uwierzcie jak się chce to wszystko można. A dla dzieci lepiej żeby wychowywały się bez ojca i luksusów niż w domu, w którym nie ma miłości. Andzia83 nie szukaj pracy w urzędzie tylko w internecie. Poszukaj na fejsie grup z pracą w Twoim regionie. To największa szansa na znalezienie.
Pinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:54
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]