Jaki wybrać język obcy?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 22 wrz 2015, o 17:25

Ja właśnie dlatego chciałam powrócić do nauki rosyjskiego, choć minęło tyle lat odkąd się uczyłam to coś tam pamiętam, a z fiszkami nawet sprawnie to idzie ;) zabieram codziennie jak jadę do pracy kilka żeby coś przyswoić.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez maliczka » 5 paź 2015, o 14:20

Angielski teraz to zupełna podstawa. Kazdy powinien znac chociaz na poziomie podstawowym! Chociaz nie ukrywam ze jesli chodzi o wykorzystywanie jezyka w pracy to wypadaloby znac go na poziomie zaawansowanym. Oprocz angielskiego mysle ze jeszcze rosyjski i niemiecki moze byc bardzo przydatny. Nauczenie sie teraz jezyka nie jest trudne, szkoly jezykowe sa na kazdym kroku, a tam sa tacy profesjonalisci ze naucza kazdego, tyle roznych metod jest ze szok. Ja sie nauczylam hiszpańskiego i niemieckiego w szkole Lincoln, jestem bardzo zadowolona
maliczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 16:14

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez malesa » 8 paź 2015, o 08:31

Rosyjski znowu wraca do łask
Avatar użytkownika
malesa
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 8 paź 2015, o 08:13

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez dawidadamek90 » 8 paź 2015, o 14:24

Wybieraj języki mało popularne, czyli azjatyckie, skandynawskie czy z bliskiego-wschodu. Na te języki jest bardzo duży popy na rynku, ponieważ jest mało specjalistów w tej dziedzinie. Potem masz pracę gwarantowaną albo jako tłumacz albo w korporacji.

dawidadamek90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 paź 2015, o 14:22

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez rumcus » 5 lis 2015, o 00:00

Poza angielskim myślę że warto zainwestować w jęz. niemiecki, rosyjski
rumcus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 16:38

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Darirtle » 5 lis 2015, o 02:40

Jezeli chodzi o zarobki to warto pojsc w jezyki malo popularne takie jak np. norweski. Duzo polakow wyjezdza tam do pracy, a nie zna jezyka. Mozna zalozyc wlasna firme budowlana i kontaktowac sie z klientami w jezyku norwskim, a polskim pracownikom wydawac dyspozycje po polsku. Inna opcja to jezyki arabskie, oni maja pieniadze z ropy i potrzebuja ludzi do tlumaczenia.

Jezeli nie chodzi o zarobki, to mysle, ze atrakcyjny jest jezyk hiszpanski. Znajac angielski+hiszpanski dogadujemy sie z prawie calym swiatem, moze poza chinczykami i hindusami. Mnie zawsze kusilo zeby nauczyc sie francuskiego albo wloskiego, ale to tylko dla wlasnej satysfakcji, bo z praktycznego punktu widzenia juz lepiej byloby sie nauczyc niemieckiego.
Darirtle
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 17:31

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Anastaz » 24 lis 2015, o 01:10

Ja teraz zaczynam się uczyć języka niemieckiego.
Anastaz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 01:05

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 29 gru 2015, o 13:44

Mi jakoś niemiecki się nigdy nie podobał :) chyba jakieś mam stereotypowe myślnie ;)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez anastazja.k » 5 sty 2016, o 21:24

Wiesz co pobróbuj różnych. Musisz wybrać coś co będzie Cię interesować. Postaraj się gdzies a youtube posłuchać różnych rozmówek i zobaczysz który Ci się najbardziej podoba. Poza tym musi się taki jezyk przydać Ci kiedys także jesli planujesz kiedys gdzies wyjechac to wybierz ten jezyk kraju do ktorego chcesz sie udac :)
anastazja.k
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 21:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Mangosia12 » 7 sty 2016, o 17:42

Ja znam angielski i hiszpański i chcę się nauczyć niemieckiego
Mangosia12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 10:29

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Izabela47 » 19 sty 2016, o 12:37

Znajomy namówił mnie do nauki języka francuskiego. Od 2 miesięcy chodzę prywatnie na lekcję po 2h tygodniowo, bo na więcej mi na razie czas nie pozwala, ale uczę się słówek w domu.
Powiem Wam że na początku myślałam że francuski to będzie czarna magia, ale nie jest tak źle. Wystarczy chcieć i być systematycznym, a na pewno się nauczę ;]
Izabela47
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 sty 2016, o 12:28

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez RoxanaT10 » 10 lut 2016, o 10:30

Ja znam niemiecki, bo jestem na ostatnim roku germanistyki w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie. A od nowego semestru chcę się uczyć angielskiego biznesowego. Tez jako studia na LSW z tym, że skorzystam z ich nowej oferty studiów wieczorowych.
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Carmen_ » 31 maja 2016, o 14:44

Na pewno angielski - to podstawa. A potem myślę, że warto uczyć się języków mniej znanych, np, norweski, szwedzki, czeski Jednym słowem takich gdzie jest mało ludzi znających dany język. Łatwiej o pracę.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez MajkaZ » 2 sie 2016, o 00:00

Uważam że jeżeli nie zna się żadnego języka obcego to warto zacząć od angielskiego.

Ulubiony przepis Naleśniki z serem
Blog prywatny
MajkaZ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 sie 2016, o 23:46

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez milla77 » 9 lis 2016, o 23:00

Ja chcę namówić moją mamę na kurs językowy :) znacie jakieś takie dedykowane dla osób starszych? wiem ze ona by nie czuła się pewnie z młodymi w grupie ale jakby była taka grupa osób w jej wieku to pewne by się dała namówić
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Kelby » 9 lis 2016, o 23:03

Angielski już powoli nie jest atutem, ale koniecznością. Najłatwiej się go na szczęscie nauczyć, bo najłatwiej o kontakt z tym językiem. Jeżeli chcemy się wyróżnić na rynku pracy i szybko dobrze zarabiać trzeba się zastanowić nad dodatkowym jezykiem, który będzie mało popularny - szwedzki, fiński, holenderski.
Avatar użytkownika
Kelby
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 lip 2016, o 23:03

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez karolcia123 » 3 sty 2017, o 22:14

Teraz bym się najchętniej zdecydowała na naukę języka chińskiego, wydaje mi się całkiem przyszłościowy :)
karolcia123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 22:08

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Mozaika » 4 sty 2017, o 13:08

Podobno chiński rzeczywiście może być na topie niedługo ale podstawa to dalej angielski:)
Mozaika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 23:37

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez redorange666 » 6 sty 2017, o 12:00

Chiński absolutnie nie jest potrzebny ponieważ chińczycy doskonale władają językiem angielskim. W dodatku z pięknym oxfordzkim akcentem. To tak na marginesie
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez onligerl » 13 sty 2017, o 13:18

wg mnie podstawą jest angielski i jako dodatkowy - rosyjski.

onligerl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sty 2017, o 13:13

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez JaGoda » 17 sty 2017, o 03:47

A ja się nie zgodzę z tym, że Chińcy znają angielski. :) Mieszkałam w Chinach półtora roku i naprawdę niewiele osób włada językiem angielskim. W sklepach znaleźć sprzedawcę, który rozumie po angielsku to jak szukać igły w stogu siana. Jeśli ktoś liczy na zrobienie kariery w Chinach nie znając chińskiego to będzie miał pod górkę. Jak marzy się komuś życie tam i praca to warto iść na kurs języka chińskiego, bo tablic po angielsku nigdzie nie znajdziecie, wszędzie chińskie znaczki niestety. :) Angielskim operują najczęściej w biurach i to nie wszędzie.
Jaki język najlepiej wybrać? Angielski, bo jest najczęściej używany i przydaje się do wszystkiego. A po nim można zrobić kursy na inne. Ja zrobiłam na angielski a dodatkowo ukończyłam kursy niemieckiego, hiszpańskiego i chińskiego. Poduczałam się też tureckiego, włoskiego i japońskiego. Trochę znam też litewski i wyrywcze słówka z arabskiego.

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez BlackWolf » 20 sty 2017, o 10:46

Turecki zdecydowanie nie jest językiem, którego warto znać o ile nie zamierza się wiązać z kimś pochodzenia tureckiego. Też znam kilka słów po turecku, ale tam gdzie mieszkam ciężko jest go nie znać, podobnie jak innych języków. Też wyrywczo.
Angielski jest dla mnie komunikatywnym językiem a reszta to raczej w ramach dodatkowych umiejętności. Po angielsku dogadasz się prawie wszędzie.
Mieszkałaś w Chinach?

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez JaGoda » 20 sty 2017, o 18:07

Nie ja na kursy tureckiego nie chodziłam. :) Tamte dalej wymienione języki podłapałam podróżując. Niepotrzebny mi turecki do niczego a męża Turka mieć nie chcę haha.
Mieszkałam w Chinach dokładnie w Szanghai. Pracowałam i zwiedzałam kraj.

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez Jaśmin » 23 sty 2017, o 23:22

Chiński jest teraz bardzo w cenie. Mam koleżankę, która mówi płynnie po chińsku i trzepie kasę w sklepie z zegarkami Omega... Nie ona jedna. Rosyjski też jest na topie, podobnie jak arabski. Ja niestety znam same nieprzydatne języki, taki los :D

JaGoda, na jakim poziomie jest Twój chiński?

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jaki wybrać język obcy?

Postprzez JaGoda » 26 sty 2017, o 03:46

Chińskiego uczę się około 12 lat. Zaczynałam jako samouk a potem kurs do poziomu VI C2 zaliczony z drobnymi potyczkami. Wtopami raczej. :oops:
Nie do końca jest się w stanie wyłączyć z języka polskiego i przestać myśleć po polsku. My budujemy zdanie na kilkanaście różnych sposobów a oni mają jeden prosty: ja jeść, ty iść spać, on iść do sklep, ona sprzątać. Tak to wygląda. :) Im bardziej myślimy po polsku i staramy się zbudować zdanie to tym bardziej nie trzyma się to kupy w chińskim.
Najgorzej szło z kaligrafią ale po czasie to prościzna. Czytać chińskie znaczki potrafię. W Chinach jest to niezbędne, bo tam tylko kaligrafia. Jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy każdego języka. :) Po sobie wiem, że mój język nie jest do końca perfekcyjny. Nie taki jak bym chciała. Kurs kursem ale trzeba tam być i nabrać doświadczenia w mowie na miejscu a półtora roku jak dla mnie to jednak za mało czasu żeby przestać popełniać błędy.

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]