Studia - czy warto ?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Studia - czy warto ?

Postprzez Telavi » 4 paź 2016, o 21:26

Cześć dziewczyny,
mam taki dylemat, wiem, że na edukację nigdy nie jest za późno, prawie zawsze warto itd., ale nie wiem czy w tym przypadku.

Dostałam się na studia, zaoczne, pedagogika, jakby się udało, to nauczanie języka obcego dzieciaki w szkołach i przedszkolach, jeden zjazd się odbył, zaraz drugi, a mnie wzięło na przemyślenia czy to na pewno to. Przez 8 godzin słuchania wykładów trochę mnie to zniechęciło, chyba nie byłabym dobrym pedagogiem. Na dzień pracuję z dzieciakami w różnym wieku, ale to w godzinach pojedynczych, nie, że 20 osób na raz.
A druga rzecz, że chyba z pracą ciężko po tych studiach ?
No i 3 - dojazdy, samochodu nie mam, autobusy są tak, że byłabym poza domem 5:30- 23, to najmniejszy problem, ale jednak.

Mając pracę i inny pomysł na siebie byłybyście na takich studiach ? no i czesne nie jest najniższe, wiadomo, zaoczne.

Jak wy podchodzicie do takiego tematu ?? warto studiować ??
Telavi
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 20:50

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez Silesiana » 6 paź 2016, o 14:52

Studiować warto, zawsze, ale trzeba samemu być o tym przekonanym, no i mierzyć siły na zamiary. Sama musisz wiedzieć czy jest to dla ciebie opłacalne, czy naprawdę tego chcesz.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez kamiila » 27 paź 2016, o 14:16

Pewnie, że warto ;) Większość stanowisk pracy wymaga od nas studiów wyższych, poza tym teraz żyjemy w czasach kiedy znaczna część osób po szkole średniej idzie na studia. Ja jestem już na magisterce, studiuję rachunkowość finansową i zarządczą na UTH Chodkowskiej w Warszawie. To na pewno studia dla osób zainteresowanych rachunkowością, lubiących liczby - bo bez tej umiejętności ciężko byłoby się tutaj odnaleźć. Ale generalnie studia oceniam na + ;)
Avatar użytkownika
kamiila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 09:32

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez cukier puder » 14 sty 2017, o 10:41

Ogólnie studia warto! Zawsze warto umieć coś nowego! Zawsze warto mieć jeden papierek więcej.

Ale... msusisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie. Czy ta praca z dziećmi to jest to? Ja ostatnio byłam w podobnej sytuacji. Wszysyc w koło cisnęli na mnie: idź na studia podyplomowe, idź na studia podyplomowe. Okej. Chcę się dalej kształcić, chce iść na studia podyplomowe i szkolenia, ale wtedy nie wiedziałam co chcę robić. Pracowałam z dziećmi, ale te małe bestyjki mnie PRZERAŻAŁY... I co? Poczekałam chwilę, zaczęłam pracować z osobami w podeszłym wieku i TO JEST TO! Od marca idę na studia podyplomowe ;)

Więc z jednej strony, warto się uczyć, ale tez z drugiej strony warto poczekać na coś co Nam rozwali system, na prace marzeń. Niestety nie każdy ma ten luksus i nie każdy może czekać...

"Can't you see there's a world out there?
Don't be scared"

Placebo 'Pity Party'
Avatar użytkownika
cukier puder
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 14 sty 2017, o 10:13
Lokalizacja: Polska

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez madziaks » 9 maja 2017, o 13:21

Myślę, że warto studiować, zawsze ten tzw "papierek" może Ci kiedyś coś ułatwić. Kwestia tego co chcesz robić, musisz to dobrze przemyśleć.

Avatar użytkownika
madziaks
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez sosimplek » 22 maja 2017, o 14:42

Niby studia warto, lecz sama myślę, że trzeba wiedzieć co się chce przez nie osiągnąć. Jest wiele studentów "zaliczysz na 5" bedize stypendium a reszta to "debile". Lecz wydaje mi się, że jeżeli chodzi o faktyczną wiedze o wiele lepsze jest znalezienie pracy/stażu w kierunku, który Cie interesuje, a studia rozwijać w trybie niestacjonarnym. Także wszystko zależy od celu, oraz tego co chcesz sama osiągnąć! ;)
sosimplek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 maja 2017, o 14:17

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez karoprz » 23 maja 2017, o 13:25

Studia rozwijają, podobnie jak wolontariaty, szkolenia, konferencje itp.
Najlepiej dac sobie czas, ja po pierwszych tygodniach też nie byłam przekonana, ale potem byłam zachwycona studiami.
Druga sprawa jest taka, że owszem zdobędziesz wiedzę, ale rzadko się ona przydaje. Natomiast na pewno poznasz wielu ludzi, znajomości zawsze w cenie, nauczysz się organizować sobie czas itp. Jak szukałam pracy, to fakt, że studiowałam i pracowałam dodawać mi wielu punktów, bo to oznacza, że jesteś osobą zorganizowaną. Na wszystko trzeba patrzeć z pozytywnej str :)
karoprz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2017, o 13:22

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez Kingula » 24 maja 2017, o 14:21

Oczywiście, że warto studiować szczególnie jeśli masz kierunek z językiem obcym. Ja bym nie rezygnowała. Ponadto na studiach można poznać wiele ciekawych ludzi wiele znajomości może się przydać w przyszłości.
Kingula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 14:17

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez rusałka123 » 6 cze 2017, o 12:38

Moim zdaniem warto, to poszerza horyzonty, poza tym nigdy nie wiesz kiedy przyda Ci się ten dyplom... z tym, że ja np. uważam, że w dzisiejszych czasach to już sam dyplom nie wystarczy, trzeba też mieć doświadczenie. osobiście wybrałam uczelnie prywatną, WSB, bo mają fajny plan, ciekawe kierunki i przyzwoite ceny, przejrzyj sobie stronę, może znajdziesz coś dla siebie...
rusałka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 maja 2017, o 14:28

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez Hannah » 9 cze 2017, o 15:26

Przedłużenie dzieciństwa według mnie :)
Avatar użytkownika
Hannah
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 9 cze 2017, o 13:26

Re: Studia - czy warto ?

Postprzez skriv » 30 sie 2021, o 18:49

Warto studiować, ale jeśli to jest coś, co Cię interesuje. Trzeba by przemyśleć, czy ukończenie tych studiów może Ci jakoś pomóc w przyszłości, a jeśli nie, to chyba lepiej zrezygnować i ew. poszukać innych, bardziej odpowiednich studiów.

skriv
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2021, o 18:41
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Bottinu33, Google [Bot]