Ile wody pijecie dziennie?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Michał_Żywiec Zdrój » 17 maja 2012, o 13:40

Witajcie,

Jestem Michał i w imieniu Żywiec Zdrój chciałbym porozmawiać z Wami o wodzie i nie tylko.
Na początek pytanie: ile wody pijecie dziennie? Tylko szczerze:) Czy zalecane przez specjalistów 1,5 litra to dla Was dużo, a może mało?
Avatar użytkownika
Michał_Żywiec Zdrój
Samiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 13:39

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez dzo » 17 maja 2012, o 14:36

Jeżeli chodzi o wodę mineralną to szczerze powiedziawszy nie piję w ciągu dnia wcale :?

Piję tylko dwie kawy, ewentualnie wieczorem szklankę herbaty i czasem jeszcze jakieś słodkiej wody gazowanej ale kilka łyków.

Jak dla mnie to te 1,5 litra wody jest zdecydowanie za dużo przy założeniu, że oprócz tego piję jeszcze inne napoje typu kawa, herbata.

Jednak to jest kwestia przyzwyczajenia. Jak byłam na diecie Dukana (gdzie picie dużej ilości wody to mus) to piłam ponad 1,5 litra wody dziennie i dawałam rady :)
dzo
 

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Magda877 » 17 maja 2012, o 14:40

No, na wielu dietach zalecają pić dużo wody mineralnej, ja osobiście piję z 2-3 szklanki dziennie, przeważnie właśnie Żywca, 1,5litra na dzień to jak dla mnie za dużo, no chyba, że w upalny dzień :)

Obrazek
Magda877
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 11:17

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Aldonka09 » 18 maja 2012, o 15:10

1,5 litra wody mineralnej to trochę za dużo w okresie zimowym (płyny uzupełniam raczej gorącymi napojami typu kawa, herbata czy kakao), natomiast latem to zdecydowanie za mało (no chyba, że się nadrabia zimnym piwkiem). Może więc jest to ilość optymalna na wiosnę i jesień. Pozdrawiam. :)
Aldonka09
 

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Michał_Żywiec Zdrój » 18 maja 2012, o 15:42

Faktycznie, wiele diet zaleca picie dużej ilości wody, domyślacie się dlaczego?

Macie rację, że do ilości wypijanych płynów powinno wliczać się także herbatę i kawę. Dla jednych osób 1,5 l płynów dziennie to odpowiednia ilość, dla innych za mało.

Możecie sobie wyliczyć indywidualne zapotrzebowanie na płyny w zależności od wagi, wzrostu i trybu życia, w wodnym kalkulatorze: http://wodnykalkulator.pl/

Napiszcie – ile Wam wyszło? :)
Avatar użytkownika
Michał_Żywiec Zdrój
Samiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 13:39

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez mirellapsw » 20 maja 2012, o 15:22

Ja pijam głównie kawę/herbatę, do tego także woda (truskawska z żywca :drinkwine ) ale także soki.

http://www.lestyle.pl - fajna i tania odzież dla każdej z nas :)
Avatar użytkownika
mirellapsw
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 18 maja 2012, o 11:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Masjaa » 20 maja 2012, o 15:35

nie wiem nie odmierzam :) ale piję głównie wodę niegazowaną , kawa , herbata.... nie lubię gazowanych napojów bleeee, soki okazyjnie
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez lexie » 24 maja 2012, o 15:36

Ja staram się pić dużo wody, bo wiem jak ważna jest dla organizmu
lexie
 

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Luśka » 25 maja 2012, o 16:45

Ja piję 2 litry wody dziennie:) i jest to Żywiec, jakoś inne mi nie smakują.
Tylko ja nie używam soli stąd też woda jest dla mnie zbawieniem bo pięknie wypłukuje mi toksyny z organizmu.
Luśka
 

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez ananasek » 25 maja 2012, o 17:47

niby jest powiedziane że człowiek powinien pić codziennie minimalnie 2l cieczy, to chyba nie jest zbyt dużo przynajmniej ja tyle wypijam na pewno. I pewnie jeszcze więcej latem :)
ananasek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 17:41

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Kleo » 27 maja 2012, o 21:58

Butelka wody codziennie to podstawa jak dla mnie. Zatem minimum 1,5 l.
Kleo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 maja 2012, o 21:15

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez lexie » 29 maja 2012, o 15:57

A na co zwracacie uwagę kupując wodę? Co jest dla Was ważne, smak, cena, pochodzenie czy coś innego?
lexie
 

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Avlo_pl » 2 cze 2012, o 11:37

Michał_Żywiec Zdrój napisał(a):Witajcie,

Jestem Michał i w imieniu Żywiec Zdrój chciałbym porozmawiać z Wami o wodzie i nie tylko.
Na początek pytanie: ile wody pijecie dziennie? Tylko szczerze:) Czy zalecane przez specjalistów 1,5 litra to dla Was dużo, a może mało?



Uroczyście przysięgam, że pije zalecane 1,5 litra wody dziennie:) Oprócz tego dodatkowo inne płyny w postaci wody i soków, także uważam że dla mnie jest to wystarczające. Sugeruję się zawartością składników mineralnych, nie preferuję wód gazowanych.
Avlo_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 maja 2012, o 09:59

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez mila89 » 4 cze 2012, o 23:56

ja piję od 1,5 do nawet 4 litrów wody dziennie bo dużo spaceruje jeżdżę na rowerze i chodzę na fitness i uważam że gazowane napoje to jest jak deser a nie napój i powinny być zakazane do sprzedaży nieletnim osobom gdzie się nie obejrzę to jakiś dzieciak z colą biega zamiast z sokiem!
mila89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 cze 2012, o 23:50

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez lexie » 9 cze 2012, o 18:03

Ostatnio rzuciło mi się w oczy stoisko jakieś nowej wody, chyba z Białowieży. Znacie ja może?
lexie
 

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez pomcia » 12 cze 2012, o 13:38

Ostatnio za mało, może to przez tą pogodę.
pomcia
 

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez xxxAngelxxx » 12 cze 2012, o 15:15

Ja piję przeważnie tak około 1,5l, wliczając w to jedną kawę i herbatę. Woda Żywiec Zdrój jak najbardziej :)
Avatar użytkownika
xxxAngelxxx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 cze 2012, o 12:28

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Wizaz_waw_pl » 13 cze 2012, o 19:18

1,5 litra polecają specjalisci. Tak na parwde ednak mało która pani tyle wypija. Dobrze, że sa jeszcze inne napije i owoce. Woda jest organizmowi bardzo potrzebna.
Wizaz_waw_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 19:14

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez lexie » 14 cze 2012, o 20:28

Pić wodę chyba trzeba się nauczyć - albo odzwyczaić od soków, napojów i to wszystko zastąpić dobrą wodą.
lexie
 

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Jinka » 12 lip 2012, o 01:20

Teraz w te upały piję dużo wody źródlanej z cytryną , miętą, schłodzoną, fajnie orzeźwia i gasi pragnienie.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez pomcia » 13 lip 2012, o 21:14

W upały taka najlepsza. :)
pomcia
 

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Figa » 16 lip 2012, o 14:13

ja spokojnie wypijam 1,5 litra wody, niegazowanej lub lekko gazowaną.
A w upały robię lemoniadę.
do tego 1-2 kawy :)
Avatar użytkownika
Figa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 13:24

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Martii » 17 lip 2012, o 10:27

Ja piję 1,5 litra wody dziennie plus inne napoje typu herbata, kawa, soki. Niby dobrze jest pić dużo wody (zwłaszcza w upały), ale czytałam gdzieś, że za dużo też szkodzi, bo wypłukuje sole mineralne z organizmu... Ale nie wiem ile w tym prawdy ;)
Martii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 maja 2012, o 12:53

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Tinuviel » 30 lip 2012, o 18:50

Hm, ja dość mało. Jak są upały to max 1,5l wody (chociaż zdarza mi się tylko 0,5l - zależy od dnia i od tego ile mam rzeczy na głowie) + herbaty, napoje i owoce...

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile wody pijecie dziennie?

Postprzez Lidka » 7 sie 2012, o 12:37

Ja piję około jednego litra mineralnej. Ale nadrabiam herbata, której pije z 7-9 szklanek dziennie. Do tego kawa z 2 szklanki. Jak są upały i jestem spragniona, to na pewno dodaję jeszcze z litr, może półtora litra wody więcej.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]