dieta bezglutenowa

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

dieta bezglutenowa

Postprzez grazynka12 » 6 wrz 2013, o 00:20

Warto przejść na taką dietę? Gdzie można sprawdzić czy coś ma gluten czy nie? Gdzie można kupować w ogóle takie produkty??
grazynka12
 

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez fistaszka » 6 wrz 2013, o 15:40

Ja nie, ale mój mężczyzna z przymusu od niedawna tak, dlatego cały czas jestem z produktami na bieżąco. Teraz fajne promocje na bezglutenowe produkty mają w polo, wychodzi taniej niż zwykle :) pamiętam, co sama kupiłam czyli herbatniki, chleb, spaghetti makaron - zamknęłam się w 18 zł, co jak na te produkty bez glutenu - to jest istny CUD.
fistaszka
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 00:16

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez Muffy » 18 wrz 2013, o 17:06

To jednak dieta głównie po konsultacji z lekarzem. Jak chcesz możesz przeczytać o niej też tutaj: spam

Ostatnio edytowano 18 wrz 2013, o 19:53 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę nie spamować forum.

To kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze.
Avatar użytkownika
Muffy
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 15:11
Lokalizacja: Otwock

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez malma » 1 cze 2016, o 13:25

fajnie, że teraz jest dużo przepisów diety bezglutenowej, a ponad to coraz więcej można spotkać produktów bezglutenowych w tym makaronów czy ciast. to znacznie ułatwia sprawę :)
malma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 cze 2016, o 12:26

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez Carmen_ » 6 cze 2016, o 10:38

dieta bezglutenowa... dziewczyny, napiszcie cos wiecej na ten temat. podajcie przykladowa diete bezglutenowa. w jakie produkty warto sie zaopatrzec?

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez fajna.babka » 6 cze 2016, o 15:48

jeżeli toleruje się gluten to po co przechodzić na taka dietę? Wiadomo, jak jest potwierdzona badaniami nietolerancja to jasna sprawa, no albo jeżeli ktoś się wyraźnie gorzej czuje to też, ale tylko dlatego, że stało się teraz o tym głośno? Niee
fajna.babka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 maja 2016, o 16:19

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez Karolinka89 » 12 wrz 2016, o 11:31

No jasne po co przechodzić na dietę bezglutenową skoro tolerujemy gluten. ;)

Miłośniczka zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej bloguje: http://szczupla-kobieta.pl
Karolinka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 10:38

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez Sanderka » 25 wrz 2016, o 23:53

czy jadła może któraś z Was te gotowe dania bezglutenowe z ekspres menu? Wyjeżdżam na urlop i chciałam kupić kilka pudełek bo jednak na trasie różnie bywa z pozyskaniem bezglutenowych posiłków,
Sanderka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 14:05

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez moniczka89 » 28 wrz 2016, o 23:06

ja jadłam kiedyś kaszkę ryżową z rodzynkami chyba z tego ekspres menu i była w porządku. Jeżeli chodzi o wyjazd to jak najbardziej. Jest ona dobrze zapakowana więc śmiał można ją przewieźć .
moniczka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 lis 2014, o 13:15

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez Anka2211 » 29 wrz 2016, o 09:23

Jak najbardziej polecam kupno. Zapakowane bardzo dobrze, przewieźć można je bez problemu.
Anka2211
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 11:46

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez pyśka » 29 wrz 2016, o 22:27

moniczka89 napisał(a):ja jadłam kiedyś kaszkę ryżową z rodzynkami chyba z tego ekspres menu i była w porządku. Jeżeli chodzi o wyjazd to jak najbardziej. Jest ona dobrze zapakowana więc śmiał można ją przewieźć .

ja polecam jaglaną ze śliwką, równie dobra jak ta ryżowa :)
pyśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 21:17

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez Anka2211 » 30 wrz 2016, o 11:08

Jaglaną ze śliwką? Zawsze chciała spróbować ale czekałam aż ktoś poleci ;)
Anka2211
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 11:46

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez wiola55 » 16 paź 2016, o 01:57

Moim zdaniem najlepiej ułożyć sobie jakąś konkretną dietę a nie przechodzić na coś bo jest modnie. Dieta powinna być dobrana do człowieka. Sama od niedawna jestem na diecie z tym, że ja układałam swoją z pomocą dietetyczki ( LINK ) . A to dlatego że nie bardzo się na tym znam a to moja pierwsza konkretna i zdrowa dieta. Zależało mi na odpowiednim bilansie kalorycznym ale również na tym aby było smacznie. Układanie samej mi nie wyszło a konsultacji nie żałuję i na pewno będę jeszcze korzystać. :)

ZA LINK PODZIEKUJEMY
wiola55
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 paź 2016, o 01:48

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez olajola » 16 paź 2016, o 22:37

czy ja wiem czy ten gluten taki straszny. ludzie go jedli i żyli a nawet mieli super sylwetki kiedyś. moim zdaniem dieta powinna mieć po prostu ujemny bilans kaloryczny i tyle. ja wlasnie taką mam i super się czuję kilogramy spadają. W ogóle ostatnio wyczytałam, ze można dodatkowo stosować jagody acai, jeszcze lepszy efekt. Tylko, że są dostępne jedynie w formie tabletek. i właśnie zastanawiam się czy kupić sobie...
olajola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 paź 2016, o 22:33

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez shaja » 29 sty 2017, o 16:16

Z ta dieta bezglutenowa bym nie bawiła sie z doswiadczenia mam w rodzinie osobę chora na celiaklię czy nie tolerancję glutenu. No coz ładnie się poprawiła na wadze. Nabrała masy bo mocno szczupla była a teraz się śmieje że musi się troszkę pilnować bo kilogramy przybywają. A jeśli chodzi o jedzenie słodkości czy nawet fast-food to są naprawdę smaczne i ciasta też są dosc łatwe do pieczenia
shaja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 27 sty 2017, o 19:44
Lokalizacja: Łódzkie

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez Damian Parcel » 5 lut 2017, o 21:45

Każdy sobie może sprawdzić, czy warto przejść na tę dietę. Wystarczy na miesiąc zrezygnować z produktów, które mają gluten czyli. zbóż (oprócz ryżu, kaszy jaglanej, kaszy gryczanej, kukurydzy). Czyli odpada pieczywo, ciasta, wszystko co ma mąkę. Gluten to jest ta proteina (chyba) która powoduje, że ciasto staje się kleiste.
Ja żadnej różnicy nie zauważyłem. Problemów też z jedzeniem nie mam. Nietolerancje glutenu ma mały odsetek ludzi, którzy mają celiakie. Natomiast niektórzy (może to za sprawą mody) mówią, że zdrowym ludziom może poprawić się właśnie samopoczucie, zniknąć problemy z trawieniem. Ale ja nic z tych rzeczy nie odnotowałem. Było jak było, żadnej różnicy.

https://www.youtube.com/watch?v=pquXW8SM29k Mam nadzieję, że komuś pomoże
Avatar użytkownika
Damian Parcel
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 00:11

Re: dieta bezglutenowa

Postprzez Algodine » 9 lut 2017, o 14:34

Ze względów zdrowotnych, z glutenu całkowicie zrezygnować muszą osoby chore na celiakię. Nie ma jednak żadnego uzasadnienia, aby robiły to osoby zdrowe. Dieta bezglutenowa jest nie tylko rygorystyczna, ale też bardziej kosztowna, w porównaniu do konwencjonalnej.
Avatar użytkownika
Algodine
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 14:15
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron