Mięso duszone

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Mięso duszone

Postprzez laelia » 12 lut 2017, o 21:46

Nie znalazłam takiego wątku, a jest mi potrzebny więc zakładam

Moi 3 panowie są niestety bardzo mięsożerni.. Najlepiej kiedy mięsko jest codziennie na obiad, najlepiej duszone.. A ja już nie mam głowy do wymyślania, co nowego zrobić.. Idę jakimiś schematami, mam trochę sprawdzonych przepisów, ale jednak wychodzi na to, że po 3 tygodniach leci znowu to samo.. Nie wiem, moja mama potrafi gotować z głowy, pysznie gotować, a to doda grzybka suszonego a to czegoś innego i za każdym razem ten obiad smakuje inaczej i jest zawsze pyszny. Ja niestety muszę mieć przepis którego się trzymam co do joty, bo jak tylko próbuję coś zmodyfikować to efekt jest słaby.. No nie mam talentu do gotowania i już.. Z przepisu tak, z głowy nie.

Macie jakieś sprawdzone przepisy? Poratujcie, plizz bo nie mam już pomysłów. Chodzi mi o duszone polędwiczki, schab, piersi kurczaka, mogą też być przepisy na duszone mielone. Help!

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Mięso duszone

Postprzez redorange666 » 12 lut 2017, o 22:21

Schab rozbić, sól mielona, pieprz i papryka słodka, ser mozzarella ułożyć plaster na środku, dodać kawałek czerwonej papryki, zawinąć w roladkę następnie zawinąć w boczek. Obsmazyć delikatnie dodać puszkę lub dwie pomidorów krojonuch, odrobina ziół prowansalskich. Zredukować aż sos stanie się gesty. Podawać z makaronem tagiatelle.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mięso duszone

Postprzez laelia » 12 lut 2017, o 22:23

brzmi smakowicie, dzięki!

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Mięso duszone

Postprzez redorange666 » 12 lut 2017, o 22:33

Jest pyszne.

Przepis na prawdziwe ragu:
Cebula drobno posiekaną, seler naciowy dwie łodygi drobno posiekane i średnia marchew. Obsmazyć aż będzie miękkie, dodać mięso mielone wołowe, cielęcinę i wieprzowinę. Ja używam wołowe i boczek krojony w kostkę, obsmaźyc, dodać szklankę czerwonego wina następnie jak odparuje szklankę bulionu i dodać puszkę pomidorów krojonych. Pieprz sól i bardzo wolno ma sobie bulgotać. Jak sos zrobi się gesty i szlisty czyli po około 2h ragu jest gotowe. Podawać na makaronie typu wstążki czyli tagiatelle.
Będą zachwyceni
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mięso duszone

Postprzez BlackWolf » 13 lut 2017, o 03:56

redorange666 napisał(a):Schab rozbić, sól mielona, pieprz i papryka słodka, ser mozzarella ułożyć plaster na środku, dodać kawałek czerwonej papryki, zawinąć w roladkę następnie zawinąć w boczek. Obsmazyć delikatnie dodać puszkę lub dwie pomidorów krojonuch, odrobina ziół prowansalskich. Zredukować aż sos stanie się gesty. Podawać z makaronem tagiatelle.


To te roladki, które ostatnio pichciłeś?
Jeżeli tak, to wyglądały apetycznie mimo, że nie przepadam za mięsem. Narobiłeś wtedy smaka.

Z duszonego mielonego możesz zrobić farsz na:
-spaghetti
-lassagne
-papryczki zapiekane
I na danie z penne.
Możesz farsz mixować za każdym razem z różnymi warzywami i doprawiać je inaczej.
Wtedy dania nie nudzą się zbyt szybko.
Ja zawsze zmieniam sosy pomidorowe.
Czasami żeby trochę oszukać mięsożerce -korzystam z fixu knorr do spaghettii bolognese extra ziołowy.
Wtedy nie dodaję pomidorów z puszki ani żadnych innych sosów pomidorowych i używam jedynie pieprzu i soli, ponieważ nic więcej doprawiać nie trzeba.
I zmieniam przyprawy: włoskie, oregano, bazylia.
Raz tego raz tamtego.
Choć oregano dodaję zawsze (choćby szczyptę).
Czasami ścieram do tego nieco marchwi.
Reszta robi się na jedno kopyto.

Polecam także danie mojego przepisu.
O ile taki nie widnieje gdzieindziej. Nie wiem, nie wiem... Zawsze robię dania z głowy i coś wymyślam. :lol:
W zasadzie jest to potrawka z duszonego kurczaka w sosie koperkowym lub własnym.
Wszystko zależy od składników.

Główne składniki:
-piersi z kurczaka
-marchewki x3 (zależy od smaków -im więcej marchewek tym słodszy smak a im bardziej słodszy tym mdły)
-pietruszka x2
-cebula duża
-czosnek 2 ząbki
-groszek zielony
-śmietana 18% (przeważnie kupuję dużą na zaś)
-koperek suszony
-oliwa z oliwy z czosnkiem i bazylią
- czosnek
-sól i pieprz
-bulionetki warzywne
-ziemniaki na pure

Piersi z kurczaka lekko podgotowuję w osolonej wodzie zanim je użyję.
Gdy są lekko podgotowane i ostygną -kroje je dosyć drobno lub rozdzielam na paseczki (niteczki). Całość czeka do użycia nieco później.
Warzywa kroję w grube kostki (marchew, pietruszka, cebula, czosnek drobno).
Na głęboką patelnię wlewam niewielką ilość oliwy z oliwy (z Kujawskiego) i na rozgrzaną wrzucam kawałki cebuli.
Minimalnie podsmażam, poczym ją chwilę duszę.
Następnie dorzucam warzywa.
Chwilę podsmażam i kolejno duszę, wlewam wodę a gdy zacznie bulgotać -wrzucam dwie kostki rosołowe lub bulionetki.
Sos robi się właśnie sam
Bulionetki dają lepszą konsystencję smaku.
Gdy warzywa są na wpół miękkie - dorzucam piersi z kurczaka, doprawiam pieprzem i solą, wsypuję sporą ilość koperku i duszę dalej.
Kolejnym krokiem jest zagęszczenie nieco sosu.
Odlewam go do kubka i dodaję do niego mąki -mieszam aż nie będzie grudek i wlewam na patelnię.
Jeśli w dalszym stopniu ten sos jest zbyt rzadki, to zagęszczam jeszcze raz.
Wrzucam groszek zielony i podduszam jeszcze chwilę (ok 5min).
Następnie do kubeczka odlewam trochę sosu i dodaję do niego śmietany. Mieszam wszystko w kubku a następnie wlewam to na patelkę.
Robię tak po kilka razy żeby od razu śmietana mi się nie zważyła.
Im więcej dodasz śmietany tym bardziej śmietankowy smak.
Mieszam wszystko na patelni i po chwili danie gotowe.
Podaję z pure ziemniaczanym.

Y jest strasznym mięsożercą i dla niego danie bez mięsa to nie danie. Też uwielbia duszone.
Ponoć to danie przypomina mu smaki z dzieciństwa, więc chyba raczej sprawdza się w menu. ;)

Tak samo robię w sosie własnym, ale nie używam wtedy śmietany.
Mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale, ponieważ nie jestem dobra w ich pisaniu. ;)
Wszystko robię odruchowo.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Mięso duszone

Postprzez redorange666 » 13 lut 2017, o 08:48

Black tak to jest to co robiłem w sobotę
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mięso duszone

Postprzez laelia » 26 lut 2017, o 10:10

dzięki wielkie (sorry za późny odzew), przepisy wykorzystam. Jeszcze sobie zamówiłam 8 książek kucharskich o mięsie, myślę że coś tam znajdę.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Mięso duszone

Postprzez DarkChocolate » 16 cze 2017, o 19:53

Kiedy wykorzystuję mięso duszone do spaghetti bolognese, dodaję czasem kawałki pomidorów suszonych OLE! z ziołami. Uwierzcie, że czynią różnicę, jeśli się lubi ziołowe klimaty . ;)
DarkChocolate
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 kwi 2017, o 19:17

Re: Mięso duszone

Postprzez redorange666 » 16 cze 2017, o 23:05

Tylko ze to nie jest prawdziwe ragu
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]