Problem suchej skóry na twarzy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez JaGoda » 13 sty 2017, o 17:59

Mam nadzieję, że mi pomożecie... Od dawna mam problem ze skórą na twarzy. Nie pomagają kremy nivea nawet wazelina.Po nich jest jeszcze gotrzej. Moja skóra ciągle jest sucha. Po prostu się sypie :( w okolicach czoła, nosa, policzków i przy ustach. Gdy robię makijaż staje się to bardzo widoczne. Nie wiem co mogłabym zrobić. Peeling do twarzy pomoże?

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Problem suchej skóry

Postprzez malami86 » 16 sty 2017, o 15:07

przede wszystkim zmiana nawykó żywieniowych i duuuuzo wody. Oprócz dobrego kremu (polecam kremoserum Revitacell - ma komórki macierzyste i nie dość że super nawilża to jeszcze odbudowuje) musisz atakować od środka. Poczytaj składy podkładów itd bo one też mogą wysuszać
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Problem suchej skóry

Postprzez Hadassa » 17 sty 2017, o 22:37

Proponowała bym popatrzec najpierw na forum. Na pewno jest taki temat i masa porad.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez JaGoda » 22 sty 2017, o 18:32

Szukałam i jest o suchych dłoniach. Dłonie mnie nie interesują tylko twarz...

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez BlackWolf » 22 sty 2017, o 18:35

Malami86 ma rację.
Problemem suchej skóry twarzy może być złe odżywanie się lub zmiana diety, która jest dla Ciebie niekorzystna. Do tego organizm potrzebuje nawadniania. Jeśli pijesz zbyt mało wody, to również może to być przyczyną Twojego problemu.
Spróbuj zmienić nawyki żywieniowe oraz pić więcej wody. Jeżeli palisz papierosy, to również jest to niekorzystne dla Twojej skóry.
Oraz niestety - woda, którą myjesz się.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez JaGoda » 22 sty 2017, o 19:30

Jestem niepaląca :) Chyba macie rację, bo przestałam zdrowo jeść i piję kolorowe wody zamiast zwykłej. Może to być powodem, że żadne nawilżanie nie przynosi efektu? Nie mam problemów ze suchą skórą na innych partiach ciała.

"Ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." ~Carlos Ruiz Zafón –Cień wiatru
Avatar użytkownika
JaGoda
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 12 sty 2017, o 17:12

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Martynaa » 30 sty 2017, o 02:13

Ważne żeby stosować dobry krem mocno nawilżający, 2 razy dziennie, u mnie sprawdza się nop. Bioderma, Dermedic krem-żel albo Fitomed. Oprócz tego peelingi i maseczki kilka razy w tygodniu pomogą nawilżyć skórę. Ze sprawdzonych masek mogę polecić Carbo detox z bielendy, z węglem aktywnym.Dobrze nawilża, oczyszcza i odżywia naskórek, jest dobra dla skóry wrażliwej i suchej
Martynaa
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 27 gru 2014, o 22:58

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez a_gatka » 30 sty 2017, o 20:59

Mnie się ostatnio tak przesusza na kościach policzkowych. Masakra, nic nie pomaga..
a_gatka
 

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Hadassa » 31 sty 2017, o 12:13

Tylko na kosciach?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez tosia26 » 31 sty 2017, o 16:49

Peeling raczej tylko podrażni skórę. Najlepiej zmienić kosmetyki, których się używa. Znajdź delikatny żel do twarzy, taki kremowy i dobry, nawilżający krem. Po pewnym czasie powinno być lepiej. Do tego jeszcze pij dużo niegazowanych płynów, aby nawilżyć skórę od wewnątrz.

tosia26
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 16:35

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez malami86 » 31 sty 2017, o 21:22

ooo z peelingami to uważaj. To zdradzieckie bardzo szczególnie przy suchej skórze. A wody kolorowe to zło. Serio najlepiej sama woda
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez malenstwo94 » 10 lut 2017, o 18:30

JaGoda napisał(a):Mam nadzieję, że mi pomożecie... Od dawna mam problem ze skórą na twarzy. Nie pomagają kremy nivea nawet wazelina.Po nich jest jeszcze gotrzej. Moja skóra ciągle jest sucha. Po prostu się sypie :( w okolicach czoła, nosa, policzków i przy ustach. Gdy robię makijaż staje się to bardzo widoczne. Nie wiem co mogłabym zrobić. Peeling do twarzy pomoże?

Cześć! miałam ten sam problem; sucha skóra, uczucie ściągania a do tego czerwone swędzące krostki, nie pomagały kremy nawilżające a peelingi pogarszały sprawę :( zmieniło się to dopiero gdy trafiłam na produkt marki Forever, jest to mydło o neutralnym ph, które nie powoduje podraznień gdyż jest bardzo łagodne. Bardzo dobrze nawilża, do tego oczyszcza i koi. Można stosować nie tylko na twarz ale i na włosy i całe ciało- taki magiczny środek :D Polecam! :)
malenstwo94
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 18:12

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Damian Parcel » 11 lut 2017, o 21:49

Ważne jest też czym myjesz twarz. Kiedyś dziewczyna przestała używać toników, a zaczęła używać płynu miceralnego (tak to się chyba pisze:P). Od tamtej pory miała spokój, bo po tonikach miała bardzo ściągniętą skórę, więc wyeliminowała płyny na bazie alkoholu, mydła które wysuszają i skóra już się tak nie przesuszała:)

https://www.youtube.com/watch?v=pquXW8SM29k Mam nadzieję, że komuś pomoże
Avatar użytkownika
Damian Parcel
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 00:11

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Amlan » 14 lut 2017, o 14:12

Mi pomogła na suchą skórę maść z witaminą A;)

Amlan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lut 2017, o 14:07

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez laelia » 19 lut 2017, o 22:52

mi świetnie skórę nawilża Emolium Emulsja do ciała, ja jej używam jako kremu do twarzy.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez BlackWolf » 20 lut 2017, o 08:35

Damian Parcel napisał(a):Ważne jest też czym myjesz twarz. Kiedyś dziewczyna przestała używać toników, a zaczęła używać płynu miceralnego (tak to się chyba pisze:P). Od tamtej pory miała spokój, bo po tonikach miała bardzo ściągniętą skórę, więc wyeliminowała płyny na bazie alkoholu, mydła które wysuszają i skóra już się tak nie przesuszała:)


Już gdzieś o tym czytałam. Pokazywała zdjęcia przed i po.
Każdy ma inną skórę, więc cięźko znaleźć jeden, konkretny środek na poprawę jej wyglądu. Nie u wszystkich sprawdza się zwykłe mycie wodą.
Niektóre kobiety muszą myć twarz w przegotowanej wodzie, ponieważ zwykła może skórę wyszuszać.
Moim zdaniem wszystko zależy od wody i jej zmian. Twarda woda wysusza.
Również miałam z tym problem za każdym razem, gdy wracam z Włoch do Anglii.
Niestety woda w Anglii jest okropnie twarda. Moje ciało nie mogło przyzwyczaić się do niej a zwłaszcza włosy.
Nie pomagały żadne kremy, nawilżacze. Z tego co pamiętam, to pomógł mi olej kokosowy.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez RadioProtect » 20 lut 2017, o 19:06

W przypadku suchej cery nie powinniśmy myć twarzy chlorowaną wodą, mydłem, ani stosować peelingów. Poza tym należy delikatnie wycierać twarz. Warto zrezygnować również z większych ilości kawy czy alkoholu, a także z palenia papierosów.
Avatar użytkownika
RadioProtect
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2017, o 18:45
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez shella » 21 lut 2017, o 11:11

polecam olej jojoba zarówno do demakijażu, jak i stosowania na noc zamiast kremu albo na krem - świetnie nawilża :)

Ocena bezpieczeństwa kosmetyku: http://www.cosmetosafe.pl/
shella
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 26 lip 2016, o 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez DoMisialka » 21 lut 2017, o 14:50

U mnie sprawdza się żel do mycia Elodermu - do kupienia w aptece - używam go zarówno do ciała jak i do twarzy oraz krem aktywny tej serii świetnie nawilża i regeneruje.
DoMisialka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lut 2017, o 14:38

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez anggelika19 » 21 lut 2017, o 18:50

Ja w zimie to nie mogę sobie poradzić z moją suchą cerą, stosuję różne maseczki nawilżające na noc, ale i tak trochę słabo dają radę. Dobrze że zima się kończy.
anggelika19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lut 2017, o 15:47

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez martunia1111 » 22 lut 2017, o 16:21

Ja już wypróbowałam masę rozmaitych kremów i maseczek i nic nie pomaga:/ Niestety moja buzia nie nawidzi zimy...

Wyciskarka do soków najwyższej jakości. Zobacz!
http://www.euroelectro.eu/
martunia1111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 16:18

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Hadassa » 22 lut 2017, o 16:56

Zima, czyli na dworze skora wystawiona na ekstramalne warunki. W domu suche powietrze przez ogrzewanie.
Ale rozwiązanie znaleźć trzeba

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez laelia » 25 lut 2017, o 19:16

ja naprawdę polecam te Emolium, można stosować od pierwszego dnia życia (!), zawiera emolienty które m.in:

- po wchłonięciu do głębi skóry zatrzymują wodę poprzez blokowanie kanałów, którymi jest ona normalnie wydzielana na zewnątrz
- wchłaniają wilgoć z otoczenia, dzięki czemu powierzchnia skóry jest stale wilgotna.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez Chilli » 26 lut 2017, o 13:57

Ja mogę polecić Eloderm. Mam krem do twarzy w domu i z taką aurą jak za oknem radzi sobie świetnie :)
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Problem suchej skóry na twarzy

Postprzez emmira » 19 lip 2017, o 18:41

Mi pomaga Ultra Toleriane La Roche Posay. Wcześniej ciągle miałam przesuszoną i zaczerwienioną skórę, bo albo jest zimno i wieje wiatr albo słońce za mocno świeci. A teraz wreszcie sytuacja się unormowała
emmira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 18:22
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], bragdechoirenf3416, Google [Bot]