Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Postprzez Olaola123 » 15 lut 2017, o 22:04

Witajcie dziewczyny!

Pokrótce opiszę mój problem:
Mam 24 lata, jestem z chłopakiem (25 lat) w dwuletnim związku.
Układa nam się naprawdę fajnie, oboje się staramy żeby wszystko było jak najlepiej. Mieszkamy razem, dobrze nam się żyje.
Jednak mój chłopak pochodzi z domu gdzie piło się dość dużo alkoholu. Nie toleruje go więc w absolutnie żadnych ilościach.
Początek naszego związku był na odległość. On postawił sprawę dość jasno - ja przestaję pić i palić w ogóle (alkohol dotychczas piłam okazjonalnie, może raz w miesiącu 3-4 kieliszki wina. Paliłam 3-4 papierosy dziennie), wtedy on znajduje pracę w moim mieście i zamieszkamy razem. Ja mu to obiecałam, bo myślałam, że to będzie łatwe. Niestety, już kilkukrotnie go zawiodłam, popalając fajki po kątach i pijąc z koleżankami...
Za każdym razem gdy się dowiadywał o moich eskapadach, był bardzo zawiedziony - potrafił nie odzywać się do mnie przez tydzień, pomimo, że śpimy w tym samym łóżku. Próbowałam przepraszać, błagać, płakać, ale bez skutku - za każdym razem muszę mu przysiąc że więcej tego nie zrobię, inaczej straszy mnie rozstaniem. Dzisiaj poszłam na kawę z koleżanką, ona miała ochotę na lampkę wina więc zamówiłyśmy je obie. Gdy wróciłam do domu, mój chłopak od razu wyczuł, że piłam alkohol. Jak zwykle, nie odzywa się do mnie i podejrzewam, że schemat będzie taki sam, jak zawsze. Tydzień cichych dni, potem awantura, potem będę mu musiała obiecać że już nigdy nie wypije nawet kropli alkoholu. Prosiłam go już wcześniej o to, żeby złagodził te warunki, bo nie jestem alkoholiczką, napoje wyskokowe pojawiają się u mnie naprawdę bardzo okazyjnie.
Powiedzcie mi proszę moje drogie, jak mogę rozwiązać ten problem? Czy myślicie, że to on przesadza, czy ja jestem winna? To jest dobry chłopak i widzę z nim soją przyszłość, ale ten problem nas niszczy. On bardzo często przyrównuje moje "wyskoki" do zdrady i grozi, że mnie zdradzi żebym wiedziała jak.on się czuje gdy mu to robię... Powiedzcie, co o tym myślicie... Bo ja sama nie umiem bezstronnie tego ocenić.

Pozdrawiam Was,

Ola
Olaola123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lut 2017, o 21:37

Re: Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Postprzez Jaśmin » 16 lut 2017, o 00:17

Pewnie ile poglądów tyle opinii. Ja to widzę tak - chłopak nie oszukiwał Cię, od razu postawił sprawę jasno, i jeśli ma złe skojarzenia z alkoholem to nie chce go widzieć i nie chce by miał cokolwiek wspólnego z jego obecnym życiem. Wybrałaś świadomie i powinnaś dostosować się do tego co obiecałaś. Zrób sobie rachunek sumienia na czym Ci bardziej zależy - na chłopaku czy na używkach.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Postprzez Fenek86 » 16 lut 2017, o 03:36

Jaśmin Ci wszystko napisała co trzeba.
Wiedziałaś na jakich watunkach będziecie razem. Wiedziałaś w co wchodzisz a teraz postępujesz brzydko. W dodatku nie jesteś słowna. Zawodzisz w tak banalnych drobnostkach.
On nie ma hopla na punkcie abstynencji tylko jesteś z gościem, który ma przykre doświadczenia związane z piciem.
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Postprzez Marysia93 » 16 lut 2017, o 12:00

W zasadzie przedmówcy wyczerpali temat dlatego tylko podtrzymam ich zdanie (ale chociaż od im większej ilości osób to usłyszysz tym lepiej).
Marysia93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 17 lis 2016, o 15:33

Re: Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Postprzez Damian Parcel » 16 lut 2017, o 22:03

Tak jak wyżej:) Dałaś słowo i łamiąc je, zdradzasz go. On Cię nie zmuszał do związku, sama zgodziłaś się na jego warunki. A żeby Ci wytłumaczyć jak może się czuć nienawidząc alkoholu, historia, a i jest to autentyk:
Dwaj bracia wychowani w rodzinie alkoholików zostali zapytani w badaniach psychologicznych o powody swoich wyborów życiowych. Jeden został lekarzem, internistą - niepijącym, drugi pracował dorywczo i został alkoholikiem. Na pytanie dlaczego ich życie wygląda dziś jak wygląda, odpowiedź brzmiała tak samo: A jak miało wyglądać, skoro się wychowałem w takiej rodzinie...
Masz szczęście, że on podchodzi do tego właśnie w ten sposób:)

https://www.youtube.com/watch?v=pquXW8SM29k Mam nadzieję, że komuś pomoże
Avatar użytkownika
Damian Parcel
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 00:11

Re: Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Postprzez okiko » 20 lut 2017, o 03:10

A ja uważam inaczej. To facet ma problem. Miał zle doświadczenia z przeszłości- alkoholicka rodzina.ok. Nie uporal się z tymi doświadczeniami i dlatego kara cie nawet za lamkpę wina z przyjaciółką. Proponuje żeby poszedł na spotkania dla DDA (dorosle dzieci alkoholików) poczytajcie o tym. Mam wujka co nie pije nigdy nic- też przejścia w rodzinie,i po alko mu odwalalo zawsze wiec przestał, jego żona na imprezach rodzinnych pije pare lampek wina i dogadują się super. Ten kto ma klopot z tym- niech rzuci używki, a ten kto mądrze umie pic z umiarem- czemu ma na sile sie zmieniać jesli to lubi i umie pic jak człowiek?
okiko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lut 2017, o 02:02

Re: Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Postprzez okiko » 20 lut 2017, o 03:19

Dodam jeszcze ze jak ktoś nas wstępie chce cię zmieniać , to warto się zastanowić. Ok, używki , niby dla zdrowia żeby ograniczyć. A u mnie po paru latach od początkowo "rzuć palenie" skończyło się na toksycznym " zmień koleżankę, nie spotkaj się z mama , załóż inna bluzke" itp. albo akceptujemy sie albo nie. A teraz w nowym związku jestem sobą ze wszystkimi swoimi wami i zaletami i za to jestem kochana. Wiec nie warto na sile sie zmieniać, bo znajdzie się ktoś kochany kto pokocha nas takimi jakimi jestesmy :)
okiko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lut 2017, o 02:02

Re: Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Postprzez Jaśmin » 20 lut 2017, o 04:55

To nie chodzi o to, że on zmienia. On szukał dla siebie partnerki niepijącej, bo tak chce (ma prawo chcieć mieć partnerkę jaka mu się podoba, już pomijając nawet wszelkie inne aspekty), autorka na wstępie związku się o tym dowiedziała i to zaakceptowała. Więc co tutaj jest jeszcze nie jasne? Sama się zgodziła na to, by on mógł od niej wymagać by nie piła. Ona tak samo miała wybór, skoro chciała pić mogła się nie godzić na postawione przez niego warunki i poszukać sobie innego chłopaka.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Potrzebna porada! Bardzo proszę o pomoc i opinie

Postprzez BlackWolf » 20 lut 2017, o 08:03

Jest zbyt rygorystyczny, ale widziały gały co brały.
Jedni tolerują alkohol drudzy nie tolerują w ogóle.
Nie chciał jej zmieniać. Postawił sprawę jasno. Nie chciał partnerki pijącej i palącej -sama się na to zgodziła a teraz jest wielki płacz.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron