Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Postprzez domi1294 » 10 lis 2014, o 12:08

Jestem z chłopakiem od 5 msc-y. Mam problem, ponieważ mój chłopak nie dba o siebie. I zupełnie nie wiem, jak go to tego nakłonić. I nie, nie chodzi tu o to, że się nie myję, czy śmierdzi. Chodzi o to, że nie przywiązuje wagi do swojego wyglądu, ubioru, co mnie bardzo drażni. Nie mam dużych wymagań, chłopak nie musi być dla mnie nie wiadomo jak przystojny, ale lubię, gdy po prostu o siebie dba, tak sam z siebie. Wiele razy, gdy pójdziemy na jakieś zakupy, z zamiarem kupna jakiegoś ubrania dla niego, to mnie bardziej na tym zależy niż jemu. On ledwo się rozejrzy i po 2 minutach wychodzi, bo twierdzi, że nie ma nic ciekawego, byle nic nie kupić. Często jest tak, że ja zostaję i gdy coś znajdę, on po przymierzeniu stwierdza, że faktycznie jest mu dobrze i kupuje. Do tej pory chodzi w butach, w których chodził w lato, (dodam, że to buty z cienkiego materiału, w dodatku już dość zniszczone, brudne) bo szkoda mu wydać pieniędzy na nowe, a zima za pasem. Aż nawet moi rodzice to zauważyli i powiedzieli, żebym zwróciła mu uwagę, było mi przed nimi okropnie głupio. Jego rodzeństwo i mama też zwracają mu uwagę. Gdybym mu nie truła przez ostatni czas, żeby kupił sobie kurtkę na zimę pewnie do tej pory by tego nie zrobił. Muszę mu nawet mówić, kiedy ma się ostrzyc, bo sam zapewne by tego nie zrobił. I mogłabym tak wymieniać naprawdę długo. Rozmawiałam z nim na ten temat kilka razy, powiedziałam, że mi to przeszkadza. Oczywiście przyznał mi rację, że wie, że tak jest, że słabo o siebie dba, bo ma wywalone na to jak wygląda. Ale gdy zapytałam, czy jemu by nie przeszkadzało gdybym jak chodziła taka zaniedbana, stwierdził, że pewnie by nawet nie zwrócił na mnie uwagi. Do tej pory zwracałam mu uwagę, ale tracę powoli cierpliwość, bo jest potwornie uparty i czuję się z tym źle, że muszę chodzić za nim, jak za dzieckiem i mówić, co ma robić, a to dorosły chłopak. Wkurza mnie fakt, że na papierosy, czy piwo z kolegami nie szkoda mu pieniędzy. Przyznam szczerze, że to strasznie mnie do niego zniechęca, to fajny chłopak, ale nie wiem skąd w nim taka niechęć i upór w tej kwestii. Wiem, że to nie kobieta i nie chodzi mi o to, żeby miał milion par butów, czy firmowe ciuchy. Ale żeby choć od czasu do czasu kupił coś nowego, bo gdy widzę go w starych przetartych spodniach i powyciąganej koszulce to szlag mnie trafia. Co mam robić w tej sytuacji, czy jest jakiś sposób, żeby to zmienić, czy to po prostu taki typ człowieka, że nie da się na niego wpłynąć w żaden sposób?
domi1294
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 lis 2014, o 12:05

Re: Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Postprzez Hadassa » 10 lis 2014, o 13:54

Ale faceci ogólnie nie zwracają uwagi na takie rzeczy i jest to zrozumiałe, przynajmniej dla mnie.
Może więc po prostu warto mu przypominać co nieco o zadbaniu o siebie.
Jak jesteś bardziej odważna, to można spróbowac wzbudzić w nim zazdrość ale tu nie wiem jak zareaguje

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Postprzez Luna » 11 lis 2014, o 09:56

Delikatnie mu o tym powiedz i sprawa załatwina :D

POKONAM TRUDY, MOZOŁY CZY BĘDZIE GORZEJ CZY LEPIEJ
UŚWIĘCĘ SŁOWEM ANIOŁY, ONE POMOGĄ MI WZLECIEĆ...
Avatar użytkownika
Luna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 642
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 07:40
Lokalizacja: Zachód

Re: Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Postprzez Pletwa Reborn » 11 lis 2014, o 19:11

Może więc po prostu warto mu przypominać co nieco o zadbaniu o siebie.

Delikatnie mu o tym powiedz i sprawa załatwina


Czytajcie to co napisała w pierwszym poście. Gadała z nim już wielokrotnie na ten temat i nic się nie zmieniło.
Może zorganizuj z nim jakiś "plan dbania o siebie" :D, czyli że zawsze co drugi miesiąc fryzjer, co miesiąc nowa koszulka, co dwa nowa bluza, co pół roku nowe buty. Aczkolwiek co do tego, że nie lubi zakupów raczej nic z tym nie zrobisz. Btw. może właśnie powinnaś się z tego cieszyć, że sama możesz dla niego wybrać to co Tobie się podoba, a jemu po prostu pasi. Lepsze to, niż być z jakimś hipsterem co preferuje bluzy japan style i pomarańczowe jeansy.
Pletwa Reborn
 

Re: Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Postprzez Armigor » 11 lis 2014, o 21:58

Hmm może sama zabieraj go na zakupy z nadzieją że wkońcu się przyzwyczai i zacznie chodzić sam :D
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Postprzez Hadassa » 12 lis 2014, o 10:44

Pletwa Reborn napisał(a):Czytajcie to co napisała w pierwszym poście.

Czytałam co napisała. I wg mnie jedyne co zostaje, to dalej o tym mu przypomiać...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Postprzez kemik » 27 lut 2017, o 19:13

Może sama kup mu coś fajnego? Kup mu fajną śmieszną koszulkę czy też fajne jeansy. Może wtedy zobaczy, że w tym dobrze wygląda i sam zacznie sobie kupować takie rzeczy.

kemik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 19:04

Re: Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Postprzez BlackWolf » 28 lut 2017, o 09:47

kemik napisał(a):Może sama kup mu coś fajnego? Kup mu fajną śmieszną koszulkę czy też fajne jeansy. Może wtedy zobaczy, że w tym dobrze wygląda i sam zacznie sobie kupować takie rzeczy.

A może by tak patrzeć na daty wątku zamiast wykopywać pierwszy lepszy żeby tylko zostawić reklamę?

Wątek był założony 3 lata temu i nikt go przez 3 lata nie kontynuował.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Jak go nakłonić, by zaczął dbać o siebie?

Postprzez Aleksndra » 28 lut 2017, o 10:18

Faceci tacy są. Trzeba ich ciągnąć na zakupy albo kupować samemu fajne ciuchy. :) PrEciez to zbytek hahah.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]