Pocztówki z całego świata

Lubisz jeździć konno, szydełkować, a może grasz w piłkę ręczną? Te i inne tematy o naszych zainteresowaniach piszemy właśnie tutaj.

Pocztówki z całego świata

Postprzez Jaśmin » 26 lut 2017, o 03:13

Chyba się jeszcze nie chwaliłam moją małą "pasją". A więc... wymieniam się pocztówkami od kiedy w roku 2011 odkryłam Postcrossing i strasznie mi się to spodobało. Kiedy dostaję kolejną kartkę to czuję się jakbym właśnie dostała kawałeczek jakiegoś odległego miejsca, innej kultury... Jakbym ja sama w jakimś sensie podróżowała, nie ruszając pupy z domu. Mam tych kartek już naprawdę sporo bo około 200 (choć zdaję sobie sprawę, że w porównaniu z rekordzistami z Postcrossingu to moje skromne 200 to nic :P niektórzy tam mają po kilkanaście tysięcy kartek). Ja nie wysyłam jakoś hurtowo, idę bardziej w jakość niż ilość, lubię się zastanawiać co danej osobie by się spodobało, długo wybieram kartkę i staram się napisać jakąś wiadomość od serca i związaną z tym, co ta osoba napisała o sobie. Zależnie ile akurat mam pieniędzy, to wysyłam więcej lub mniej. W sumie wysyłanie kartek daje mi taką samą frajdę jak dostawanie ich, super, że coś mojego jest częścią czyjejś kolekcji. Przez Postcrossing poznałam też sporo naprawdę fajnych ludzi, w tym mojego przyjaciela z Włoch, z którym się regularnie odwiedzamy, poznałam jego przyjaciół i rodzinę a on moich :) Także cała ta zabawa czasem może wyjść i poza kartki!

A wy może bawicie się w Postcrossing? Wysyłacie znajomym kartki z wakacji? Lubicie je dostawać?

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez laelia » 26 lut 2017, o 09:30

nie słyszałam o tym, fajna sprawa

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez Hadassa » 26 lut 2017, o 09:40

Coś mi się kiedyś obiło o uszy. Bardzo fajny pomysł ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez Fenek86 » 26 lut 2017, o 10:41

Fajnie :D
Nie bawię się w postcrossing. Nie miałbym z kim, bo moi znajomi nie pamiętają o kartkach. Nawet o urodzinach przypomina im facebook.
Lubię kartki, kiedyś lubiłem pocztówki i będąc gdziekolwiek indziej nawet w Polsce w innym mieście to wysyłałem kartki do rodziny.
Dawno dawno temu. Potem jakoś tak olałem wysyłanie kartek, bo nikt inny nie wysyłał mi.
Nawet na Święta.
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez Jaśmin » 4 mar 2017, o 02:25

No niestety, ostatnio niewielu ludzi się bawi w pocztówki, ale ja jestem bardzo upierdliwa i zawsze jak ktoś gdzieś jedzie to wiercę dziurę w brzuchu aż mi coś wyśle :D Szczególnie z krajów arabskich :D Załatwiam sobie też wymiany kartek na facebooku na grupie postcrossingowej i dzięki temu mam też sporo pocztówek z Maroka, Tunezji, Algierii czy Ameryki Łacińskiej.

A pisząc Postcrossing miałam na myśli tę stronę:
http://www.postcrossing.com

To platforma do wymiany pocztówkami. Działa tak, że zakładasz konto, podajesz swój adres i opisujesz krótko siebie i to jakie kartki lubisz dostawać. Twój adres jest ukryty. Na stronie losujesz adresy, klikasz na "wyślij pocztówkę" i jest Ci przydzielona przypadkowa osoba do której masz kartkę wysłać i dostajesz jej adres. W zamian za Twoją kartkę, ktoś inny losuje Twój adres i Ty dostajesz kartkę - niespodziankę od tej osoby. Strona jest ogólnoświatowa. Robisz też sobie na swoim koncie galerię otrzymanych i wysłanych pocztówek, inni userzy mogą komentować i dodawać Twoje pocztówki do ulubionych. Zlicza Ci się też "dystans", który przebyły Twoje kartki. Uwielbiam tą stronę.

Jeśli macie ochotę to to jest moje nowe konto: https://www.postcrossing.com/user/Yaasmina
Niewiele na nim jeszcze jest, bo założyłam je miesiąc temu ale wysłane mam już 3 kartki i dostałam jedną, przepiękną z Japonii :)

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez imloco » 2 maja 2017, o 19:45

Fajny pomysł ta stronka

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez laelia » 11 cze 2017, o 23:40

Jaśmin tak o Tobie pomyślałam :) W sumie to chciałabym wysłać pocztówkę..
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez BlackWolf » 12 cze 2017, o 23:30

Świetnie jest mieć tego typu pamiątki.
W tym miesiącu zostałam "zmuszona" do wysyłania kartek, czego nie robiłam od wieków. ;)
Mam wysłać do Portland a drugą do Atlanty.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez Jaśmin » 16 cze 2017, o 03:06

laelia, jesli chcesz to mozemy sie wymienic :) Dawno juz nie dostalam zadnej pocztowki z Polski, jakos na postcrossingu mi sie nie trafia. Kiedys wymienialam sie ze znajomymi z roznych for, mam teraz naprawde fajna pamiatke po forumowiczach z ktorymi kiedys pisalam! Dzis wiele z tamtych for juz nie istnieje i kontakt sie stracil, ale pocztowki zostaly ;)

Oj niektorzy wysylaja i to dziesiatkami :D Ja tez juz mam naprawde spora kolekcje. Kiedys je policze z ciekawosci ale okolo 200 na pewno. Z najfajniejszych robie sobie kolaze na lodowce.

BlackWolf, dlaczego zmuszona?

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez laelia » 18 cze 2017, o 23:32

Jaśmin bardzo chętnie!

Kiedy Wasz wielki dzień ??

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez Jaśmin » 19 cze 2017, o 21:20

Pozniej jak bede miala dluzsza wolna chwile to napisze do Ciebie PW :)

Nasz slub jest 25 sierpnia tego roku, suwaczek w moim podpisie odlicza, jeszcze 2 miesiace i 6 dni :D Zaczelam sie zajmowac slubem w grudniu zeszlego roku a tu juz koniec czerwca... czas leci jak szalony!!! Mamy teraz spory problem z sala... ale mam nadzieje ze on sie rozwiaze bo sporo sie nawkurzalam z tego powodu. No ale trudno, najwazniejsze ze bede jego zona, zaczynam to tak mocniej czuc wlasnie i rozpiera mnie ogromne szczescie!!! A wy, kiedy?

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez laelia » 25 cze 2017, o 23:14

Jasmin, my w sierpniu za rok :)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Pocztówki z całego świata

Postprzez BlackWolf » 30 cze 2017, o 16:53

Jaśmin, ponieważ zapomniałam jak się listy i pocztówki wysyła. :lol:

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Apoloniuszk, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]