Nietypow temat - Motoryzacja

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez krzysia1980 » 20 lut 2013, o 21:35

Hej dziewczyny pisze w bardzo ale to bardzo nietypowej sprawie. Pytanie mam typowo motoryzacyjne a zadam je na babskim forum :) Zaraz wyjaśnię dlaczego.

Koleżanki z pracy molestują mnie na wspólną eskapadę po Polsce i krajach okolicznych. Chciałyśmy jechać we cztery. Mozów one chcą zostawić w domu. Ja akurat tego problemu nie mam bo faceta nie mam. Tutaj mamy dylemat. Żadna z nich nie może pożyczyć samochodu męża no bo same wiecie jak to jest facet bez auta być nie może. Mój fiat panda nie nadaje się na taką wycieczkę. Pomysł więc zrodził się taki aby zrobić we czwórkę zrzutkę i samochód wynająć.

Zależy nam na tym by pojazd był przestroiny i aby kobita nie miała problemów z prowadzeniem jakiegoś takiego dużego kolsa. Więc wspomaganie kierownicy to podstawa.

Chciałyśmy pojeździć i pozwiedzać Polskę, Słowację, Czechy, Niemcy i może coś jeszcze. Zależy nam na własnym transporcie by być niezależnymi. Dzięki temu plan podróży można w każdej chwili modyfikować w razie potrzeby czy konieczności.


Drogie panie. Miała któraś z was przyjemność jeździć jakimś dużym autem do którego spakuję się ja i moje towarzyszki? Możecie podać jakiś konkretny model takiego auta i opisać krótko jak się pojazd sprawuje w jeździe? Auto nie musi mieć schowka na szpilki :)

Może któraś z was ma już taką przygodę jak my za sobą i podzieli się swoimi wrażeniami? Nie ukrywam, że faceci moich koleżanek są bardzo sceptycznie do tego nastawieni. Starszą nas psującymi się wiecznie autami, problemami z zagraniczną policją, brak jakichkolwiek umiejętności mechanicznych. Jak nie daj Boże byśmy złapały gumę to według nich katastrofa bo twierdzą, że żadna z nas sobie nie poradzi ze zmianą koła. Ale to chyba nie jest aż tak dramatyczna sytuacja?

Jeszcze jedno pytanie. Gdzie takie auto wynająć w Warszawie?
Avatar użytkownika
krzysia1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 20:57

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez roxxy681 » 22 lut 2013, o 10:32

Hej, nie miałam okazji, ale tak sobie pomyślałam, że u mnie na podwórku stoi stara przyczepa. Zastanawiałaś się nad takim rozwiązaniem zamiast auta stricte campingowego?
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez krzysia1980 » 22 lut 2013, o 18:48

Pomysł ciekawy....ale.... która z nas czymś takim zawróci albo wycofa do tyłu :D Nie chcę oczywiście robić inwalidek z nas kobiet ale ja nigdy w życiu z czymś takim nie jeździłam a tym bardziej nie nie wyobrażam sobie zawracania. Dlatego wolała bym mieć cztery kółka a nie sześć czy osiem.

Dziewczyny. Żadna z was nie jeździła nigdy dużym autem i nie może nic na ten temat napisać? Nikt nie był wypożyczanym autem za granica naszego pięknego kraju? Jakoś wierzyć mi się nie chce.
Avatar użytkownika
krzysia1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 20:57

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez brunecia » 24 lut 2013, o 15:07

Nie pomogę, ale pochwalę pomysł! Zazdroszczę takiego wypadu. A może van? taki 6-cio osobowy?
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez Kostek » 25 lut 2013, o 15:15

W Wawce wypożyczysz np tu.
Musicie tylko uprzedzić o tym, że będziecie zwiedzać inne kraje by to w umowie najmu ustalić.
Z autami nie jest tak, że ciągle się psują, że wymiana koła to tragedia.

Zadzwoń popytaj i coś zaproponują odpowiedniego ;)

Auto zostaw odstaw na www.parkingokecie24.pl i możesz lecieć na wczasy.
Avatar użytkownika
Kostek
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 3 lis 2012, o 10:08

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez krzysia1980 » 28 lut 2013, o 17:45

Dzwoniłam tam.Oferta wygląda ok. Ale jeszcze bym chciałą poszukać. Tutaj są trzy inne wypożyczalnie http://wynajem-samochodow.warszawa.pl/wypozyczalnie/ z dosyć bogate wyborem pojazdów. Jedna niestety odpada bo nie zgadzają się na wyjazd autem za granicę. Owszem wyjechać w ramach UE można ale jest to łamanie warunków umowy więc lepie po prostu nie kombinować na własną rękę bo bo się to może źle skończyć. Dwie pozostałe nie widzą problemów ale trzeba dosyć ładnie dopłacić.

Tak czy siak koszty są dzielone więc jak to podzieliłam przez cztery to nawet ludzka suma z tego zaczęła mi wychodzić.

@Kostek powiedz mi proszę. Korzystałaś z wypożyczalni aut do której podałaś linka czy tylko to znalazłaś w google. Zależało by mi na opinii na temat tej firmy. Jak ze wszystkim trzeba uważać.
Avatar użytkownika
krzysia1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 20:57

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez bettti86 » 1 mar 2013, o 20:22

najlepszym rozwiązaniem dla was będzie skorzystanie z usług firmy transportowej bo jak na kobiety na pewno gabarytowo musiałybyście chyba jechać na kilka osobówek, żeby się ze wszystkimi rzeczami zmieścić :P swoją drogą bardzo ciekawa sprawa z tym wyjazdem, chyba zaproponuję coś takiego też moim koleżankom
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez viola » 4 mar 2013, o 00:27

Jak idą przygotowania do podróży?
viola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 21:56

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez vicky0019 » 24 maja 2013, o 18:45

Fajne w wypożyczaniu auta jest to, że w wielu wypożyczalniach jest tak, że jak auto padnie w trasie to go zabierają i dostarczają auto zastępcze. Też wolę w dłuższą trasę coś wynająć, żeby się nie głowić gdzie na szybko znaleźć pomoc drogową. Kiedyś miałam taką sytuację w trasie i skorzystałam z oferty tej firmy - SPAM, poszło sprawnie, ale i tak straciłam dwa dni z wakacji :(

Ostatnio edytowano 3 cze 2013, o 14:28 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez nasztos » 29 cze 2013, o 09:15

Wypożyczalnie auta niestety wychodzą strasznie drogo... Także trzeba się z tym liczyć i mieć swiadomość, że skasują nas straszliwie. Ale plus jest taki, że auta firmowe to najmniej awaryjne auta świata - jeździsz i niczym się nie przejmujesz :) Także na wakacjach to jest super opcja!
nasztos
 

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez a88a » 27 kwi 2015, o 09:34

ile może kosztować wynajęcie auta na tydzień?

a88a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 09:32

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez redorange666 » 29 kwi 2015, o 16:44

Nie do końca jest tak różowo jak się wydaje.
Pierwsze to kaucja która jest dość wysoka,
dwa to limit kilometrów jak dobrze pamiętam około 100km/24h chyba że coś się pozmieniało
trzy wyjazd poza granice kraju nie jest mile widziane nawet na terenie UE (może poza dużymi wypożyczalniami które są w całej cywilizowanej europie)
cztery najlepiej jechać własnym które się zna niż samochodem którego dopiero się uczymy... i nagle panika jak się tutaj włącza coś tam.
pięć kobiety jadącej z campingiem lub typowym camperem bez wcześniejszego nauczenia się jak sobie z tym radzić to ja tego nie widzę. Jeszcze camper to mniej więcej zwykły dostawczak... ale przyczepa to już wyzwanie. A ekstremum jak trzeba cofać, parkować lub nawrócić. juz nie wspomnę o podczepianiu i odczepianiu od konia takiej przyczepki. chciałbym to w sumie zobaczyć... nakręcił bym filmik dla potomnych. :D
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez Czarna » 30 kwi 2015, o 00:31

redorange666 napisał(a): nakręcił bym filmik dla potomnych. :D

Powstałaby kolejna część "ale urwał"? ;)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez redorange666 » 30 kwi 2015, o 14:07

raczej jak sobie zrobić krzywdę.
Pamiętam swoją pierwszą jazdę z przyczepą (dokładnie lawetą)... masakra.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez Berni25 » 6 lut 2017, o 13:22

A czy ktoś może mi pomóc? Korzystała któraś z Was z wypożyczalni aut? Jak to działa i czy rzeczywiście tak oszukują często?
Berni25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sty 2017, o 09:20

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez Berenisława29 » 10 lut 2017, o 14:45

Ja mogę Ci polecić naszą lokalną LINK Innych nie znam, a kiedyś korzystałam z ich usług i wszystko było ok, choć trochę drogo. Może znajdziesz coś tańszego ;)


DZIEKUJEMY ZA LINK
Berenisława29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 sty 2017, o 15:41

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez BujajSię » 6 mar 2017, o 13:15

Korzystałam kiedyś z rentcarsa i było ok. Co prawda nie dostałam tego auta co chciałam, ale wcześniej mi to powiedzieli to drugie dali też w miarę ok.
BujajSię
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 mar 2017, o 13:00

Re: Nietypow temat - Motoryzacja

Postprzez manikan » 8 lis 2021, o 05:13

A co sądzicie o systemach bezpieczeństwa takich jak safeway fx2 ? Dużo ostatnio o nim słyszę i jestem zaskoczona ile taki system ma funkcji. Slyszałyście coś o nim ?
manikan
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 21:17
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], flyght, Google [Bot], Google Adsense [Bot]