Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Nie wiesz w co się ubrać? Zastanawiasz się jakie panują trendy w modzie? W tym dziale odpowiemy Ci na wszystkie pytania związane z modą.

Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Aleksndra » 3 mar 2017, o 10:07

Opowiem wam historie mojej znajomej która kiedyś pracowała za granicą przy ciuchach. Ciuchy przyplywaly kontenerami z Chin do wielkiej przepakowni. Te w których pracowała jechały do sieciowek w Polsce typu H&M, taiły Weil, reserved, house. Często zdarzały się przypadki ubrań drugiej jakości. Podczas metkowania niektóre partie były splesniale, zawierały różnego rodzaju dodatki w postaci myszy, były zawilgocone. Ciuchy te zamiast kwalifikowanych sień do drugiej kategorii przechodziły czyszczenie na sucho, nasaczanie substancjami mającymi zabijać nieprzyjemny zapach i trafiały jako towar pierwszej kategorii do sklepów sieciowych w Polsce.
Nie jestem pewna które to konkretnie marki. Wiem ze znane sklepy sieciowe. Ja ze swojej strony nienkupilam od tamtej pory nic w zadnej taniej sieciowce. A wszystko co kupuje zawsze dokładnie piore w pralce...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Jaśmin » 4 mar 2017, o 01:55

Jest sporo filmów dokumentalnych na ten temat, oglądałam też jak się barwi takie chińskie ubrania i tak dalej... Cóż. Tak naprawdę to aby żyć tak w 100% higienicznie i etycznie musielibyśmy sami sobie szyć ubrania i to najlepiej z własnej, wyhodowanej bawełny... Trzeba zwracać uwagę, jasne, ale nie wszystko niestety przeskoczymy, nie wszystkich też stać na ubrania produkowane w Europie.
Na przykład w Zarze czy Mango bardzo wiele rzeczy jest robionych w Hiszpanii i Portugalii, ale te rzeczy "made in Europe" zazwyczaj są na zupełnie oddzielnych wieszakach i kosztują 3 razy więcej. Kiedyś sobie kupiłam kimono zimowe ze swetrowego materiału z nowej kolekcji i rzeczywiście jest "Made in Spain", tylko, że dałam za nie ponad 50€ no i niestety jedną na dwadzieścia rzeczy mogę sobie kupić w takiej cenie, ale reszta to będzie "Made in Bangladesh"... Bo po prostu mnie nie stać.

W outletach Mango też wiele rzeczy jest robionych w Turcji i Maroko, ale jak tam jest z warunkami produkcyjnymi, tego nie wiem. A mam też sporo takich rzeczy.

Btw. też zazwyczaj piorę ubrania przed pierwszym założeniem, tak na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo zresztą kto to mierzył.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Aleksndra » 7 mar 2017, o 09:56

Po części pewnie masz rację. Chyba kupie jakiś proszek antybakteryjny do tego pierwszego prania. Jak sobie pomyślę k tych myszach... brrr

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Jaśmin » 7 mar 2017, o 22:55

Równie dobrze można by myśleć o tym, że jak kupujesz ziemniaki w worku to one leżały w jakimś magazynie, i tam sobie biegały myszki. Jakiekolwiek inne produkty przy przewożeniu mogły mieć kontakt z myszami czy robakami. Nawet EKO warzywka jak rosną to różne stworki sobie po nich skaczą... Nie ma też co przesadzać w drugą stronę. Wyprać i tyle.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Hadassa » 9 mar 2017, o 13:12

Ale przeciez to jest jasne ze wiekszosc rzeczy ktore teraz sie kupuje sa produkowane chinach...
Nawet czesto firmy sie reklamuja ze sami szyja a potem te same zdjecia mozna na alie znalezc...
A firma tylko swoje metki doszywa w kraju

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Jaśmin » 9 mar 2017, o 13:41

Na przykład Zara... wiele youtuberek, które dostają ciuchy z Shein czy Romwe (chińskie strony z ciuchami online ostatnio bardzo modne) dostają je z metkami z Zary, także...

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Aleksndra » 10 mar 2017, o 11:02

Jaśmin napisał(a):Na przykład Zara... wiele youtuberek, które dostają ciuchy z Shein czy Romwe (chińskie strony z ciuchami online ostatnio bardzo modne) dostają je z metkami z Zary, także...

Wszystko super. Ale splesniale ciuchy to powinny iść do sklepu typu second hand a nie do znanej odziezowki jako pierwszy gatunek. Takie jest moje zdanie. Ze wszystko płynie z Chin to oczywista sprawa. Samochody europejskich producentow płyną z Chin.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez BlackWolf » 10 mar 2017, o 21:51

Ktoś zaciekawił mnie na forum podobnym tematem tylko, że o kosmetykach. I faktycznie sporo drogich sieciówek ma ustęp z Chin mimo, że nie są chińskimi markami.
Jestem ostrożna co do ciuchów wyprodukowanych w Chinach.
Zamawiałam wiele ubrań i dodatków z Chin.
Nawet hamaki dla moich szczurów.
Raz, że są słabej jakości a dwa- 1/4 z tego przychodzi poniszczona i z defektami.
Podobna sprawa dotyczy chińskich kosmetyków nieznanych nam firm.
Kiedyś kupiłam chiński eyeliner i myślałam, że mi oko wypali.
Butów od Chińczyków nigdy nie kupię.
Nie chcę nosić psa albo kota na stopach.
Nigdy więcej chińskich podróbek. Ani z ubrań ani z kosmetyków.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Jaśmin » 11 mar 2017, o 04:59

Aleksndra napisał(a):
Jaśmin napisał(a):Na przykład Zara... wiele youtuberek, które dostają ciuchy z Shein czy Romwe (chińskie strony z ciuchami online ostatnio bardzo modne) dostają je z metkami z Zary, także...

Wszystko super. Ale splesniale ciuchy to powinny iść do sklepu typu second hand a nie do znanej odziezowki jako pierwszy gatunek. Takie jest moje zdanie.


Zgadzam się z Tobą ale też nie bardzo wiem jak się ustrzec przed tym. Chyba nie sposób kupować wszystkiego wyprodukowanego w Europie, bo wiadomo, że większe koszty. Ja na ile się da to oglądam ciucha z każdej strony przed zakupem i wierzę w to, że jak coś będzie nie tak to to dostrzegę.

Black, ja kosmetyków też już nie, szczególnie do oczu, ale...
Ubrania dla mnie są inną kategorią, a sporo rzeczy Made in China mam z Zary czy innych sieciowych sklepów i sprawdzają się.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Mała_Kaśka » 30 mar 2017, o 07:58

Niestety taka rzeczywistość... a w Zarze za kurtkę fajna trzeba zapłacić sporo, ja ostatnio w necie w sklepie goodlookin kupiłam podobną, jaką widziaam w zarze właśnie tylko że tańszą, a jakościowo dobra jest na pewno! Całą zime przechodziłam.
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Uwaga na niektóre sieciowe sklepy odzieżowe!

Postprzez Aleksndra » 31 mar 2017, o 08:06

Strach bieliznę kupować.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]