Nieuczciwi sprzedawcy na Allegro

Nie ma kobiety która nie lubiła by zakupów. Znalazłaś promocję którą chciała by się podzielić?

Nieuczciwi sprzedawcy na Allegro

Postprzez Czarna » 20 gru 2014, o 15:20

Zakładam nowy wątek ku przestrodze - dopisujcie w nim sprzedawców, na których się nacięłyście i u których nigdy więcej nie zrobiłybyście zakupów. Mam na myśli raczej tych, którzy nie mają wielu negatywów (bo od tych przecież należy trzymać się z daleka), ale po prostu zdarza im się pogrywać nie fair.

Ze swojej strony dodaję użytkownika SHOPS1 - umieścił w opisie funkcje przedmiotu, których on nie posiada, do czego przyznał się później w rozmowie telefonicznej. Zwrócił pieniądze pomniejszone o pierwotny koszt przesyłki (czyli "do klienta") informując, że nikt nie zwraca tych kosztów tylko ze względu na widzimisię klienta (nieprawda, bo zdarzały mi się już takie zwroty), bezczelnie przytaczając jakieś bzdurne przykłady o podróżowaniu taksówką. Po podaniu podstawy prawnej z informacją o dostarczeniu produktu niezgodnego z umową sprzedający uciął jakikolwiek kontakt. Allegro dało mu ostrzeżenie z prośbą o wyjaśnienie sprawy (bezskutecznie), po czym nałożyło na jego konto ograniczenie funkcjonalności. Zwrotu kosztów oczywiście nie dostałam - tak naprawdę nie zależy mi na tych kilkunastu złotych, ale na zwyczajnej ludzkiej uczciwości i rzetelności przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Uprzejmości już nie wymagam. W skrócie: NIE POLECAM!

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Nieuczciwi sprzedawcy na Allegro

Postprzez Astra » 27 gru 2014, o 01:27

Moze mialas po prostu pecha .
Wielokrotnie robilam rozne zakupy na Allegro i zawsze trafialam na super zalatwienie zakupow.
Dlatego moja opinia w kwestii zakupow allergowych jest wylacznie pozytywna.
Przynajmnie na razie. :)
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Nieuczciwi sprzedawcy na Allegro

Postprzez Czarna » 27 gru 2014, o 13:50

Na pewno miałam pecha, bo kupuję przez Allegro dużo od lat i żaden sprzedawca mnie nie oszukał. Zdarzyło mi się zwrócić towar, bo był niekompatybilny z moim sprzętem (moja wina) i sprzedający nie robił żadnych problemów. Zwracałam też raz uszkodzony przedmiot i również obyło się bez przeszkód. Wyżej opisana sytuacja była pierwszą problematyczną, niemniej postanowiłam założyć ten wątek, bo nie zdziwię się, jeśli na forum jest nas więcej z podobnymi doświadczeniami.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Nieuczciwi sprzedawcy na Allegro

Postprzez Panna_Mysia » 24 sty 2015, o 16:27

Ja również kupiłam już wiele rzeczy na Allegro przez te kilka lat, w czasie których posiadałam konto. Zawsze miałam pozytywne doświadczenia, jednak kiedyś ktoś włamał się na moje konto i wystawiał z niego używane telefony komórkowe jako nowe a potem ich nie wysyłał... Oczywiście zgłosiłam to do Allegro, ale zanim zmądrzałam zdążyłam już zapłacić koszty wystawiania przedmiotó sądząc, że to ja sprzedawałam i zapomniałam opłacić rachunków...

Dziś jestem duża i mądra. Zainwestowałam w dobry antywirus darmowy - AVG z firewallem. Nigdy, przenigdy nie zapisuję haseł w przeglądarce do tak ważnych kont. I czyszczę od czasu do czasu historię, tak na wszelki wypadek.

Sam temat wartościowy i potrzebny, chętnie od czasu do czasu zajrzę. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Nieuczciwi sprzedawcy na Allegro

Postprzez WszystkozAmeryki_com » 12 lut 2015, o 13:57

Pomyłki i niedomówienia mogą zdarzyć sie zawsze i niemal wszędzie,od tego zacznijmy. Grunt to w jaki sposób spór zostanie rozwiązany i inicjatywa nalezy także do samego sprzedawcy,po tym również można poznać jego fachowość i profesjonalizm.

WszystkozAmeryki_com
Extra Kobietka
 
Posty: 257
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 11:30

Re: Nieuczciwi sprzedawcy na Allegro

Postprzez igacek » 4 kwi 2017, o 17:05

posiadam konto od 7 lat na allegro i jak do tej pory tylko raz zostałam oszukana. Na szczęście sprawa trafiła na policje, pieniądze zostały mi zwrócone po dwóch tygodniach. Jednak zawsze przed zakupem sprawdzam opinie o sprzedającym i komentarze. Przezorny zawsze ubezpieczony.
Avatar użytkownika
igacek
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 12:05
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron