Uczucie ciężkości

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Uczucie ciężkości

Postprzez agddga » 14 lip 2011, o 23:01

Cześć,

moje drogie Kobietki, mam niezmiernie irytujący problem.
Otóż od kilu dobrych dni baaa tygodni czuję się ociężale jakbym była wielką słonicą...Gdybym przytyła z jakieś 15 kg.

Zmieniłam pracę, jestem sprzedawcą . Mam zmiany popołudniowe wiec nie mam czasu na jedzenie. Jadam 2 razy dziennie, gdy pracuję. Zaś gdy mam wolne pozwalam sobie na 4-5 posiłków. Jadłabym normalnie nom stop, ale nie chce. Słodycze to moja zmora uwielbiam je wcinać a zwłaszcza tak jak teraz podczas okresu. Nie wiem czemu porostu muszę coś zjeść. A to odkłada mi się na pupci i bioderkach a ostatnio na brzuchu:((

Mój problem twki w tym że brak mi motywacji. Jestem zaokrąglona to tu to tam i mam 20 lat. A niesety teraźniejsza moda jest taka że wszystkim podobaja sie chude szkapy. Nawet raz w pewnej firmie odpadałam i nie dostałam pracy bo jestem zbyt okrągła:(

Chodzi mi o to że oczytałam się na temat diety Dr.Dukana ale nie potrafię na nią przejść. Białko przez 5 dni? Nie dla mnie. Ja potrzebuję siły do pracy a nie przemęczenia.

Na siłownie też nie mam kiedy iść, pozatym każdy grosz odkładam na studia.
Powiedźcie mi co mam zrobić? By działać w jakiś sposób i schudnąć? Zmotywować się? WiecZnie widze w sobie coś ANTY.



Zagubiłam się, proszę o pomoc

Dziekuję.
agddga
 

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez certyfikowane_piekno » 18 lip 2011, o 12:10

@Agddga, dieta Dukana zbiera ostatnio niekorzystne opinie, m.in. tutaj możesz o tym poczytać:
http://zdrowie.dziennik.pl/diety/artyku ... adzie.html Przystępując do pracy nad sobą warto już na samym początku skonultować się z lekarzem medycyny estetycznej - wykona badania, doradzi i dobierze dla Ciebie indywidualną dietę. Tylko tak masz pewność, że dieta przeznaczona jest dla Twojego organizmu i nie będzie dla niego szkodliwa.
certyfikowane_piekno
 

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez mery » 28 lis 2012, o 18:15

Jeśli drzucisz słodycze i zaczniesz się ruszać od razu zauważysz efekty. Miałam podobnie jak ty że codziennie jadłam coś słodkiego i czułam się jak pączek, na prawdę miałam tyle słodyczy w sobie, mama podsunęła mi pomysł że może brakuje mi witamin i stąd to podjadanie. Dlatego zaczęłam brać witaminy i dodatkowo Mg żeby ograniczyć stres i bingo! słodycze jem żadziej i potrafię się od nich uwolnić. Wiem że ciężko jest ruszyć sie z domu, ale jeśli pojawi się łądna pogoda to wato pobiegać, nic za to nie płacisz a są efekty. Poćwicz też w domu i pamiętaj że motywację musisz sama znaleźć ale rób to dla siebie. Ja chudłam dla chłopaków, a jak ich traciłam to booom znowu jedzenie tycie i wzdęcia.

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez melinda » 2 gru 2012, o 18:14

Stosowanie diet pomaga raczej na krótką metę jak się nie zmieni nawyków. Trzeba zjeść porządne śniadania i tak spalisz w ciągu dnia a masz więcej energii. Do tego sporo warzyw i owoców i jak mery trzeba się ruszać, dotlenisz się będzie lepiej. No i trzeba jeść regularnie a nie jak się ma czas.

Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
melinda
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:44
Lokalizacja: Sopot

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez domenico_scarlatti » 10 gru 2012, o 13:23

Ja również zdecydowanie odradzam dietę Dukana(radzę Ci z własnego doświadczenia)
Ja również miałam ten sam problem co Ty i bardzo ciężko mi było odmówić sobie slodyczy. Wiem, że odrzucenie słodyczy brzmi prosto, ale w praktyce wcale to tak nie wygląda, zwłaszcza jak się jest do nich przyzwyczajonym i ciężko jest się im oprzeć. Ja teraz, jak mam ochotę na coś słodkiego, to jem parę suszonych śliwek(na marginesie to pomaga również na zaparcia, czego efektem jest właśnie uczucie ciężkości), piję jogurt albo biorę 2 łyżeczki kakao Deco Morreno(takie bez cukru z niską zawartością tlusczu), rozpuszczam w odrobinie wrzątku i zalewam gorącym mlekiem 0,5% :D Uwierz mi, to pomaga jak się ma ochotę na coś słodkiego^^ Dobrze jest też przygotować posiłek(jakąś salatkę, czy pokrojone owoce) przed wyjściem, zapakować i zabrać ze sobą, niż kupować gotowe posiłki.
Ale od razu mówię, że samo to nie wystarczy i należy zmienić swój sposób odżywiania, co wymaga trochę więcej czasu :/
domenico_scarlatti
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 16:37

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez mery » 30 gru 2012, o 23:56

Moim zdaniem to wszystko jest kwestią motywacji! Zacznij od tego, żeby przekonac siebie i wierzyc w to, dlaczego chcesz schudnąć. Potem w jaki sposób móżesz to zrobć. Codziennie mow sobie że dasz radę i zacznij więcej się ruszać. Jeśli odkladasz kazdy grosz to wykorzystaj swierze powietrze, zacznij spacerować, potem przerzuć się na trucht, w domu ćwicz. Po prsotu pokochaj siebie i zacznij walczć o dobre samopoczucie! Bo tutaj nie tylko chodzi o to zeby wygladąc ładnie, ale glownie o tożeby byc zdrowym! i nie mieć problemów z ukladem pokarmowym, stawami, kręgoslupem!!!

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez ktoska10111 » 31 gru 2012, o 16:39

Tak naprawdę napady głodu biorą się z tego, że masz nieprawidłowo zbilansowaną dietę, posiłki powinny być regularne o stałych porach, 5 posiłków dziennie. dużo wody przede wszystkim, 2 godziny po posiłku , nie pij w czasie jedzenie, żeby nie rozcieńczać soków żołądkowych. No śniadanie najważniejsze dużo białka, ponieważ ono długo się trawi i głód zaspokojony na dłużej, przerwy nie powinny być dłuższe w jedzeniu jak 3 godz. żeby nie doprowadzić do ataków głodu i obżarstwa.
Słodycze mają to do tego , że poziom insuliny się gwałtownie podwyższa, zwiększa się poziom hormonu szcześcia, ale potem szybko się obniża i znów masz ochote na słodycze, kółko się zamyka, Dlatego zjedz np. marchewkę, posiłki które mają niski indeks glikemiczny.


Jesli nie masz czasu ćwiczyć, musisz się skupić na diecie chociaż.
ktoska10111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 13:46

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez Zoi » 22 sty 2013, o 14:53

Ktoska świetnie to ujęłaś. Ja dodałabym jeszcze tylko trochę ruchu. Sama walczę z moim nałogiem do słodyczy…nie zawsze uda mi się przygotować jakąś sałatkę do pracy, ale polecam zakup Asnaxu, skutecznie zwalcza mój pociąg do słodyczy. Doceniam też, że są w blistrach i w końcu nie rozsypują mi się po torebce jak zwykłe gumy, które wcześniej żułam.
Zoi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 16:52

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez angeange » 29 sty 2013, o 14:38

Zdecydowanie ruch i więcej składników odżywczych, błonnika itp. Proponuję lekkie sałatki, które szybko się przyrządza i są naprawdę sycące (tutaj znajdziesz kilka fajnych przepisów: http://www.codogara.pl/category/przepisy-na-salatki/)
Możesz też przygotować zupy-kremy, które też są sycące i szybko się je robi. Raczej zrezygnuj z wielkiego, dwudaniowego obiadu, pij dużo wody i zamień słodycze na owoce i warzywa :)
Aaa i jeszcze jedno! Pij soki ze świeżo wyciskanych owoców, nie dość, że są pyszne, to zaspokajają też takie chwilowe napady głodu :)
angeange
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 11:00

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez tina22 » 30 sty 2013, o 10:59

unikaj słodzonych napojów ile tam jest kalorii

moja strona zobacz to cała ja
tina22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 09:28

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez angeange » 31 sty 2013, o 13:36

Racja, słodzone napoje odpadają :)
angeange
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 11:00

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez mery » 29 mar 2013, o 22:52

Ostatnio przetestowałam na sobie jedzenie sycących śniadań, dzięki nim tak jak już ktoś napisał mam energię, ale i co NAJWAŻNIEJSZE nie mam napadów głodu. Nie wiem jak Ty ale ja podczas takich napadów, jadłam tak jakbym była na jakimś wyścigu, po prostu pochłaniałam jedzenie. Potem się dziwiłam skąd ta zgaga, wzdęcia, zbędne kilogramy. Teraz jest już o niebo lepiej i no własnie nie łapią mnie te napady ;)

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez cherry_lady » 1 kwi 2013, o 11:50

Słyszałam, że chrom ogranicza apetyt na słodkości, ale sama nigdy nie próbowałam. Jem dużo słodkiego, ale też dużo się ruszam i to wystarcza. Bierz do pracy zdrowsze przekąski typu orzechy(ale też nie za dużo), jabłko czy zbożowe batoniki. Na początku ciężko się odzwyczaić, ale po dwóch tygodniach powinno już być dobrze. Do tego polecam zjeść warzywo jeżeli masz apetyt na coś słodkiego.
cherry_lady
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 17:14

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez Aleksandra Samoś » 4 kwi 2013, o 20:16

Przede wszystkim musisz zmienić swoje przekonania. Jeśli Ty nie będziesz chciała zmiany to nikt za Ciebie tego nie zrobi. Inicjatywa musi wyjść od Ciebie. Robisz to przecież dla siebie a nie dla kogoś innego. Zacznij od małych spraw takich jak zrezygnowanie z łodyczy i soków owocowych które zawierają sam cukier w sobie do tego dołóż regularny posiłek i już zauważysz zmiany. A później wprowadzaj kolejne zmiany małymi kroczkami ;)

Do 12 Kilogramów W Miesiąc --> foreverslim.pl
Aleksandra Samoś
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 09:38

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez mery » 15 kwi 2013, o 12:55

Teraz mam ciężki okres... Schudłam, ale nie przez regularne jedzenie, tylko przez to że pracuję i nie mogę jeść regularnie... Najgorsze jest o, że do domu wracam z pracy po 22 i nie chcę jeść wtedy, bo chwilę potem padam... Macie jakiś pomysł? Przerwę mam 15 minutową ;/ ech... Za każdym razem, jak zjem coś wieczorem to rano nie chce mi się jeść i się zmuszam plus znowu wróciły mi wzdęcia.;/

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez Tusia » 15 kwi 2013, o 13:09

U mnie nieregularne jedzenie działa niestety odwrotnie - tyję :/
I również mam problem wzdęć i zgagi. Pomaga espumisan w torebce, w domu mam alugastrin.
Do pracy robię sałatki z makaronem, sałatą, ryżem. Różne. Do przegryzienia naleśniki. Na szybko jogurt z płatkami. Mam parę pomysłów ;) Cieszę się, że idzie prawdziwe lato i wiosna, będzie można suszone owoce zastąpić prawdziwymi.
Tusia
 

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez mery » 21 kwi 2013, o 21:39

Tusia, nie znasz jakiś artykułów, lub może masz do polecenia stronkę na której znajdują się przepisy i sposoby na unikanie wzdęć?

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez Mariolkaboz » 9 maja 2014, o 12:18

Często uczucie ciężkości jest po przejedzeniu. Można to regulować odpowiednimi suplementami, bądź zmianą żywnościową. Dodatkowo może warto zrobić sobie badanie na nietolerancję niektórych pokarmów.
Mariolkaboz
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 14:13

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez Mała_Kaśka » 11 maja 2014, o 20:00

Ja miałam tak kiedy właśnie nieregularnie się odżywiałam i ogólnie zmiana nawyków żywieniowych dużo mi dała. Więcej pije też wody.
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez Bonnnie » 13 lip 2014, o 20:48

Zielona herbatka i ćwiczenia relaksujące np joga. Mi to pomaga. Wpadłam w rutynę, uzależniłam sie od ćwiczenia jogi, nie pamiętam kiedy ostatnio zrezygnowałam z treningu. Przyjemne i lekkie, a przy tym zdrowe. Polecam sklep internetowy, gdzie zakupicie sprawdzone przyrządy. SPAM

Ostatnio edytowano 13 lip 2014, o 23:19 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Bonnnie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 lip 2014, o 20:04

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez Lilijka » 13 sie 2014, o 15:45

Każdy by chciał się zdrowo odżywiać i być szczupłym. Nie jest to proste. Zazdrościłam moim majętnym znajomym, że chodzą sobie do dietetyka i chudną w oczach. W końcu pomyślałam, że sama nie dam rady i wykupiłam abonament na vitalii ze zbilansowaną dietą. Zakupy tygodniowe wychodzą mi w okolicach 50 zł, abonament też tyle wynosi i jakoś daje radę. Chociaż problem mam straszny bo nie potrafię odmówić sobie alkoholu, który na diecie jest zabroniony.

Kiedy sama próbowałam się odchudzać na własną rękę, zawsze miałam problemy z brzuchem i czułam się źle. Klucz to dobrze zbilansowana dieta. Jeśli będziesz jadła systematycznie po tygodniu nie będziesz już czuła głodu. Powodzenia!
Lilijka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 14:08

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez jałowa » 15 sie 2014, o 17:52

dobrze zbilansowana dieta to klucz do sukcesu odchudzania, niestety nie każdy w tym także i ja nie potrafię długo wytrwać w postanowieniu, przez jakiś czas staram się jeść mądrze i zdrowo, potem przychodzi jakieś załamanie i nagle zaczynam jeść niezdrowo, byle co i byle gdzie, i zaraz pojawiają się u mnie strasznie problemy ze wzdęciami. Poradźcie mi co mam robić żeby wytrwać w postanowieniu o zdrowym odżywianiu.
Avatar użytkownika
jałowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 238
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 13:07

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez elzbieta123 » 20 sie 2014, o 10:05

Wśród przyczyn wzdęć wymieniają najczęściej złe nawyki żywieniowe i niezdrowy tryb życia: ciągłe stresy, siedzącą pracę. Uważają też, że wpływ na dolegliwości przewodu pokarmowego mają czynniki genetyczne. Co na to lekarz? - Wzdęcia mogą być objawem poważnej choroby albo skutkiem zwykłego przejedzenia. Na ogół ich przyczyną są jednak zbyt obciążające posiłki i nadmiar stresów - mówi prof. Barbara Zahorska-Markiewicz, kierowniczka Katedry Patofizjologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. - Stresy wpływają na organizm, wywołując dolegliwości ze strony narządów, które są jego "słabymi punktami". To zależy od człowieka. Jedni reagują na stres przyspieszoną akcją serca, inni mają dolegliwości przewodu pokarmowego, na przykład biegunkę przed egzaminem - wyjaśnia prof. Zahorska-Markiewicz.

Przyczyną wzdęć może też być nerwowe jedzenie. Kiedy mamy mało czasu na posiłek, jemy szybko i staramy się dużo połykać, wtedy razem z jedzeniem połykamy też dużo powietrza. To powietrze dostaje się do jelit i powoduje wzdęcie brzucha.

Z pokarmów najczęściej wzdęcia powodują tłuste i ciężko strawne potrawy, pokarmy słodkie, gazowane napoje, a także takie warzywa, jak kapusta, groch i fasola, zwłaszcza gdy są gotowane z tłustymi dodatkami.

Czy to znaczy, że nie mamy jeść kapusty? - Nic podobnego - odpowiada prof. Zahorska-Markiewicz. - Są osoby, które nie mają wzdęć po kapuście. Poza tym ona ma bardzo mało kalorii, dlatego zachęcam do jedzenia. Najlepiej jeść ją kiszoną lub surową. Zresztą to odnosi się do wszystkich warzyw - zdrowsze są na surowo.

Powinno się też zrezygnować z picia napojów gazowanych, zwłaszcza słodkich, bo te wzdęciom szczególnie sprzyjają. Jeśli chodzi o wodę mineralną, lepsza jest niegazowana. Jeśli nam nie smakuje, można dodać do niej sok z cytryny.

Wiele osób odczuwa dolegliwości po mieszaniu niektórych pokarmów. Jakich - to także zależy od indywidualnej wrażliwości organizmu i przyzwyczajeń. - Skandynawowie popijają mlekiem wszystko, co jedzą, także potrawy mięsne, i nic im się nie dzieje. Warto poznawać kuchnie świata. To dobre i ciekawe, ale na co dzień najbardziej odpowiada nam żywienie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni - mówi prof. Zahorska-Markiewicz.

Najczęściej próbujemy sobie radzić ze wzdęciami i zaparciami, sięgając po lekarstwa. Nim sięgniemy po leki, warto jednak wypróbować naturalne sposoby. - Po pierwsze: ruch jest dobry na wszystko - radzi prof. Zahorska-Markiewicz. Zaleca także produkty zawierające bakterie kwasu mlekowego. Wskazane są kefir, maślanka czy jogurt. Chodzi o florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym, która ułatwia trawienie. Jeśli ktoś ma dobry skład flory, nie ma kłopotów z trawieniem. Mogą one jednak wystąpić w wyniku np. stosowania antybiotyków.

Pomogą także ziołowe herbatki, takie jak rumianek, który może być stosowany już od okresu niemowlęcego.
elzbieta123
 

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez Perl » 21 kwi 2017, o 08:42

elzbieta123 napisał(a):Skandynawowie popijają mlekiem wszystko, co jedzą, także potrawy mięsne, i nic im się nie dzieje.
[..]
Wskazane są kefir, maślanka czy jogurt. Chodzi o florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym, która ułatwia trawienie. Jeśli ktoś ma dobry skład flory, nie ma kłopotów z trawieniem.


Naprowadzisz mnie, bo nie zrozumiałam? :( Jak to jest z mlekiem, jogurtami, twarogami. Powodują wzdęcia, czy nie? I jak jest z warzywami, które "wyglądają" na ciężkie np. ogórek, czy pomidor?
Perl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 kwi 2017, o 08:03

Re: Uczucie ciężkości

Postprzez xena » 3 lip 2017, o 08:07

Kilka porad ode mnie
więcej ruchu
dużo warzyw i owoców
warto byłoby również włączyć do diety błonnik - polecam Fibra Vitale, najlepszy jeśli chodzi o takie sprawy. Poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, nic Ci nie leży na jelitach. Nie masz zaparć
no i jesli dalej bedziesz odczuwała problem i to nie pomoże to pozostaje wybrać się do lekarza.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]