Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez BlackWolf » 2 lip 2016, o 16:53

Najlepiej u swoich. ;)
Wszędzie znajdą się piękne miejsca czy to w Hiszpanii czy na Karaibach czy gdziekolwiek.
Zazwyczaj szukamy ich zagranicą a tak naprawdę w Polsce mamy tyle przepięknych miejsc, o których nawet nie wiemy, bo się tym polskim pięknem nie interesujemy. Zastanawiam się czy przynajmniej połowa Polaków dostrzega jak przecudny jest nasz kraj.
I wszystko to pod naszym nosem. I taniej i bezpieczniej.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez kokoszanel » 3 lip 2016, o 08:59

Polska. Mało mamy pięknych miejsc? E tam... wole Polskę ;)

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Woli » 6 lip 2016, o 17:31

Raczej w Polsce, ale zważywszy na to, że w krajach arabskich nie jest obecnie bezpiecznie, to nad polskim morzem będzie w tym roku pewnie bardzo tłoczno.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Biedrona » 12 lip 2016, o 22:38

My jeździmy co roku nad polskie morze.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
Katharine Hadley
Avatar użytkownika
Biedrona
Fajna Kobietka
 
Posty: 233
Dołączył(a): 8 lip 2016, o 12:14

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Hadassa » 13 lip 2016, o 10:47

W zeszlym roku byla Grecja w tym bedzie polska. Docelowo chcemy tak jezdzic. Raz tu raz tu.
Ale zobaczymy jak bedzie z dzieckiem ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez inek » 13 lip 2016, o 21:35

Byłam dwa razy na wakacjach za granicą, odkąd jestem z M. to jeździmy na wakacje w PL.
Raz byliśmy razem w Zakopane, dwa razy nad morzem.
Za tydzień też wybywamy nad morze. <3

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez karetia » 27 lip 2016, o 11:48

My od lat wyłącznie za granicę. Córka miała przy pierwszych wakacjach 7 miesięcy, a syn 5 - zagranicznych. Jednak dla nas podstawa to ciepła woda i ładna pogoda. Ostatni raz w Polsce na wakacjach byliśmy 11 lat temu - bez dzieci i nie wspominam tego dobrze. Pogoda była dramatyczna, a to koniec lipca. Na plaży przez 7 dni spędziliśmy 30 minut. Masakra. Teraz we wrześniu Turcja. Naprawdę wypasiony hotel z Travelplanet za 1600 zł od osoby. I wiem że będzie fajnie.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Haska » 28 lip 2016, o 18:28

To akurat słabe porównanie - trudno oczekiwać od Polski tego, co od Turcji. U nas też możesz kupić all, ale zapłacisz 3 razy więcej i standard nie będzie ten. A oczywiście nikt Ci nie zapewni, że pogoda będzie będzie, bo niby jak? Chyba najlepiej wybierać miejscówki z krytymi atrakcjami, co nie?
Ale to tylko teoria - też nie jeździmy od lat nad morze polskie, ale w góry i do różnych miast to już chętnie.
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez karetia » 29 lip 2016, o 11:32

Czy standard nie ten? W kiepskich hotelach tureckich możesz trafić rozrabiane alkohole i napoje.
W Polsce czegoś takiego raczej nie trafisz, ale przecież wiadomo, że za taką usługę trzeba zapłacić wielokrotnie więcej.
W Turcji 2k to już naprawdę wypasione hotele, a w maju można jechać do takiego z 5* za 1000 zł ze wszystkim.
I chyba za takie pieniądze to warto podróżować, co nie?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez karetia » 4 sie 2016, o 11:52

Góry to co jakiś czas odwiedzamy - ale zawsze właśnie hotele od razu ze spa, z wieloma atrakcjami dla dzieci.
Ale to są zawsze wyjazdy na dosłownie 2-3 dni, nie dłużej. Szukamy dobrego miejsca do zwiedzania, żeby były jakieś atrakcje, zakładając, że trafimy pogodę. Na razie jednak nie planujemy kolejnego wyjazdu - wrzesień za granicę, a na jesieni zabranie już raczej wolnego na kolejny wyjazd.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez monixxx » 7 sie 2016, o 19:48

Hej, ja się wybieram już drugi raz do parku Kulturinsel w Niemczech. w tym roku oplacalnie dla Polaków jest. Z dziećmi - tylko tam. Cudowne miejsce, święty spokój na całe dni.
monixxx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sie 2016, o 19:46

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez karetia » 8 sie 2016, o 11:53

Nic mi to nie mówi. Możesz napisać co więcej? Wakacje w Niemczech... o tym jeszcze nie słyszałam.
Ludzie raczej w tym okresie z Niemiec uciekają do ciepłych krajów. W zasadzie tam pogoda taka jak u nas.
Jeśli atrakcja nie jest kryta, to chyba nie ma sensu taki wyjazd.
Nie lepiej jakaś Grecja :D
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez monixxx » 14 sie 2016, o 14:19

karetia napisał(a):Nic mi to nie mówi. Możesz napisać co więcej? Wakacje w Niemczech... o tym jeszcze nie słyszałam.
Ludzie raczej w tym okresie z Niemiec uciekają do ciepłych krajów. W zasadzie tam pogoda taka jak u nas.
Jeśli atrakcja nie jest kryta, to chyba nie ma sensu taki wyjazd.
Nie lepiej jakaś Grecja :D

No wiesz, nie każdy ma takie podejście jak ty do wakacji, to raz :) A dwa - nie każdego stać na tropiki. Trzy - 25 stopni to zła pogoda? Nie bardzo :D
Niemcy to piękny kraj z Alpami, Berlinem, Hamburgiem, Dreznem, Kolonią, Akwizgranem, Monachium...tak wymieniać można długo. Warto trochę się dowiedzieć, zamiast bezsensownie skreślać na wstępie ;)

Co do Kulturinsela, polecam zajrzeć na ich stronę :) atrakcje są naprawdę ciekawe!
monixxx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sie 2016, o 19:46

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez czopikwodny » 30 sie 2016, o 20:38

monixxx napisał(a):
karetia napisał(a):Nic mi to nie mówi. Możesz napisać co więcej? Wakacje w Niemczech... o tym jeszcze nie słyszałam.
Ludzie raczej w tym okresie z Niemiec uciekają do ciepłych krajów. W zasadzie tam pogoda taka jak u nas.
Jeśli atrakcja nie jest kryta, to chyba nie ma sensu taki wyjazd.
Nie lepiej jakaś Grecja :D

No wiesz, nie każdy ma takie podejście jak ty do wakacji, to raz :) A dwa - nie każdego stać na tropiki. Trzy - 25 stopni to zła pogoda? Nie bardzo :D
Niemcy to piękny kraj z Alpami, Berlinem, Hamburgiem, Dreznem, Kolonią, Akwizgranem, Monachium...tak wymieniać można długo. Warto trochę się dowiedzieć, zamiast bezsensownie skreślać na wstępie ;)

Co do Kulturinsela, polecam zajrzeć na ich stronę :) atrakcje są naprawdę ciekawe!

To zabawne, bo ja tam też się wybieram niedługo z dzieckiem ;) Znajomi mnie namówili do Kulturinsela a ostatecznie przekonała promocja dla gości z PL
czopikwodny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 20:37

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez a_gatka » 15 lis 2016, o 13:35

A ja polecam zastanowić się nad tak bezmyślnym szeptaniem, bo kogoś ominie tytuł Szeptacza Roku. :) Naprawdę sądzicie, że ktoś uwierzy, że dwie obce sobie osoby zalogowały się tu tylko po to, aby przypadkowo trafić na siebie w tym temacie? :D
a_gatka
 

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez madziaks » 15 lis 2016, o 16:11

ja już w tym roku zastanawiałam się i porównywałam te dwie opcje. Jest teraz tyle biur i ofert w internecie, gdzie tygodniowe wakacje za granicą wyjdą nam połowe taniej niż nad polskim morzem, że w sumie jeżeli zna się angielski na tyle, żeby sobie poradzić za granicą to nie ma co się zastanawiać. Nawet miałam już upatrzoną ofertę na Maltę, ale w ostatniej chwili zrezygnowałam, bo mi sie dziecko rozchorowało dość poważnie.. ale za rok lecimy, nie ma co :)

Avatar użytkownika
madziaks
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez czekoladowa12 » 13 kwi 2017, o 19:39

Ja bez wahania wybieram za granicą. U nas w Polsce wakacje są drogie, nie oszukujmy się. Wolę dołożyć parę groszy i wyjechać coś pozwiedzać, mieć pewną pogodę. Z reszta teraz na necie jest dużo różnych porównywarek ofert np. suncenter, gdzie masz wycieczki jednych z największych touroperatorów. Ja tam w tamtym roku za przysłowiowe grosze poleciałam na Zakynthos. Trafiło mi się dobre last minute
Avatar użytkownika
czekoladowa12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 gru 2016, o 12:55

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Jaśmin » 14 kwi 2017, o 03:15

My w sumie robimy sobie ileś takich kilkudniowych wypadów w roku... Większość gdzieś blisko ale też i dalej. Od kiedy jesteśmy razem z José to byliśmy już w Krakowie kilka dni, w Barcelonie trzy dni. Teraz jedziemy na trzy dni na Gibraltar ale na pewno w tym roku czeka nas też Polska na szybki wypad i "właściwe wakacje" i zarazem podróż poślubna - Maroko, coś pewnie około tygodnia.

Tylko, że my robimy trochę inaczej bo szukamy okazji lotniczych i w docelowym miejscu staramy się nocować u rodziny, znajomych albo w hostelach. No chyba, że się nie opłaca to hotel ale taki 3 gwiazdkowy, bez nie wiadomo jakich luksusów. Bardziej powiedzmy "na dziko". Gdzie się da to staramy się dojechać własnym samochodem.

Na wakacje takie dłuższe i konkretniejsze na pewno nie wybrałabym Polski ale tylko ze względu na pogodę. Ja muszę mieć gorąco i dużo słońca oraz ciepłe morze z fajną plażą i zabytki historyczne czy architektoniczne. W Polsce takich warunków nie znajdę. W zeszłym roku byłam więc na Majorce na wakacjach improwizowanych z rodzicami... Jeśli dla kogoś liczy się relaks, spokój, to być może Polska to dla niego lepszy wybór. Niektórzy ludzie też nie lubią zbyt wysokich temperatur. To zależy chyba po prostu od upodobań. Jechać do Turcji czy Maroka po to by zdychać z gorąca czy siedzieć cały dzień w klimatyzowanym pomieszczeniu to też chyba lipa, co? Lepiej jechać nad polskie morze.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez mike_ » 15 kwi 2017, o 01:58

Życzymy wesołych świąt i mokrego dyngusa! Zapraszamy do nas do Petrovac, Buljaricy i Świętego Stefana :) Moja Czarnogórska rodzina ma fajne apartamenty z basenem w Czarnogórze :) Pozdrawiam ja i moja cała rodzinka, kuzyni i kuzynki

LINK

A BEZ LINKU NIE MOZNA?
mike_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 kwi 2017, o 01:53

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Nelly24 » 22 kwi 2017, o 11:05

raczej zagranica :)
Nelly24
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 kwi 2017, o 16:43

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Katarynka » 24 kwi 2017, o 14:05

Za granicę można naprawdę tanio! :) Ja jestem akurat uzależniona od podróżowania, więc w tym roku będzie obficie! :)

chirurgia intymna - intymnie bez problemów :)
Avatar użytkownika
Katarynka
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 13 sty 2016, o 15:24

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Demeter » 30 kwi 2017, o 16:43

Z ciekawości przeglądałam oferty i rzeczywiście za granicę można pojechać niedrogo. Widziałam na Itace sporo nawet o połowę taniej, Gran Canaria od 1400 zł, takie ceny kuszą. :) Myślicie, że warto?
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez imloco » 2 maja 2017, o 19:39

Jaśmin napisał(a):w Barcelonie trzy dni.

Barcelona jest super! Co zwiedziłaś?

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez Jaśmin » 3 maja 2017, o 00:56

Wiesz co, ja w Barcelonie mieszkałam kilka lat, więc zwiedziłam chyba wszystko co najważniejsze ;) Ale mój narzeczony był tam pierwszy raz więc wymyśliłam mu na te "trzy" dni naprawdę intensywny plan zwiedzania, tak, że nocą padaliśmy jak zabici z odciskami na nogach :D

W pierwszy dzień dotarliśmy wieczorem, więc z lotniska jechaliśmy na Sants, tam zostawiliśmy bagaże i szliśmy pieszo przez Arenas aż do punktu widokowego na Montjuïc, stamtąd z powrotem na Sants po bagaże i do mieszkania mojej przyjaciółki w Hospitalet.

Drugiego dnia pobudka z samego rana i zaczęliśmy od Camp Nou, który mieliśmy 2min pieszo, później metrem do centrum i tam długaśny spacer od Verdaguer przez Passeig de Gràcia, Placa Catalunya, Ramblas aż do Portu i Maremagnum a stamtąd przez Barri Gòtic do Parc de la Ciutadella.

W trzeci dzień już wyjeżdżaliśmy, więc na lotnisko. Mega szybka wycieczka, żałuję, że nie dotarliśmy do Sagrady Familii i parc Guell ale zabrakło nam już czasu. Jeden dzień dłużej by się przydał...

Nie zapłaciliśmy wiele bo znaleźliśmy okazyjny lot, mieszkaliśmy u mojej koleżanki na moim byłym mieszkaniu za friko, jedliśmy w McDonaldzie ;)

A Ty? Znasz Barcelonę?

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Postprzez imloco » 3 maja 2017, o 13:52

Byłam trzy razy. Ostatnio zwiedziłam Torres Bellesguard i bardzo polecam. Przede wszystkim się zdziwiłam, że można bez problemów wejść na dach. Po za tym byliśmy też w nowo otwartym domie Punxes - też świetna sprawa. Zwiedzanie w formie oglądania legendy. Jak ostatnio przeglądałam blogi podróżnicze, to na liście rzeczy do odwiedzenia mam Parc del Laberint. A co do parcu Guell, to fajnie, że jest otwarty wieczorami za darmo, chociaż ja jeszcze pamiętam jak nie było biletów do strefy z ławką. :/

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]