Żylaki, operować nie operować

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Żylaki, operować nie operować

Postprzez zioło » 6 wrz 2012, o 18:07

Witajcie

pisze bo mam dość nieładny problem i potrzebuje porady, zauwazyłam że na mojej łydce wyskoczyła żyła niestety jest dość mocno widoczna. W mojej rodzinie są dość spore problemy związane z zylakami ale zastanawiam się czy metoda operacyjna to jedyna dobra forma wyleczenia się z zylaków - nieukrywam że troche się boje wszelkich operacji. Czy moze korzystałyście z innych metod - nie operacyjnych, które okazały się skuteczne?

bede wdzięczna za porady, jeśli któraś z was zdecydowała się na operacje to będe wdzięczna za polecenie dobrego specjalisty.

pozdrawiam

Alla
zioło
 

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez annacyrana » 8 wrz 2012, o 23:57

Obecnie najlepszą metodą jest laserowe usuwanie żylaków. Jeśli dobrze się orientuję nie wyciągają oni żyły tylko osuszają ją redukując opuchliznę, ból i brzydki wygląd.

Zaproszenia weselne - Eleganckie zaproszenia na Twoją uroczystość ślubną
Łyżki do koparek - w naszym sklepie internetowym kupisz części do koparek najtaniej w Polsce!
annacyrana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 23:46

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez charakterna » 11 wrz 2012, o 16:08

Skontaktuj się z lekarzem , on na pewno przedstawi Ci ofertę jaka jest dostępna. I powie co będzie dla Ciebie najlepsze.

A.
Avatar użytkownika
charakterna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez magdaj » 20 wrz 2012, o 15:03

zioło napisał(a):Witajcie

pisze bo mam dość nieładny problem i potrzebuje porady, zauwazyłam że na mojej łydce wyskoczyła żyła niestety jest dość mocno widoczna. W mojej rodzinie są dość spore problemy związane z zylakami ale zastanawiam się czy metoda operacyjna to jedyna dobra forma wyleczenia się z zylaków - nieukrywam że troche się boje wszelkich operacji. Czy moze korzystałyście z innych metod - nie operacyjnych, które okazały się skuteczne?

bede wdzięczna za porady, jeśli któraś z was zdecydowała się na operacje to będe wdzięczna za polecenie dobrego specjalisty.

pozdrawiam

Alla


Skąd jesteś? Ja miałam przeprowadzany zabieg laserowy i pozbyłam się problemu. Jak coś to polecam usunięcie żylaków w szpitalu Medicover. Prywatnie, ale znają się na rzeczy.
magdaj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 14:08

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez alfaomega » 24 wrz 2012, o 21:22

ja też zalecam laserowe leczenie żył, wszystko odbywa się szybko i bezboleśnie,
na tym wideo zobaczysz jak to wygląda ;-)http://www.youtube.com/watch?v=9RVBeA1nzR4&
alfaomega
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 20:12

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez zioło » 24 wrz 2012, o 21:47

te laserowe operacje zylaków, brzmią zachęcająco, troche bliżej przyjrzałam się również doktorowi Zielińskiemu, może ktoś z Was był jego pacjentem ? polecacie ?
i może ktoś wie ile mniej więcej taka operacja kosztuje ?
zioło
 

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Hanna_Kowalska » 25 lut 2013, o 17:30

Ja też rozważam leczenie laserowe, ale to dopiero w ostateczności. Od jakiegoś czasu zaczęłam brać Diosminex i widzę widoczną poprawę. Ból i opuchnięcia nóg zniknęły, a same żyłki wydają się mniejsze. Co prawda jak na razie nie wiem do końca czy to tylko popękane naczynka, czy juz żylaki, ale leczyć się trzeba!
Hanna_Kowalska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 17:27

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez MedPolonia » 25 cze 2013, o 10:03

Szanowni Państwo,

według statystyk z powodu żylaków cierpi co trzeci Polak. Żylaki spowodowane są nadmiernym ciśnieniem krwi w żyłach, które rozpycha mało sprężyste ściany naczyń żylnych. Za powstanie żylaków szczególnie odpowiadają uwarunkowania genetyczne, ale także siedzący tryb życia, brak ruchu, zbyt obcisłe ubrania czy wysokie obcasy. Niewydolności żylnej sprzyja też przyjmowanie leków hormonalnych, przebyta ciąża, otyłość, płaskostopie i wady postawy. Pierwszymi zwiastunami problemów z krążeniem są bóle, obrzęki, drętwienie i pieczenie nóg, a także uczucie ich ciężkości i zmęczenia.

Łagodzić dolegliwości wywołane przez żylaki pomagają środki farmakologiczne i różnego rodzaju zabiegi. Jednym z nich jest małoinwazyjna metoda VNUS. Podczas tego zabiegu wykorzystywane są fale radiowe. Przez niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcie na skórze do żyły wprowadza się specjalny cewnik, dzięki któremu żyła zostaje podgrzana, zapada się, a następnie po wycofaniu cewnika zamyka się. Krew zostaje skierowana do innych, zdrowych naczyń. Opracowania na podstawie danych klinicznych potwierdzają, że zabieg VNUS zapewnia trwałe ustąpienie dolegliwości związanych z refluksem żylnym, a dzięki minimalnej ingerencji chirurgicznej taki zabieg nie wiąże się z koniecznością długotrwałego pobytu w szpitalu i rekonwalescencji. Po jego wykonaniu można natychmiast powrócić do normalnej aktywności.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia
MedPolonia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 cze 2013, o 10:03

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Dżuliana » 19 lip 2013, o 14:03

Operować czy nie operować - to zależy jak rozległe jest to schorzenie. Mój brat, mimo młodego wieku (miał wtedy 30 lat), musiał zostać poddany zabiegowi, zakrzepica robiła się już coraz poważniejsza, a wiadomo, że zatory są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Operował się w NZOZ MIKOMED w Łodzi u dr Jacka Mikosińskiego.

Ostatnio edytowano 28 lip 2013, o 11:42 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
Dżuliana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 17:39

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez jasama » 27 lip 2013, o 22:08

Lepiej najpierw spróbować różnych zabiegów na żylaki niż od razu dać się ciąć. Zabiegi z pewnością pomogą.

Ostatnio edytowano 28 lip 2013, o 11:43 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
jasama
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 21:26

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez dominatorka1 » 17 paź 2013, o 12:59

Witam serdecznie. Bardzo chciała bym się zapytać. Z tego co wyczytałam o żylakach są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

Ostatnio edytowano 17 paź 2013, o 13:14 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: za SPAM podziękujemy
dominatorka1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 12:57

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Daria_W » 30 maja 2014, o 11:16

Na pewno najlepiej coś z nimi zrobić, ale podobno teraz jest masa metod mniej inwazyjnych a naprawdę skutecznych. Niestety - wszystkie płatne;/
Avatar użytkownika
Daria_W
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 11:09

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Specjalista Aspazji » 4 sie 2014, o 01:32

Jeżeli żylaki są drobne wystarczy poddać się zabiegowi skleroterapii. Jest to nieoperacyjna metoda, dzięki której dochodzi do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez conscious » 15 paź 2014, o 10:21

oj dziewczyny, od razu ciąć... teraz są takie metody, że po zabiegu prawie nie ma śladu. ostatnio moja teściowa miała taki zabieg-nożki ma jak ta lala no a co najważniejsze lepiej się czuje :)
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez magda90 » 24 lis 2014, o 23:01

ja również mam żylaka na łydce, byłam u specjalisty i polecał mi właśnie zabieg laserowy, najdroższy z opcji ale też najlepszy, z żylakami nie ma co czekać tylko od razu wykonywać zabieg

magda90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 22:49

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Revelka » 28 lip 2016, o 12:15

A słyszeliście o metodzie VenaSeal na żylaki? Mojej mamie zaproponowano ten zabieg i zatanawiam się czy ktoś miał z tym doczynienia?

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez michalina90 » 6 wrz 2016, o 13:43

Jeśli to stan taki jak u mnie to warto poczekać ja mam wprawdzie pajączki ale wszyscy mi mówią, że na razie tabletki wystarczą ja stosuję Cyclovenę

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Cytruska » 2 lut 2017, o 23:29

Ja się obawiam zabiegu i to pod każdą postacią, czy ciąć czy nie, jednak zawsze to jest solidna ingerencja, a żyły to nie jest byle jaka sprawa. Naczytałam się ostatnio i trafiłam na opinię osób, które stosują krem VARIVE, choć sama jeszcze nie próbowałam, ale zawsze jest to naturalna alternatywa i jak twierdzą bardzo skuteczna, której warto się chwycić, niż od razu dawać się lekarzom.. :)
Cytruska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 paź 2016, o 10:38

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez iwciaa » 5 lut 2017, o 00:03

Oj tam od razu operacja :o Sama przecież mówisz, że masz na razie mało widoczna żyłke na nodze. Przestań sie denerwować i idz na jakas konsultacje do lekarza. Ja polecam ci specjalistów z profemedu.Polecam zabieg skleroterapii, który polega na podaniu leku obkurczającego w miejsce uszkodzenia żyły. Zabieg jest bezbolesny i własnie nadaje sie dla drobnych żylaków i pajączków.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez dradziszewska » 7 lut 2017, o 14:21

Są już dostępne nieoperacyjne metody leczenia żylakow, tak więc przede wszystkim powinnaś udac się do specjalisty to jest pierwszy krok potem możesz rozważac operacje czy inne metody leczenia. Najgorsze co mozesz zrobić to zbagatelizować obecność żylaków.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez iwciaa » 24 lut 2017, o 23:52

Oczywiście że bagatelizowanie obecnosci żylaków to jest wielki bład. Sa one bardzo niebezpieczne bardzo. poczatkowe stadium mozna wyleczyć bezinwazyjnie. Ta moja skleroterapia kosztowała tylko 500 zł, ale pozbyłam sie bezboleśnie nieładnych pajaczków i małych zylaków. oczywiscie przed zabiegiem miałam konsultacje z lekarzem, także wszystko na wysokim poziomie.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez coni » 8 maja 2017, o 14:00

Zgadzam się z Iwciaa, bagatelizowanie żylaków to ogromny błąd. Moja mama się o tym przekonała. Niepotrzebnie męczyła się z żylakami przez lata, borykając się z obolałymi nogami i uczuciem ciężkości. Dopiero po wielu namowach zdecydowała się na laserowe leczenie żylaków w Skoczowie, w AlfaMedycyna. I bardzo dobrze zrobiła. Teraz nie tylko nie odczuwa już bólu, ale też może nosić spódnice i spodenki, czego nie robiła przez kilka lat, bo wstydziła się żylaków :)
Avatar użytkownika
coni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 13:54

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez kalinna » 8 maja 2017, o 21:12

Jeśli są w naprawdę złym stanie to nie ma się nad czym zastanawiać

kalinna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 maja 2017, o 19:39

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Nina Kowalska » 18 lip 2017, o 15:49

Na pewno nie można tego ignorować! Polecam Ci udać się do lekarza specjalisty- z doświadczenia mogę z pełną świadomością zaproponować Ci szpital Lux Med w Warszawie. Mają tam świetny zespół specjalistów, którzy zajmują się leczeniem żylaków, a metod jest mnóstwo. Ja słyszałam, że świetna jest skleroterapia i sama namawiam mamę na taki bezbolesny i nie inwazyjny zabieg.
Nina Kowalska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 cze 2017, o 11:50

Re: Żylaki, operować nie operować

Postprzez Magnetoplag » 20 lip 2017, o 23:32

Chirurdzy zwykle wybierają jedną z kilku metod operacyjnych. Ich celem jest usunięcie całych żylaków. Różnice polegają na użyciu innych narzędzi lub innej technice wykonania zabiegu.

Skuteczność wyleczenia żylaków zależy przede wszystkim, od tego jak wcześnie zgłosimy się do lekarza. Warto pamiętać, że istnieje kilka metod, dzięki którym usuwanie żylaków nie wymaga operowania.
Avatar użytkownika
Magnetoplag
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 13:31
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]