Studia - jakie? Wasze kierunki?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez rusałka123 » 6 cze 2017, o 12:44

Ja zdecydowałam się na zaoczne na WSB - design w biznesie. Uważam, że to ciekawy kierunek i bardzo trudno znaleźć coś takiego na publicznych uczelniach. Plus, nie oszukujmy się - w dzisiejszych czasach sam dyplom, to za mało, potrzebne też doświadczenie, a tutaj będę mogła równocześnie studiować i pracować.
rusałka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 maja 2017, o 14:28

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Hannah » 9 cze 2017, o 15:25

Zarządzanie i Inżynieria produkcji na UE wrocław
Avatar użytkownika
Hannah
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 9 cze 2017, o 13:26

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez laelia » 9 cze 2017, o 16:09

Wydział Nauk Ekonomicznych oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez minotka » 12 cze 2017, o 11:22

:happy Ja wybrałam cyberbezpieczeństwo na wsb. Lubię tego typu sprawy. :happy
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez nora » 20 cze 2017, o 21:23

Niestety, ale studia w dzisiejszych czasach są tak niedostosowane do rynku, że pójście na nie to prawdziwa strata czasu

nora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 13:39

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:42

Jeśli chodzi o zaoczne to warto studiować już tylko coś bardzo praktycznego i konkretnego. W innym przypadku to nie ma żadnego sensu.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 12:41

Ja uważam że zdecydowanie są gorsze. Najlepiej nie decydować się ani na jedne, ani na drugie, ale jeśli już to tylko na stacjonarne.

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez banks » 11 lip 2017, o 18:51

Nie ma niestety teraz żadnej pewności, że jakikolwiek kierunek coś nam może zagwarantować. Sama się o tym doskonale przekonałam.

banks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 lip 2017, o 14:31

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez amka » 21 sie 2017, o 13:58

Wybór studiów jest trudny. Jednak najlepiej zdecydować się na kierunek, który nas interesuje. Powinniśmy uczyć się tego, co przyda nam się w przyszłości.

amka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sie 2017, o 13:53

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Patka_789 » 10 lip 2018, o 08:42

ja studiuje elektorniczne przetwarzanie informacji na UJ. kierunek informatyczny , duzo programowania, troche grafiki komputerowej projektowania stron internetowych
Patka_789
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 cze 2018, o 15:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Ailis » 4 sie 2018, o 09:17

Moim zdaniem po liceum warto podjąć jakiekolwiek studia ze względu na to, że nie masz żadnego zawodu, a wykształcenie zaledwie średnie. Ktoś, kto wybiera się do liceum powinien od początku liczyć się z tym, że będzie musiał uczyć się dalej, ale jeśli już chcesz coś robić, to myślę, że dobrym rozwiązaniem jest i praca i nauka; wszystko da się pogodzić , bo ja zdecydowałam się na studiowanie w Akademii Polonijnej w Częstochowie, moja kuzynka tam się uczyła i bardzo sobie chwaliła uczelnie. I zamierzam też pracować.
Ailis
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 cze 2018, o 14:25

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez KociaMama » 4 sie 2018, o 14:40

Studiowałam dziennie na licencjacie, teraz robię magistra zaocznie (zarządzanie właśnie :)). Na pewno na dziennych więcej się nauczysz, zakres materiału będzie szerszy, ale wiadomo, że jak człowiek pracuje, to najlepiej zaocznie studiować, spróbuj :) A co do pracodawców po studiach- nikt w CV nie każe wpisywać czy studiowało się dziennie, czy zaocznie, liczy się uzyskany stopień :)
KociaMama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 sie 2018, o 14:24

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Naira » 20 sie 2018, o 14:28

Patka_789 napisał(a):ja studiuje elektorniczne przetwarzanie informacji na UJ. kierunek informatyczny , duzo programowania, troche grafiki komputerowej projektowania stron internetowych


O, właśnie się nad tym zastanawiałam :) Polecasz ten kierunek?
Naira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 sie 2018, o 14:20

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez minotka » 9 wrz 2018, o 17:29

Ja zaczynam cyberbezpieczeństwo. Sądzę że jest to kierunek na czasie i z przyszłością.
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez ScarletLukia » 25 wrz 2018, o 23:31

Myślicie, że po przerwie w studiowaniu jest sens iść na magistra? Wcześniej nie wiedziałam, co chce dalej robić w życiu i stwierdziłem, że studia II stopnia robione dla tytułu nie mają sensu. Ale teraz ze względu na pracę chciałam iść na kierunek menedżersko-prawne, ale nie wiem, czy to dobry pomysł. Ten Cyber mnie zainteresował . Pomożecie?
Avatar użytkownika
ScarletLukia
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 18:49

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez oewsb » 28 wrz 2018, o 16:55

Witam! ScarletLukia nigdy nie jest za późno aby ponownie podjąć studia. Jeżeli interesują Cię studia II stopnia (standardowe, połączone z podyplomowymi lub onlnie) to zapraszam do zapoznania się z ofertą Wyższej Szkoły Bankowej na stronie: wsb.pl/kandydaci/studia-ii-stopnia Dodam, że zapisując się na studia II stopnia do 16 października możesz zaoszczędzić 700 zł: 300 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku studiów oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB
oewsb
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 kwi 2018, o 12:26

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Zosia18 » 3 cze 2020, o 13:34

Liczy się bardziej doświadczenie. Oczywiście studia są potrzebne, jednak after all, nie ma aż tak dużej różnicy pomiędzy studiami zaocznymi i dziennymi, jeśli masz jakieś fajne doświadczenie w pracy. Poleca studia w Krakowie, to miasto ma wiele do zaoferowania. Włącznie ze świetnym akademikiem https://livinnxpoland.pl/ ;)
Zosia18
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6 maja 2020, o 14:10

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez damari » 12 sie 2020, o 14:47

Ja już kończę psychologię i patrząc na rynek pracy raczej odradzałabym potencjalnym kandydatom na ten kierunek
damari
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 sie 2020, o 14:32

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez koffeinek » 25 wrz 2020, o 14:22

na zaocznych jest mniej wymagań przy zaliczeniach
koffeinek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 sie 2020, o 16:17

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Ola333 » 25 wrz 2020, o 19:05

Ja studiuję fizjoterapię dziennie i wiem, że na zaoczynch, jeśli chodzi o ten kierunek poziom również jest wysoki, chociaż wiadomo zależy to też od konkretnej uczelni. Pracodawcy raczej przychylniej patrzą na studia dzienne, ale jednocześnie wymagają wielu dodatkowych kursów, szkoleń, staży czy praktyk, a takie doświadczenia trochę łatwiej pozyskiwać, kiedy spędza się mniej czasu na uczelni, a więc studiuje w weekendy.

Jakikolwiek kierunek wybierzesz, warto by była to przemyślana decyzja i było to coś, co rzeczywiście chciałbyś robić albo do czego uważasz, że masz predyspozycje. To, czy później sprawdzisz się w danej branży zależy między innymi od Twoich cech osobowości. Znam wiele osób, które zmieniały kieruenk studiów i były z tego bardzo zadowolone oraz takie, które uparcie tkwiły na danej uczelni, chociaż męczyły się już na zajęciach i nie widziały się w danym zawodzie. Mogę polecić Ci artykuł https://perso.in/blog/jak-osobowosc-pom ... j-kariery/ który jest pomocny w rozważeniu dobrego dla siebie kierunku, który zaowocuje w przyszłości satysfakcjonującą pracą. :)
Ola333
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 wrz 2020, o 20:17

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez MaggieSi » 8 paź 2020, o 15:34

Terapeuta zajęciowy po szkole Cosinus. Może i profesja słabo płatna, ale daje mi mnóstwo satysfakcji i radości każdego dnia :)
MaggieSi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sie 2020, o 14:53

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Milosniczkazakupow » 15 maja 2021, o 10:13

Jeśli chodzi o zaoczne to teraz nie polecam - w czasie pandemii bardzo obnizył się poziom, a jednak spore pieniądze płaci się za studia zaoczne.
Milosniczkazakupow
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 11 maja 2021, o 20:26

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Tamagotchi » 18 maja 2021, o 09:08

Milosniczkazakupow napisał(a):Jeśli chodzi o zaoczne to teraz nie polecam - w czasie pandemii bardzo obnizył się poziom, a jednak spore pieniądze płaci się za studia zaoczne.


Też tak słyszałam o zaocznych :/ Choć w niektórych przypadkach również dzienne wypadają ciut gorzej...
Avatar użytkownika
Tamagotchi
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 10 maja 2021, o 15:52

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez oliwwia1991 » 8 cze 2021, o 21:51

A myślałaś o studiach informatycznych, teraz jest bardzo dużo różnych zawodów, nie tylko programownaie. Jednym z nich jest np. administrator sieci, możesz poczytać tutaj https://centrum-nawigacji.pl/ o szczegółach co i jak. IT to przyszłościowy kierunek więc warto nad nim pomyśleć :D :wink:
oliwwia1991
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 cze 2021, o 12:33

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez kkaassiiaa » 9 cze 2021, o 08:58

Ja planuję wybrać się na informatykę. Planuje administrować sieciami komputerowymi. Jeżeli nie wiecie kto to, poczytajcie sobie:
https://centrum-nawigacji.pl/
kkaassiiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 cze 2021, o 08:29
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Gua7