Trądzik różowaty

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Trądzik różowaty

Postprzez nowaczka » 30 maja 2012, o 18:51

Córka choruje na trądik różowaty, leki na zwykły trądzik nie działają, co polecacie?
nowaczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 18:43

Re: Trądzik różowaty

Postprzez hejman » 30 maja 2012, o 18:54

Skoro różowaty to polecam Ci Rozex, kuzynka używała go i szybko pozbyła się problemów
hejman
 

Re: Trądzik różowaty

Postprzez ona31 » 31 maja 2012, o 11:15

znajoma miała problem z tym samym, stosowała Acnezine i zadziałał w miarę szybko

PewnaPani.pl - moda damska i nie tylko, dla każdej kobiety
Avatar użytkownika
ona31
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 maja 2012, o 21:11

Re: Trądzik różowaty

Postprzez perfectly_imperfect » 4 lip 2012, o 21:38

Muszę niestety trochę zepsuć humor, ale trądzik różowaty to strasznie upierdliwa i trudna do ogarnięcia choroba skóry. Moja mama go ma i odkąd pamiętam boryka się z tym. Co jej pomogło na dłuższy okres to były naświetlania lampami UV(coś w stylu solarium), ale jeśli chodzi o ten trądzik to jest sytuacja bez wyjścia, jest to kwestia jedynie ograniczenie objawów.
perfectly_imperfect
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2012, o 19:41

Re: Trądzik różowaty

Postprzez pomcia » 14 lip 2012, o 09:50

A ja jednak namawiam na wizytę u dermatologa, on powinien dobrać rodzaj leczenia i pielęgnacji skóry. Na pewno nie powinna stosować żadnych kosmetyków komadogennych.
pomcia
 

Re: Trądzik różowaty

Postprzez Specjalista Aspazji » 31 sie 2014, o 22:44

Do leczenia trądziku różowatego stosuje się zabiegi laserowe. Leczenie polega na serii zabiegów naświetlania laserem IPL-em obszarów dotkniętych zmianami rumieniowymi bądź trądzikiem różowatym. Zabiegi wykonuje się co 3-4 tygodnie aż do osiągnięcia znaczącej poprawy.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Trądzik różowaty

Postprzez monisiamakeup » 2 wrz 2014, o 07:03

Moja przyjaciółka po wielu latach zmagań nieco się uporała... Ma już tego mniej. Ale blizn tyle... Będziemy to ścierać kwasami. Zobaczymy... Współczuję :( Wiem, jaką ona drogę przeszła ile płaczu było i krzyku...
Avatar użytkownika
monisiamakeup
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 12:29

Re: Trądzik różowaty

Postprzez Keira » 2 wrz 2014, o 22:13

Ja miałam dłuższy czas. Moja pani dermatolog przepisywała mi maści złuszczające oraz ważna jest przy tym dieta. Nie wolno ostrych potraw. Teraz po 6 latach stan mojej twarzy jest dobry. Trzeba znaleźć dobrego dermatologa.

SPAM

Ostatnio edytowano 3 paź 2014, o 08:55 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Keira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 22:10

Re: Trądzik różowaty

Postprzez Specjalista Aspazji » 5 wrz 2014, o 13:31

monisiamakeup napisał(a):Moja przyjaciółka po wielu latach zmagań nieco się uporała... Ma już tego mniej. Ale blizn tyle... Będziemy to ścierać kwasami. Zobaczymy... Współczuję :( Wiem, jaką ona drogę przeszła ile płaczu było i krzyku...


Na blizny potrądzikowe może stosować maść Cepan lub No-Scar. W aptekach znajdzie również kremy rozjaśniające przebarwienia. W redukcji blizn mogą pomóc zabiegi laserowe lub zabiegi karboksyterapii
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Trądzik różowaty

Postprzez Unoa » 13 wrz 2014, o 18:21

Trądzik moja zmora do niedawnego czasu. Poszłam prywatnie do lekarza i on przypisał mi całkiem inne tabletki, mocne. Musiałam podpisywać papierek że nie bede współżyć w czasie kuracji i takie tam. Lek to aknenormin.
Unoa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 18:35

Re: Trądzik różowaty

Postprzez Lagenko_pl » 15 wrz 2014, o 13:51

Faktycznie walka z trądzikiem nie należy do prostych i przyjemnych,często nie wystarczą zwykłe kosmetyki i dermatolog przepisuje nam kurację antybiotykami,znam wiele takich przypadków. Najlepiej bezie od razu udać się do specjalisty,nie zwlekać.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Trądzik różowaty

Postprzez kobietka77 » 22 wrz 2014, o 20:56

Tylko wiadomo jak z tymi specjalistami jest, albo się czeka, albo nawet nie zrobią dokładnych oględzin. Jak można coś samemu zaradzić bez zaszkodzenia sobie to tez warto próbować.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Trądzik różowaty

Postprzez Specjalista Aspazji » 27 wrz 2014, o 12:42

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry występującą najczęściej na twarzy. Leczenie polega na serii zabiegów naświetlania laserem IPL-em obszarów dotkniętych zmianami rumieniowymi bądź trądzikiem różowatym. Zabiegi wykonuje się co 3-4 tygodnie aż do osiągnięcia znaczącej poprawy.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Trądzik różowaty

Postprzez lulumiranda » 2 cze 2017, o 10:11

Kochane czy któraś z Was stosowała może kosmetyki Acnerose? Co o nich możecie napisać? Mianowicie zastanawiam się nad zamówieniem ich dla swojej mamy, ktora ma okrpny trądzk rózowaty już od lat. I w zasadzie to nie potrafi sobie z nim poradzić :(
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Trądzik różowaty

Postprzez Lucy » 13 cze 2017, o 08:15

Wiesz,,,, żaden kosmetyk nie zagwarantuje Ci na 100%, ze usunie trądzik rózowaty ponieważ nie jest to coś co można zlikwidować calkowicie. Jest to raczej typ skóry ( która swoja drogą wymaga odpowiedniej pielegnacji....). Kosmetyki Acnerose nie są takie tanie, ale moim zdaniem obecnie najlepsze jeśli chodzi o ten rodzaj cery. Z trądzikiem rózowatym zmagam się już od nie wiem ilu lat ale te naprawdę dobrze działaja na moją skóre.

Nie szu­kają pot­raw wyszu­kanych czy egzo­tycznych, ale wolą da­nia kon­wen­cjo­nal­ne, jak em­briony ptaków nielotów, mielo­ne or­ga­ny w powłoce je­lit, plas­try ciała świń czy bul­wy by­lin przy­pala­ne w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze ok­reśla się je ja­ko jaj­ka, kiełbasę, be­kon i frytki.
Avatar użytkownika
Lucy
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 08:26

Re: Trądzik różowaty

Postprzez lulumiranda » 14 cze 2017, o 13:35

Dziękuję kochana za odpowiedź. Mozesz mi jeszcze napisać jaki kosmetyk byś poleciła mojej mamie? Co byłoby najlepsze? Bo zastanawiam się nad kremem na dzień i nad kremem na noc....
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Trądzik różowaty

Postprzez Lucy » 14 cze 2017, o 13:43

Kup najlepiej zestaw. Ogólnie nie wiem czy widziałąś ale na stronie acnerose jest teraz zestaw w prezencie. Jak nie masz kasy to najlepiej kup pastę na noc. Sama nakłaam sobie ja codziennie na twarz grubą warstwą Rano wstaję a cera jest taka jakby rozświetlona, mniej się czerwieni. Jets super nawilżenie.

Nie szu­kają pot­raw wyszu­kanych czy egzo­tycznych, ale wolą da­nia kon­wen­cjo­nal­ne, jak em­briony ptaków nielotów, mielo­ne or­ga­ny w powłoce je­lit, plas­try ciała świń czy bul­wy by­lin przy­pala­ne w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze ok­reśla się je ja­ko jaj­ka, kiełbasę, be­kon i frytki.
Avatar użytkownika
Lucy
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 08:26

Re: Trądzik różowaty

Postprzez lulumiranda » 16 cze 2017, o 14:36

Mi kosmetyki poleciła dermatolog. Fajne! Możzesz śmiało zamawiać.
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Trądzik różowaty

Postprzez Lucy » 19 cze 2017, o 07:53

Dzięki! Kupiłam:) No zobaczymy cy się mamie spodoba....

Nie szu­kają pot­raw wyszu­kanych czy egzo­tycznych, ale wolą da­nia kon­wen­cjo­nal­ne, jak em­briony ptaków nielotów, mielo­ne or­ga­ny w powłoce je­lit, plas­try ciała świń czy bul­wy by­lin przy­pala­ne w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze ok­reśla się je ja­ko jaj­ka, kiełbasę, be­kon i frytki.
Avatar użytkownika
Lucy
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 08:26
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]