Aktywna turystyka dlaczego nie?

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez chewleciara » 25 cze 2015, o 09:34

Róża napisał(a):To akurat wydaje się nawet dla mnie oczywiste. W ciężkich trekach raczej się biegać nie da ale wojskowi w tych swoich trepach biegają a też wyglądają na górskie.


niby biegają ale czy to najwygodniejsze rozwiązanie? chyba najlepsze są trialowe buty albo lekkie trekingi. muszę sie porozglądać jeszcze. w każdym razie by być aktywnym turystą jednak trzeba trochę zadbać nie tylko o to gdzie spędzić urlop.

Róża napisał(a):
chewleciara napisał(a):w kazdym razie świadomość zagrożenia kontuzjami to podstawa odpowiedzialnej turystyki górskiej.

A nie wydaje ci się, że bieganie po górach jest szukaniem kontuzji?? Na starcie zakładasz nie właściwe buty bo do biegania raczej ciężko coś za kostkę znaleźć.

bieganie to w ogóle jeden z bardziej kontuzjogennych sportów. rozgrzewka odpowiednia i odpowiedni strój to znaczny spadek ryzyka kontuzji. warto się przygotować. jeszcze nie wybrałam butów. prawda jest taka też, że nie ważne co będziemu robić jako turyści, czy biegać czy żeglować, czy latać- oby tylko nie spędzać urlopu na hamaku czy leżaku- to jest zaraza turystyki

Róża napisał(a):A sowie góry zwiedzalaś już??

jest w nich coś takiego magicznego, czuje sie tam jakąś aure. ale są śietnie przygotowane na wszelkiego rodzaju turystykę. w pobliskich miastach są ośrodki rowerowe, paralotniarskie, wodne, narciarskie. jest mnóstwo świetnych tras rowerowych/narciarskich i do tego naprawdę są ładne widoki, ja polecam.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Hadassa » 26 cze 2015, o 11:28

I mimo wszystko przemycę coś o butach... Laski, koniec tego spamu...
spełniam obietnicę

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez annam22 » 6 lip 2015, o 15:37

Na rajdy chodziłam jako dziecko, teraz nawet nie słyszałam, żeby jakiś był organizowany. To była świetna przygoda :)

annam22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 lip 2015, o 15:27

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez eDom » 8 lip 2015, o 18:17

Jak najbardziej tak! To zdrowe i można się wiele dowiedzieć!
eDom
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 11:14

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Róża » 11 lip 2015, o 16:50

kubasa1 napisał(a):Pewnie że chodzę. Praktycznie cały czas tylko myślę kiedy by tu wyskoczyć na weekend w bieszczady. Świetna sprawa. Człowiek na prawde wie że żyje:D


A możesz polecić jakieś konkretne miejsca jeśli chodzi o bieszczady bo mam plan na wyjazd na tydzień tylko jeszcze się rozglądam a w planach jest kilka opcji
-Mazury
-Bieszczady
-beskidy

i zbieram jeszcze informacje bo najpewniej bede jechała na przełom sierpień/wrzesień i pytanie czy jeszcze pod namiot czy pod domek już i w jaki rejon najlepiej.
Avatar użytkownika
Róża
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 kwi 2015, o 09:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Stella » 12 lip 2015, o 14:12

Rowery i piesze wędrówki to głównie to co robimy na wczasach. Czasami lubię sobie po prostu poleżeć ale na długą metę to nie dla mnie
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez chewleciara » 17 sie 2015, o 11:26

no leżenie jakieby nie było fajne aktywną turystką nie jest :) ale opcja pół na pół też jest fajna
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Tusia » 30 sie 2015, o 19:05

ALe w ramach aktywności można nie tylko nurkowa czy skakać z wysokości, ale też jeździć na kładach, uczyć się fotografii. Opcji jest sporo. :)
Tusia
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez antola » 19 wrz 2015, o 20:52

chewleciara napisał(a):no leżenie jakieby nie było fajne aktywną turystką nie jest :) ale opcja pół na pół też jest fajna



Jestem "za". Też lubię aktywnie spędzać czas, dlatego też przykładowo w tym roku skorzystałam z ofert rejsów morskich the boat trip. Byłam na szlaku greckich wysp i było wspaniale. Widoki to raz. Dwa to super organizacja. Trzy to mega aktywny wypoczynek, masa zabaw na wodzie i imprez do białego rana. Cztery to niesamowite wspomnienia. A pięć to również leżakowanie na wypasionym jachcie ;) Ale aktywny wypoczynek przede wszystkim!
antola
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 11:07

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez miedzias » 20 sty 2016, o 13:28

Czy jest tu ktoś kto lubi kajaki? Czy nie? Ja dla mnie nie ma lepszej formy spędzania czasu.
miedzias
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sty 2016, o 18:43

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez L... » 26 sty 2016, o 11:25

w tym roku Gory Skaliste wiec na pewno aktywnie :) :in love:
L...
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Theila » 29 lut 2016, o 19:43

Ale czy któraś z was była na takich aktywnie zorganizowanych wakacjach ? Takie wakacje ciesza sie duzym zainteresowaniem. Sa takie oferty jak Itaki NoLimits gdzie wlasnie mozna sobie aktywnie zaplanowac to co sie lubi z najpiekniejszych miejscach na swiecie.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Kamilla105 » 21 mar 2016, o 14:44

Ja bardzo lubię aktywnie spędzać czas, szczególnie uwielbiam Bieszczady, wolę się przejść po górach niż leżeć plackiem na plaży (choć tego drugiego sposobu wypoczynku też oczywiście nie krytykuję :D ). Zawsze mam taką satysfakcję jak wyjdzie się na szczyt (nawet nie wielki), że coś udało mi się osiągnąć własnym wysiłkiem.
Kamilla105
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 08:27

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Theila » 21 kwi 2016, o 09:35

Tu w Itace raczej nie chodzi o samo chodzenie :) Bo np w opcji NoLimits są kierunkowe wyjazdy z nurkowaniem, albo z jazdą na rowerze, a nawet z zajęciami jogi.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez marlena81 » 26 kwi 2016, o 14:07

Też już zwiedziłam większość Polski, kocham Bieszczady i na pewno będę tam wracała, ale chciałabym zobaczyć więcej świata, uważacie, że taka wycieczka do Hiszpanii na start będzie dobrym pomysłem ?

marlena81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 kwi 2016, o 18:03

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Bibia » 27 kwi 2016, o 19:11

Theila napisał(a):Tu w Itace raczej nie chodzi o samo chodzenie :) Bo np w opcji NoLimits są kierunkowe wyjazdy z nurkowaniem, albo z jazdą na rowerze, a nawet z zajęciami jogi.


Obejrzałam na ich stronie Safari nurkowe Złoty Trójkąt - zdjęcia robią wrażenie i mieszkanie na jachcie też :)
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez a_gatka » 27 kwi 2016, o 22:42

Pomieszkałabym na jachcie... Aż się rozmarzyłam, no! :)
a_gatka
 

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez karetia » 10 sie 2016, o 11:41

Nie jestem zwolenniczką takich wyjazdów. To nie jest w moim stylu. Przede wszystkim lubię wygodę, wypoczynek, a na wakacjach 1-2 dni spędzamy na zwiedzaniu. Objazdówka byłaby dla mnie karą, a nie wypoczynkiem. Moim zdaniem coś takiego tym bardziej jest pozbawione sensu przy małych dzieciach. W czerwcu będąc z dwójką dzieci zwiedziliśmy Barcelonę, dało się, ale to był tylko jeden dzień. Na kilka dni zwiedzania na pewno bym się nie wybrała.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Merry77 » 23 lis 2016, o 11:15

Warto wybrać się w podróż kamperem. Tam bez problemu zmieścisz sprzęt turystyczny, a nawet rowery i można aktywnie spędzić urlop nawet w zimę ;) Wypożyczalni kamperów jest obecnie bardzo wiele, więc każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Osobisćie polecam Dethleffs Polska :)
Avatar użytkownika
Merry77
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lis 2016, o 09:55

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez KatBo » 29 lis 2016, o 16:50

z aktywnych sportów polecam zeglowanie, i odpoczynek i trochę sportu :)
KatBo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 lis 2016, o 16:45

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez nora » 20 cze 2017, o 14:16

Ja zawsze aktywnie podróżuję. Na tym właśnie polega podróżowanie, moim zdaniem ;) Nie rozumiem za bardzo siedzenia przy hotelowym basenie

nora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 13:39

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Aneta.Fi » 14 lip 2017, o 14:30

Ostatnio zaliczyłam Wyrypę Beskidzką i jestem z siebie dumna! 60km po Beskidach z plecakiem na plecach w błocie po łydki. Na mecie spisałam testament, ale obyło się bez zamawiania karawanu, jedynie stopy pieką po dziś dzień. To mój dotychczasowy rekord w ilości przełazikowanych kilometrów. ]:-)
Aneta.Fi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 lip 2017, o 14:46

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez kasia » 13 wrz 2017, o 17:49

Nie ma nic gorszego niż te wyjazdy które opierają się na leżeniu przed hotelowym basenem..

kasia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 13 wrz 2017, o 17:04

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez Kacperska » 27 paź 2017, o 12:41

kasia napisał(a):Nie ma nic gorszego niż te wyjazdy które opierają się na leżeniu przed hotelowym basenem..

Zamiast zrzucić trochę kg na wakacjach to wraca się jeszcze okrąglejszy. W życiu! Ja na wakacjach zawsze biorę słaby hotel, bo i tak większość czasu jestem poza nim :)

Zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej tutaj.
Avatar użytkownika
Kacperska
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktywna turystyka dlaczego nie?

Postprzez fargo » 9 lis 2017, o 15:29

Nie aktywna to w ogóle nie turystyka moim zdaniem. Ja bardzo lubię łączyć turystykę ze sportem.

fargo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 9 lis 2017, o 15:09
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]