Kocia strefa

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Kocia strefa

Postprzez igacek » 7 kwi 2017, o 15:50

Jeżeli już, to możesz postarać się kotu obrzydzić jego zachowania - delikatnie płoszyć kiedy drapie meble.
z doświadczenia wiem, że koty jeżeli mają dostęp do drapaka, kuwety, zabawek i jedzenia to nie sprawiają żadnych kłopotów - same radości.
Jasne, że maja jakieś swoje dziwactwa, które mnie denerwują ale zabronić kotu wskakiwać na meble to jakby go uwiązać na sznurku. Decydując się na kota należy brać pod uwagę jego niezależność i potrzeby. Koty najlepiej czują się kiedy są wysoko. po pierwsze dlatego, że mogą obserwować otoczenie i mają święty spokój.
Avatar użytkownika
igacek
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 12:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kocia strefa

Postprzez Demeter » 21 kwi 2017, o 18:15

szamannnka napisał(a):
Demeter napisał(a):Tak dla uściślenia to mleka nie mogą jeść też kocięta. Mleko krowie jest dla nich za tłuste.
Jak mam coś dać surowego to wolę to sparzyć, tak na wszelki wypadek, no ale moja jest młoda jeszcze. Mięso mogą też gotowane, ale bez przypraw. Domowe jedzenie nie, chociaż moja jak widzi kajzerkę to walczy. ;)
Co do karmy to kupuję jak @redorange666 w zoologicznym royal canin, albo purinę, moja woli raczej tą drugą.
Przede wszystkim zapytaj jak był karmiony do tej pory, bo nagła rewolucja może zaszkodzić.


Royal jest drogi i jakościowo słaby... może spróbuj czegoś innego? ;)


Allegra już sama dokonała wyboru pogardziła caninem, purinę wcina, ale sucha karma to w sumie dodatek do którego ma stały dostęp w misce, nie pożera jej w dużych ilościach.

@igacek moja kicia to były same radości, w sumie są, ale i bez problemów się nie obeszło. Czarna kocica, która złamała łapę - tak wiem coś nieprawdopodobnego - tylko ja mogłam tak trafić. :roll: Spadając z blatu w kuchni zaczepiła łapą najprawdopodobniej o drzwiczki piekarnika, bo w lewej tylnej łapie miała pięknie w linii prostej złamane wszystkie kości. Pierwsze usztywnienie oczywiście ściągnęła, drugie założył bardziej doświadczony wet, pod innym kątem. Na szczęście obyło się bez operacji, nie było odprysków i przesunięć, a wszystko szybko się zrosło. Teraz śmiga już bez usztywnienia, futro się wytarło, powoli odrasta. Najadłam się strachu, 3 razy wybudzałam kota z narkozy, straciłam masę nerwów, pieniędzy nie liczę, bo to rzecz nabyta. Mała dochodzi do formy, jedyne co to niestety zaliczy ruję przed sterylką, najpierw musi dojść do siebie po złamaniu.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Kocia strefa

Postprzez Fenek86 » 26 cze 2017, o 13:42

Koci specjaliści pomocy :D
Mamy 3.5 rocznego kocura wziętego z przytuliska. Kastrata. Nic nie niszczy czasem podgryzie rękę. Załatwia się normalnie do kuwety tylko mamy problem z jego znaczeniem sobie terenu. Opryskuje wszystkie meble.
Drugi problem polega na tym, że boimy się go wypuszczać na ogród żeby nam nie uciekł. Chodzi o to, że mam dom i mieszkanie i pomieszkujemy raz tu raz tam. Głównie w domu i jest to pierwsze miejsce w którym kot do nas trafił. Na razie dzień wygląda tak: otwieramy okna i pilnujemy kota to samo z drzwiami ogrodowymi. Wychodzimy z domu to zamykamy wszystkie okna i drzwi. Męczące.
Kocur jest z nami krótko i mamy obawy, że jak wyjdzie na zewnątrz to tyle go będziemy widzieć.
Chcielibyśmy żeby kot wychodził sobie na ogród i żeby wracał, nie żył jak w więzieniu. I żeby do nas przyzwyczaił się, wiedział, że tu jest jego dom. Jakieś rady?
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Kocia strefa

Postprzez Hadassa » 28 cze 2017, o 05:15

Poczekajcie jeszcze trochę z wypuszczeniem...
Albo idzcie na žywioł i wypuśccie...

U nas różnie było...kotka uciekła po kilku latach bycia u nas...
A obecna już 3 rok tu mieszka i jest luz..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kocia strefa

Postprzez Demeter » 30 cze 2017, o 21:12

Cóż Fenek kot, to kot. Nie ma złotego sposobu, moja jest niewychodząca, ba ona boi się ruszyć za próg. Ja na twoim miejscu bym jednak poczekała, bo wzięliście dorosłego kocura, starsze częściej sobie idą wolno.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Kocia strefa

Postprzez Fenek86 » 4 lip 2017, o 12:29

Na razie staramy się go do nas przyzwyczaić
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Kocia strefa

Postprzez Odetta » 13 lip 2017, o 12:18

Mam pytanie w związku ze żwirem dla kociąt. Czy słyszaliście może o jakim ekologicznym żwirku, ponieważ szukam jakiego dobrego rozwiązania dobrego dla mojejgo Tygrysa.
Avatar użytkownika
Odetta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 10:23

Re: Kocia strefa

Postprzez Fenek86 » 21 lip 2017, o 01:47

Poszedłem na żywioł. Nie pilnowałem i kota wcięło. Szukaliśmy wszędzie bez skutku. Cały bity dzień. Nie obyło się bez płaczu mojej Lady i bez awantury. Powaga drugi raz w życiu była na mnie taka wściekła, bo my się w ogóle nie kłócimy. Późnym wieczorem usłyszeliśmy miau i miau.
Wrócił do ogrodu. Czyli jednak wie, że tu ma dom.
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Kocia strefa

Postprzez Hallin23 » 24 lip 2017, o 12:27

Ja kupiłam mniejszą paczkę to jest 8 litrów. Ale się sprawdza, ładnie pochłania zapach i spoko się go czyści.



Za spam o żwirku podziękujemy.
Spamujecie gdzie się da.
Jeszcze jednen spam i zakładam ban na konta.

Ostatnio edytowano 26 lip 2017, o 20:09 przez BlackWolf, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Spam
Avatar użytkownika
Hallin23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 16:03

Re: Kocia strefa

Postprzez linijka » 30 mar 2019, o 00:27

dziewczyny a jaką karmę można podawać 4,5 miesięcznemu kociakowi? staram się mu na tą chwilę podawać mokrą, saszetki, puszki... trochę mięska, ryż.. kiedy mogłabym przejść na suchą?
linijka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 mar 2019, o 00:05

Re: Kocia strefa

Postprzez lidka_paluch » 14 cze 2019, o 10:33

Przepiękne fotki wrzucacie! :D Ja baaardzo chciałabym kota, ale jakoś trudno podjąć mi tę ostateczną decyzję. :D W końcu adoptuję jakiegoś malucha!
lidka_paluch
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 cze 2019, o 13:55
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron