Jak dbacie o wzrok?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Chilli » 28 kwi 2017, o 09:24

Hej, czy macie jakies swoje sposoby na poprawe wzroku, albo wspomaganie go? Czesto mnie bola oczy, chodze regularnie do okulisty. Ale zastanawiam sie czy zmienic cos w diecie albo cos brac zeby bylo lepiej. Czytalam ze wazna jest luteina bo organizm jej sam nie produkuje. Co o tym sądzicie? Dostarczacie w jakis sposob?
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Hadassa » 29 kwi 2017, o 22:22

Krople do oczu tak zwane sztuczne łzy.. albo zwykla sól fizjologiczna. No i ćwiczenia oczu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Chilli » 30 kwi 2017, o 11:47

Przyznam ze nazwa sól fizjologiczna już mnie odstrasza chociaż wiem, że nie będzie bolalo :D krople mam, zapuszczam czasami w pracy jak już nie daje rady. Pocwiczyc za bardzo nie moge, bo w pracy za oknami las biurowców ;/
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Demeter » 30 kwi 2017, o 12:07

Szczerze to ja chyba swój tylko niszczę. Krople do oczu to dla mnie koszmar i ostateczność, bo nie lubię tego uczucia, chyba jednak muszę się przemóc, bo co raz więcej czasu spędzam przy komputerze. Wieczorem przed snem mam wrażenie, że pod powiekami mam piasek. :(
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Hadassa » 30 kwi 2017, o 12:41

Chili chodzi ogolnie o dodatkowe nawilżenie oka... i warto to robić regularnie..
Niestety przy pracy przy kompie zapominamy o czestym mruganiu.
Co do cwiczen.... zamykasz oko... i krecisz gałkami ocznymi w jedną stronę w drugą patrzysz w lawo prawo gora dół. Otwierasz oko i spoglądasz w dal.. i powtarzasz...
Demeter koniecznie krople..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez dradziszewska » 6 maja 2017, o 10:56

Zgadza się z przedmówczyniami, krople i ćwiczenia oczu to jedyne rozsądne rozwiązanie.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez niehalo » 7 maja 2017, o 19:20

Na oczy bardzo pomaga wysiłek fizyczny. Może zatrzymać galopującą wadę nawet

niehalo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 maja 2017, o 19:15

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez babeczkowa » 22 maja 2017, o 13:15

Pracuję przy dobrym oświetleniu, zawsze zwracam na to uwagę. Oprócz tego zakraplam regularnie oczy i co jakiś czas łykam luteinę. Tabletki lutezan są bardzo fajne, właśnie na takie zmęczone oczy czy pogarszający wzrok. Lubię ten efekt gdy mogę siedzieć do późna a oczy mnie nie pieką :)
babeczkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 13:36

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez kartka » 22 maja 2017, o 17:57

Zamiast kupować super specjalne krople do oczu, polecam płyn do soczewek; ma podobny skład, ale 10x większą pojemność (za tę samą cenę, ofkors) :D
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Chilli » 23 maja 2017, o 20:29

No dobra ćwiczenia i krople. A co z dietą? Czytałam ostatnio że też jest ważna, Musimy podobno dostarczać dużo witaminy A i luteiny. Bo organizm sam jej nie produkuje. Czy uzupełniacie ja jakoś?
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez bibitka » 24 maja 2017, o 16:48

Dużą rolę odgrywa odżywianie jeśli chodzi o wzrok. Ja mam na szczęście bardzo dobry wzrok na to nie narzekam. Ostatnio przypadkowo na LINK czytałam że bardzo dobre na wzrok są jagody. W sumie to ja uwielbiam jagody także może warto kupować:)

PROSZE NIE SPAMOWAC

bibitka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 21:06

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez karoprz » 27 maja 2017, o 12:21

Zdecydowanie najwazniejszy jest nasz tryb życia. Jak pracujemy przed kompem, to dobrze dbać o to, żeby czas wolny spędzać bez niego. Oprócz tego długi sen jest zawsze odpoczynkiem dla oczu, byle nie kłaść się późno, ew entualnie stosować krople. Mój lekarz zalecał mi dużo pić, żeby nawilżyć śluzówkę oka i tabletki lutezan, o ktorych tutaj juz ktos mowil (przy czym ja też mam wadę wzroku i bardzo dużo używam komputera, także przed kupieniem czegoś warto pogadac z okulistą albo lekarzem pierwszego kontaktu).
karoprz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2017, o 13:22

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Hadassa » 27 maja 2017, o 22:00

Chilli napisał(a):No dobra ćwiczenia i krople. A co z dietą? Czytałam ostatnio że też jest ważna, Musimy podobno dostarczać dużo witaminy A i luteiny. Bo organizm sam jej nie produkuje. Czy uzupełniacie ja jakoś?

Podobno czerwone warzywa wskazane.


Za spam tabletkowy z luteina podziekujemy. Poleca bany...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez luka » 3 cze 2017, o 20:34

na pewno preparaty z luteiną i wyciągiem z jagód. Ważne są ćwiczenia oczu np. raz patrzysz blisko raz daleko lub wyobrażenie sobie koła i obwodzenie wzrokiem po okręgu. Szczególnie osobom pracującym przy komputerze polecam takie ćwiczenia

luka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 cze 2017, o 17:15

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez babeczkowa » 26 cze 2017, o 15:19

Suplementuję luteinę raz na jakiś czas, właśnie gdy odczuwam nadmierne zmęczenie oczu komputerem. Właściwie luteina+cynk to obrońcy wzroku i najlepiej łykać w takim połączeniu. Może spróbujesz z lutezanem? Myślę, że to rozwiąże problem. W diecie jeszcze jajka, owoce morza, mleko, jagody i oleje roślinne wspomagają wzrok :)
babeczkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 13:36

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez laelia » 26 cze 2017, o 17:17

babeczkowa napisał(a): (..) i oleje roślinne wspomagają wzrok


ale to chyba tylko z czarnuszki, kokosowy i z nasion pietruszki? Czy jakieś jeszcze?

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez kasiakubel » 29 cze 2017, o 14:44

ja używam codziennie kropli do oczu :) tylko zawsze miałam problem z ich aplikacją, ale kiedyś przeczytałam super artykuł na blogu apteki melissa o tym jak prawidłowo stosować krople do oczu. muszę przyznać, że było to bardzo przydatne :)
kasiakubel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 09:52

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Magnetka » 30 cze 2017, o 14:22

Diete na pewno trzeba wzbogacić o ryby, owoce morza, warzywa :) Ale luteiny sam organizm nie produkuje, więc ja też biorę lutezan własnie. Polecam, w aptece mi poleciła Pani farmaceutka. A o wzrok trzeba dbać, bo na starośc to tylko okulary nam zostaną. Trzeba mysleć o tym wczesniej.
Magnetka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 cze 2017, o 14:21

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Demeter » 30 cze 2017, o 19:23

Kupiłam krople i stosuję każdego dnia ulga jest i to duża.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez kamiila » 22 sie 2017, o 13:01

Ja oprócz odpowiedniej diety, zaczęłam brać tabletki z luteiną i borówką, kupiłam je za poleceniem farmaceutki w aptece, bo szukałam czegoś dobrego na zmęczone klimatyzacją oczy :)
Avatar użytkownika
kamiila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 09:32

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez anetatere32 » 22 sie 2017, o 13:53

regularnie nawilżam kroplami lub solą fizjologiczną i noszę okulary podczas pracy na komputerze

http://www.pcme.pl/nowotwor-skory-objaw ... e-klinika/ - ustrzeż się przed nowotworem skóry!
anetatere32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lip 2017, o 13:46

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez kamiila » 28 sie 2017, o 20:57

kamiila napisał(a):Ja oprócz odpowiedniej diety, zaczęłam brać tabletki z luteiną i borówką, kupiłam je za poleceniem farmaceutki w aptece, bo szukałam czegoś dobrego na zmęczone klimatyzacją oczy :)
Teraz nawet zerknęłam na opakowanie, żeby nazwę spisać, bo wcześniej jej nie pamiętałam :) Te witaminy to Na oczy Forte z Doppelherz ;)
Avatar użytkownika
kamiila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 09:32

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez wicia » 30 sie 2017, o 09:23

co z suplementami na wzrok? Dają coś? Jakich składników w nich szukać, któe najlepiej na oczy działają? Wiem że w jagodach jest duzo witamin i chyba w batatach tez, czy aronia też dobrze działa na oczy?
wicia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 09:21

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Hadassa » 30 sie 2017, o 15:13

Wicia. Moja okulistka powtarzala że czerwone i pomarańczowe warzywa i owoce

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak dbacie o wzrok?

Postprzez Elwirka1 » 31 sie 2017, o 12:03

Co to ćwiczenia oczu?

Elwirka1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sie 2017, o 11:59
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]