Studia podyplomowe - czy warto?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez karo_karo » 31 maja 2016, o 13:40

Hej dziewczyny,

właśnie kończę magisterkę i zastanawiam się nad jakąś podyplomówką. Co o tym sądzicie? Jakie są wasze doświadczenia - warto poświęcać czas na kolejne studia? Dodam tylko, że mam już pracę :)
karo_karo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:20

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Katarynka » 3 cze 2016, o 13:27

Też ostatnio myślę o podyplomowych ... ale najbardziej szkoda mi pieniędzy :) Jeśli ma to dodać tobie wiedzy, albo ma przyczynić się do samorozwoju to myślę, że warto. Też mam pracę, a podyplomowe czasami mogą coś dać, szczególnie, że często są mocno ukierunkowane w danym temacie.

chirurgia intymna - intymnie bez problemów :)
Avatar użytkownika
Katarynka
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 13 sty 2016, o 15:24

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 15:40

Kochana,

myślę, że zawsze warto się kształcić. Studia podyplomowe są ważne. Poza tym - swoje horyzonty trzeba poszerzać, a nie stać w miejscu. Być może Twój pracodawca doceni to, że mimo to, iż masz pracę, wciąż masz ambicję, by się kształcić. Zatem moim zdaniem odpowiedź na Twoje pytanie jest jednoznaczna.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez dradziszewska » 4 sie 2016, o 21:15

Ja mam skończone studia inżynierskie, magisterskie i podyplomówkę, znam się na tym co robię i warto było. Te dwa lata zlecą chwila moment a papier wi wiedza zostanie.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Ona1988 » 25 wrz 2016, o 17:01

moim zdaniem jak masz okazję to warto iść dalej się kształcić. Zawsze to jest dodatkowa wiedza która może być potrzebna np w pracy.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Bounty » 27 wrz 2016, o 15:00

Moim zdaniem warto. Co prawda studia podyplomowe są drogie, na rok przy kilku zjazdach ale zawsze warto się dokształcać w danej dziedzinie, która nas interesuje. Wybór takich studiów jest bardzo szeroki więc na pewno można znaleźć coś dla siebie. Często także pracodawcy wymagają od nas aby na takie studia się udać, czasami nawet proponują dofinansowanie.

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Ivuka » 27 wrz 2016, o 15:12

Ja uważam, że studiów nigdy za wiele, ale generalnie bardzo lubię zdobywać nową wiedzę i chciałabym zostać profesorem :D Zależy, czy chcesz iść na studia, żeby dalej się rozwijać, czy masz w tym jakiś inny cel. Ja zawsze studiowałam bo chciałam, dla własnego rozwoju, niekoniecznie dla pieniędzy, ale w sumie wybrałam dochodowy kierunek, więc nie narzekam. A teraz za tydzień zaczynam kolejne studia, bo wymyśliłam sobie, że może kiedyś będę chciała zmienić zawód i wtedy nowe studia mi się przydadzą, a przy okazji rozwiną moje zainteresowania.
Ivuka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 wrz 2016, o 15:05

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Silesiana » 6 paź 2016, o 14:53

Warto iść na studia podyplomowe, tylko najlepiej by było, gdyby były one dostosowane np do branży, w której pracujesz, albo będziesz chciała pracować. Podyplomówki to już nie to samo, co studia.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Ona1988 » 7 paź 2016, o 23:02

Ivuka napisał(a):A teraz za tydzień zaczynam kolejne studia, bo wymyśliłam sobie, że może kiedyś będę chciała zmienić zawód i wtedy nowe studia mi się przydadzą, a przy okazji rozwiną moje zainteresowania.


A co za studia sobie wybrałaś?

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez cukier puder » 14 sty 2017, o 10:42

ZAWSZE warto ;)

"Can't you see there's a world out there?
Don't be scared"

Placebo 'Pity Party'
Avatar użytkownika
cukier puder
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 14 sty 2017, o 10:13
Lokalizacja: Polska

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Berni25 » 16 sty 2017, o 09:59

Też myślę, że warto. Zawsze warto inwestować w siebie
Berni25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sty 2017, o 09:20

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 12:46

Już lepiej zapisać się na jakieś kursy (często mniej płatne), albo do jakiejś szkoły policealnej żeby zdobyć praktyczne umiejętności.

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez amka » 21 sie 2017, o 13:59

A może lepiej iść na kolejne normalne studia? Po co Ci podyplomówka?

amka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sie 2017, o 13:53

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Mireczka » 22 sie 2017, o 16:05

Pewnie chodzi o czas :) Całe studia trwają minimum 3 lata, no chyba że magisterskie 2 lata po licencjacie i 1,5 po inż, a podyplomowe tylko rok :)
Mireczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 sie 2017, o 16:00

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez espanka » 12 paź 2017, o 12:47

Obecnie to każdy pracodawca ciśnie żeby się szkolić, a już najlepiej w swoim zakresie, bez wykładania kasy przez niego. Muszę się rozejrzeć za jakimiś podyplomowymi studiami, przydały by mi się uprawienia pedagogiczne, bo to mi otwiera też inne mozliwości pracy.
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez bokife » 20 paź 2017, o 21:21

warto pewnie że wartyo zawsze jakies wykształecenie !

bokife
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 paź 2017, o 17:35

Re: Studia podyplomowe - czy warto?

Postprzez Legumina » 21 lis 2019, o 15:24

Oczywiście, ze warto się szkolić. Mam wielu znajomych, którzy już 2 lata po studiach szukają studiów podyplomowych. To dla niech naturalna ścieżka rozwoju. Coraz więcej dziedzin życia zmienia się tak szybko, że trzeba się ciągle dokształcać. Tu już nie tylko medycyna, ale np. księgowość, prawo czy marketing to dziedziny w których nie można zostać tylko na podstawowym wykształceniu. W Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi co semestr powstają nowe kierunki studiów podyplomowych zarówno w trybie weekendowym jak i internetowym.
Legumina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 03:10
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]