Okna na lata

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Okna na lata

Postprzez muffinka » 13 lip 2017, o 15:24

Aż mnie ciarki przechodzą jak sobie przypomnę remont w domu z wymianą okien u rodziców. Kilkanaście lat temu to było, ale już praktycznie dokończyły żywota, nie domykają się, są nieszczelne, wypaczone, szukamy czegoś solidniejszego, zeby mieli już na dług, dlugo i żeby wymienić przed zimą. Co polecacie? My się z rodzeństwem dołożymy im, więc mogą być ciut droższe, byle dobre. :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Okna na lata

Postprzez scoop » 16 lip 2017, o 21:31

No to z dobrego założenia wychodzicie:) Ja się zgadzam, że na oknach nie warto oszczędzać. To jest zakup na naprawdę długie lata i trzeba w niego zainwestować. Poszukać sprawdzonej dobrej firmy, najlepiej z montażem od razu, żeby potem przy ewentualnej reklamacji mieć wszystkie argumenty po swojej stronie:) Pytanie właśnie jaka firma... Ja mam okna jednego producenta w domu (nie chce po nim jechać, więc nie będę obgadywać);), ale go zdecydowanie nie polecam:) Jak ktoś z forumowiczów go tu wymieni to wejdę z nim w zażrtą dyskusję;)
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Okna na lata

Postprzez Brankala » 17 lip 2017, o 22:12

My mamy do wymiany okna w domu babci. Dom jest przedwojenny (mały pałacyk) i ma jeszcze drewniane okna ale juz są tak zniszczone, że wymagają wymiany. Jestem na etapie szukania solidnej firmy, która tak wymieni okna, żeby budynek sie nie rozsypał :/ Okna tez muszą komponować sie z całością :/
Avatar użytkownika
Brankala
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 22:39

Re: Okna na lata

Postprzez muffinka » 21 lip 2017, o 16:29

scoop napisał(a):No to z dobrego założenia wychodzicie:) Ja się zgadzam, że na oknach nie warto oszczędzać. To jest zakup na naprawdę długie lata i trzeba w niego zainwestować. Poszukać sprawdzonej dobrej firmy, najlepiej z montażem od razu, żeby potem przy ewentualnej reklamacji mieć wszystkie argumenty po swojej stronie:) Pytanie właśnie jaka firma... Ja mam okna jednego producenta w domu (nie chce po nim jechać, więc nie będę obgadywać);), ale go zdecydowanie nie polecam:) Jak ktoś z forumowiczów go tu wymieni to wejdę z nim w zażrtą dyskusję;)

A to są ludzie, którzy montują sobie sami? ;) Jakoś sobie nie wyobrażam tego w naszym przypadku. Ale powiem Ci, ze mnie zaciekawiłaś tym niesolidnym producentem, w sumie czego nie brać też warto wiedzieć ;) Fakt, szukamy czegoś porządnego, tym bardziej, ze to dla rodziców.
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Okna na lata

Postprzez Brankala » 22 lip 2017, o 00:00

muffinka napisał(a):
scoop napisał(a):No to z dobrego założenia wychodzicie:) Ja się zgadzam, że na oknach nie warto oszczędzać. To jest zakup na naprawdę długie lata i trzeba w niego zainwestować. Poszukać sprawdzonej dobrej firmy, najlepiej z montażem od razu, żeby potem przy ewentualnej reklamacji mieć wszystkie argumenty po swojej stronie:) Pytanie właśnie jaka firma... Ja mam okna jednego producenta w domu (nie chce po nim jechać, więc nie będę obgadywać);), ale go zdecydowanie nie polecam:) Jak ktoś z forumowiczów go tu wymieni to wejdę z nim w zażrtą dyskusję;)

A to są ludzie, którzy montują sobie sami? ;) Jakoś sobie nie wyobrażam tego w naszym przypadku. Ale powiem Ci, ze mnie zaciekawiłaś tym niesolidnym producentem, w sumie czego nie brać też warto wiedzieć ;) Fakt, szukamy czegoś porządnego, tym bardziej, ze to dla rodziców.

Prawie sami montują ;) Kupują w np. w OBI okno z promocji dzwonią do Pana Zdzisia i pan Zdziś przychodzi i montuje i raz mu wyjdzie a raz nie. Wiadomo, że ma sie okno w dobrej cenie ale do mnie to nie przemawia ja jednak wole poświecić trochę czasu i poszukać firmy, która przyjdzie, pomierzy, doradzi i weźmie odpowiedzialność za zamontowanie.
Avatar użytkownika
Brankala
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 22:39

Re: Okna na lata

Postprzez scoop » 24 lip 2017, o 17:57

Brankala napisał(a):
muffinka napisał(a):
scoop napisał(a):No to z dobrego założenia wychodzicie:) Ja się zgadzam, że na oknach nie warto oszczędzać. To jest zakup na naprawdę długie lata i trzeba w niego zainwestować. Poszukać sprawdzonej dobrej firmy, najlepiej z montażem od razu, żeby potem przy ewentualnej reklamacji mieć wszystkie argumenty po swojej stronie:) Pytanie właśnie jaka firma... Ja mam okna jednego producenta w domu (nie chce po nim jechać, więc nie będę obgadywać);), ale go zdecydowanie nie polecam:) Jak ktoś z forumowiczów go tu wymieni to wejdę z nim w zażrtą dyskusję;)

A to są ludzie, którzy montują sobie sami? ;) Jakoś sobie nie wyobrażam tego w naszym przypadku. Ale powiem Ci, ze mnie zaciekawiłaś tym niesolidnym producentem, w sumie czego nie brać też warto wiedzieć ;) Fakt, szukamy czegoś porządnego, tym bardziej, ze to dla rodziców.

Prawie sami montują ;) Kupują w np. w OBI okno z promocji dzwonią do Pana Zdzisia i pan Zdziś przychodzi i montuje i raz mu wyjdzie a raz nie. Wiadomo, że ma sie okno w dobrej cenie ale do mnie to nie przemawia ja jednak wole poświecić trochę czasu i poszukać firmy, która przyjdzie, pomierzy, doradzi i weźmie odpowiedzialność za zamontowanie.

Tak, mi się też wydaje, że większość ludzi montuje sobie okna na własną rękę... A to błąd. Tu jednak nie warto oszczędzać, trzeba wziąć fachowca, kogoś kto sie na tym zna. Przecież to kupa kasy takie okna. One muszą wytrzymać dłuuuugie lata, nie wypaczać się, mają być szczelne, trzymać ciepło, izolować od hałasu... No dużo tych wymagać, więc trzeba się do tego dobrze przygotować :)
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Okna na lata

Postprzez Brankala » 25 lip 2017, o 23:55

Byłam teraz kilka dni na działce i obok sie buduje dom i siedząc w ogrodzie podglądam budowę. Podglądam z wielkim zapałem bo dom babci ciągle wymaga remontów :/ Ekipa montowała okna i muszę przyznać, że jak na tak spory dom robili to bardzo sprawnie, to co mnie zachwyciło to to, że wreszcie miałam okazje zobaczyć okna w 2 kolorach, super sprawa. Poprosiłam po sąsiedzku Panów, żeby i do mnie podeszli i popatrzyli na to co trzeba było by zrobić w domu babci. Mają przyjechać w piątek, ciekawa jestem co zaproponują.
Avatar użytkownika
Brankala
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 22:39

Re: Okna na lata

Postprzez kusicielka » 31 lip 2017, o 08:52

Brankala napisał(a):Byłam teraz kilka dni na działce i obok sie buduje dom i siedząc w ogrodzie podglądam budowę. Podglądam z wielkim zapałem bo dom babci ciągle wymaga remontów :/ Ekipa montowała okna i muszę przyznać, że jak na tak spory dom robili to bardzo sprawnie, to co mnie zachwyciło to to, że wreszcie miałam okazje zobaczyć okna w 2 kolorach, super sprawa. Poprosiłam po sąsiedzku Panów, żeby i do mnie podeszli i popatrzyli na to co trzeba było by zrobić w domu babci. Mają przyjechać w piątek, ciekawa jestem co zaproponują.

I co cały dom do remontu? ;) Na pewno znajdą dla siebie duzo do zrobienia. W kwestii okien teraz nawet można przez telefon sterować oknam, np. ustawić wietrzenie jak nas nie ma. Wiadomo - inną jakość reprezentuje Markbud czy Jezierski inną drutex, to trochę jak buty kazar i cc.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Okna na lata

Postprzez Hadassa » 1 sie 2017, o 21:43

Nie przesadzajmy... jezeli jakas firma sie zajmuje budowlanka to spokojnie sobie poradza z montazem okna...
Poza tym i firmy okienne potrafia nawalic.. i to calkiem porzadnie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Okna na lata

Postprzez mara » 16 sie 2017, o 10:40

Teraz, oczywiście w większości wypadków, nie mówimy o marginesie, okna są zdecydowanie lepszej jakości, bo i technologia się zmieniła.

mara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 10:08

Re: Okna na lata

Postprzez scoop » 20 sie 2017, o 19:16

kusicielka napisał(a):
Brankala napisał(a):Byłam teraz kilka dni na działce i obok sie buduje dom i siedząc w ogrodzie podglądam budowę. Podglądam z wielkim zapałem bo dom babci ciągle wymaga remontów :/ Ekipa montowała okna i muszę przyznać, że jak na tak spory dom robili to bardzo sprawnie, to co mnie zachwyciło to to, że wreszcie miałam okazje zobaczyć okna w 2 kolorach, super sprawa. Poprosiłam po sąsiedzku Panów, żeby i do mnie podeszli i popatrzyli na to co trzeba było by zrobić w domu babci. Mają przyjechać w piątek, ciekawa jestem co zaproponują.

I co cały dom do remontu? ;) Na pewno znajdą dla siebie duzo do zrobienia. W kwestii okien teraz nawet można przez telefon sterować oknam, np. ustawić wietrzenie jak nas nie ma. Wiadomo - inną jakość reprezentuje Markbud czy Jezierski inną drutex, to trochę jak buty kazar i cc.

Ustawić wietrzenie zdalnie?! Pierwsze słysze, ale to musi byc bajer :) No własnie co marka sprawdzona to sprawdzona.
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Okna na lata

Postprzez ap3 » 22 sie 2017, o 12:52

Polecam okna trójszybowe:-)
ap3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 15:12

Re: Okna na lata

Postprzez karinka897 » 7 mar 2018, o 14:42

Trzyszybowe okna SPAM według mnie to też najlepszy wybór, które sprawdzi się na lata ;)

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 10:59 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
karinka897
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 14:47

Re: Okna na lata

Postprzez babeczka » 8 mar 2018, o 17:22

Jedni kupują drewniane okna, inni plastyki,tych ostatnich jest pod dostatkiem w całej Polsce ,niektórzy chwalą sobie firmę "Oknoplast" inni "Drutex",a jeszcze inni "Dako"tych firm jest znacznie więcej,wystarczy poszukać w Internecie,bądź przejść się w swoim mieście po sklepach z materiałami budowlanymi ,tam najlepiej doradzą co jest dobre.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Okna na lata

Postprzez madona » 27 wrz 2018, o 22:57

Ważne, żeby okna były dobre jakościowo, żeby miały odpowiednie parametry. Warto zdecydować się na zakupy u renomowanych, znanych producentów typu drutex, oni mają nowoczesną stolarkę okienną i drzwiową, na pewno wartą uwagi.
madona
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 12:44

Re: Okna na lata

Postprzez asek » 25 kwi 2019, o 18:25

A jak radzicie sobie z myciem okien na wysokości? Czy decydujecie się na wynajęcie podnośnika?
asek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 18:20

Re: Okna na lata

Postprzez mirinda67 » 23 sie 2019, o 09:04

Fajnie, że szukasz okien na lata, porządnych, a nie najtańszych bo uważam, że nie tędy droga w tej kwestii. Okna są ważne i tak jak domu nie budujemy z kartonu tylko z najlepszych materiałów tak i w okna warto zainwestować. My wszystko wybraliśmy porządne, w porozumieniu z architektami, polecali nam wiele fajnych rozwiązań i posłuchaliśmy ich. Okna są PCV z Oknoplastu. Wysoka jakość i fajny, nowoczesny design. Mogę Ci polecić bo technicznie są dopieszczone, widziałam w salonie sprzedażowym przekrój profilu okna i podobało mi się, że okna mają 7 komór, pakiet 4 szyb, ciepła ramka międzyszybowa pozwala na uzyskanie lepszych parametrów. Ja jestem mega zadowolona z tych okien :) Mamy konkretnie model Winergetic Premium. Jakbyś chciała to napisz to mnie na priv. Wyślę Ci zdjęcia swoich okien.
mirinda67
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 12:33
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron