Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez Lola123 » 16 lut 2013, o 14:13

Drogie Panie! :kwiatek
Bardzo proszę was o radę. Przez 1-2 dni w czasie okresu nie mogę normalnie funkcjonować. Boli mnie brzuch, plecy i całe nogi. Pomaga mi tylko termofor. Tabletki raczej nie skutkują, jeżeli już, to na bardzo krótko. Więc ten 1 lub 2 KOSZMARNE dni spędzam w domu z termoforem na brzuchu. Raz poszłam do szkoły, bo rano niby nie bolało, ale potem prawie zemdlałam na lekcji z bólu, nie miałam siły trzymać w ręce długopisu.
Nie chcę opuszczać godzin, bo potem się robią zaległości (przez okres w pierwszym semestrze opuściłam w sumie 70 godzin!!! :shock: ), a z termoforem raczej po szkole nie będę chodzić. Czy macie jakieś sposoby na to, żeby bóle nie były takie silne? Może jakieś tabletki wyjątkowo Wam pomagają, albo picie jakiejś herbatki, branie jakichś witamin???
We wrześniu idę do szkoły średniej - tam już tym bardziej nie będę mogła sobie pozwolić na zostawanie w domu :?
Avatar użytkownika
Lola123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 21:37

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez jadzia1990 » 16 lut 2013, o 22:06

witam mialam tez bardzo uciazliwe bule w pierwszych dniach okresu i wybralam sie do lekarza i on mi przepisal tabletki antykoncepcyjne myslalam ze mi nie pomoga ale... zdziwilam sie bardzo poniewaz sa naprawde skuteczne wiec polecam
jadzia1990
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 14:29

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez barbusia » 18 lut 2013, o 16:50

Witajcie ja też mam silne bóle ostatnio lekarz zaproponował tabletki antykoncepcyjne ale jakoś nie jestem przekonana...więc zostaje NO SPA .) pomaga .) nie masz żadnych skutków ubocznych po tych pigugłkach ?
Avatar użytkownika
barbusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 20:58

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez Kira » 25 lut 2013, o 10:03

Pytanie też jakich leków używasz? Są dwa rodzaje: przeciwbółowe (ibuprofen, apap) i rozkuzowe (galospa, nospa). Na mnie np zdecydowanie lepiej i skuteczniej oddziałują rozkurczowe a z nich najlepiej galospa. Spróbuj.
Jezei prosblemy nie miną idź koniecznie do lekarza. Powodzenia!
Kira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 09:42

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez ptaszeczki » 27 lut 2013, o 14:27

Ja także polecam lekarza. On będzie wiedział najlepiej jak Ci pomóc. Sama zgłosiłam się z powodu silnych bóli do ginekologa, bo bałam się, że to zwiastun jakiejś choroby. W mnie skończyło się na leku przeciwbólowym oraz tabletkach antykoncepcyjnych - one całkowicie wyzwoliły mnie od tego okropnego bólu. Trzymam kciuki za Ciebie!
ptaszeczki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 15:08

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez Malaga » 9 mar 2013, o 18:10

Moja znajoma miała silne bole menstruacyjne i po wielu miesiącach okazało się, że przyczyną tego sa grzyby Candida. niestety bardzo trudne do wyleczenia;/ Męczyła się bardzo długo i po wielu wyrzeczeniach. Wymagało to restrykcyjnej diety bez cukru, kawy, alkoholu itp. ale pomogło. Ja z kolei łagodzę bóle menstruacyjne panadolem femina.

Malaga
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:27

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez oena472 » 9 mar 2013, o 23:24

tabletki antykoncepcyjne sie sprawdzają... wiem bo biorę już jakiś dłuuuższy czas, takze polecam...no i sama miesiączka jest mniej wydajna, łagodniejsza.
oena472
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 17:38

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez marczella » 10 mar 2013, o 13:22

Hej :)
Ja kiedyś miałam ten sam problem, ale jeszcze w gimnazjum na wf pani zawsze powtarzała, że okres to nie choroba i wzmocnienie mięśni brzucha spowoduje, że skurcze są słabiej odczuwalne. Pomaga faktycznie, a przy okazji i brzuszek ładny :) Tak więc ćwicz sobie kilka razy w tygodniu brzuszki, albo A6W, już samo to pomaga, chociaż oczywiście nie mówię, że nie biorę tabletek, na mnie i tak działają tylko silne, żadna no-spa czy coś w tym stylu.

Siła to zdolność przełamania czekolady na cztery kawałki i zjedzenia tylko jednego :)
Avatar użytkownika
marczella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 12:28

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez Alex » 12 mar 2013, o 17:43

Przede wszystkim do lekarza. Może to wcale nie są "naturalne" bóle, tylko właśnie jak piszecie - grzyby albo inne powody. Niektórzy mają jednak skłonność do bardzo bolesnych miesiączek. Koleżanka co parę miesięcy wzywała pogotowie, które podawało jej przeciwbólowy na K. bo inaczej nie dawała rady. Mogę cie jednak pocieszyć, że nie trwało to wieczność - gdzies z półtora roku i samo przeszło.
Jednak nie ma co liczyć, że samo przejdzie. Odwiedź lekarza, bo kto ci najlepiej pomoże w tej kwestii.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez AnaStazJa » 13 mar 2013, o 10:32

Niestety, ale znam ten ból. Sama przez pierwsze trzy dni jestem nie do życia. Nie jestem nawet wstanie się ruszyć z łóżka, bo ból jest tak silny. Do tego biegunki i mdłości wtedy to norma. Leki raz działają raz nie. Zawsze biorę apap albo ibuprom, do tego właśnie nie rozstaję się z termoforem i ciepłą herbatą. Teraz nie muszę się nigdzie zbytnio ruszać z domu (szczęście w nieszczęściu), jednak kiedy jeszcze chodziłam do szkoły miałam podobny problem co ty. Najgorsze były wf i właśnie to wkurzające gadanie nauczyciela (akurat facet), że okres to nie choroba. Jak tylko któraś próbowała u niego zgłosić niedyspozycje to dostawała osobny zestaw ciężkich ćwiczeń w ramach kary(?!). Dlatego zawsze w te dni odpuszczałam sobie zajęcia i wolałam spokojnie dochodzić do siebie w domu.
Tyle, że wtedy to była szkoła, a co będzie jak wreszcie znajdę pracę? Przecież z powodu okresu nikt mi zwolnienia nie da. No, ale to dopiero przede mną...
AnaStazJa
 

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez princessa92 » 28 lut 2017, o 18:26

witam kobitki!
widze ze nie tylko ja sie tak potwornie czuje w czxasie okresu..ja pzred okresem juz sie strasznie czuje..dzisiaj dostalam juz cztery ibumy forte wzielam..masakra..czasami to juz na ketonalu jestem bo nie moge normlanie funkcjonowac!! niewiem czy wy tez tak macie Ze boli was tam w miejscu intymnym i niestety bol jest tez w odbycie jak by rozrywalo :-( bola do tego okropnie nogi plecy i uda i nieszczesne dreszcze uczucie okropnego zimna:-( pierwsze dwa dni sa najgorsze..mam 24 lata a zauwazylam ze z wiekiem jest coraz gorzej...:-( bole trwaja pzrez caly dzien..w nocy to zamiat spac to sie z bolu zwijalam!:-( nienawidze tych dni!!!
princessa92
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 14:46

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez Jaśmin » 1 mar 2017, o 02:56

No niestety z wiekiem to się zmienia. Ja całe życie praktycznie nie wiedziałam, że mam okres, zupełnie nic mi nie było, nawet brzuch mnie nie bolał i widok umierających koleżanek to była dla mnie czysta abstrakcja. Tak w okolicach 23 lat już okres mi się skracał i robił bardziej intensywny, raz na kilka miesięcy mam taki, że ciężko się ruszyć z łóżka.
Chyba jedyna skuteczna opcja to tabletki antykoncepcyjne, bo wtedy nie ma okresu a krwawienie z odstawienia, które jest regularne i łagodniejsze.
A jeśli nie to pozostaje się męczyć z tabletkami przeciwbólowymi, pozytywna strona tego jest taka, że od okresu się nie umiera a po kilku dniach mija. Ja osobiście wolę pocierpieć niż brać hormony, no ale to kwestia indywidualna.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez Ania22 » 1 mar 2017, o 12:34

Ja również miałam silne bóle podczas okresu, więc poszłam z tym do lekarza i okazało się, że mam problemy z jajnikami.
Ania22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 lut 2017, o 13:06

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez Hadassa » 2 mar 2017, o 09:57

Bo z tym trzeba isc do lekarza i se porzadnie przebadac.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez mela12 » 26 cze 2017, o 22:18

dokłądnie - @Hadassa ma rację. Najlepiej skonsultowac to z lekarzem. Mój po wielu próbach,a próbowalismy na początku złagodzić bóle domowymi sposobami jak termofor czy okłady, stwierdził, że może mogłabym spróbować z wkładką hormonalną levosert... no rzeczywiście wkładka okazała się wybawieniem, bo po miesiącu bóle ograniczyły się do minimum w stosunku do tego co było wcześniej, a i intensywnośc krwiawienia też znacznie spadła. Może zapytaj swojego ginekologa o wkładki na pewno doradzi co, gdzie i u kogo...
mela12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 maja 2017, o 14:34

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez freya » 27 cze 2017, o 09:46

Kiedyś miałam takie bóle że aż wymiotowałam ale po antykoncepcji się faktycznie zmniejszyły i to bardzo
Avatar użytkownika
freya
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 10:22

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez Witalka » 13 sie 2017, o 10:04

Znam ten ból... jak mialam 15 lat to bóle mialam takie silne że lądowalam często w szpitalu, do tego mocne krwawienia ktore z kolei wyplukiwaly mi zelazo i ciagle mialam anemie... mama zabrala mnie do ginekologa i ten przepisal mi hormony ale tak silne ze bylo jeszcze gorzej.. Postanowilam zmienic lekarzai poszukac inf na wlasna reke i tak trafilam na tabletki antykoncepcyjne.. Lekarz przepisal mi Belare ktora ma malo hormonow ale reguluje wszytskie problemy zwiazane z dojzewaniem. Okres mialam juz regularny i mniej obfity, bol tez byl do wytrzymania. Teraz mimo ze jestem strasza i mam juz dziecko nadal biore te tabletki bo jestem zadowolona z ich dzialania
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez klanka88 » 19 wrz 2017, o 11:38

Ja mam to samo i niestety żadne leki przeciwbólowe nie są w stanie pomóc mi szybko i skutecznie... Najlepiej było, gdy brałam hormony, ale odkąd przestałam znowu, co miesiąc ta sama męczarnia....

Najpiękniejsza ozdoba kobiety to uśmiech...
la-nika.pl
klanka88
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 mar 2017, o 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez 88Mariolka » 21 wrz 2017, o 15:10

Najlepiej wiec udac sie do lekarza ktory z pewnoscia poradzi cos na te bole.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez docha » 29 lut 2020, o 08:15

Podnoszę wątek, bo dla mnie to totalna nowość, mimo, ze już swoje lata mam, to nigdy nie miałam jakichś szczególnie bolesnych miesiączek. A ostatnio brzuch już 2-3 dni przed zaczyna mnie boleć. Byłam u lekarza oczywiście, ale wszystko jest ok, może po prostu po ciąży się to wszystko u mnie pozmieniało. Co poradzicie na takie bóle brzucha i czasami też pleców?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Bóle menstruacyjne nie dają mi normalnie funkcjonować!o

Postprzez lesley » 22 kwi 2022, o 20:47

Jeśli ból jest aż tak duży to może wypróbuj preparat na bóle menstruacyjne salio SF femi. Jest ziołowy, bezpieczny, z dodatkiem żelaza i witaminy C co też jest pomocne w czasie okresu
lesley
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 21:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników