Mieszkanie nowe czy używane?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez tifannylee » 13 gru 2016, o 16:27

Jeszce nie kupował mieszkanie, ale bardzo chcę mieć swoje.
Na razie oglądam oferty deweloperów, ale mam wątpliwości. Przeczytałam, że deweloper "Szklane Tarasy" rozpoczął konkurs i jest mieszkanie do wygrania.
Myślę żeby wziąć udział w konkursie, spróbować nie zaszkodzi :)

Co myślicie?
tifannylee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 gru 2016, o 16:36

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Sylwuśka123 » 7 mar 2017, o 13:26

My zdecydowaliśmy się na kupno nowego mieszkania od dewelopera. Ciężko powiedzieć co się bardziej opłaca, ale my chcieliśmy od początku do końca sami urządzać mieszkanie, a nie przerabiać po kimś. Mieliśmy wizję nowoczesnego mieszkania i dzięki Pani Małgorzacie z SPAM która pomogła zaaranżować wnętrze, mamy to na czym nam zależało i jesteśmy w pełni zadowoleni z naszego mieszkania.

PROPONUJE PRZESTAC SPAMOWAC

Moja pasja moim życiem!
Sylwuśka123
Miła Kobietka
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 10:05

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez mara » 16 sie 2017, o 10:37

Nowe nie zawsze znaczy lepiej, ale ja chciałabym sobie wszystko urządzić całkowicie od podstaw, bo jest to wielka frajda dla takiej zapalonej projektantki wnętrz ;)

mara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 10:08

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez anna134 » 21 sie 2017, o 16:19

Kupując mieszkanie nowe a używane trzeba wiedzieć, czego się oczekuje. Używane mieszkanie często jest do remontu, wiec jego koszt jest większy. Nowe mieszkanie za to jest droższe, ale często wykończone "pod klucz", co daje nam gotowe mieszkanie do wprowadzenia.
Z nowym mieszkanie należny tez uważać na dewelopera info: LINK
Czesto nowe mieszanie nie ma wokół inflastruktury np parking, plac zabaw.
anna134
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 sie 2017, o 16:10

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez ap3 » 22 sie 2017, o 11:50

Wszystko zależy od Ciebie, na co Ciebie stać. Rynek pierwotny i wtórny ma swoje wady i zalety, czasami na rynku wtórnym można kupić mieszkanie ok 60m2 (3 pokoje) do remontu, a z rynku wtórnego 50m2, 2 pokoje i do wykończenia. Ja preferuję mieszkania w niskich blokach, stare osiedla, gdzie wszystko jest zagospodarowane, jest zielono, bloki są od siebie oddalone i jest prywatność, a nowe budownictwo brrrr.... sąsiad widzi co masz na talerzu na obiad! zero intymności. Mieszkania w kamienicy bym nie kupiła.
ap3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 15:12

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Marysia000 » 7 paź 2017, o 16:25

Ja wolałam wynająć mieszkanie nowe, apartamentowiec na ul. Sarego w Krakowie. Jestem zadowolona z tej decyzji, ponieważ mieszkanie jest przestrzenne i pięknie urządzone. Mam również blisko do wszystkiego a także zapewniony parking strzeżony.

Marysia000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 paź 2017, o 16:22

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez unka » 9 paź 2017, o 17:57

Kiedyś byłam pewna, że gdybym kupowała, to od razu nowe, ale ostatnio tyle się nasłuchałam od znajomych, którzy mieszkają w takim nowym budownictwie, że przez ściany wszystko słychać, że śmierdzi z kanalizacji, że cośtam... Wygląda na to, że nowe mieszkania często robią na szybko, byle jak, byle dostać za nie hajs.
unka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 11:53

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez harimex » 28 paź 2017, o 22:04

Decydując się na określony typ lokalu warto przemyśleć również, jaki styl życia się preferuje, pomoże to w przyszłości uniknąć rozczarowań. Za innym mieszkaniem powinno rozglądać się młode małżeństwo z dwójką dzieci, za innym para emerytów, a jeszcze inny rodzaj lokalu zainteresuje młodego singla, chcącego cieszyć się urokami śródmieścia.

Bez względu na to, czy lokal pochodzi z rynku wtórnego, czy z pierwotnego, pamiętać należy, żeby negocjować jego cenę i sprawdzić przynajmniej kilka alternatywnych wobec niego ofert.

harimex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 paź 2017, o 20:53

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Bukol3 » 2 mar 2018, o 15:18

A co w zakresie wyboru sprawdzonego ubezpieczenia mieszkania? Uważacie, że np. takie ubezpieczenia mieszkania z LINK będą ok?

[...] bo umarli to tylko obrazy w naszej pamięci i razem z nią umrą kiedyś po raz drugi.
Bukol3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lut 2018, o 22:16

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Kalina88 » 30 mar 2018, o 15:19

W sumie wszystko ma swoje plusy i minusy. Jak każda rzecz w życiu. To też zależy od mieszkania. Jak jak kupowałam swoje to zastanawiałam się zarówno nad rynkiem wtórnym, jak i pierwotnym. Ostatecznie kupiłam mieszkanie z tej oferty - LINK i jestem bardzo zadowolona, ale nie uważam, żeby to był peszy wybór niż mieszkanie z drugiej ręki.

Sprawdź co ifirma wrocław oferuje dla Twojej firmy
Kalina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 17:34

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez lacek » 29 maja 2019, o 17:00

Nowe mieszkanie to większy koszt, ale i nowoczesne budownictwo. Stare mieszkanie jest tańsze, ale znów wiąże się z większym remontem.
lacek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 maja 2019, o 16:57

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez Rakus » 5 lip 2019, o 08:06

malwinakowal456 napisał(a):Stoję przed kupnem nowego mieszkania i sama nie wiem, czy kupić mieszkania z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Na razie skłaniam się ku ofercie od dewelopera.
Ma ktoś z Was doświadczenia związane z kupnem mieszkania? Co się bardziej opłaca?



To zależy kto czego,oczekuje,na pewno z rynku wtórnego też pochłoną kasę na remont i przeróbki.

Rakus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2019, o 08:01

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez majjax99@o2.pl » 21 lip 2019, o 17:15

juz miałam tyle problemów z wynajmowaniem mieszkania, ze postanowiłam zainwestować, wziąć kredyt i kupić mieszkanie w którym się po prostu zakochałam . Moj deweloper ma jeszce ostatnie wolne miejsca w tej lokalizacji https://ronson.pl/inwestycje-poznan . Polecam ! bardzo dobra opieka nad klientem i dobre ceny
majjax99@o2.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2019, o 17:10

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez adzik » 19 sie 2019, o 18:32

Zdecydowanie nowe. Nowe mieszkanie to praktyczne rozwiązania i nowoczesne budownictwo.
adzik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 sie 2019, o 18:29

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez reginne » 29 paź 2019, o 01:45

Moim zdaniem warto kupić mieszkanie z rynku wtórnego. My kupiliśmy z pomocą biura abc dom z Krakowa.
reginne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:52

Re: Mieszkanie nowe czy używane?

Postprzez rogatka » 10 lis 2022, o 14:35

Nie opłaca się kupić używanego mieszkania, bo po generalnym remoncie okaże się, że wyjdzie jeszcze drożej niż mieszkanie nowe, a takich błędów jak cienkich ścian, źle działające kanalizacji nie da się naprawić. nowe mieszkania budowane są już zupełnie inaczej, są bardziej wygłuszone i komfortowe. Sugeruje zapoznać sie np. z inwestycjami Wiśniewscy Investment który budują pod Warszawą.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]