Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez cukierpuder87 » 18 lut 2014, o 19:33

Zakupiłam z mężem mieszkanie. Nieduże 60mkw. Wydawałoby się, że czego można chcieć więcej od życia. Dostaliśmy w końcu kredyt o który trochę długo się staraliśmy. Byliśmy bardzo szczęśliwi do czasu do kiedy nie przyszło nam jego urządzać. Okazało się, że mamy całkowicie inne pomysły na jego wystrój. On zawsze neguje moje pomysły bo mówi, że albo są nie funkcjonalne albo nie wykonalne. Sam natomiast nie ma ani jednej propozycji. To mieszkanie zaczyna stawać się kością niezgody pomiędzy nami. Zaczynam mieć go już dość:(. Musimy wprowadzić się do niego już w kwietniu bo kończy się nam umowa najmu mieszkania w którym aktualnie mieszkamy. Na dzień dzisiejszy nasze stoi w stanie deweloperskim. A my nic w nim nie robimy. Nowi sąsiedzi kończą wykańczać swoje mieszkania a my... A my dalej się spieramy. Zaczynam się zastanawiać czy to ja dostałam do głowy czy to wina męża. Pomyślałam nawet o zwróceniu się z tym problemem do jakiegoś dekoratora wnętrz. Niestety nie znam nikogo z moich znajomych kto korzystałby z usług takich osób. Wiecie może jak wygląda współpraca z takimi osobami? jakie są ceny? Dodam, ze mieszkamy 30 km od Wrocławia.

Czekam na wasze opinie. Bo zaczynam mi to mieszkanie podcinać skrzydła...
cukierpuder87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lut 2014, o 19:09

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez Kolaboracja » 21 mar 2014, o 11:54

ja bym na waszym miejscu skorzystała jednak z dekoratora wnętrz i jego usług, niech spróbuje zaproponowac kompromis między gustem twoim a męża, w końcu to nie jest problem, którego nie da się rozwiązać. :) Ja mogę Wam tylko polecić meble, ale to już na potem, żebyście sobie szukali wśród producentów lepszej jakości mebli, żeby to na lata służyło, jak na przykład bydgoskie meble, etap sofa cy helvetia wieruszów. Ja sama jestem z Warszawy to nie znam dekoratorów z Wrocławia, ale to duże miasto więc na pewno kogoś wybierzecie :)
Kolaboracja
 

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez Emilia111 » 24 mar 2014, o 15:40

U mnie było podobnie, niestety urządzanie mieszkania to z reguły powód do kłótni...:( myslę, że dekorator wnętrz to droga sprawa. Usiądźcie i na spokojnie porozmawiajcie, niech przedstawi swoje propozycje skoro czepia się Twoich..Trzeba iść na kompromis
Emilia111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 15:30

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez Kolaboracja » 25 mar 2014, o 17:26

albo i takie rozwiązanie jest dobre :) racja jest w tym, ze dekorator to wydatek, może właśnie jednak skorzystajcie z jego usług, jak już sami nie będziecie w stanie dojść do kompromisu?
Kolaboracja
 

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez kkk-kamila » 31 mar 2014, o 10:49

Nie wiem jakie są ceny dekoratora wnetrz, ja sama to strasznie lubie, ale mój maz tez ma inne wizje. Tak to jest z tymi facetami, dla nich nie moze byc cos po prostu ładne, ale musi byc praktyczne i spelniac jakas funckej :)
kkk-kamila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 10:41

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez Sharlot » 29 cze 2014, o 21:03

nie wiem czy juz pisalam o tym, ale ja jak szukalam aranzacji na salon, to przegladalam gotowe projekty na stronach internetowych i tak wiem, ze duzo gotowych ma agata meble, a przy okazji sa ceny mebli, wiec mozna zobaczyc jak by to wygladalo kosztowo.
Sharlot
 

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez anja9 » 30 cze 2014, o 12:20

Rozumiem że spór jest taki, że ty chcesz aby mieszkanie wyglądało "wow" a on że funkcjonalnie, tak? Myślę, że dekorator wnętrze jest dobrym rozwiązaniem jeśli Wasz portfel na to pozwala. W innym wypadku proponuje znaleźć Wam kompromis.
anja9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 cze 2014, o 12:16

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez Marta00 » 22 lip 2014, o 18:10

Ja miałam ten sam problem. I wiecie co pomogło? Skorzystanie z porady eksperta od projektowania wnętrz :) Polecam!
Marta00
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 17:50

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez ceglofka2 » 3 sie 2014, o 15:37

Jak tak czytam fora to sama mam ochotę zostać architektem wnętrz!
Avatar użytkownika
ceglofka2
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 16:09

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez nakkira » 30 wrz 2014, o 10:08

Możecie wybrać się do dekoratora wnętrz, i możecie ze sobą szczerze porozmawiać. Z pewnością uda się Wam znaleźć kompromis. Ja i mój mąż jesteśmy bardzo zgodni. Nie mieliśmy najmniejszych problemów w urządzaniem Naszych wnętrz.

nakkira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 12:36

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez mara » 16 sie 2017, o 10:39

Moim zdaniem projektant, nawet nie wiem jak dobry, nie będzie w stanie załagodzić waszych sporów. Może być nawet jeszcze gorzej.

mara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 10:08

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez casia » 17 lis 2017, o 18:19

To mój prawdziwy żywioł i raczej rzadko kogoś proszę o pomoc w takich kwestiach

casia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 17:38

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez akacja » 12 lut 2018, o 16:59

na pewno nie sa to tanie sprawy. Musisz zapłacic za projekt, z drugiej strony jak sama masz dwie lewe ręce do takich rzeczy to warto inwestować w piękne wnętrza;)

akacja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 15:29

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez katty » 25 kwi 2018, o 14:03

Ja też jestem zwolennikiem zlecania takich spraw zawodowców, o ile sami się nie czujemy na siłach.

katty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 13:44

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez Sylwuśka123 » 11 maja 2018, o 11:23

U mnie najwięcej rzeczy takich wykończeniowych robił mąż z bratem. Ja tam tylko sprzątałam po nich zawsze. A ekipę to braliśmy tylko do takich specjalistycznych rzeczy jak prąd czy montowanie lacobelu w kuchni. To akurat robili mi fajni panowie z R-K Glassu. Poza tym bardzo dużo robiliśmy własnymi siłami. Jednak wszystko zależy od tego czy ma się czas czy nie. U mnie akurat mieli go dużo.

Moja pasja moim życiem!
Sylwuśka123
Miła Kobietka
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 10:05

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez wicia » 14 maja 2018, o 19:57

co myślicie o robieniu rzeczy do domu własnoręcznie, uwielbiam przelądać pinteresta i insta w poszukiwaniu inspiracji, mamy z facetem trochę już tych elektronarzędzi i szkoda z nich nie korzystac, najwięcej to chyba ryobi jest, dobry i niedrogi sprzęt robią a jak ułatwia remonty i majsterkowanie, zachorowałam teraz na taki stojak na ziola na balkon, prosto się robi i szukam tylko materiałów :)
wicia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 09:21

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez Sunari » 17 maja 2018, o 09:20

Ja z mężem nie mogłam dogadać się jaką podłogę wybrać. Razem chcieliśmy drewno, ale on chciał bez żadnych wzorów tylko klasyczne ułożenie a ja od zawsze chciała deski w jodełkę francuską. W końcu udało mi się go przekonać i mamy taką podłogę jak chciałam! Zamówiliśmy od producenta Styl Drzewa, jest tak jak chciałam. :) Powodzenia w remontach.
Sunari
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2018, o 14:57

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez Hadassa » 26 maja 2018, o 07:59

wicia napisał(a):co myślicie o robieniu rzeczy do domu własnoręcznie, uwielbiam przelądać pinteresta i insta w poszukiwaniu inspiracji, mamy z facetem trochę już tych elektronarzędzi i szkoda z nich nie korzystac, najwięcej to chyba ryobi jest, dobry i niedrogi sprzęt robią a jak ułatwia remonty i majsterkowanie, zachorowałam teraz na taki stojak na ziola na balkon, prosto się robi i szukam tylko materiałów :)
Uwielbiam.. ale czasu brak i miejsca na ustawianie takich rzeczy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez biznesja » 6 lip 2018, o 11:55

Jak zastanawiacie się nad podłogą to polecam Wam podłogę drewnianą, są trochę droższe od paneli, ale za to ładniej wyglądają i sprawują się lepiej. A także mają naturalny i przyjazny materiał. W dobie szybkiego rozwoju techniki podłogi drewniane są w 100% naturalne, a dzięki zaawansowanej technologii zyskały niesamowitą stabilność i łatwość montażu. Ja swoje zamawiałam na drexpol , lata lecą a podłogi nadal w dobrym stanie.
biznesja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lip 2018, o 11:52

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez babeczka » 8 lip 2018, o 16:05

Jeśli są niezgodności między małżonkami co do wystroju,urządzenia mieszkania wystarczy obie propozycje wypośrodkować wtedy i wilk będzie syty i owca cała . :)
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez annika77 » 25 mar 2020, o 17:01

pomaga oglądanie instagrama i pinteresta i czytanie magazynów wnętrzarskich
Avatar użytkownika
annika77
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 mar 2020, o 18:17

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez ZiziKam » 30 mar 2020, o 10:59

Ja często korzystam z zamieszczanych w sieci inspiracji i tak jak chyba większość - insta i pinterest. Najczęściej odwiedzam bloga na mirjan24, lubię ich wpisy.
ZiziKam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 mar 2020, o 11:52

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez magdalenaN » 12 sie 2020, o 09:22

Szukasz oryginalnej ozdoby do swojego domu? A może obraz z mchu? Sprawdź ofertę sklepu internetowego Laswsloiku.pl
magdalenaN
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 30 lip 2020, o 07:41

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez damari » 12 sie 2020, o 14:53

no dokładnie też mi się wydaje że dekorator to dobre rozwiązanie chociaż jak się kłóci para o urządzanie tak że wszystko stoi w miejscu to nie świadczy chyba najlepiej, związek powinien opierać się również na kompromisach
damari
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 sie 2020, o 14:32

Re: Aranżacja mieszkania. POMOCY...:(

Postprzez liniana » 12 paź 2020, o 20:37

dużo robi oświetlenie, można fajnymi lampami ożywić każde wnętrze, chcę zmienić lampy w sypialni, podobają mi się activejet mira, super klasycznie wyglądaj, myślę ze by mi pasowały do wnętrza
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron