Olbrzymi ból pleców!!

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez dradziszewska » 17 mar 2017, o 11:18

Odpowiednie ćwiczenia poleca basen, do tego zweryfikij na czym śpisz materac powinien być stosunkowo twardy, pilnuj pozycji pleców podczas pracy, siedząc godzinami przed komputerem bardzo szybko zapominamy o postawie i skupiamy sie na pracy a potem są problemy. Jeszcze jedna kwestia to odpowiednia diega i zrzucenie ewentualnych zbędnych kilogramów.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez bestpartner » 17 mar 2017, o 16:24

Kiedy mnie bolały okropnie plecy to zaczęła chodzić na basen po kilku razach poczułam znaczną ulgę. Aby załagodzić bół warto kupić sobie rozgrzewający plaster.

bestpartner
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 mar 2017, o 16:18

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Jaśmin » 19 mar 2017, o 22:37

Zaskakujące, że tyle osób ma ten problem... Ja pierwszy raz miałam taki atak, kiedy pisałam pracę magisterską, siedziałam codziennie w łóżku (bo była zima, w mieszkaniu zimno jak piernik) po kilka godzin i klepałam na klawiaturze. Po jakichś dwóch tygodniach miałam taki ból kręgosłupa, że nie umiałam ubrać skarpetek ani obrócić się w łóżku na drugi bok, naprawdę. Nie byłam w stanie siedzieć na krześle ani podetrzeć sobie tyłka na toalecie... Na szczęście w moim wypadku to samo przechodzi... Trzy dni mam taki silny ból, w kolejne dni jest coraz lepiej aż ostatecznie mija. Pomagałam sobie żelami na bóle mięśni i stawów, może cudów to nie robiło ale pomagało troszkę chociaż lepiej się poczuć.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez karmaa » 1 kwi 2017, o 12:40

Obawiam się, że to może być związane z nerwami przede wszystkim, a dopiero potem z somatyką..

karmaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 kwi 2017, o 12:21

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez betina » 2 kwi 2017, o 13:00

Może spróbuj pływania? Mi zawsze pomaga na bóle, bo też mnie niestety prześladują, no i jest to świetny relaks przy okazji ;)

betina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 12:45

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Aneta.Fi » 13 lip 2017, o 12:56

Od kilku lat miewam problemy z odcinkiem lędźwiowym. Ból wracał regularnie raz na jakiś czas. Głównie winię za to siedzącą pracę i to, że kilka razy chciała podnieść coś zbyt ciężkiego z ziemi. Po kilku miesiącach spokoju, na początku roku ból powrócił bez wyraźnej przyczyny. Był na tyle dokuczliwy, że po raz pierwszy poszłam na masaże. Niestety, nic nie pomogło. Masażystka poleciła mi natomiast 2 rzeczy, które do tej pory zdają egzamin. Otóż zaczęłam chodzić na zajęcia Zdrowy kręgosłup na siłowni. Praktycznie każda siłka ma coś takiego w swojej ofercie. 2x po 45 min. gimnastyki kręgosłupa i mięśni, które go otaczają zdecydowanie działa. Do tego jeszcze udało mi się od szefa załatwić taki stojak, na którym stawiam laptop i mogę pracować w pozycji stojącej. Nie jest to może najwygodniejsza pozycja świata, ale za to pomaga odciążyć odcinek lędźwiowy i jest dobrą alternatywą dla pozycji siedzącej.
Aneta.Fi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 lip 2017, o 14:46

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez gren » 26 lip 2017, o 17:57

Nie warto go lekceważyć! Przede wszystkim uprawiać sporty, a jeśli to zawiedzie to trzeba się stety niestety zgłosić do specjalisty.

gren
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lip 2017, o 17:33

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez sky37 » 11 sie 2017, o 13:09

No niestety, tryb naszego życia nie sprzyja zdrowiu kręgosłupa. Myślę, że to obecnie drugie najważniejsze zagrożenia dla naszego zdrowia, zaraz po otyłości.

sky37
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 12:26

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Hadassa » 11 sie 2017, o 13:48

Dlatego jeszcze raz podkreślę jak ważne są ćwiczenia

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez freya » 16 sie 2017, o 09:20

Miałam ćwiczenia, lampy i prądy w mojej przychodni, warto na tą rehabilitację poczekać bo faktycznie pomaga. Dodatkowo jeszcze żeby jakoś dotrwać do rehabilitacji na NFZ chodziłam do natural medical na masaż leczniczy i magnetoterapię, też bardzo pomaga na takie dolegliwości. Teraz już staram się pilnować i więcej się ruszam, chodzę też na basen żeby poprawić jakoś stan kręgosłupa.
Avatar użytkownika
freya
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 10:22

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Elizka001 » 16 sie 2017, o 15:37

Ja również borykałam się z bólem pleców. Siedząca praca, brak siły na ćwiczenia i dosyć szybko dopadł mnie ból. Pomogły mi masaże i ćwiczenia. Teraz staram się więcej ruszać, a w pracy robię sobie przerwy na ćwiczenia, które mają zapobiec nawrotom mocnych bóli pleców.
Elizka001
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 12:36

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez kamjaki » 16 sie 2017, o 17:06

Zacznij klęczeć 30 minut dziennie zamiast siedzieć :)
kamjaki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 17:00

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez nika2 » 6 wrz 2017, o 12:53

Nerwy nie pozostają bez wpływu na kręgosłup, warto o tym pamiętać.

nika2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 wrz 2017, o 12:39

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez umbra » 16 paź 2017, o 15:13

Heh, jeśli takie są objawy to nie mam wątpliwości co do tego, że to od siedzenia przed monitorem..

umbra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 16 paź 2017, o 13:49

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez pola_monola » 30 paź 2017, o 21:35

Jakie miałam straszne bóle pleców to jest masakra! Mój kręgosłup, odmawiał mi posłuszeństwa. Myślałam,że zwariuje. Nie mogłam zakupów donieść do domu. Poprzez pracę przy komputerze i siedzący tryb życia zwiotczyłam sobie mięśnie pleców, do tego stopnia, że zwykle czynności przychodziły mi z trudnością!! Od kiedy zaczęłam praktykować jogę, wszystko się zmieniło!
pola_monola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 paź 2017, o 21:26

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez monia989 » 31 paź 2017, o 15:18

Basen i joga są najlepsze dla kręgosłupa, ale przede wszystkim należy udać się do lekarza, po skierowanie do ortopedy

monia989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 paź 2017, o 15:03
Lokalizacja: śląsk

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Adelaba » 2 lis 2017, o 19:55

Nie ma na co czekać tylko trzeba wybrać się do lekarza a później do dobrego fizjoterapeuty na odpowiednie ćwiczenia.

Adelaba
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lis 2017, o 19:50

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez toma » 6 lis 2017, o 12:41

Jeśli to nie kwestia zwyrodnień, a z tymi to już tylko specjalista pomoże, to da się jeszcze jakoś ruchem zaleczyć.

toma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lis 2017, o 12:12

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez fargo » 9 lis 2017, o 15:21

No różnie to bywa z takimi bólami. Czasami przyczyną moga być nawet nerwy.

fargo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 9 lis 2017, o 15:09

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez strumyk » 15 lis 2017, o 13:39

Ja mimo młodego wieku mam z nim wielki problem i nie wiem co robi dalej... :( Wszystko dotyczy odcinka lędźwiowego + jedna noga jest dłuższa od drugiej o jakieś 1,5 cm po wypadku sprzed X lat...
16.10 wstałam z łóżka i zaczął boleć. Ból był na tyle paraliżujący, że chodziłam wygięta jak agrafka. Myślę sobie - przestanie boleć, ile razy już tak było. Po 1,5 tygodnia nie wytrzymałam, poszłam do lekarza. Nie mogłam chodzić, jak siedziałam i stwierdziłam, że wstaję - ból był tam mocny, że stałam w miejscu 5 minut i wrzeszczałam... Leżenie, siedzenie, chodzenie - masakra.
U lekarza dostałam tabletki, mocne. Jedyne co się działo to kręciło się mi w głowie. Poszłam kolejny raz - zastrzyki przez 10 dni, tabletki i prześwietlenie. Lekko się poprawiło - poszłam do neurologa.
I tak. Boli dalej. Jedyna poprawa - mogę chodzić, siedzieć, ale boli. Z lekkim grymasem bólu wstaję z łóżka, zmieniam w nim pozycję leżącą... Niby rwa kulszowa, ale masakryczna jakaś. Biorę teraz sterydy i powiedzcie mi, bo może będziecie wiedziały... Co ja mam z tym zrobić? :( Na chwilę obecną nawet nie stać mnie na rezonans (koszt ok. 400 zł a ja jestem na okresie próbnym, na zleceniu za 370 zł na miesiąc...) Neurolog powiedział, że jak po sterydach nie będzie lepiej to hospitalizacja i w najgorszym przypadku pod nóż, a ja nie chcę...

http://www.przepis-y.pl/ - idealne pomysły na obiad. :)
Avatar użytkownika
strumyk
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 lis 2017, o 13:32
Lokalizacja: śląsk

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Kamila5 » 21 gru 2017, o 20:11

Ból pleców może mieć różne przyczyny. To mogą być choroby zwyrodnieniowe, czy wypadnięcie dysku. Trzeba z tym iść do lekarza, jeżeli ból się utrzymuje przez kilka dni. W https://athleticomed.pl/co-diagnozujemy-i-leczymy/ diagnozują i leczą takie problemy. Na pewno dobiorą odpowiednią formę rehabilitacji, która przyniesie efekty. Zaniedbanie może prowadzić nawet do konieczności operacji.
Kamila5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 sie 2017, o 16:54

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez MayThai » 18 sty 2018, o 09:37

Zgadzam się z tym, że w przypadku bardzo dużego i przewlekłego bólu, należy się udać do specjalisty. W przypadkach, gdy może on być spowodowany stresem lub nieodpowiednia pozycja podczas pracy przy komputerze dobrym sposobem na walkę z nim są masaże. W szczególności masaż tajski z olejkami aromatycznymi, to ukojenie zarówno dla ciała jak i umysłu.

MayThai
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 lut 2016, o 15:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez witajsara » 23 sty 2018, o 16:07

idź do fizjoterapeuty niech sprawdzi Twój zakres ruchu, niech Cie trochę wymasuje, pare sesji i będziesz jak nowa :)

witajsara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 sty 2018, o 15:40

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez rafala » 20 wrz 2018, o 01:36

Ja też swego czasu borykałam się z bólem kręgosłupa w okolicach lędźwiowych, niestety siedzący tryb życia robi swoje.
rafala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 wrz 2017, o 02:36

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez jucha91 » 21 wrz 2018, o 13:11

dobry masaż potrafi naprawę zdziałać cuda :)
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]