Studia - architektura wnętrz

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Studia - architektura wnętrz

Postprzez Roksi69 » 17 kwi 2013, o 16:09

Witajcie!
Ma problem, zresztą jak większość osób w moim wieku. Pisze za kilkanaście dni maturę... a ja dalej nie wiem co chce robić. Uwielbiam robić wszystko co dotyczy przemeblowań, urządzania pomieszczeń, dekorowania itd. Nic poza tym mnie niestety nie interesuje. Nie jestem pewna czy chce iść na studiach. Chciałabym po prostu mieć zawód po którym znajdę pracę, mimo że w Polsce jest to trudne. Mam w związku z tym pytanie... Studiuje któraś z Was architekturę wnętrz? Warto iść na te studia (zaoczne). Może lepiej najpierw wybrać się do szkoły policealnej o tym kierunku, żeby się sprawdzić. Nie wiem co robić.. Może jakiś inny ciekawy kierunek który zapewni pracę? BARDZO PROSZĘ O POMOC...
Roksi69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 22:59

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez Hadassa » 17 kwi 2013, o 23:22

mam koleżankę która w sumie zrobiła licencjata z architektury wnętrz, teraz robi magisterkę...
I nic z tego nie ma... niestety....
Pracuje jako niania....
A w sumie.... Coś co kiedyś dawało jej radość, teraz kojarzy jej się tylko z terminami i projektami....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 18 kwi 2013, o 18:20

Czy architektura wnętrz to także rośliny a więc biologia, kształty to matematyka? Chyba tak. Myślę, że sama sympatia do przestawiania mebli w mieszkaniu czy pokoju niestety nie wystarczy... Słyszałam od znajomych znajomych, że to ciężkie studia ale sama nikogo nie znam tak aby dokładnie spytać i Ci doradzić.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez bluszcz » 19 kwi 2013, o 08:57

Ja niestety również nikogo takiego nie znam. Co prawda mam w rodzinie architektkę wnętrz, ale to artystka-plastyczka. A urządzanie wnętrz przyszło jej naturalnie, po tym, jak inni zachwycali się jej mieszkaniem. Ma powodzenie w branży i sporo zarabia. Ale jak mówię, ze studiami nie miało to nic wspólnego.
A masz okazję porozmawiać np. z pedagogiem szkolnym. Oni zwykle mają takie specjalne testy, które mogą niezdecydowanym wskazać drogę... Może warto spróbować?
bluszcz
 

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez Roksi69 » 19 kwi 2013, o 13:21

Będę musiała iść do doradcy zawodowego. W szkole nasza pani pedagog raczej mi nie pomoże. A Wy co studiujecie albo Wasi znajomi jakiś fajny i dobry kierunek?
Roksi69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 22:59

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez Kaya » 20 kwi 2013, o 01:33

Jeśli masz wątpliwości - nie idź na studia. Poza tym, jeśli chodzi konkretnie o ten kierunek - szczerze odradzam, jednak jest to tylko mój punkt widzenia. Na Twoim miejscu poszłabym na jakiś kurs - jest dość dużo związanych z projektowaniem wnętrz, bo sama zapoznawałam się z ofertą - a także dobrym pomysłem są szkoły policealne.

Jednak musisz pamiętać, że tu nie chodzi o to, czy Ty po studiach, po szkole policealnej czy po kursie znajdziesz pracę - to nie ma znaczenia co ukończysz, a Twoje umiejętności, zapał do pracy i ciągły rozwój.

Studia na tym kierunku przez 5 lat to dla mnie strata czasu. Wszystkiego co niezbędne naprawdę można nauczyć się na dobrych kursach. Ale to nie jest łatwa nauka - żeby Cię nie przestraszyć, projektowanie wnętrz, to nie jest przestawianie mebelków u lalek. To psychologia, barwy, rysunek, materiały, znajomość trendów na rynku i umiejętność dopasowania ich pod potrzeby klienta.

Dodatkowo, jako, że jest to praca - nazwijmy to - bardziej artystyczna, musisz mieć bogate portfolio, żeby ludzie chcieli skorzystać z Twoich usług. Ale to nie powinno Cię zniechęcać - pamiętaj, że nawet najlepsi kiedyś zaczynali! A jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedziała. Jeśli się chce, może naprawdę połączyć pracę z pasją i jeszcze mieć z tego satysfakcję finansową.

Co do studiów - proponowałabym przekonać się do innego kierunku, to dałoby Ci pewnego rodzaju pewność, to zawsze jakiś start. Takie kierunki to na pewno prawo, medycyna, zarządzanie, marketing, biznes i ogólnie media, a także te z bardziej ścisłych.

Jeśli jeszcze teraz nie jesteś pewna co zrobić - nie idź na studia. Od tego świat się nie zawali i nie jest prawdą to, że już wtedy nie będziesz w ogóle studiować. Naprawdę lepiej poczekać i mieć jako taką pewność (dopóki nie sprawdzisz, to możesz tylko przypuszczać), że jest to coś, czego chcesz się uczyć niż po roku czy dwóch - a najgorzej po pięciu - stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie, że robiło się coś bez pasji, bez energii i tak naprawdę zmarnowałaś pięć lat swojego życia. Masz czas, nie spiesz się.
Kaya
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 02:12

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez Roksi69 » 22 kwi 2013, o 18:10

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, nie sądziłam że uzyskam aż tyle odpowiedzi. Muszę to wszystko przemyśleć na spokojnie, planuje iść do doradcy może tam mi pomogą a jeśli nie to pójdę na jakieś kursy. Nie chce iść na silę na studia. Trzymajcie się gorąco.
Roksi69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 gru 2012, o 22:59

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez Madziara87 » 5 cze 2013, o 12:49

Witam Was, jestem pod wrażeniem mądrych odpowiedzi i rzeczywiście trafionych.

Roksi, pamiętaj że bum na studia się skończył i jest tyle bezrobotnych absolwentów przez to że wszyscy na hura studiowali, a teraz jest przesyt na rynku, pensje w wielu zawodach zaniżone.

Architekt wnętrz to trochę zabawa... nie masz uprawnień budowlanych i musisz współpracować z inżynierami którzy traktują Cię jak dziwaka co się bawi w dekoracje itp.
Zobacz nawet co w architekturze się dzieje przez przesyt chętnych, i to mówi doświadczony architekt - SPAM
Radzę Ci dobrze przejrzeć różne zawody i opinie co ludzie o nich mówią. Rzeczywiście dobrze jest pomyśleć co lubię robić, ale też co dobrze umiesz robić, bo może jeszcze nie wiesz że coś innego z łatwością Ci przyjdzie. Z tego linka powyżej, wejdź sobie w zagranice i zobacz co ludzie mówią o pracy za granicą.

Ps. jedno co wiem jako dawna absolwentka, oprócz nauki zawodu ucz się dobrze jakiegoś języka, chwyć się angielskiego lub niemieckiego i opanuj go na maxa, to da ci możliwości :)

Powodzenia wszystkim :)

Ostatnio edytowano 5 cze 2013, o 13:00 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Madziara87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 12:38

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez luluska » 6 lut 2014, o 09:10

Nikt za nas samych nie znajdzie pracy. Ludzie to by chcieli żeby od razu bez doświadczenia dostać dobrą robotę, najlepiej za dużą kasę, a tak to niestety nie wygląda. Trzeba się też samemu postarać troche, zdobywać krok po kroku doswiadczenie, chodzić na staże itp. Ja zaczynałam od nauki w Szkołach Piłsudskiego w Łodzi, potem masa praktyk, powiększanie portfolio, powolutku, powolutku....i jakoś dało radę. teraz pracuję w znanym biurze, mam duże portfolio, zajmuje się dużymi projektami.
luluska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 10:54

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez wrotek » 10 lut 2014, o 20:59

Nie da się tak naprawdę... w mojej ocenie jest to kierunek, na którym bez pasji nie ma nic dobrego jeśli nie jesteś dobry w tym co robisz.

wrotek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 20:56

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez dariuszptak111 » 1 mar 2014, o 10:51

Ale możesz zawsze pracowitością nadrobić. Wielu ludzi pracuje w zawodach, których nie lubi.

Korzystaliście z usług takich jak taniedruki do wysyłania paczek?
dariuszptak111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 20:10

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez Cute_5 » 20 maja 2014, o 14:18

Raczej bez sensu jest pracować w zawodach, których się nie lubi. Dlatego lepiej wybrać studia zgodne z zainteresowaniami.
Cute_5
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 11:43

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez Hadassa » 20 maja 2014, o 14:52

A co mi po tym że będe pracować w tym co lubię, a nie będę w stanie się utrzymać, lub nie będzie mnie stać na kupno np głupiej bluzki

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez mirqa » 29 maja 2014, o 11:52

luluska napisał(a):Nikt za nas samych nie znajdzie pracy. Ludzie to by chcieli żeby od razu bez doświadczenia dostać dobrą robotę, najlepiej za dużą kasę, a tak to niestety nie wygląda. Trzeba się też samemu postarać troche, zdobywać krok po kroku doswiadczenie, chodzić na staże itp.

Święte słowa!

Avatar użytkownika
mirqa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 11:23
Lokalizacja: Radom

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez olivvia » 17 cze 2014, o 12:55

A ja studiuję Architekturę wnętrz i jest to moją pasją. Studiuję bo to kocham i sprawia mi to przyjemność. Nie zamykam się jedynie na zajęcia. Jestem bardzo aktywna zarówno na uczelni jak i poza nią - rozwijam się każdego dnia. Studiuję na Uczelni Techniczno - Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, to ona daje mi duże pole do popisu jeśli chodzi o własny warsztat i praktyki. Już teraz wiem, że po skończeniu tej uczelni będę w stanie sprostać wymaganiom rynku. Wszystko zależy od podejścia uczelni i własnych chęci :)
olivvia
 

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez Jola Jolanta » 19 wrz 2014, o 19:27

A czy koniecznie trzeba od razu kończyć studia, ja zastanawiam się nad kursem "wnętrzarskim" ,czy 140 h wystarczy by opanować całą tematykę? myślę tutaj o gowork. Wszyscy zawsze chwalą moje projekty, często jestem proszona o rady , jeżdżę ze znajomymi na zakupy po farby, tapety etc. Myślę że podstawy mam już w genach :)
Jola Jolanta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 sie 2013, o 00:41

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez mara » 16 sie 2017, o 10:43

Lepiej niż na studia w tym zakresie, pójść na jakiś przyspieszony kurs, no i oczywiście "douczać się" samemu, bo to podstawa w tej profesji..

mara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 10:08

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez argo » 20 sie 2017, o 11:06

Architektura wnętrz to obecnie przyszłościowy kierunek, dużo biur czy prywatnych apartamentów korzysta z usług wnętrzarzy. Więc o ile ktoś to lubi i jest zdeterminowany to połączenie pracy z pasją nigdy nie jest czymś uciążliwym tylko samą przyjemnością :)
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez amka » 21 sie 2017, o 13:56

Coraz więcej osób korzysta z usług architektów wnętrz. Myślę, że jest to przyszłościowy zawód, dzięki któremu można sporo zarabiać.

amka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 sie 2017, o 13:53

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez Mireczka » 28 sie 2017, o 17:56

Myślę, że idziemy za zachodem, a tam ludzie się bogacą i coraz częściej wynajmują kogoś do urządzenia wnętrza, także to może być dobry pomysł na siebie :)
Mireczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 sie 2017, o 16:00

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez domatorka15 » 29 sty 2018, o 15:46

Moim zdaniem opłaca się studiować, zwłaszcza taki kierunek jakim jest architektura, jednak studia to nie wszystko - trzeba włożyć dużo własnej pracy, interesować się, jak najszybciej szukać pracy, choćby w postaci stażów, praktyk itp.

domatorka15
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2018, o 15:16

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez five » 20 kwi 2018, o 17:34

Ja żałuję, że nie wybrałam się na takie właśnie studia, bo to było moje powołanie. :/

five
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 16:10

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez filemo » 26 kwi 2018, o 18:44

fajny pomysl na biznes !

filemo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 kwi 2018, o 16:44

Re: Studia - architektura wnętrz

Postprzez mania6685 » 5 lip 2023, o 08:22

Najważniejsze na studiach jest to, żeby robić to co się lubi, a nie iść z przymusu ;)

mania6685
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2023, o 08:19
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]