Skutki uboczne tabletek...

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Skutki uboczne tabletek...

Postprzez Dominika26 » 19 sie 2014, o 16:01

Witam! W srode zaczelam przyjmowac pierwszy raz tabletki,okres mi sie w niedziele skonczyl,ale od wczoraj mam dziwna brazowa wydzieline ktora nie wyglada za fajnie na bieliznie..zastanawiam sie czy to normalne w ulotce nie ma napisane nic na ten temat.
Dominika26
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sie 2014, o 19:12

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez a_gatka » 19 sie 2014, o 21:45

Skutki uboczne w pierwszych tygodniach przyjmowania są czymś zupełnie normalnym. Jakie pigułki bierzesz? Dzieje się coś poza plamieniem?
a_gatka
 

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez Dominika26 » 20 sie 2014, o 09:51

Tabletki ktore biore to SIDRETELLA 20. Zadnych innych dziwnych objawów nie mam,jedynie trzeciego dnia mialam straszne uderzenia goraca i bylo mi nie dobrze,ale polezalam i bylo pozniej ok.
Dominika26
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sie 2014, o 19:12

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez Fas_Olka24 » 20 sie 2014, o 12:14

Po tak krótkim czasie ciężko cokolwiek powiedzieć. Wiadomo, że organizm musi "przyzwyczaić" do tych tabletek. Nie panikuj :) Chyba, że rzeczywiście to bardzo uciążliwe to przy kolejnej wizycie u ginekologa powiedz mu o tym ( bo zakładam, ze po skończeniu opakowania będziesz musiała iść się skontrolować)
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez Astra » 20 sie 2014, o 15:18

Wiesz Sidretella 20 prawie u kazdej kobietki powoduje dolegliwosci ktore szczerze mowiac
nie zawsze przechodza i nie zawsze organizm sie do nich przyzwyczaja.
Czasami trzeba go niestety odstawic , bo organizm ich nie toleruje , a nawet odrzuca.
Zreszta potworne bole glowy czy wysypki skorne to normalne przy tych tabletkach, a o innych juz nie wspomne.
Mysle, ze niezaleznie od wszystkiego nie zmuszaj organizmu by zaakceptowal te tabletki , bo byc moze one wcale nie sa dla Ciebie dobre.
Moze ginekolog poszedl za moda i trendami farmaceutycznymi od ktorych az roli sie w medycynie.
Wez tez po uwage , ze te tabletki sa swego rodzaju nowoczesnym specyfikiem ktory moze miec nawet ,,ukryte,, skutki uboczne ktore niekoniecznie opisowo znalazly sie w ulotce informacyjnej.
Czesto jest tak , ze sporo lekarzy nieswiadomie wprowadza w blad swoje pacjentki , poniewaz nie maja bladego pojecia, ze z danymi skutkami uboczymi jest cos nie tak.
Dopiero wzizyta w gabinecie potrafi zmusic ,,madrego,, ginekologa do zastanowienia sie .
Moze warto zasiegnac opinii u medyka, nie czekajac az organizm Twoj sie uspokoi. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez Fas_Olka24 » 20 sie 2014, o 20:26

Dlatego mówiłam, żeby po skończeniu opakowania jednak zgłosiła się do ginekologa. Jeśli zauważy więcej skutków ubocznych i dolegliwości to powinna jednak zmienić tabletki. Mi też ginekolog przepisał tabletki pierwsze lepsze, do tego wcale nie najtańsze i co Wam powiem? Gdybym ich w pore nie odstawiła mogłoby się to skończyć bardzo źle...
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez Astra » 20 sie 2014, o 20:38

Slyszy sie ostatnio sporo krytycznych uwag , pod adresem podobnych tabletek .
Ale najgorsze z mozliwego co moze sie stac to zagrozenie zycia.
Niektore kobietki bardzo zle reaguja na hormony.
Uwazam , ze przed ich przypisaniem ginekolog powinien skierowac pacjentke na badania i to szczegolowe pod katem tolerancji tych tabletek i im podobnych .
Ale to juz osobna sprawa. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez haber-74 » 22 sie 2014, o 18:10

Czy przeczytałaś ulotkę? Za nim weźmiesz tabletki wypadałoby zawsze przeczytać co się połknie
haber-74
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 13:09

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez Astra » 27 sie 2014, o 01:11

Widocznie Twoj organizm jest bardzo uwrazliwiony, wiec tymbardziej
maszeruj do ginekologa i zdaj dokladna relacje z tych wszystkich objawow ktore u
Ciebie wystepuja. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez zelda87 » 27 sie 2014, o 22:23

Wydaje mi się to normalne całkowicie. Nawet chyba jest o tym informacja w ulotce. Skutkiem ubocznym raczej nazwałabym bardziej poważne sprawy po dłuższym przyjmowaniu tabletek.
zelda87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sie 2014, o 22:57

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez ennie » 27 sie 2014, o 22:41

Ja miewam taką wydzielinę i bez przyjmowania tabletek :P

Avatar użytkownika
ennie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 mar 2014, o 11:04

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez kies » 28 sie 2014, o 11:05

OOOO a myślałam, że to przez tabletki. A co lekarz Ci na to powiedział?? to jest jakaś dolegliwość czy niektóre kobiety po prostu tak mają i już, bo po niektórych tabletkach jest wydzielina.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez reni1087 » 28 sie 2014, o 17:16

Taka wydzielina może się tez pojawić jak masz w pochwie po prostu grzybki. Przynajmniej ja tak miałam, ale z tego co mi powiedział lekarz to praktycznie wszystkie to mamy i co się tego pozbędę to po jakimś czasie znów wracają niestety.
Co do tabletek to raczej normalne objawy masz skoro piszesz że dopiero zaczęłaś. Jakby się jednak taki stan utrzymywał przy kolejnych opakowaniach to wtedy radziłabym iść do lekarza. Ja na początku miałam lekkie mdłości, wydzielina tez coś mi się zmieniła no i byłam dodatkowo bardzo senna, ale po jakimś czasie przeszło bo się organizm przyzwyczaił do hormonów.
Avatar użytkownika
reni1087
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 18:20

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez sandrusska » 8 lip 2017, o 02:40

kwik91 napisał(a):dziewczyny a jak jest u was ze spadkiem libido? :c ja mam mega problemy z tym po tabletkach antykoncepcyjnych...

moze byc tak, ze masz zle dobrane tabletki. ja mialam taki przypadek pare lat temu, przy tabletkach totalnie nie mialam ochoty na sex, unikalam faceta jak tylko moglam i prawie skonczylo sie to rozwodem.. uhhh. a tu okazalo sie ze tabletki byly za silne i to bylo przyczyna. poszlam do gine i jak zrobila mi badania to przepisala belare. teraz moje zycie wyglada juz calkiem inaczej.
sandrusska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 lip 2017, o 02:31

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez orszulka » 10 lip 2017, o 00:37

Widzę, że dużo kobiet cierpi na różne dolegliwości zdrowotne na skutek przyjmowania tabletek. Masakra. Moja koleżanka też miała z tym duży problem, przerzuciła się na wkładkę, ale to też jej nie odpowiadało i teraz zastanawia się nad wazektomią z mężem :)
orszulka
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 maja 2015, o 08:02

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez Witalka » 21 sie 2017, o 15:05

Przez pierwsze 3 miesiace plamienia miedzy blistrami sa normalne i naturalne, organizm przyzwyczaja sie dopiero do hormonow. Moze byc tez tak ze masz zle dobrane tabletki. Ja polecam belare. One maja malo hormonow i skutkow ubocznych nie wywoluja. Ja biore kilka lat i jestem zadowolona i zadnych problemow nie mam
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez sferu1984 » 24 sie 2017, o 13:47

Kurcze tyle czytam o skutkach ubocznych a ja nigdy ich nie miałam. Czyżbym miała szczęście dobrze dobranych? ;) jedyne efekty uboczne to miałam po Asequrelli czy jakoś tak, ale szybko odstawiłam i zniknęły. Plamienie miałam na początku ze dwa razy ale zaraz przed okresem (wcześniej nigdy nie miałam) i tyle.

Granice? Nigdy żadnej nie widziałem, ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi. :knitting
Avatar użytkownika
sferu1984
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez Adamek430 » 25 sie 2017, o 13:07

To nienormalne. Radzę szybki kontakt z lekarzem

Adamek430
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sie 2017, o 12:58
Lokalizacja: Pniewy

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez a_gatka » 31 sie 2017, o 23:33

sferu, jak pigułka jest dobrze dobrana, to bywa i tak, że nie masz żadnych objawów towarzyszących. Ja na przykład nie miałam przy vibinie kompletnie nic. :)
a_gatka
 

Re: Skutki uboczne tabletek...

Postprzez majkusia » 16 wrz 2017, o 19:30

Tak przy tabletkach to normalne, tez kiedys je bralam i rowniez mialam plamienia.. teraz mam wkladke levosert wiec plamien nie mam ani innych skutkow ubocznych wiec jestem zadowolona
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron