Motywacja do pracy

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Motywacja do pracy

Postprzez watermelon » 19 wrz 2016, o 15:51

Kilka pytań:
-jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym?
-jak motywować pracowników do pracy?
-co robić, aby zatrzymać dobrego pracownika w firmie? :)
Zapraszam do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami! ;)
watermelon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 15:49

Re: Motywacja do pracy

Postprzez zwyczajna » 19 wrz 2016, o 21:04

Kasa. Najlepiej motywuje kasa. No i jakieś nagrody za zaangażowanie.

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Hadassa » 20 wrz 2016, o 10:31

Premie finansowe sa zdecydowanie dobrym pomyslem i szansa rozwoju np przez szkolenia

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Motywacja do pracy

Postprzez mirelka » 20 wrz 2016, o 14:28

Podobno bardzo modne jest teraz zatrudnianie firm corporate welness...jedną z takich najbardziej znanych jest chyba care solutions z tego co kojarzę. pracownicy jak dostają jakieś dodatkowe benefity to mają zupełnie inną motywację do pracy, myślę, że to zapobiega wypaleniu w dużej mierze i trzyma pracownika na stanowisku w danej firmie ;)
mirelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 wrz 2016, o 14:24

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Bounty » 28 wrz 2016, o 12:56

Moim zdaniem z wypaleniem w pracy należy sobie poradzić w taki sposób, żeby zacząć szukać nowych wyzwań. Często pracownicy popadają w rutynę w pracy i robią to samo. Dobrze jest domagać się nowych zajęć, zadań, które spowodują że będzie się chciało osiągać coraz to nowsze cele. Najlepszym sposobem na motywację pracowników niekoniecznie są pieniądze, mogą to być różnego rodzaju benefity, wprowadzenie CSR do firmy, LINK w tym artykule można znaleźć więcej informacji o motywowaniu pracowników, zapraszam do lektury :)

ZA LINK PODZIEKUJEMY

“Never let the fear of striking out keep you from playing the game”

Zobacz czym się zajmuję >> http://hrownia.pl/
Bounty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 18 lip 2016, o 14:06

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Silesiana » 6 paź 2016, o 14:56

Sama będę musiała sobie zadać pytanie, jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym i jak się motywować do pracy, bo ostatnio niestety zmagam się ze sporymi problemami. Nie chce mi się już pracować i na samą myśl o tym, że muszę jechać do biura, to chce mi się płakać.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Hadassa » 6 paź 2016, o 16:23

Silesiana a moze kwestia zmiany pracy?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Martynka11 » 7 paź 2016, o 22:06

Największe zadowolenie jest przy wypłacie :D i ta wypłata powinna być twoją motywacją :D
Martynka11
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 paź 2016, o 19:41

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Ursula » 8 paź 2016, o 09:36

Pieniądze są zazwyczaj najlepszą motywacją do pracy bo jeśli są dobre to i do pracy się przyjemniej idzie gdy wiesz że ktoś cię docenia za nią.

Ursula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 paź 2016, o 09:26

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Daria4411 » 8 paź 2016, o 10:45

Ale bony na jakieś masaże czy też do kosmetyczki również motywują.
Przecież nie trzeba dawać gotówki, można zamienić ją na jakieś takie bony.

Daria4411
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 4 paź 2016, o 15:32

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Hadassa » 9 paź 2016, o 17:58

Ale nie kazdy ma czas i ochote na masaz lub kosmetyczke. A kase wyda na potrzebny dla siebie cel

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Lidka1234 » 11 paź 2016, o 16:13

Hmm, bony niezły pomysł, ale tak jak napisała poprzedniczka pieniądze są najwieksza motywacją, no nie mozna sie oszukiwac :) :roll:
Avatar użytkownika
Lidka1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 paź 2016, o 16:03
Lokalizacja: Polska

Re: Motywacja do pracy

Postprzez mela12 » 24 cze 2017, o 18:08

nasza firma zatrudniła do oceny kompetencji pracowników zewnątrzną firme hre.pl i swiadomosc że ktoś okresowo będzie spprawdzał nasze postepy/kompetencje jest najbardziej motywująca ;p a tak powaznie to dzięki nim właściwie udało się spełnić w pracy kilku osobom, które dotychczas właściwie zajmowały niewłaściwe dla siebie stanowisko :) teraz przynajmniej wszystko jest poukładane a dzięki właściwej organizacji pracy i zarządzaniem personelem znajduję czas i na kosmetyczkę, bo nie muszę już siedziec po godzinach :)
mela12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 maja 2017, o 14:34

Re: Motywacja do pracy

Postprzez renzi25 » 26 cze 2017, o 23:14

Pracowników najlepiej motywują nadal niestety tylko pieniądze. Jeśli chodzi natomiast o motywowanie siebie i ogarnięcie czasu polecam wykłady i książki Briana Tracy. Sporo po jego wskazówkach udało mi się w życiu pozmieniać.

Co mi, Panie, dasz w ten niepewny czas?
Jakie słowa ukołyszą moją duszę, moją przyszłość na tę resztę lat?
Avatar użytkownika
renzi25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 22:51
Lokalizacja: małopolska

Re: Motywacja do pracy

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:21

Z wypaleniem można sobie poradzić tylko w jeden sposób - zmieniając pracę po prostu, innej opcji nie widzę.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Motywacja do pracy

Postprzez yang » 17 sie 2017, o 11:48

renzi25 - a co jest złego w tym, że pracownika motywują pieniądze, czyli najbardziej wymierna korzyść z pracy? ma go motywować, no nie wiem, jakaś enigmatyczna kariera, jeśli nie ma godziwych pieniędzy?

yang
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sie 2017, o 11:02

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Ona1988 » 23 sie 2017, o 21:48

ostatnio wpadłem na stronę LINK gdzie znalazłem kilka lekcji które pomogły mi się zmotywować. Jest tam troszkę informacji każdy znajdzie coś dla siebie


DZIEKUJEMY ZA LINK

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Sabin » 24 sie 2017, o 18:52

Nie będę ukrywać że motywują mnie głównie pieniądze.Po prostu za swoją dobrze wykonaną pracę chcę być odpowiednio wynagradzana a że od dłuższego czasu dochodzę do wniosku że zarabiam za mało,więc rozglądam się po woli za inną pracą.

Sabin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sie 2017, o 18:48

Re: Motywacja do pracy

Postprzez Mireczka » 28 sie 2017, o 17:53

yang napisał(a):renzi25 - a co jest złego w tym, że pracownika motywują pieniądze, czyli najbardziej wymierna korzyść z pracy? ma go motywować, no nie wiem, jakaś enigmatyczna kariera, jeśli nie ma godziwych pieniędzy?

Też myślę, że nie ma w tym nic złego. Każdy człowiek chce czego innego, jeden chce kochać pracę, inny pomagać i wtedy pracuje na przykład w domu dziecka, a trzeci się będzie cieszył jak dostanie karnet na siłownię, ale jestem przekonana, że jednak znaczna, ale to znaczna większość ponad te wszystkie wzniosłe rzeczy typu "rób to co kochasz" jak usłyszy 10 tysięcy w pracy, którą nie do końca kocha, to się zastanowi, czy nie przejść do niej z tej "ukochanej" gdzie ma 2 tysiące.
Mireczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 sie 2017, o 16:00

Re: Motywacja do pracy

Postprzez okularnica » 3 wrz 2017, o 14:37

Przede wszystkim odpowiednie zarobki i miła atmosfera. Zero plotkarstwa i donoszenia. Tego mi brakuje w pracy.
okularnica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 wrz 2017, o 12:38
Lokalizacja: Katowice
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]