Jakie nieduże autko kupić?

Nie ma kobiety która nie lubiła by zakupów. Znalazłaś promocję którą chciała by się podzielić?

Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez scoop » 29 lip 2017, o 16:01

Cześć dziewczyny :) Jakimi autkami jeździcie? Ja przymierzam sie do zakupu mojego pierwszego nowego. Ma być raczej małe. Raczej uzywane, chyba że nowe w jakiejś atrakcyjnej cenie. Ważna niezawodność, no i właśnie cena :) Podzielcie się proszę opiniami.
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez redorange666 » 29 lip 2017, o 21:00

Nią podałaś ile masz kasy ma zakup. Nie wiemy ci Ci się podoba a co nie.
Ja proponował bym fiata...jest tani w naprawach, jest trwały i większość mechaników go naprawi. Ewentualnie Yaris ale nie jest już taki tani w zakupie, części eksploatacyjne są tanie ale jest wyraźną różnica np przy wymianie sprzęgła...
Moja Pani jeździ fiatem i bardzo sobie chwali.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez Raszpla » 29 lip 2017, o 23:56

Chcesz używanego? Masz swojego mechanika? Wiadomo, że będą Cię na naprawach kantować. Ja bym się nie ładowała w stare. Jestm blondi, wiem co mowię ;-)
A mozesz na raty? Lub leasing? Pomyśl o jakimś ładnym autku i sprawdź oferty.mkozesz sie zdziwić ile kosztuje nówka :-)
Raszpla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2016, o 22:58

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez redorange666 » 30 lip 2017, o 10:05

Raszpla wypraszam sobie. Nigdy nikogo nie okantowałem na naprawie.
Poza tym myślisz ze nowe to nie ma problemów??? Oj naiwności. Aso ma nawet 200% marży na części, cena Robocizny jest minimum 50% wyższa od stawek w normalnym serwisie wiec kto kogo kantuje???
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez scoop » 31 lip 2017, o 00:04

O rany, co Wy wypisujecie!... To ja juz nie wiem nowy czy stary? Kantują czy nie na naprawie... Kurcze to dopiero poczatek poszukiwań autka, a juz mnie to troche przerasta :-( Też myslalałam, że nowe się nie psują, a mówicie że tak. A co do kasy to mogę wziąć kredyt na auto, ale leasing tez wchodzi w grę. Kilkaset miesiecznie wysupłam. A co mi sie podoba? No najbardziej to range rover :-):-):-) A z małych sama nie wiem, nie mam ulubionej marki, modelu. Wiekszość jest dość ładna. Choc chyba nie chcę skody żadnej :-(
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez redorange666 » 31 lip 2017, o 01:28

Z zawodu wykonywanego jestem mechanikiem.
Akurat niechęć do skody rozumiem i popieram jak o do całego koncernu VW audi. Mocno przereklamowane.
A tak na poważnie. Musisz dokładnie określić jakie to auto ma być. Do czego służyc??? Czy tylko miasto czy raczej trasy. Ile będziesz robić km rocznie. Jaki duży kredyt chcesz wziąć.
Jeżeli auto używane należy pamiętać ze trzeba zrobić tzw pakiet startowy czyli oleje komplet filtrów, rozrząd jeżeli jest na pasku, dokładnie sprawdzić hamulce i zawieszenie ale to już przed samym kupnem. Klima musi być sprawna nie daj nabrać się ze tylko do nabicia.
Co do warsztatów. Popytaj znajomych gdzie jeżdżą kogo polecają...najlepsza reklama to z polecenia.
Nawet nowe auta trzeba serwisować i nawet nowe auta mają przypadłości i choroby. Tyle z mojego doświadczenia.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez Raszpla » 1 sie 2017, o 08:21

Range rovera to chyba nie kupisz. Mnie tez się podoba zwłaszcza taka wersja vouge :-)
Za kilkaset złotych, to ewentualnie kredyt w banku na używane, ale to jednak nie polecam. Nie wiadomo kto nim jeździł, fee...
Jak mozesz wziąć leasing na firmę to zastanów sie nad czymś naprawdę małym, ale kobiecym. Smart? Na miasto idealne. Są naprawdę fajne i zero problemow przy parkowaniu :-)
Raszpla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2016, o 22:58

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez Raszpla » 2 sie 2017, o 23:11

Aha, jak Smart za mały i mozesz brać w leasing, to w Mercedesie mają Aklasę, czyli dość mały, ale na zakupy starczy ;-)
I to za 900na miesiąc. Jak masz firmę, albo mąż to wrzucasz w koszty i się wozisz :D
Raszpla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2016, o 22:58

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez redorange666 » 3 sie 2017, o 09:08

Kolejna chamska reklama marnego samochodu. Brak funduszy na porządna reklamę to atakują fora.
Ciekawe czy to inicjatywa samego dealera jeżeli tak to którego czy mercedes polska???
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez scoop » 3 sie 2017, o 18:36

redorange666 napisał(a):Z zawodu wykonywanego jestem mechanikiem.
Akurat niechęć do skody rozumiem i popieram jak o do całego koncernu VW audi. Mocno przereklamowane.
A tak na poważnie. Musisz dokładnie określić jakie to auto ma być. Do czego służyc??? Czy tylko miasto czy raczej trasy. Ile będziesz robić km rocznie. Jaki duży kredyt chcesz wziąć.
Jeżeli auto używane należy pamiętać ze trzeba zrobić tzw pakiet startowy czyli oleje komplet filtrów, rozrząd jeżeli jest na pasku, dokładnie sprawdzić hamulce i zawieszenie ale to już przed samym kupnem. Klima musi być sprawna nie daj nabrać się ze tylko do nabicia.
Co do warsztatów. Popytaj znajomych gdzie jeżdżą kogo polecają...najlepsza reklama to z polecenia.
Nawet nowe auta trzeba serwisować i nawet nowe auta mają przypadłości i choroby. Tyle z mojego doświadczenia.

Bardzo dziękuję za super rozsądną podpowiedź. Od razu widać, że znasz się na rzeczy :) To auto do jazdy raczej po mieście, w trasę rzadko. Kilka razy do roku 400 km do rodziców tam i z powrotem, ale głownie miasto. Piszecie, że Smart. No jest ładny i fajny do parkowania. Mogę płacić pewnie do 500 zl/m-c. Zmieściłabym się?
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez redorange666 » 3 sie 2017, o 22:30

Smart...samochód typowo miejski. Malutki silniczek z turbo...nawet to nie jest takie słabe ale...automatyczna skrzynia biegów w tym czymś to koszmar. Poza tym to autko jest fajne w krajach zachodnich gdzie są równe drogi. Bardzo mały skok zawieszenia oraz krótki rozstaw osi powoduje że na naszych drogach podskakuje jak piłeczka. Komfort...mały.
Za te same pieniądze możesz mieć Yaris który jest znacznie praktyczniejszy, wygodniejszy, dużo tańszy w obsłudze i...znacznie pewniejszy niż samochód zrobiony przez producenta zegarków. Kolejna ważna Rzecz to odsprzedaż. Smart nie jest łatwy w sprzedaży a Yaris sprzedaje się od reki. Ma bardzo mały spadek wartości.
Smart to wydumka. Autko dla...w zasadzie nie wiem dla kogo bo ani to specjalnie ładne, ani wygodne, mało praktyczne do tego trudne w serwisowaniu.
Moja rada kup coś typowego, łatwego w odsprzedaży z mala utrata wartości i taniego w utrzymaniu.
Ci co zachwalali Smarta to...osoby pracujące dla koncernu. Nie ma na forum żadnej kobiety która czymś takim jeździ i mówię o stałych uzytkowniczkach tego forum. Dokładnie to samo pojawiło się na kilku innych i nowi userzy nagle zachwalają to pudełko nieszczęść
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez ap3 » 8 sie 2017, o 16:03

A ja jeżdżę kilkuletnim citroenem c2 i jestem zachwycona bo przesiadłam się z kombi. Ze względu na pracę dużo się przemieszczam po mieście i kocham "cytrynę" za to że wszędzie zaparkuję, w każdą uliczkę wjadę. Jest to samochód idealny na zakupy, do miasta i do pracy. Odbyłam nim nawet podróż dalej niż 300km i zdał na medal. Minus taki, że dużo plastiku i na trasie głośny, a w mieście czuć każdą dziurę. Ale dla mnie po kombi ideał!
ap3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 8 sie 2017, o 15:12

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez marlon » 9 sie 2017, o 10:29

Wszystko byleby to nie było tico, bo to jest nic więcej jak tylko trochę lepsza wersja (i zagraniczna) polskiego malucha ;)

marlon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 sie 2017, o 10:21

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez Karola83 » 11 sie 2017, o 12:26

Fiat 500 to piękny, mały miejski samochodzik, ale jak dla mnie strasznie drogi :( Mam sama starego, kilkunastoletniego fiata punto, ma kilka zalet, na przykład jest przestronny w środku, mało pali i przez kilka lat nawet się nie psuł, ale ostatnio jest z nim coraz gorzej i muszę się też przygotować na zmianę. Podobają mi się Toyoty Yaris, japońskie samochody mi się kojarzą z czymś porządnym, cena używanych jest nawet przyzwoita. Poszukaj sobie, na internecie jest dużo rankingów samochodów miejskich, może tam znajdziesz coś dla siebie.
Karola83
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 16:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez paulina_frankowska93 » 17 sie 2017, o 13:06

Możesz pomyśleć nad Toyotą Yaris :) Mały, zgrabny, wszędzie się zmieści :in love:
paulina_frankowska93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 12:04

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez Raszpla » 5 wrz 2017, o 20:21

scoop napisał(a):
redorange666 napisał(a):Z zawodu wykonywanego jestem mechanikiem.
Akurat niechęć do skody rozumiem i popieram jak o do całego koncernu VW audi. Mocno przereklamowane.
A tak na poważnie. Musisz dokładnie określić jakie to auto ma być. Do czego służyc??? Czy tylko miasto czy raczej trasy. Ile będziesz robić km rocznie. Jaki duży kredyt chcesz wziąć.
Jeżeli auto używane należy pamiętać ze trzeba zrobić tzw pakiet startowy czyli oleje komplet filtrów, rozrząd jeżeli jest na pasku, dokładnie sprawdzić hamulce i zawieszenie ale to już przed samym kupnem. Klima musi być sprawna nie daj nabrać się ze tylko do nabicia.
Co do warsztatów. Popytaj znajomych gdzie jeżdżą kogo polecają...najlepsza reklama to z polecenia.
Nawet nowe auta trzeba serwisować i nawet nowe auta mają przypadłości i choroby. Tyle z mojego doświadczenia.

Bardzo dziękuję za super rozsądną podpowiedź. Od razu widać, że znasz się na rzeczy :) To auto do jazdy raczej po mieście, w trasę rzadko. Kilka razy do roku 400 km do rodziców tam i z powrotem, ale głownie miasto. Piszecie, że Smart. No jest ładny i fajny do parkowania. Mogę płacić pewnie do 500 zl/m-c. Zmieściłabym się?

Musisz ogarnąć sobie kogoś, kto weźmie w leasing, albo sama. W łomiankach w salonie mozesz dostać Smarta za400 zł (tylko nie pamietam czy netto:-/) ale i tak w 500 byś się zmieściła. I nowe to nowe. Bierz :-)
Raszpla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2016, o 22:58

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez redorange666 » 5 wrz 2017, o 20:55

Raszpla sama sobie weź takie cudo...a nie polecaj komuś złomu za 400zł miesięcznie które nadaje się tylko i wyłącznie do miasta...najlepiej ogromnego a nie dla dziewczyny która będzie używała go jako podstawowy środek lokomocji a nie jako dziesiąte auto w rodzinie. Ile płacą Ci za taką reklamę?? Od postu czy od sprzedaży??
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez zebra12 » 7 wrz 2017, o 11:55

Używane to najlepsza opcja na początek. NIe mam co do tego wątpliwości.

zebra12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 11:44

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez dorota » 18 wrz 2017, o 18:26

Nie wiemy jaką kasę chcesz przeznaczyć na autko. Może na początek kupić nie nawe, nie stare taki 2-5 latek
dorota
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 17:13

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez karoo » 18 paź 2017, o 16:17

Jeśli nie duży to smart, ale słyszałam bardzo średnie opinie o nim niestety.

karoo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 paź 2017, o 15:40

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez klaudjaz » 6 lis 2017, o 16:22

też o smarcie słyszałam nieprzychylne opinie, mój mąż mówi że audi, peugeot i volvo to sa dobre marki samochodów, ja się nie znam, ale wzięłam w leasing przez platformę finansową citroena c3 bo taki mi się zawsze marzył:) póki co jestem zadowolona bo nie musiałam się pchać w kredyt ani żadne dziwne chwilówki
klaudjaz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 paź 2017, o 15:36

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez bata » 10 lis 2017, o 11:18

Też tak słyszałam o tych markach więc coś chyba w tym jest a ja też lubię francuskie auta bo są bardzo wygodne, mam już wiekowego peugeota i chcę kupić nowy, mam zamiar skorzystać z wyprzedaży rocznika , 208 jest nieduży i mało pali :)
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez scoop » 12 lis 2017, o 21:18

Myślę, że 500 max 600 miesięcznie dam rade płacić. Zgłupiałam trochę, bo już nie wiem co wybrać ;) Daliście mi do myślenia, dużo marek się pojawiło i opinii. Bardzo dziękuję za wszystkie! :) Jedni za smartem, inni mniej. Mi się ten smart podoba, bo wydaje się być praktyczny, zwinny, miejski. Yaris też fajna... I tez miejska. Ale co z ceną? Które z tych autek będzie bardziej konkurencyjne? Jak pisałam - leasing wchodzi w grę.
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez redorange666 » 12 lis 2017, o 23:16

Chcesz mieć święty spokój kup Yarisa. Jest na tyle duża ze można nią pojechać w dwie osoby na wakacje lub dłuższy wypad a na tyle mała ze nie powinno być problemów z parkowaniem. Poza tym to bardzo rozsądna konstrukcja, trwała i prosta. Łatwo to odsprzedać. A przedewszystkim jest to wygodne auto. Smart to puszka która jest niewygodna, droga, trudna do sprzedania i jeszcze gorsza w naprawach. Co kolwiek się stanie trzeba wyciągac motor, uzupełnienie płynu do spryskiwaczy to mordęga nawet dla mechanika, wymiana żarówki...to już wolę robić to w Renault gdzie się to robi od strony koła czyli od tyłu. Po za tym Smart nie chce naprawiać nikt poza aso. A tam stawki są zabójcze.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie nieduże autko kupić?

Postprzez warnna » 13 lis 2017, o 12:17

Smart to w ogóle nie jest auto moim zdaniem. Nie jest zupełnie dostosowane do naszych warunków.

warnna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, o 12:04
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]